Avon, Luminata EDP

Avon, Luminata EDP

Luminata to najnowsza debiutująca w Polsce woda perfumowana dla kobiet. Jej twarzą reklamową jest Małgorzata Rozenek- Majdan. Woda z kategorii kwiatowo- owocowej
Nuta głowy : gruszka i malina
Nuta serca : piwonia

Rekomendacja
wiosna / lato

22% jesień/zima 78% wiosna/lato

Nic specjalnego

Z perfumami Avonu zawsze jest tak, że te najbardziej reklamowane w katalogu i telewizji są zazwyczaj największymi niewypałami. Natomiast te zapachy, które wprowadzane są bez większej reklamy są często strzałem w dziesiątkę. W przypadku zapachu Luminata doskonale sprawdza się ta reguła. Większa wagę przylożono do reklamy niż do samej jakości produktu oraz kompozycji zapachowej. Zapach jest bardzo przeciętny i nijaki. Kwiatowy, ostry i chemiczny. Nie warty ceny katalogowej, ani promocyjnej. Trwałość jest słaba.

Cudenko

Perfekcyjnie perfumy reklamowane przez perfekcyjną kobietę.
Byłam pewna że Małgorzata Rozenek jeżeli jest twarzą jakiegoś produktu to będzie on w 100% satysfakcjonujący.
Mi osobiście bardzo przypadł do gustu.

Uwielbiam ten przepiękny flakonik, który jest elegancki i efektowny.
Przepięknie wygląda na półce w łazience i jego kształt jest ergonomiczny.

Cudowne nuty maliny, gruszki, piwoni i drzewne trafiają prosto w mój gust. Dzięki temu są lekkie, rześkie i kobiece. Nadają się zarówno na dzień jak i na wieczór. Sprawdza się zarówno w lato jak i jesienia.

Cudowne perfumy, które nie kosztują dużo a są bardzo wydajne i przepięknie pachną.

Nijaki

Zapach na pewno nie jest brzydki, nie ma typowych avonowych nut i za to plus.Pierwszy niuch to ostry spirytus, ale szybko znika i mamy owocowo-kwiatowe pachnidełko.Lekko pudrowe, raczej słodkie, delikatne i kobiece.Trwałość jak na Avon dobra-około 5 h czuję je na sobie.Flakonik miał być ładny, ale wyszedł skromnie.Marny zapaszek do wypróbowania na wiosnę za niewielkie pieniądze na Allegro.Spróbować, może zużyć i zapomnieć, ot takie nic.

Bez szału ,ale udane

Czasy kiedy Avon wypuszczał prawie za każdym razem dobre zapachy ,to już
na pewno minęły bezpowrotnie,no chyba,że jeszcze kiedyś wydarzy się jakaś rewolucja..
Jednak od czasu do czasu można wyłapać coś wartego uwagi .

Odkrywcza nie jest,zawsze można ją tam próbować porównać do różnych innych zapachów, jednak przyznajmy szczerze , w mainstreaie też nic zachwycającego ,porywającego od dawna nie ma ,może poza paroma wyjątkami.

Luminatę akurat dziennie wyczuwam na jednej pani w pracy ,oprócz tego,że sama posiadam i szczerze wyznam ,iż gdybym nie wiedziała ,że to Avon ,postawiłabym na coś z wyższej półki.

Jest typowo kobieca, utrzymana w klimatach Missek od Diora ,czyli zwiewne ,urocze do noszenia na dzień .
Czuć różę z piwonią i ożywcze cytrusowe nuty oraz delikatną słodką gruszkę w tle .
I tyle wystarczy na przyjemny,miły niepecjalnie wymagajacy zapach.

Naprawdę wolę wydać jakieś ok 40zł i cieszyć się naprawdę dobrym ,ładnym zapachem niż wydawać 3 stówki na Diorowe Panienki ,które specjalnie nie zachwycają , jak na taką cenę i markę.

Luminata potrafi zbierać komplementy,kiedy je noszę to praktycznie zawsze słyszę coś miłego na ich temat często typu..o jakie masz ładne perfumy ,,pewnie drogie..

