Herbal Essences, Bio:renew, Oczyszczający szampon do włosów `Biała truskawka i mięta`

Herbal Essenes bio:renew Oczyszczenie Szampon Biała truskawka i słodka mięta z cennym antyoksydantem pomaga oczyszczać i chronić włosy.
Szampon powstaje w fabryce dysponującej zielonymi certyfikatami, które gwarantują, że energia użyta do jego produkcji została zrównoważona wiatrową energią odnawialną. 0% Barwników, glutenu, silikonów. Zrównoważone pH . Bezpieczny dla włosów farbowanych.

do włosów normalnych
oczyszczające
zapachowa

mocno oczyszczający

Na ten szampon po praz pierwszy trafiłam jakieś 5/6 lat temu i używałam go dość długo, później mieliśmy przerwę i teraz kilka miesięcy temu znów pojawił się w mojej łazience. Wcześniej używałam go do codziennego mycia, jednak na przestrzeni lat skóra mojej głowy zrobiła się bardziej wymagająca (problemy z nadwrażliwością, łuszczeniem, podrażnieniem) i na co dzień myję włosy delikatnymi szamponami, a mocniejsze zostawiam na cotygodniowe porządne oczyszczenie - i do tego właśnie służy mi ten szampon obecnie.
Jest zamknięty w przeźroczystej butelce, co dla mnie jest fenomenalnym rozwiązaniem, bo pozwala na maksymalną kontrolę ilości produktu. Sam produkt również jest przeźroczysty, średnio gęsty, o przepięknym truskawkowym zapachu, który jednak nie utrzymuje się zbyt długo po myciu. Dobrze się rozprowadza, ładnie pieni.
Efekt oczyszczania daje bardzo wyrazisty - skóra głowy wydaje się być perfekcyjnie oczyszczona, włosy odbite od nasady. Niestety, choć na skórze głowy ten efekt maksymalnego oczyszczenia jest fajny, to na samych włosach nie jest już tak pożądany - pasma się bardzo mocno plączą i bez maski/odżywki się nie obędzie. Myślę, że większość z nas zna efekt trzeszczących włosów - po umyciu włosy stają się tępe i aż skwierczą kiedy przejedziemy po nich palcami - to właśnie dzieje się z nimi po tym szamponie. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo i tak zawsze używam odżywki i/lub maski i pasma odzyskują swoje pierwotne "właściwości". Mam długie włosy (za łopatki obecnie) i wiem, że połowę z nich straciłabym podczas rozczesywania gdybym używała samego szamponu bez żadnych "wspomagaczy" po :)
W ogólnej ocenie ten szampon jest bardzo dobrym rozwiązaniem do porządnego oczyszczenia włosów, a przede wszystkim skóry głowy. Szkoda, że dość ciężko go kupić, często znikał z półek w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie wiem, jak wygląda obecnie jego dostępność, bo kupiłam go będąc za granicą, ale jeśli się na niego gdzieś trafi to myślę, że warto go wypróbować.

Aż trzeszczy

Kupiłam ten szampon, ponieważ zawsze mam w domu jeden produkt oczyszczający którego używam doraźnie, a mąż na codzień. Lubię produkty, które mają trochę lepsze składy i naturalne, owocowe zapachy. Zachęcił mnie opis producenta oraz bezbarwny kolor.

Szampon pachnie pięknie, głównie czuć tą słodka truskawkę, osobiście jestem fanką mięty więc mialam nadzieję że będzie mocniej wyczuwalna, jest jednak słabsza.

Duży plus za przezroczystą formułę, widać że nie ma w szamponie zbędnych silikonów czy emolientów itd. Pieni się bardzo dobrze ale nie przesadnie, ja zawsze myje włosy 2 razy i dokładnie spłukuję. Używałam go co 2-3 mycie.

I tutaj mimo, że szampon jest przyjemny to ciężko było mi się w nim zauroczyć. Lubię efekt oczyszczenia włosów i skóry głowy ale ten szampon to naprawdę ździerak do bólu. Przy spłukiwaniu było czuć jak włosy robią się tępe, splątane i dosłownie trzeszczące. Po spłukaniu na głowie niestety tępy kołtun, stąd nigdy nie zaryzykowałam zakończenia pielęgnacji bez odżywki po nim bo musiałabym powyrywać sobie włosy przy rozczesywaniu.

