Palpederm, Emulsja do specjalistycznej pielęgnacji i ochrony podrażnionej skóry powiek i okolic oczu

Zobacz oferty

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Palpederm to emulsja do specjalistycznej pielęgnacji i ochrony podrażnionej skóry powiek i okolic oczu. Jest szczególnie rekomendowana do pielęgnacji i ochrony skóry powiek i okolic oczu u osób z atopowym zapaleniem skóry oraz alergicznym wypryskiem kontaktowym.

Dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym Palpederm emulsja łagodzi podrażnienia, redukuje świąd oraz nawilża i regeneruje skórę powiek i okolic oczu. Zmniejsza zaczerwienienie oraz dzięki zawartości prebiotyku chroni przed rozwojem niekorzystnej mikroflory bakteryjnej.

Palpederm emulsja zawiera:
- SymCalmin – składnik o właściwościach kojących i przeciwświądowych
- Alglycera – która łączy łagodzące działanie kwasu glicyretynowego i alantoiny
- Siarczan dekstranu – składnik zmniejszający rumień
- Corneosticker DS – działa jak aktywny opatrunek wspomagając odbudowę warstwy rogowej naskórka zaburzonej przez różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne
- Olivem 1000 – tworzy strukturę ciekłokrystaliczną, która pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry, sprzyja głębokiemu nawilżeniu oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody. Wspomaga dostarczanie składników aktywnych w głąb skóry
- Skwalan – emolient, który uzupełnia niedobory lipidów warstwy rogowej naskórka
- D-panthenol – przyspiesza procesy regeneracji naskórka
- Kwas hialuronowy i naturalna betaina – utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia skóry
- Alpha-glucan oligosaccharide – prebiotyk, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego ekosystemu i chroni przed rozwojem niekorzystnej mikroflory
Bez konserwantów*
* wymienionych w zał. V rozporządzenia (WE) 1223/2009
Preparat testowany pod kontrolą lekarza dermatologa i okulisty.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Propylene Glycol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glyceryl Oleate, Cetyl Alcohol, Pantenol, Cetearyl Alcohol, Xantan Gum, Allantoin, Hyaluronic Acid, Ethylhexyl-glycerin, Octenidine HCl, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Lactic Acid

przynosi ulgę

Często występują w okolicach moich oczu podrażnienia wywołane czynnikami zewnętrznymi, zdarza się też źle dobrany kosmetyk do pielęgnacji tej delikatnej strefy. Na własną rękę znalazłam Palpederm szukając pomocnego preparatu i pierwszy wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

- OPAKOWANIE: preparat kupujemy w tekturowym, wąskim opakowaniu, które skrywa smukłą tubkę wykonaną z elastycznego plastiku. Na obu opakowaniach znajdziemy prostą grafikę oraz szczegóły dotyczące działania produktu, takie typowe apteczne opakowanie. Tubka zakończona jest cienkim dzióbkiem, który schowany jest pod zakrętką.

- KONSYSTENCJA: produkt posiada lekką formułę białej emulsji, która szybko wchłania się w skórę nie pozostawiając na jej powierzchni filmu, który mógłby nie współgrać z makijażem i rolować się.

- ZAPACH: brak

- DZIAŁANIE: preparat przynosi ulgę podrażnionej i zaczerwienionej skórze łagodząc dolegliwości już w momencie aplikacji. Skóra jest ukojona, przestaje szczypać, a zaczerwienienie znika. Niweluje dyskomfort podrażnionej skóry i swędzenie zarówno w kącikach oczu jak i na skórze dolnej i górnej powieki, a przy tym nie obciąża skóry dzięki delikatnej formule.
Moim problemem są czynniki zewnętrzne, powietrze, chłód, zanieczyszczenia oraz drażniące składniki występujące w źle dobranych kosmetykach. Emulsja Palpederm pomaga mi za każdym razem, gdy wystąpi dyskomfort. Jednocześnie odpowiednio nawilża okolice oczu, dzięki czemu nie muszę po zastosowaniu preparatu dodatkowo nakładać innego kosmetyku (choć mogłabym, bo emulsja w tym nie przeszkadza).

Pomoc w zaczerwienionych kącikach skóry powiek

PALPEDERM -emulsji do specjalistycznej pielęgnacji i ochrony podrażnionej skóry powiek i okolic oczu.

Jak wiecie skóra powiek i okolic oka jest stosunkowo cienka i wymaga odpowiedniego nawilżenia.
Dlatego bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja i ochrona delikatnej skóry by była w dobrej kondycji.

