Herbaria, Lady Banfi, Wcierka do włosów

Wcierka LADY BANFI to produkt o takich samych właściwościach i składnikach aktywnych jak podstawowa wersja Banfi, jednak różni się delikatniejszym zapachem.
Ziołowa wcierka o naturalnym kolorze. W skład wcierki wchodzi tłoczony pod ciśnieniem, a następnie filtrowany alkoholowy ekstrakt z chrzanu, gorczycy, jałowca i oregano. Wcierka pobudza krążenie w skórze głowy, dzięki czemu pobudza i przyspiesza porost włosów.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Alcohol, Aqua, Cochloearia Armoracja Root Extract, Brassica Alba Seed Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, PEG-40 Hydrogrenated Castor Oil, Parfum, Origanum Majorana Leaf Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl, Methylpropional, Citrronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde.

Idealna

Wcierka jest rewelacyjna.
Włosy bardzo często cyklicznie mi wypadają - garściami. Zawsze ciężko było mi nad tym zapanować i znaleźć kosmetyk, który w pełni zapobiegłby nadmiernemu wypadaniu. Wcierka banfi okazała się strzałem w dziesiątkę.
Nie zauważyłam nadmiernego wysypu baby hair ale skutecznie zahamowałam wypadanie.
Bardzo dobry, naturalny skład - oczywiście jedynym minusem jest spora ilość alkoholu, który nie każdemu może odpowiadać na przykład z powodu keratynowego prostowania.
Zapach wcierki również jest ciekawy - intensywny i ziołowy. Dla mnie na plus.

Najlepsza z najlepszych ❤️

Wcierke odkryłam przypadkowo na jakiejś grupie, postanowiłam kupić bo moim marzeniem jest za puścić w końcu włosy ????
Efekt zaskoczył mnie i moją fryzjerke ❤️ cudo cudo i jeszcze raz cudo. Włosy rosną naprawdę szybko, właśnie zaczęłam drugie opakowanie.

Moje odkrycie! <3

Czytając pozytywne recenzje na temat tego produktu w końcu go zakupiłam. Miałam taki problem, że w okresie zimowym włosy wypadały mi na potęgę a na dodatek były zniszczone stylizacjami (suszarka, prostownica). Wyglądały bardzo źle. Gdy zaczęłam stosować wcierkę już po 2 tygodniach widziałam efekty- wysyp baby hair i polepszenie kondycji włosów. Na początku byłam bardzo systematyczna, teraz używam jak sobie przypomnę ale efekty są zadowalające. Aplikuje ją przed myciem włosów, jakoś 2 godziny przed- strzykawką 5 ml. Zapach wgl nie jest później wyczuwalny a i przy aplikacji jakoś bardzo nie przeszkadza. Na pewno kupie jeszcze jedno opakowanie.

Rewelacja

Odkrycie po fakcie. W końcu się skusiłam na zakup i nie żałuję.
Dość spore opakowanie, przydałby się dozownik, by nie musieć nabierać preparatu strzykawką.
Zapach jest koszmarny, totalnie okropny i bardzo naturalny.
Produkt wydajny i przede wszystkim działa. Faktycznie pobudza wzrost włosów jak i je zagęszcza. Najlepsza jak i jedna z najstarszych wcierek.
Do tego wszystkiego bardzo wydajna.

Fajny produkt, do regularnego długiego stosowania

To moja druga wcierka tej marki, więc raczej wiedziałam czego oczekiwać i czego się spodziewać. Głównie zależało mi na poprawie kondycji włosów- tu sprawdziła się w 100%. Włosy rosną szybciej, są wyraźniej zdrowsze. Zauważyłam też znaczną poprawę skóry głowy, od dawna nie mam problemów z łupieżem, swędzącą skórą, zmniejszyło się również przetłuszczanie włosów. Używam regularnie, myślę, że dobrze wpływa na kondycję włosów.

Herbaria, Lady Banfi, Wcierka do włosów

Dzięki tej wcierce pojawiło mi się dużo baby hair. Liczyłam na bardziej spektakularny efekt, ale nie mam na co narzekać. Bardzo lubię ten produkt jednak dużym minusem jest opakowanie. Należy zaopatrzyć się w osobny dozownik, z którego wygodniej będzie nam się nakładało produkt. Czasem zauważałam, że włosy bardziej się przetłuszczają przez wcierkę.