Tak więc oczyszczenie na plus ale bez tony odżywki po nim się nie obejdzie, przynajmniej w przypadku moich cienkich i niskoporowatych włosów.

Tak więc dla skóry głowy jest fajny, ale na długości efekt trzeszczacych i sztywnych kosmyków jest czymś za czym nie przepadam. Ostatecznie oddałam całe opakowanie mężowi i czekałam aż się skończy.

bardzo fajny szampon

Świat oszalał na punkcie naturalności i dzięki temu mamy rewelacyjne nowości marki Hebral Essences . Szampon, który miałam przyjemność testować to truskawkowo-miętowe szaleństwo, które czujemy już po otwarciu butelki. Orzeźwiający zapach koi zmysły i pobudza do myślenia , a opakowanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Konstytencja jest bardziej żelowa dzięki czemu szampon jest bardziej wydajny i zapewne wystarczy na dłużej. Składniki , które zostały zastosowane by koić zmysły dla włosów mają zastosowanie jako oczyszczanie skór głowy a także włosów. Rewelacyjne jest to ze w składzie nie ma sylikonów, barwników i parabenów dzięki czemu włosy nie będą się przetłuszczały tak szybko a nawilżenie zostanie tu zachowane. Zapewne przy najbliższej okazji wręczę komplet mojej przyjaciółce w pod jakimkolwiek pretekstem prezentu , a w moim domu zagości na dłuższy czas :)

Bardzo dobry, ale trudno dostępny

Lubię ten szampon. Dobrze oczyszcza włosy i ładnie pachnie. Jedyny mankament to fakt, że jest trudno dostępny. Pierwszy raz zakupiłam go w Kaufland. Niestety, rzadko chodzę do tego sklepu. Szukałam go w Rossmannie, a także w supermarketach.

Cudownie pachnie i dokładnie oczyszcza skórę głowy

Truskawkowy szampon Herbal Essences przede wszystkim urzekł mnie swoim cudownym zapachem. Słodka truskawka przełamana delikatną miętą to wyjątkowo uzależniające połączenie! <3

Szampon idealnie oczyszcza skórę głowy, pozostawiając włosy lśniące i miłe w dotyku. Pomimo zawartości silnych detergentów nie podrażnia ani nie uczula, nawet przy częstym stosowaniu. Włosy po umyciu są odbite od nasady i łatwo się je rozczesuje. Produkt bardzo dobrze się pieni, przez co łatwo rozprowadza się na włosach oraz nie ma problemu z jego spłukiwaniem.

Jeśli szukacie mocno oczyszczającego szamponu, który nie podrażni skóry głowy, to bardzo polecam ten produkt. :)

Moje włosy są w przepiękne po tym szamponie

Nie dość, że ten szampon urzekł mnie swoim cudownym zapachem to jeszcze świetnie działa! Moje włosy są przepięknie po tym szamponie. Są miękkie w dotyku i dobrze się rozczesują. Szampon dobrze się pieni i co najważniejsze, nie obciąża włosów od nasady. Jego konsystencja dobrze się wypłukuje, a włosy zostają fajnie umyte i dobrze oczyszcza skórę głowy. :)

Szampon solidnie oczyszcza włosy, są mocno odbite od nasady i jest uczucie świeżości. Pomimo dosyć mocnego detergentu i codziennego stosowania ( kiedyś!) nie podrażnił i nie przesuszył skóry.

