Batiste, Dry Shampoo & De-Frizz (Suchy Szampon z wygładzającym kokosem)

Batiste, Dry Shampoo & De-Frizz (Suchy Szampon z wygładzającym kokosem)

Batiste De-Frizz to suchy szampon do włosów ze skłonnością do puszenia się oraz kręconych, zawierający olejek abisyński, kokosowy, witaminę E, glicerynę, wyciąg z ziaren soi i keratynę. Praktycznie niewidoczna formuła absorbuje sebum, odświeżając włosy, jednocześnie je wygładzając bez obciążania, sprawiając przy tym, że są miękkie, pachnące i mają większą objętość.

SPOSÓB UŻYCIA: Mocno wstrząsnąć i rozpylić u nasady włosów z odległości ok. 30 cm. Przez kilkanaście sekund wmasować produkt we włosy.

Jedyny, który mi się sprawdza

Ten szampon po prostu DZIAŁA. Tzn. odświeża włosy na więcej niż 2 h (jak miałam do tej pory w przypadku szamponów podstawowej linii Batiste, szamponów Colab i jeszcze z 3 innych marek).
Nie zauważyłam efektu wygładzenia, który obiecuje producent, ale naprawdę nie zależy mi na tym. A, jeszcze jedno - prawie nie pachnie w porównaniu ze zwykłą linią Batiste. Dla mnie to wielki plus.

Jestem nim mile zaskoczona

W końcu mogłam się przekonać na własnych włosach o wpływie nowego, suchego szamponu marki Batiste.
Do tej pory miałam kilka szamponów tejże firmy i nigdy nie byłam zadowolona.
Zawsze pozostawiały na moich włosach grubą warstwę nalotu.
Tym razem jestem pozytywnie zaskoczona ponieważ na mojej głowie nie jest szaro tylko czarno.
Otóż Batiste stworzył suchy szampon nawilżający włosy z niewidoczną formułą zawierający olejek abisyński, kokosowy, witaminę E, glicerynę, wyciąg z ziaren soi i keratynę.
Jego niewidoczna formuła absorbuje sebum, odświeżając włosy a przy tym jednocześnie je wygładza i nie obciąża sprawiając że są miękkie, pachnące i mają dużą objętość.
Ponadto szampon nie zawiera parabenów, silikonów i SLS czyli całkiem dobry skład jak na kosmetyk który z reguły zawiera tabliczkę Mendelejewa.
To idealne rozwiązanie dla osób pracujących, które czasami muszą odświeżyć swoje włosy w ciągu dniu albo wracają późno z pracy i potem muszą wcześnie wstać.
Ja też czasami wracam późno i nie mam sił się wykąpać a potem wstaje o 5:00 następnego dnia i jak tu żyć ...
Trzeba sobie jakoś radzić dlatego testuje suche szampony i ten mogę z czystym sumieniem polecić.

Nareszcie!

Suchego szamponu używam regularnie, aby uniknąć codziennego mycia.
Przygodą z tego typu produktami rozpoczęłam od firmy Batiste, niestety byłam bardzo zrażona, ponieważ zawsze widziałam produkt na włosach, zarówno w tradycyjnej jak i brązowej wersji. Od tego czasu przetestowałam większość dostępnych na rynku suchych szamponów. Oczekuję od tego typu produktów, aby były bezbarwne i nie obciążały włosów - efekt "sprayu".
Produkt Batiste kupiłam skuszona nową formułą, promocyjną ceną (14 zł) i obiecywanym efektem wygładzającym. Nie zawiodłam się! Produkt bardzo dobrze odświeża włosy, zarazem pozostawiając je miękkie i bez białego nalotu. Ma bardzo neutralny, delikatny zapach.

Całkiem fajny

Jako suchy szampon sprawdza się super, jednak mojego puchu nie opanował! Nigdy nie wymagał od suchego szamponu wygładzenia,ale tutaj obietnice producenta brzmiały bardzo fajnie, ale cóż, nie da się mieć wszystkiego. Odświeża, nie bieli, nie powoduje łupieżu i fajnie "się wyświeca"( włosy nawet gdy nabierają blasku wyglądają okey, a nie jak posmarowane olejkiem) ale niestety nie działa wygładzająco i nie przeciwdziała puszeniu.

Must have w kosmetyczce

Suchy szampon, który zachowuje się jak odżywka to zdecydowanie coś czego potrzebujemy! Nie bieli( nawet moich prawie czarnych włosów), nie robi żadnych nieprzyjemności skórze głowy, odświeża i "myje" włosy na naprawdę całkiem długi czas i bardzo ważna rzecz SUPER JE UNOSI... a przy tym włosy są tak niesamowicie miękkie...