????Jak o nią zadbać?
Otóż najważniejsze byśmy pamiętali o :
▪Codziennym demakijażu
▪Rano i wieczorem oczyszczaj brzegi powiek specjalistycznymi preparatami
▪Nawilżaj i chroń powieki oraz skórę wokół oczu preparatem emoliencyjnym aplikuj 2-3 razy dziennie preparat Palpederm
▪Zwróć uwagę na skład! Wybieraj tylko dobre substancje takie jak ceramidy, skwalan,fosfolipidy,kwas hialuronowy,alantoine
UNIKAJ sztucznych barwników, sub.zapachowych.
▪Nie naciągaj skóry (delikatnie wklepuj krem)
▪Dla osób z AZS unikaj gorących kąpieli,dobrze osuszaj skórę przykładając miękki ręcznik a następnie szybko rozprowadź emolient
▪Zrezygnuj z preparatów o drażniącym składzie do makijażu
▪Podczas nasłonecznienia noś okulary z filtrem UV

A co jeśli nasza skóra wokół oczu jest nadwrażliwa,sucha, podrażniona ,swędzi lub jest dotknięta np.AZS albo zapaleniem brzegów powiek?

Tu z pomocą przychodzi emulsja Palpederm która dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym,w tym innowacyjnej formule"4Calm Complex" która łagodzi objawy podrażnienia, regeneruje i odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry, chroni przed działaniem czynników zewnętrznych np.alergenów
Bez konserwantów,przebadana przez dermatologa i okuliste.
Dla dzieci od 2 roku życia

Moje oczy często łzawią na dworze lub gdy użyję złego cienia/kredki przez co skóra w kącikach jest sucha i podrażniona.
Stosując emulsje Palpederm czuje szybkie ukojenie i długotrwałą ulgę podrażnionej skóry.Super nawilża i regeneruje.

Konsystencja jest biała, gęsta, bezzapachowa. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania pozostawiając ukojenie podrażnionej skóry.

Opakowanie ma ładny desing, jest w formie aplikatora dzięki temu dobrze się aplikuje odpowiednią ilość produktu.

Ok

Emulsję kupiłam ze względu na podrażnienie jakie dostałam po przedłużeniu rzęs u kosmetyczki. Miałam do połowy zaczerwienioną gałkę oczną oraz lekko opuchniętą linię rzęs. Oczy mnie piekły i bardzo łzawiły. Produkt ten poleciła mi zaprzyjaźniona Pani aptekarka. Cena jest w porządku. Opakowanie plastikowe w formie tubki z cieniutkim aplikatorem, który jest bardzo wygodny i wydaje odpowiednie ilości produktu. Konsystencja emulsji jest dość specyficzna, taka gładko-tępa, aż ciężko to opisać. Kolor biały. Po nałożeniu staje się śliska i przezroczysta, osiada na skórze. Po pewnym czasie zmienia się w film, który jak tylko dotknie się twarzy roluje się i tworzy takie "glutki". Po ok. 3 dniach od kiedy zaczęłam stosować ten produkt wszystkie problemy zniknęły, więc z czystym sumieniem mogę go polecić. Oczywiście gdy problem zniknął stosowałam go dalej, bo nie chciałam, żeby się zmarnował. Po około miesiącu stosowania coraz rzadziej po niego sięgałam, bo strasznie denerwował mnie fakt, że się tak roluje. Nie ma bata nałożyć na niego makijaż, bo będzie kaplica. Jeśli ktoś ma problematyczne okolice oczu to polecam, ale "tako" bez poważniejszej przyczyny jestem na nie.

Świetna emulsja

Odkąd zaczęłam mieć problemy z powiekami ze względu na AZS i alergie, do okolic oczu zaczęłam używać bardziej specjalistycznych kremów niż "tradycyjne" drogeryjne kremy czy żele pod oczy. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z działania tego typu aptecznych produktów i polecam każdemu, również osobom bez chorobowych problemów z okolicą oczu i powiek.

Emulsja Palpederm jest białym, gęstym, treściwym kremem. Nie wchłania się bardzo długo (choć też nie błyskawicznie) i dobrze natłuszcza oraz nawilża powieki i okolicę pod oczami. Skóra jest po nim nawilżona i zregenerowana przez cały kolejny dzień (używam kremu tylko na noc). Emulsja nie podrażnia powiek ani oczu, spokojnie można nim "dojeżdżać" bardzo blisko bez obaw, że oczy będą piekły, szczypały czy swędziały.

Emulsja jest bardzo wydajna- malutka ilość wystarczy na obie powieki i skórę pod oczami oraz w ogóle całą okolicę powiek (także np. kąciki). Tubka jest mała i poręczna, sprawdzi się na każdy wyjazd, nie tylko do użytku domowego. Dodatkowo aplikator z tubki jest długi i wąski, dzięki czemu wyciskanie kremu jest bardzo higieniczne- nie trzeba dotykać aplikatora.

Zdecydowanie polecam!