Avon, Encanto Fascinating EDT

Avon, Encanto Fascinating EDT

Kompozycja zapachowa od światowej sławy perfumera. Główne nuty zapachowe: kwiat jade, różowy pieprz, ciepłe piżm

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Nic fascynującego

Recenzję produktu opieram na próbce zapachu, ale oczywiście przyznaję, że byłam gotowa zamówić w ciemno calutką serię - tak na mnie zadziałał (jak zwykle) marketing Avonu :D Zarówno niebieska i różowa linia są mega kobiece, ubrane w ładne opakowania, a z katalogu kuszą nimi jak zwykle piękne modelki, więc wiadomo - napaliłam się jak szczerbaty na suchary. Ostatecznie kupiłam sobie całą garść Avonowych próbek i tak sobie teraz testuję...

Widząc piękną, błękitną butelkę widziałam oczami wyobraźni zupełnie inny zapach: bardziej morski, wakacyjny, inspirowany może jakimiś śródziemnomorskimi klimatami? Nie czytałam nut, nie sprawdzałam co tam się faktycznie kryje. Cieszę się ogromnie, że zamówiłam próbkę, bo teraz męczyłabym się z calutkim zestawem!
Rzeczywistość okazała się być inna - zgadzam się całkowicie z negatywnymi/neutralnymi recenzjami poniżej. Fascinating to zapach bardzo mocny, duszący, dosadny. Przesadzony w każdym calu. Jest to totalna eksplozja alkoholu z czymś stęchłym, świdrującym w nosie, krzykliwym (może to ten pieprz?). Właściwie to ta odważna, głośna kompozycja zlewa się w jedną byle jaką całość. Ciężko mi wyodrębnić poszczególne nuty, powiedzmy, że tylko ten pieprz czuć jako "ostry" akcent. Zapach nijaki, zupełnie dla nikogo, kojarzy mi się z podróbkami z chińskich marketów. Perfumy dla kobiety, której wszystko jedno czym pachnie i jak pachnie.
Trwałość średnia - początkowo długo czuję tę potężną moc, później łagodnieje, a przy skórze właściwie czuć już same piżmo.
Flakonik wygląda ładnie na zdjęciach w internecie, choć kolorystyka moim zdaniem totalnie nietrafiona - ja widziałabym Fascinating w czymś wściekle różowym.

Niestety, daję tylko 2 gwiazdki - Avon ma w swojej ofercie tak fajne zapachy, że można było oczekiwać czegoś porządniejszego. Mam wrażenie, że te perfumy były stworzone na odwal, bez jakiegokolwiek pomysłu. Dla każdego, na każdą okazję, nieprzemyślane. Ja jestem na nie - tak, jak wspominałam, cieszę się, że mam tylko próbkę, a nie całą serię mgiełek i balsamów, bo bym się z nimi teraz użerała.

Piękny

Perfum bardzo piękny, przyjemny na nadchodzącą wiosne. Ma delikatna kompozycję, nadaje się na każdą okazje, cena jest Ok. Dla mnie bardzo ładny perfum. Pachnie tak samo cudownie

Wakacyjna kompozycja

Wygodny flakonik turkusowego koloru przyciąga wzrok i nie tylko. Zapach otwiera się lekkimi nutami kwiatowymi. Jest miło egzotycznie i przyjemnie. Lekka słodycz kwiatowa jest przełamana różowym pieprzem. Dodaje energi i intensywności. Zapach nie jest mdły. Piżmo w bazie utrwala zapach na dłużej. U mnie utrzymuje się 4-5 godzin. Na ubraniach dłużej. To zapach na wiosenno - letnia porę roku. Przyjemnie odświeża i dodaje energii

Fascinating

Najbardziej z całej serii to właśnie ten w kolorze niebieskim przypadł mi do gustu. Nie jest to duszący zapach a ten najbardziej świeższy zapach. Na mnie utrzymuje się dość długo i jestem zadowolona z niego jak i z pozostałych produktów z serii Encanto.

pd znakiem zapytania

Niestety dla mnie ten wielki hit i nowość w Avon nie wywarł na mnie mega wrażenia. Ta linia kosmetyków niestety jest tak zaperfumowana takim mdłym jak dla mnie zapachem. Mgiełka fakt długo się utrzymuje ale niestety ten zapach jest dla mnie odstraszający.