Na wstępie zaznaczę, że recenzowany szampon używałam regularnie przez jakieś 2- 3 lata, zużyłam kilka butelek. Ten szampon był moim pierwszym i zdecydowanie najlepszym kosmetykiem od Herbal Essences, mogę powiedzieć że była to taka moja pierwsza miłość.
Od jakiegoś czasu interesuję się świadomą pielęgnacją i już teraz wiem, że szampony z mocnym detergentem stosujemy raz w tygodniu w celu mocnego oczyszczenia skalpu. Kiedyś poprzez niewiedzę stosowałam go codziennie, czyli w moim przypadku co drugi dzień. Całe szczęście kosmetyk nigdy nie zafundował mi niemiłej niespodzianki w postaci uczulenia, wysuszenia czy podrażnienia skóry głowy.
Mam włosy dosyć długie, sięgają za łopatki. Są cienkie, ale jest ich całkiem sporo. Moja pielęgnacja nie obejdzie się bez odżywki, bo zwyczajnie nie rozczesałabym włosów i miałabym puch. Skóra głowy ma tendencje do przesuszenia i wymaga mycia co drugi dzień.
Mam sentyment do tego kosmetyku, ale wyszło ostatnio tak wiele włosingowych produktów, że nie mogę przywiązywać się na zawsze do jednego kosmetyku :).

OPAKOWANIE
Opakowania szamponów Herbal Essence bardzo przypadły mi do gustu. Są bardzo wygodne, mają ergonomiczny kształt, korek jest dosyć długi i płaski dzięki czemu możemy stawiać kosmetyk do góry nogami aby całość skapała na dół. Butelka jest plastikowa, przeźroczysta, lubię takie rozwiązania, bo pozwalają mi na bieżąco monitorować ile szamponu jeszcze mi pozostało. Szata graficzna jest bardzo delikatna i skromna, ale zawiera wszystkie niezbędne informacje. Zamknięcie jest w postaci zatrzasku.

ZAWARTOŚĆ
Szampon ma dosyć gęstą, żelową konsystencję. Jest bardzo wydajny, nanoszę na dłoń ilość podobną do wielkości ziarna fasoli. Włosy zawsze myję dwukrotnie, pierwsze mycie jest powierzchowne i delikatne, drugie jest zdecydowanie bardziej intensywne z masażem skóry głowy. Przy takim stosowaniu co drugi dzień butelka takiego szamponu wystarczała mi na około 3 miesiące stosowania. Nie mogę nie wspomnieć o cudownym, bardzo słodkim zapachem w którym pierwsze skrzypce gra truskawka!

EFEKTY
Tak jak wspominałam, szampon towarzyszył mi przez kilka lat. Teraz już wiem, że szampony z mocniejszymi detergentami używamy raz w tygodniu, kiedyś tego nie wiedziałam i myłam nim włosy cały czas. Pomimo tego szampon nigdy mnie nie podrażnił ani nie uczulił. Kosmetyk doskonale oczyszcza skalp i odbija włosy od nasady, takiego efektu nie osiągnęłam jeszcze przy żadnym szamponie. Rytuał umila zapach truskawki, odczuwam też przyjemne uczucie chłodzenia dzięki mięcie.

To jedna z moich miłości jeśli chodzi o szampony, niby mocny, ale nie robi krzywdy. Jest szalenie wydajny, tani i dostępny. Z pewnością do niego wrócę za jakiś czas, jak już zdążę nacieszyć się innymi nowościami :)

Przyjemniaczek

Największy fenomen produktów Herbal Essences to ich zapachy i przy tej wersji żaden fan truskawek się nie zawiedzie! Szampon pachnie naprawdę smakowicie i orzeźwiająco truskawką i miętą. Otwierając butelkę od razu czuję lato i słońce, czuję się zrelaksowana podczas mycia włosów. Ten zapach pozostaje jeszcze długo - zawsze wyczuwam, gdy mąż mi podkrada ten szampon :)
Produkt, jak sama nazwa wskazuje, jest mocno oczyszczający, Jego skład również jest dość mocny. Mi to akurat nie przeszkadza, ponieważ mam wrażenie, że moja skóra głowy lubi i woli być porządnie oczyszczona, dlatego używam go na co dzień (z przerwami na testowanie innych szamponów). Włosy zazwyczaj myję co 2-3 dni. Pierwszego dnia nasada włosów wygląda bardzo dobrze, włosy są puszyste i uniesione. Drugiego dnia od mycia zaczynam już odczuwać takie nielubiane przeze mnie "ugładzenie" włosów i dziwną miękkość, choć wizualnie są odbite od nasady i nie wyglądają na przetłuszczone. Z tego względu drugiego dnia wolę jakoś związać włosy. Miałam takie szampony, które dawały mi efekt świeżych włosów przez pełne 2 dni, dlatego temu produktowi odejmuję jedną gwiazdkę właśnie za to, że mimo wizualnego dobrego wyglądu włosów odczuwam tego drugiego dnia już pewien dyskomfort. Widziałam natomiast, że wyszła nowa wersja produktu z nieco innym, wyczyszczonym składem i jestem ciekawa, jak ona się u mnie sprawdzi.
Generalnie bardzo lubię ten szampon i nie przeszkadza mi, że tego drugiego dnia czuję już potrzebę związania włosów i na pewno jeszcze nieraz go kupię.

