Insight, Rebalancing, Scalp ExfoIating Cream (Peeling do skóry głowy)

Insight, Rebalancing, Scalp ExfoIating Cream (Peeling do skóry głowy)

Peeling do skóry głowy InSight Rebalancing to świetny sposób na pielęgnację skóry głowy, która jest często pomijana. Zazwyczaj skupiamy się raczej na włosach, a to właśnie od skóry głowy zaczyna się wiele problemów. Dlatego też warto zawsze pamiętać o tym aspekcie. Ten wyjątkowy kremowy peeling dokładnie oczyszcza skórę głowy z martwych komórek, wszelkie pozostałości po produktach do stylizacji oraz zanieczyszczenia środowiskowe. Ponadto produkt świetnie pobudza mikrokrążenie w skórze głowy. Działa także złuszczająco, a także przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Peeling przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Skład wolny jest od SLSów, SLESów, parabenów, silikonów, sztucznych barwników, alergenów zapachowych oraz olejów mineralnych. Swoje działanie produkt opiera na obecności lawendy, szałwii, olejku z drzewa herbacianego oraz drobinek Andiroby.

do skóry głowy
oczyszczające
bez SLS i SLES, bez silikonów
w słoiku

super sprawa z tym peelingiem

Mój mąż często się smieje, że my kobiety mamy mazidła do wszystkiego : do skórek, do kolan, do łokci, palców u stóp itd. Peeling do skóry głowy był dla mnie jednym z takich kosmetyków : absolutnie zbędnych fanaberii nakręconych spirala marketingową. Robiąc zakupy na stronie Insight peeling był akurat w promocyjnej cenie i widniał jako bestseller, w dodatku miał super opinie. Dałam się skusić i dzisiaj powiem szczerze nie wyobrażam sobie życia bez niego. Nie jest tak,że używam go regularnie, w zasadzie robię to od wielkiego dzwonu, może 3-4 razy w miesiącu ale efekt jaki zostawia na mojej skórze jest niesamowity. Zdecydowanie mam mniej przetłuszczające sie włosy i lepsze poczucie czystości na głowie. Często korzystam też z peelingu tuż po farbowaniu włosów aby wyczyścić skalp :)

Moje pierwsze podejście do peelingów do włosów

Tak naprawdę podejść było kilka. Pierwszy raz trochę obrzydziła mnie konsystencja i zrezygnowałam.
Za drugim razem miałam problem z rozmasowaniem tego na głowie.
Za trzecim razem skorzystałam z rady z jakiegoś forum i wymieszałam peeling z szamponem. W końcu się udało.

Produkt wygląda trochę jak Danio z czekoladą, więc czułam się jakbym smarowała sobie włosy jakimś jedzeniem. Drobinki są miejscami bardzo duże. Dziwne uczucie. Zapach jest dość przyjemny.

Po około minucie od wmasowania czuć lekkie orzeźwienie na skórze głowy, jakby od czegoś mentolowego. Peeling pomaga też pozbyć się martwego naskórka.
Miałam ostatnio duży problem z łupieżem i ten peeling nawet złagodził objawy. Jest mniejsze swędzenie skóry głowy i mniej łupieżu.
Dodatkowo włosy po umyciu przy czubku głowy były tak lśniące, świeże i dokładnie oczyszczone, jak nigdy dotąd.

Ten kosmetyk jest trudny w użyciu, ale warto się trochę wysilić, dla tego efektu.