Nie urzekło mnie

Jesli chodzi o perfumy ta każda z nas ma inny gust .Ten perfum nie wpadl niestety w moje gusta ,spodziewałam sie od niego jednak czegos wiecej ,za podobna cene mozna kupic o wiele lepsze perfumy w avon

Nie moje.

Dosadne, wiercące w nosie, otulające, cukierkowe z nutą egzotyki...To moje pierwsze wrażenia po użyciu tego zapachu. Nie kupiłam go, dostałam, stąd ta zupełna przypadkowość w doborze. Po pierwszym wrażeniu, odurzeniu niemal, pozostaje taka mleczno-karmelowa woalka przy ciele. Ma w sobie coś co sprawia, że nie jest zbyt mdła, ale to coś z kolei nie jest zbyt ładne. Może to ten różowy pieprz, który widnieje w opisie. W każdym razie to nie jest mój zapach. Jest zbyt oczywisty, dosadny...No i lekko egzotyczny za czym nie przepadam. Dlatego produkt leży sobie na półce, używam go sporadycznie i raczej w domu niż na wyjścia. Niby nie jest nieładny, bo ma coś w sobie, ale nie jest to nic wyjątkowego. Co do trwałości to jest dość wysoka. Zapach zaaplikowany na skórę rano dobrze czuć jeszcze wieczorem. Na ubraniach to już w ogóle fajnie się trzyma to cukierkowe otulenie.
Jak dla mnie, pomimo egzotycznych nut, jest zbyt ciężki na lato. Bardziej widzę go w jesiennym anturażu.

Mnie nie zachwycił

Perfumy to rzecz bardzo osobista, indywidualna. Każda z nas ma inne gusta, dlatego postaram się obiektywnie opisać aspekty obiektywne, a kwestię zapachu wyrażę, opisując własne odczucia, które mogą być różne u każdej z nas.

Zapach mnie nie zachwycił. Jest on według mnie duszący, przyprawia lekko o ból głowy. Być może to zasługa mocnego piżma na finiszu, które trwa stosunkowo długo. Już po aplikacji czuć słodycz, bardzo ciekawą, ale podbitą nieokreślonym zapachem, które nadaje wrażenie perfum starszej osoby - ciężkich, przylegających, kręcących w nosie. Później wybija się pieprz, który jest oddany dość wiernie. Od spodu piżmo - wydaje mi się lekko sztuczne, wąchałam już lepsze odsłony tego zapachu.

Zapach jest rzeczywiście ulotny - zgadzam się z pierwszą opinią. Dla mnie był to plus, bo czułam się otoczona zapachem, a kiedy zniknął, odetchnęłam. Nuta głowy ulatuje bardzo szybko - szkoda, jest dość ładna. Tylko dolne, mocne akordy pozostają, dając wrażenie niepełności zapachu.

Opakowanie jest dość dobrze wykonane, dyfuzor jest hojny, a zatyczka się nie wyrabia, nie łamie. Sam flakon dość lekki.

Jeśli zapach Wam odpowiada, można być naprawdę zadowoloną z perfum, jednak głównym minusem jest trwałość.

Ulotne jak wiatr...

Zamówiłam cały zestaw tejże serii, dlatego że ta wersja zapachowa ma pieprz w swoim składzie, który uwielbiam ostatnimi czasy w pachnidlach. Recenzowaną wodę moje nozdrza odbierają jako taką kremową, delikatną z lekko pobrzmiewajacym w tle wspomnianym wcześniej pieprzem. Ciepłe, otulajace bardzo przyjemne dla zmysłu powonienia. Delikatnie słodka, kremowa kompozycja sprawdzi się świetnie w okresie wiosenno-letnim. Czuję tu mleczne cukierki Irysy, którymi objadalam się w dziecinstwie(podobnie odbieram Black Orchid Forda) Niestety zarówno trwałosc jak i projekcja pozostawiają wiele do życzenia.. Bliskoskórne i krótkotrwałe. Aż za bardzo...