Tylko nie można przesadzić z aplikacją ,bo wtedy staną się świdrujące .
Ja polecam chociażby wypróbować bo są warte uwagi .

Takie sobie

Znowu avon robi zapach nijaki. Na myśl przychodzi mi jedno: już gdzieś czułam coś podobnego. Takie kwiatowo wodniste coś. Perfumy delikatne, w ładnym flakonie. Zapach jest bezpretensjonalny i może właśnie przez to nijaki. Nie ma tego czegoś, co sprawia,że pozostaje w pamięci. Trwałość dość średnia.

Wykorzystała: kilka próbek

Zapach ładny ale nie ma tego czegoś...

Zapach jest w moim guście ale jakby brakuje mi w nim czegoś. Delikatny, słodziutki, bardzo dziewczęcy. Nie jest nachalny. Trwałość typowa dla wód Avonu. Za to flakonik jest rewelacyjny. Bardzo cieszy oko.

Wiele hałasu o nic

Miałam okazję przetestować próbkę i to wystarczy. Zapach słaby, z nadgarstka ulotnił się w ciągu 2 godzin,nie powalił mnie na kolana. Na dodatek gdy uleciały już pierwsze nuty,zostawał jakiś dziwny,ostry,pieprzny zapach,bardzo drażniący,aż kręciło mnie od niego w nosie. Nie przepadam za pieprznymi nutami w perfumach. Zauważyłam,że im bardziej Avon robi wielką kampanię wokół jakiegoś kosmetyku,tym bardziej okazuje się on potem średniaczkiem,żeby nie powiedzieć niewypałem.

Luminata

Przyjemne delikatne perfumy na co dzień , zdecydowanie dla osób lubiących słodkie zapachy.Jestem trochę zdziwiona krytyką za zbyt słodki zapach,ponieważ znam duużo słodsze perfumy które cieszą się dużym powodzeniem.Zapach jest dość trwały spokojnie wyczuwałam go na sobie pół dnia, zamknięty we flakoniku przypominającym diament.Osobiście na pewno kupię 2 flakonik,ale co kto lubi.

Delikatnie i różowo

Skusiłam się na ten zapach- na szczęście tylko na perfumetkę, bo całości bym nie dała rady zużyć. Ten zapach będzie idealny na jej ambasadorki pani Rozenek, taki różowy, dla pań, które chcą się odmłodzić i lubią takie słodkie, dziecinne zapachy. Brakuje mi w nim czegoś zdecydowanego, jakiejś kropli kobiecości i elegancji. Jest po prostu delikatny, różowy, za rozwodniony, zbyt nijaki.

Słabiutki

Zapach rodem ze świata Barbie - różowych księżniczek. Niby miał być zapach dla dorosłej i zdecydowanej kobiety, a wyszło tak słodko i lukierkowo jakby miała być to seria dla nastolatek. Palony cukier z peonią - tak w skrócie można określić dominujące nuty zapachowe. Nie dla mnie, zbyt banalny i nieco infantylny. Flakon nieporęczny.

Peoniowy koszmar.

Okropieństwo, kolejny różowy gniot w stylu femme, dreams wzbogacony peonią. Pewnie chodzi o piwonie, ale peonie brzmią ekskuzywnie, no właśnie tylko brzmi, bo nie ma w nich nic szlachetnego. Mnie osobiście duszą, pachną starszą piwoniową Panią, która wybiera się właśnie do kościoła.

Wykorzystała: kilka próbek

zdecydownanie nie mój zapach

Nie wiem co poszło nie tak ale ... perfumy są jakieś takie bez wyrazu , bez trwałośći .... kolejne reklamowane przez Małgorzatę Rozenek , które mi nie pasują podobnie jak viva la vita która na początku mnie urzekła ale przez swój brak trwałości i to ,że zapach po jakimś czasie stał się tak jakby "brudny" . Trwałość też przeciętna. Cieszę się ,że zamówiłam tylko perfumetkę :)