Uriage, Xemose, Cerat Relipidant Anti-Irritations (Intensywny balsam do skóry bardzo suchej (nowa wersja))

Unikatowa formuła preparatu o bardzo bogatej i równocześnie delikatnej konsystencji zapewnia wysoki komfort stosowania.
Balsam intensywnie regeneruje i odbudowuje warstwę lipidową skóry.
Łagodzi podrażnienia.
Składniki aktywne: Woda Termalna Uriage, Cerasterol-2F® (ceramidy z kwasami omega-3, omega-6 + fitosterole), 25% masło Shea, skwalany roślinne, bez zapachu, bez parabenów.

Świetny dla problematycznej skóry

Bardzo dobry produkt dla skóry atopowej u dziecka. Natłuszcza, łagodzi swędzenie, regeneruje skórę. Na ogół używamy Lipikar baume La roche posay ale Uriage jest lepszy bo nie szczypie po nałożeniu na zadrapanà skórę. Wersja w butelce z pompkà też jest fajna ale krem w słoiku jest najsilniej działajàcym produktem na problematycznà skórę u mojego 6 latka. W okresie zaostrzeń (lato-pyłki roslin) używamy minimum 2razy dziennie. Łatwo się rozprowadza. Polecam.
P.s. Nie wyobrażam sobie stosowac jako maseczki na twarz. Nie taka jego rola. Poprzednia recenzentka niepotrzebnie obniża ocenę używajàc go niezgodnie z przeznaczeniem. To produkt do zadań specjalnych. Kto zmaga się z egzemà na pewno go doceni.

Tępa tłustość oleju słonecznikwego

Nie mam porównania ze stara wersją, ale ta się u mnie nie sprawdziła. Do twarzy jest za ciężki, a rąk czy stóp nie nawilża dostatecznie, pozostawiając tłustą powłokę jak po oleju słonecznikowym. Próbuję zużywać w roli maseczki, ale rezultaty też nie są powalające.

Zapach jest bardzo podobny do kremu witaminowego Mincer, przypomina mleczne lody.