Dobrze oczyszczający

Zapach cudny najbardziej wyczuwalna słodka mięta, fajnie oczyszcza włosy wyglądają na świeże , niestety u mnie już po niecałych dwóch dniach włosy zaczęły się przetłuszczać.

No w końcu!

Jak się okazuje znaleźć zadawalający, dobry oczyszczając szampon to nie taka prosta sprawa. Kiedyś kupowałam z nazwy oczyszczające, nie patrząc na skład (dzięki czemu nabawiałam się ponownego zapychania skóry głowy i włosów silikonami) . Lub zaczęłam wybredzać, żeby był oczyszczający, ale łagodny - to z kolei spowodowało, że używając go naprzemiennie z szamponami delikatnymi miałam ciągle brudne włosy. W końcu postanowiłam poszukać szamponu - oczyszczającego, ale mocnego, bez silikonów (bo ich obecność jest bez sensu jeśli chcecie zresetować włosy). Wybór padł na to cudo - kiedyś miałam z HE taki łagodny z konopią i był mega, więc ponownie zaufałam marce.
+ zawiera SLS i disodium EDTA co jest pożądane w szamponach używanych do oczyszczenia włosów z nadmiaru pielęgnacji, bo łagodne szampony z nadbudowa sobie nie poradzą na dłuższą metę :)
+ włosy są pięknie oczyszczone ze wszystkiego, miękkie, sypkie, po prostu świeże, przygotowane do pielęgnowania ich od nowa
+ dzięki takiemu głębokiemu, mocnemu oczyszczaniu włosy zerują się z nadbudowy olejów, serum , silikonów itd
+ szampon jest mega wydajny i ma słodkie opakowanie
+ pachnie ładnie, świeżo
+ dostępny w wielu drogerach stacjonarnych czy online i to za niedużą cenę

Pamiętajcie, tak mocnych szamponów NIE STOSUJEMY co każde mycie, bo wtedy pewnie będziecie mieć włosy matowe, sianowate, z racji mocnych detergentów, a nasze włosy i skóra nie potrzebuje rypania ich tak często mocnymi substancjami. No i zawsze miejcie na uwadze, że po myciu włosom należą się dobre odżywki/maski, by efekt mocnego szamponu załagodzić.

Mój ulubieniec

To jeden z moich najlepszych szamponów do włosów. Włosy po nim cudownie pachną, są odświeżone a skóra głowy oczyszczona. Co najważniejsze, po innych produktach zawsze odczuwałam pewien dyskomfort związany z uczuciem chemii. W przypadku tego szamponu jestem spokojna i czuje że włosy są delikatnie traktowane a jednocześnie dobrze umyte. Polecam z całego serca. Szampony kupuję w drogerii Rossmann bardzo często na promocjach za 15 złotych. Używam od kilku lat i nie zmieniam na nic innego.

Cudowne odkrycie

Na ten szampon skusiłam się przy okazji promocji. Używam od dłuższego czasu, a nadal mam większą połowę butelki - naprawde niewielka ilość szamponu pozwala umyć włosy o długości do łopatek, szampon bardzo się pieni. Zapach ma piękny. Włosy mam po nim gładkie i miękkie. Zdecydowanie służy moim włosom. Sięgnę po niego ponownie.