Bardzo dobry produkt

Po tej wcierce zauważyłam duży przyrost baby hair. Zapach jest specyficzny, kojarzy mi się z gorczycą. Na początku nie mogłam się do niego przyzwyczaić. Zapach utrzymuje się na włosach, ale mi to nie przeszkadza.
Jest to wcierka na bazie alkoholu, może nie sprawdzić się u osób o wrażliwym skalpie.

dla mnie taka sobie

Kupiłam bo przeczytałam że jest super a ja z brakiem włosów borykam się od dawna. Poszukałam więc ją na allegro i zamówiłam . Sama instrukcja obsługi już była zawiła ale ok opakowałam ją. U mnie nie dało jej stosowanie jakiś super efektów może to dlatego że użyłam jedno opakowanie. Cena w miarę przystępna. Dostępność produktu średnia. Opakowanie dość ciekawe.

Niedrogi wysyp baby hair.

Używam tej wcierki od pewnego czasu, NA ZMIANĘ CO OK 2TYG Z POKRZYWOWĄ BANFI, choć przyznaję, że różnie u mnie z systematycznością - zwłaszcza ostatnio, kiedy przechodzę chorobę i po prostu nie myślę o takich rzeczach. Mimo wszystko zdążyłam już zauważyć ich pozytywny wpływ na moje włosy. Na pewno pojawiły się nowe baby hairs, także na "zakolach", co niezwykle mnie cieszy. Nie wiem, jak wygląda kwestia przyrostu włosa na długość, ponieważ nie kontroluję tego na bieżąco - zależy mi głównie na lekkim zagęszczeniu, co - jak już widzę - będę w stanie osiągnąć używając tych wcierek.

Stosuję: Bez spłukiwania, co 2-3 dni w zależności od tego, kiedy mi się przypomni. Przelewam wcierkę do pustego pojemnika z aplikatorem po Jantarze, choć zakładam, że strzykawka też by się sprawdziła.

Zapach: w odróżnieniu od wersji pokrzywowej, tutaj zapach jest już dla mnie nieprzyjemny, choć nadal do zniesienia. nie czuję go długo na włosach, choć nie spłukuję wcierki.

W przypadku tej wcierki zdarza mi się czuć czasami lekkie swędzenie, którego w wersji pokrzywowej nie czuję, jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie spłukuję wcierki, tak jak jest to podane w instrukcji. Nie wiem, jakie byłyby odczucia kogoś z delikatniejszą skórą, jednak sądzę, że nie powinny mieć problemu z podrażnieniem, jeśli zdecydują się na używanie wcierki zgodnie z instrukcją, tzn nakładanie wcierki 1-2h przed umyciem włosów

Cena nie jest wygórowana zważywszy na dużą pojemność i wydajność.

PLUSY:
+cena
+pojemność
+działanie - babyhair
+wydaje się nie podrażniać
+całkiem przyjemny skład

MINUSY:
-kiepska dostępność stacjonarnie
-zapach odstraszający, choć jestem w stanie go tolerować
-niewygodne w aplikowaniu (można przelać do innego opakowania/użyć strzykawki)
-czasami wydaje się leciutko podrażniać przy niespłukiwaniu

Zarówno "przed" jak i "po" starałam się wyciągnąć babyhairs z reszty włosów, by uwidocznić efekt - stąd lekki bałagan na mojej głowie.
pierwsze zdjęcie - po
2 kolejne zdjęcia - po (nie wiem dokładnie jaki czas stosowania, ok 2,5-3 miesiące)

Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Na efekty musiałam poczekać i to aż miesiąc. Wcierke używałam na noc (3-4 razy w tygodniu) , następnie rano myłam włosy szamponem.

Oczywiście warto było poczekać na rezultaty:
• po trzech tygodniach - wysyp baby hair, włosy w końcu przestały wypadać mi garściami, włosy stały się takie jakby lejące i błyszczące, wyraźnie ich stan się polepszył
• po miesiącu - zauważalny przyrost na długości , miałam wrażenie, że moje włosy stoją w miejscu, jednak po miesiącu śmiało mogę powiedzieć ze urosły z ponad 2 cm, włosy wyglądają na zdrowe, zadbane , odnoszę wrażenie że mniej się przetłuszczają

Jest to bardzo dobra wcierka. Mimo częstego używania jej, jeszcze trochę mi zostało, na jakiś tydzień, jest wydajna. Dodam, że przy nakładaniu nie oszczędzałam produktu. Po skończeniu tego opakowania chce zrobić sobie przerwę i na pewno sięgnę po kolejne wcierki Banfi. Może teraz łopianowa? Jedno wiem , do tej pory to najlepsza wcierka jaką miałam!
Do tego tania, kupiłam w naturalnej drogerii za 20 zł. Wcierka ma ładny, ziołowy, delikatny zapach. Polecam !

zdecydowane TAK!

