Cerko, Cerkogel (Żel do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry głowy)

Cerko, Cerkogel (Żel do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry głowy)

Preparat do pielęgnacji skóry głowy w przypadku nadmiernego wysuszania spowodowanego m. in. zabiegami fryzjerskimi, kontaktem z wodą chlorowaną lub ekspozycją na słońce. Polecany do skóry wrażliwej oraz pielęgnacji skóry w przypadku łupieżu suchego i łuszczycy.
Nawilża i wygładza naskórek. Likwiduje objawy złuszczania i rogowacenia skóry oraz łagodzi świąd.
Składniki aktywne: mocznik 10%, L-arginina 1%, biosaccharide Gum-1 (5%), glicerol, kwas mlekowy/mleczan sodu.

świetny produkt do nawilżenia skóry głowy

Jako włosomaniaczka z kilkuletnim stażem używam tego produktu regularnie do pielęgnacji skalpu. Nie znam lepszego produktu, który by tak nawilżał i koił. Jest to przezroczysty żel (bez zapachu), zapakowany w tubkę z dzióbkiem, co ułatwia aplikację.

Nie podziałał.

Podobnie jak z tej samej firmy Kermuren10, nie sprawdził się. Mam dużą łuskę na głowie i dermatolog zaleciła mi skorzystanie z tego żelu. Niestety, jest on za słaby i nie pomaga przy mojej łusce. Niwelował świąd, ale słabo nawilżał mi ten obszar głowy. Lepiej się sprawdza na niezmienionych chorobowo miejscach głowy, gdzie występuje lekki łupież, jak mam być szczera. Zapach ma sztuczny, jak na żel przystało. Opakowanie całkiem poręczne. Kolor jest w porządku, bo przezroczysty. Jest lepki i lepiej go stosować 2-3 godziny przed myciem włosów. W moim przypadku spływał z głowy.

Cudo!

Od dłuższego czasu używam Cerkogel30 w celu delikatnego złuszczenia skóry głowy. Od pewnego czasu stosuję go zamiennie z - właśnie - Cerkogelem10 w celu nawilżenia skóry głowy.
I, podobnie jak inne stężenia, Cerkogel10 jest bardzo skuteczny. Opakowanie jest zakończone długim, precyzyjnym aplikatorem, którym bardzo wygodnie pozwala nałożyć żel na skórę głowy. Żel jest też bardzo wydajny- wystarczy niewielka ilość do rozprowadzenia na sporym obszarze skóry.
Żel łatwo się zmywa. Włosy są po wyschnięciu odbite u nasady, a skóra jest bardzo skutecznie nawilżona, złagodzona i ukojona - bo poza tym że żel świetnie nawilża, to jeszcze idealnie łagodzi wszelkie podrażnienia i dyskomfort związany ze stanem skóry głowy.
Polecam każdemu!

Przeciętny żel

O żelu Cerkogel dowiedziałam się z bloga ;) Skład mnie przekonał, więc zdecydowałam się na jego kupno. Mam wrażliwą skórę głowy, która zmaga się z przetłuszczaniem (być może jest przesuszona) oraz z nawracającym łupieżem. Miałam nadzieję, że ten produkt pomoże "uzdrowić" moją skórę głowy.

Żel znajduje się w podłużnej tubce z niebieską zakrętką. Plastik jest bardzo miękki i nie ma żadnego problemu z wydobyciem produktu. Tubka zakończona jest dzióbkiem, dzięki któremu możemy kontrolować ilość produktu. Opakowanie żelu jest bardzo przemyślane i z pewnością ułatwia korzystanie z tego preparatu.

Preparat ma postać przezroczystego żelu. Jest on na tyle gęsty, że nie spływa ze skóry głowy. Pozostaje na niej i stosunkowo szybko się wchłania. Pod tym względem nie mam mu nic do zarzucenia.

Jeżeli zaś chodzi o działanie to nie zauważyłam znaczącej poprawy. Nie mam wrażenia, że skóra głowy jest mocno nawilżona. Nie zmniejszył się problem przetłuszczania ani powracającego łupieżu. Żel zachowuje się bardzo przeciętnie.