Nie zostawia białych śladów

Szampon ma poręczne opakowanie, które dobrze leży w dłoni.
Zapach jest wyczuwalny, ale nie jest duszący.
Produkt szybko i skutecznie odświeża włosy, nie pozostawia na nich białych śladów, a jeśli tak, to bardzo łatwo można je wyczesać. Nie zauważyłam ograniczenia puszenia włosów.

El fantastico!

Z szamponami suchymi znam się nie od dziś i te nowe formuły są jeszcze lepsze. Poprzednie wersje od Batiste sporadycznie zostawiały białe ślady na włosach, ale szybko znikały - teraz zniknął też ten krótkotrwały problem. Ciężki poranki po imprezkach albo spontanicznych nocnych powrotach często są ratowane dzięki tym szamponom. Wiadomo, że to do ratowania sytuacji, a nie do używania na co dzień :)

Jeszcze lepsza wersja dotychczasowych szamponów Batiste - poza odświeżeniem, mamy zapewnioną pielęgnację (w tym przypadku wygładzenie)

Już jakiś czas temu firma Batiste wypuściła na rynek nową linie suchych szamponów, które nie tylko (tak jak dotychczas) odświeżają, ale również w zależności od potrzeb, odpowiadają na pewne wymagania naszych włosów, odpowiednio je pielęgnując. Suchy szampon jest dla mnie takim kosmetykiem, którego nie może zabraknąć w łazience i z racji uwielbienia produktów tej marki, podczas zakupów nie mogłam przejść obok nich obojętnie i nie wypróbować szamponów wzbogaconych o nową formułę. Tym razem padło na szampon De-Frizz, który przeznaczony jest do włosów ze skłonnością do puszenia się, a więc ma za zadanie wygładzać i powiem szczerze, że tym razem również się nie zawiodłam, Batiste wykonał kawał dobrej roboty! :)

W nowej wersji wprowadzono zmiany nie tylko ze względu na właściwości, ale też również pod względem wizualnym opakowania – szata graficzna została uproszczona i bardziej stonowana, w tym przypadku dominuje kolor ciemno fioletowy i przyznam szczerze, że całość wygląda obłędnie. Również atomizer został nieco ulepszony, ponieważ w tych ‘standardowych’ był on malutki i zbyt mocny nacisk niekiedy powodował dozowanie produktu w nadmiarze, czego w tej wersji nie doświadczymy. Aplikacja produktu nie sprawia więc żadnego problemu, dozownik rozprowadza szampon tak jak należy, nic się nie zacina, nie skrapla, nie pryska w niepożądaną stronę, aplikowana jest odpowiednia ilość produktu tam gdzie konkretnie chcemy, więc wszystko ‘działa’ tak jak powinno. Co do zapachu, jest on dość słodki z delikatną kokosową nutą, więc dla fanek takich zapachów będzie idealny i pomimo, że nie przepadam za taką słodkością w kosmetykach – bardzo przypadł mi do gustu, zdecydowanie umila użytkowanie produktu i w porównaniu do poprzednich wersji, pozostaje wyczuwalny znacznie dłużej na włosach, za co należy się ogromny plus.

Przechodząc do opisu działania, po pierwsze spełnia on swoją podstawową rolę, jaką jest odświeżenie i zatuszowanie nieumytych bądź szybciej przetłuszczających się włosów. W moim przypadku spokojnie przedłuża świeżość włosów o jeden dzień, jednak co do dłuższego stosowania to nie wiem, staram się je myć codziennie, ewentualnie co drugi dzień, ponieważ później to myślę, że nawet całe opakowanie suchego szamponu by mi nie pomogło :D Po drugie, szampon za sprawą zawartości olejku abisyńskiego, kokosowego, witaminy E, gliceryny, keratyny oraz wyciągowi z ziaren soi ma za zadanie wygładzić włosy, sprawić żeby się nie puszyły a ponadto, aby zyskały na objętości i powiem szczerze, że pod tym względem również się nie zawiodłam. Po zastosowaniu włosy zdecydowanie stają się gładkie, lśniące, miękkie i przyjemne w dotyku, a ponadto bardzo fajnie się układają i są bardziej podatne na wszelkie stylizacje. Szampon nie obciąża włosów, odbija je u nasady i faktycznie delikatnie dodaje objętości, co przy takim zadaniu jakim jest wygładzenie, zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Zauważyłam również ogromną poprawę w kwestii pozostawiania (a raczej nie pozostawiania) białych śladów na włosach, ponieważ w starej wersji przy użyciu większej ilości produktu biały nalot był zauważalny, z kolei podczas aplikacji szamponu De-Frizz nic takiego nie miało miejsca, co zasługuje na ogromny plus, ponieważ nie musimy wyczesywać nadmiaru, co niekiedy było dość uciążliwe i denerwujące (zwłaszcza rano, gdy zaspaliśmy).

Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków działania tego szamponu na moją skórę głowy, a więc produkt nie podrażnia, nie wysusza i co najważniejsze nie wywołuje łupieżu (przynajmniej w moim przypadku). Nie powoduje swędzenia skóry głowy, absolutnie nie niszczy włosów i podczas aplikacji nie podrażnia oczu, ponieważ już niejednokrotnie miałam do czynienia z produktami tego typu, które podczas rozpylania wywoływały u mnie łzawienie.

Podsumowując, jestem oczarowana nową wersją szamponu Batiste, genialnie radzi sobie z odświeżeniem włosów, pozostawiając je świeże i otulone przepięknym zapachem na dłuższy czas. Efekt wygładzenia jest jak najbardziej zauważalny – włosy są miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku, bez efektu ich obciążenia. Co do wydajności, to chyba nic się nie zmieniło, uważam, że jest dość słaba, jednak działanie szamponu mi to w stu procentach wynagradza. Jednie cena odrobinę wzrosła (o około 3-4 zł) w porównaniu do poprzednich wersji, jednak myślę, że jest adekwatna do efektów działania, ponieważ poza odświeżeniem, mamy zapewnioną ich pielęgnację – w wersji De-Frizz jest to wygładzenie. Sięgając po ten suchy szampon, po raz kolejny się nie zawiodłam na firmie Batiste, a wręcz zostałam pozytywnie zaskoczona, więc zdecydowanie zasługuje na 5 gwiazdek i na pewno skuszę się na niego ponownie.

Całkiem niezly

Po wcześniejszych wersjach suchych szamponow bylam sceptycznie nastawiona. Nie lubię tego białego proszku na włosach. Mam ciemne włosy, ciężko mi to było wyczesac. Ten natomiast nie ma tego problemu. Ładnie odświeża, ładnie pachnie no o nie ma tego białego nalotu. Do tego ładnie odświeżajaco pachnie. Jest bardzo wydajny. Butelka przyjemna, no i barfzi łatwo się aplikuje

Nie odświeża a raczej pogarsza włosy

Bardzo lubię suche szampony od firmy Batiste.
Jakiś czas temu weszły nowe serie a wśród nich DE-FRIZZ czyli szampon do włosów ze skłonnością do puszenia się oraz do włosów kręconych, zawierający olejek abisyński, kokosowy, witaminę E, glicerynę, wyciąg z ziaren soi i keratynę. Praktycznie niewidoczna formuła absorbuje sebum, odświeżając włosy, jednocześnie je wygładzając bez obciążania, sprawiając przy tym, że są miękkie, pachnące i mają większą objętość...
A ja myślę, że jest to jak dotąd i w sumie jedyny beznadziejny szampon tej firmy, który według mnie nawet pogarsza a nie polepsza stan naszych włosów ponieważ po tym produkcie włosy nie są odświeżone a co gorsza są jakby bardziej tłuste i oklapnięte.
Ja nie polubiłam się z tym szamponem dlatego też jeżeli macie cienkie włosy to nie polecam go Wam.

Świetny!

Suche szampony od Batiste w klasycznej wersji niespecjalnie mnie zachwyciły ze względu na to, że pozostawiają na włosach i ubraniach biały osad. Nowa specjalistyczna wersja od Batiste na szczęście tej wady nie ma. Trzy szampony, które wchodzą w skład tej linii w ten tu oceniany są dla mnie 9/10. Dlaczego? Szampony świetnie odświeżają włosy, pięknie pachną i butelki są dość dobrze nabite. Wada? Nie chronią ani nie zwalczają łupieżu ani nie wygładzają jak obiecuje producent.

Używa produktu od: próbka

Batiste - Suchy Szampon z wygładzającym kokosem

Szampon otrzymałam do testowania w Klubie Recenzentki. Produkt znajduje się w bardzo poręcznym i ładnym opakowaniu.
Zapach jest bardzo ładny, przyjemny i delikatny, nie jest duszący i umila używanie szamponu.

ZALETY:
- szybkie odświeżenie włosów,
- nie pozostawia białego nalotu,
- wydajny,
- świeży zapach,
- nadaje miękkości i wygładzenia włosom,
- niewysuszająca formuła.

WADY:
- brak.