Avon, Encanto Fascinating EDT

Avon, Encanto Fascinating EDT

Kompozycja zapachowa od światowej sławy perfumera. Główne nuty zapachowe: kwiat jade, różowy pieprz, ciepłe piżm

50 - 100ml

Mnie nie zachwycił

Perfumy to rzecz bardzo osobista, indywidualna. Każda z nas ma inne gusta, dlatego postaram się obiektywnie opisać aspekty obiektywne, a kwestię zapachu wyrażę, opisując własne odczucia, które mogą być różne u każdej z nas.

Zapach mnie nie zachwycił. Jest on według mnie duszący, przyprawia lekko o ból głowy. Być może to zasługa mocnego piżma na finiszu, które trwa stosunkowo długo. Już po aplikacji czuć słodycz, bardzo ciekawą, ale podbitą nieokreślonym zapachem, które nadaje wrażenie perfum starszej osoby - ciężkich, przylegających, kręcących w nosie. Później wybija się pieprz, który jest oddany dość wiernie. Od spodu piżmo - wydaje mi się lekko sztuczne, wąchałam już lepsze odsłony tego zapachu.

Zapach jest rzeczywiście ulotny - zgadzam się z pierwszą opinią. Dla mnie był to plus, bo czułam się otoczona zapachem, a kiedy zniknął, odetchnęłam. Nuta głowy ulatuje bardzo szybko - szkoda, jest dość ładna. Tylko dolne, mocne akordy pozostają, dając wrażenie niepełności zapachu.

Opakowanie jest dość dobrze wykonane, dyfuzor jest hojny, a zatyczka się nie wyrabia, nie łamie. Sam flakon dość lekki.

Jeśli zapach Wam odpowiada, można być naprawdę zadowoloną z perfum, jednak głównym minusem jest trwałość.

Ulotne jak wiatr...

Zamówiłam cały zestaw tejże serii, dlatego że ta wersja zapachowa ma pieprz w swoim składzie, który uwielbiam ostatnimi czasy w pachnidlach. Recenzowaną wodę moje nozdrza odbierają jako taką kremową, delikatną z lekko pobrzmiewajacym w tle wspomnianym wcześniej pieprzem. Ciepłe, otulajace bardzo przyjemne dla zmysłu powonienia. Delikatnie słodka, kremowa kompozycja sprawdzi się świetnie w okresie wiosenno-letnim. Czuję tu mleczne cukierki Irysy, którymi objadalam się w dziecinstwie(podobnie odbieram Black Orchid Forda) Niestety zarówno trwałosc jak i projekcja pozostawiają wiele do życzenia.. Bliskoskórne i krótkotrwałe. Aż za bardzo...