Ani nie polecam, ani nie odradzam przetestowania tego żelu. ;)

nie znam lepszego peelingu

Mam androgenowe wypadanie włosów, stosuję produkty na bazie alkooholu, przez co mam bardzo suchą skórę głowy. Raz w tygodniu robię peeling - nakładam produkt na noc a rano myję głowę. Dobrze się rozprowadza poprzez odpowiedni aplikator i naprawdę działa! Szukałam wielu sposobów na peelingowanie skóry głowy (tak jak każda część ciała pokryta naskórkiem wymaga złuszczania) i ten jest niezawodny. Polecam każdemu! <3

Nawilża skórę

Kupiłam z myślą o pielęgnacji mojej skóry twarzy - wieczne skórki i przesuszenia sprawiały, że każdy makijaż wyglądał źle, a skóra była napięta, zaczerwieniona i po prostu nieładna. Skóra już pod jednym zastosowaniu (tylko i wyłącznie u mnie na noc, gdyż pozostawia uczucie lepkości, aż do rana) jest miękka, nawilżona i gładka na cały dzień. Cerkogel przeznaczony do skóry głowy ma dosyć lejącą konsystencję, aby łatwiej dotrzeć do skalpu, co na pewno jest tutaj plusem, przy stosowaniu do skóry twarzy nie ma to jednak większego znaczenia, może tylko tyle, że wodnista konsystencja jest mniej wydajna. Kupiłam prawie 2 miesiące temu, stosuję co 2-3 dni a została mi 1/3 opakowania. Przynajmniej jest dosyć tani, jakieś 15 zł. Polecam, a sama chętnie zakupię też drugą wersję :)

Niezbędnik

Rozjaśnianie, chlorowana woda, suszenie i częste mycie włosów to na pewno nie są sprzymierzeńcy zdrowej skóry głowy. Często mam z nią różnego rodzaju problemy. Jest sucha i przez to bardzo wrażliwa. i wymaga szczególnej troski i opieki, co prawda na rynku jest wiele wcierek i balsamów, ale jakoś nie wsyzstkie mnie do siebie przekonują.

Cerokogel 10 ma konkretny skład, ktory ma na samym jego początku konkretne substancje nawilżające, któe faktycznie działają. Skóra głowy staje się wyciszona, ukojona i wyraznie nawilżona. Zużyłam już kilka buteleczek i nadal chętnie po nie sięgam. Myślę, że sprawdzi się u każdego, kto boryka się z podrażnioną oraz przesuszoną skórą głowy. Produkt bardzo przyjemnie i wygodnie się aplikuje na skalp.

Bardzo nie polecam tego żelu

Czułam napięcie skóry głowy więc pomyślałam, ze ten żel będzie na to dobry. Nałożyłam troszkę na skórę głowy i wmasowałam delikatnie. Jakim błędem było nałożenie tego żelu! Tak mnie zaczęła swędzieć głowa kilka godzin po nałożeniu, że aż musiałam iść umyć ją. To było drugie nałożenie tego żelu, bardzo nie polecam jak ktoś ma wrażliwą skórę głowy. Swędzenie i pieczenie gwarantowane!

Cudo.

Używam go do twarzy, ponieważ skóra głowy nie zareagowała na niego wcale.
Świetnie spisuje się jako nawilżacz i delikatny peeling.
Uwielbiam go za odświeżenie i ujednolicenie kolorytu cery.
Żel jest bardzo wydajny, w fajnej tubce. Zapłaciłam za niego 18zł, używam już dwa miesiące i pewnie wystarczy na kolejne dwa przy codziennym stosowaniu.
Mój KWC.

Dobrze nawilża

Żel używałąm do nawilżania skóry głowy i twarzy.
W pierwszej kwesti fajnie się sprawdził delikatnie nawilżając jednak troche przetłuszczał włosy u nasady.
W pielęgnacji twarzy spisał się bardzo dobrze pozostawiając ją nawilżoną, wygładzoną i ukojoną.

cud do nawilżania twarzy

Poleciła mi go koleżanka ktora ma problem z bardzo suchą skorą, a jej z kolei farmaceuta. Używam go codziennie, nadaje się świetnie pod makijaż, ponieważ wchłania się całkowicie i nie zostawia lepiącego filmu na skorze, ale trzeba nim smarować wilgotną twarz, więc najpierw smaruję się hydrolatem lub samą wodą. Do cerkogelu dodaję kropelkę kwasu hialuronowego. Do tego świetnie się nadaje do nawilżania po peelingach kwasowch. Smaruję też nim łokcie. Są dwie wersje 10% i 30%. Do twarzy zdecydowanie polecam ten słabszy.

Używam tego produktu od: poł roku
Ilość zużytych opakowań: 4 sztuki, w trakcie 5

Doskonałe nawilżenie!

Kupiłam go zachęcona komentarzami ze względu na bardzo suchą skórę głowy(w moim wypadku zażywaniem leków silnie wysuszających), ale sprawdził się też doskonale w nawilżaniu suchej skóry na twarzy i całym ciele, a śluzówki nosa!
Pojemność w sam raz gdyż jest on bardzo wydajny.

Jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno kupię go jeszcze raz!