Działa! Moje włosy wypadały w zastraszającej ilości, poleciła mi ją fryzjerka. Po zaledwie 2 użyciach wiedzę poprawę. Owszem, włosy wypadają, ale nie liczyłam na cud. Z tym, że podczas mycia czy podczas czesania tych włosów jest garstka a nie kilka garści. Zapach jest intensywny, ziołowy, ale mi takie zapachy nie przeszkadzają. Po umyciu może być lekko wyczuwalny. Jeśli chodzi o butelkę to faktycznie lepiej sprawdziłaby się taka z atomizerem, ale można ją przelać do pustej buteleczki po kosmetyku który atomizer posiadał. Raz w tygodniu spryskuję skórę głowy i chodzę tak ok godziny, później myję włosy. Kupiłam ją przez internet.

Działa

Wcierkę kupiłam po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na KWC i blogach. Stwierdziłam, że musze ją mieć, gdyż jesienią moje włosy przechodzą zawsze okres osłabienia i wypadają w dużej ilości. Mimo stosowania kilku znanych i polecanych wcierek, niewiele udało mi się osiągnąć w tej kwestii. Ta wcierka jednak mi nieco pomogła – może nie mam wysypu baby hair, którego tak bardzo chciałam, ale wypadanie zostało znacznie ograniczone.

OPAKOWANIE

Buteleczka, w której znajduje się produkt jest bardzo niepraktyczna i nie pozwala na korzystanie z niego w sposób wygodny. Jest to zwężająca się ku dołowi butelka wykonana z czerwonego plastiku z grafiką przedstawiającą dziewczynę o jasnych, kręconych włosach. Wygląd opakowania i grafika są charakterystyczne dla wszystkich produktów marki. Podoba mi się ten niecodzienny styl. Z tyłu na naklejce znajdziemy informacje w języku polskim wraz ze sposobem stosowania. Żeby ułatwić sobie trochę korzystanie z produktu przelałam zawartość do takiej z aplikatorem typu spray, co polecam wszystkim osobom chcącym zakupić ten produkt.

WCIERKA

Wcierka ma ciemny, brązowy kolor i przypomina inne płynne kuracje do włosów, ale różni ją jedno – zapach. Zapach jest mocny i naprawdę długo wyczuwalny. To połączenie jakby chrzanu z inną nutą dość ostrej przyprawy. Na początku ciężko mi było go znieść, ale się przyzwyczaiłam. Produkt aplikuję przed każdym myciem, średnio 3-5 razy w tygodniu na ok. 40 minut i przy aplikacji wykonuję masaż. Nie skleja on włosów jak olejki, jednak po nałożeniu powoduje ich przyklapnięcie, które na szczęście znika zaraz po myciu. Potem myję włosy i nakładam na nie maskę/odzywkę. Moja pierwsza buteleczkę kończę po ponad miesiącu stosowania. Jakie efekty zauważyłam? Włosy są odbite u nasady, co daje wrażenie większej objętości. Na pewno włosów wypada zdecydowanie mniej. Kiedyś było ich sporo na szczotce (ok. kilkadziesiąt), obecnie jest to dosłownie kilka włosów. Świadczy to o tym, że wcierka wpłynęła na ich wzmocnienie. Nie zauważyłam baby hair, choć te, które już rosną jakiś czas są nieco dłuższe. Gdyby pojawiły się nowe cieszyłabym się przeogromnie. Efekty jakie udało mi się osiągnąć uważam za bardo dobre i zakupię kolejne opakowania choćby dla samego wzmocnienia moich kosmyków. Warto dodać, że używam produktu systematycznie, co również przyczynia się do takich efektów. Obecnie produkt jest coraz lepiej dostępny, można go dostać stacjonarnie w drogeriach, a jego cena jest korzystna dla portfela.

PLUSY:
+ wzmacnia włosy i zmniejsza wypadanie
+ odbija włosy u nasady
+ płynna forma
+ coraz lepsza dostępność
+ cena

MINUSY
- zapach
- nie praktyczne opakowanie