Solverx, Sensitive skin, Żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu

Solverx, Sensitive skin, Żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Solverx Sensitive Skin for women żel do mycia twarzy i demakijażu to kosmetyk przeznaczony do codziennego mycia twarzy, jak również demakijażu twarzy i oczu. Produkt bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach. Użycie detergentów pochodzących z kokosa, czyni go wyjątkowo łagodnym. Znakomite nawilżenie skóry osiągamy poprzez zastosowanie pantenolu, gliceryny i alantoiny. Żel wykorzystuje potencjał ekstraktu z krwawnika i lukrecji wzbogacając go w działanie przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia oraz przyspieszające gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Ważną rolę pełni również kwas laktobionowy, który zatrzymując i wiążąc wodę w naskórku, wpływa pozytywnie na nawilżenie skóry oraz łagodzenie podrażnień. Za bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu odpowiada konserwant z certyfikatem EcoCert. Innowacyjna formuła żelu powoduje, że nie szczypie w oczy oraz jest bardzo wydajny w użyciu.

demakijaż oczu i ust, demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy
alergiczna / atopowa
odświeżające, łagodzące, nawilżające, oczyszczające
z pompką
mleczko

Delikatna formuła

Produkt ma delikatną Formułę przyjemnie pachnącego żelu który pieni się z wodą. Dokładnie oczyszcza cerę po zmyciu makijażu, pozostawia ją nawilżoną. Widoczne oczyszczone pory. Nie podrażnia moich oczu. Wygodne opakowanie. Nie jestem jednak przekonana co do jego dwuetapowej formuły. Używam go po zmyciu makijażu, ponieważ gdy używam tego kosmetyku w formie 2w1 mam poczucie że musze umyć twarz ponownie.

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Przyjemny

Żel dobrze oczyszcza skórę twarzy. Przyjemnie się go używa ponieważ fajnie się pieni. W towarzystwie serum i kremu z tej samej serii bardzo dobrze uporał się z co miesięcznymi wypryskami na mojej twarzy.

Bardzo dobry ale raczej nie kupię ponownie

Żel ogólnie jest bardzo dobry. Świetnie oczyszcza skórę, nie napina jej i przygotowuje do dalszych etapów pielęgnacji. Nie ma kompozycji zapachowej przez co pachnie po prostu surowym kosmetykiem. Żel stoi bardziej po tej rzadkiej stronie mocy, dobrze się rozprowadza i pieni. Dla mnie minusem jest to, że produkt dość ciężko zmywa się z twarzy. Jest on "śliski" po kontakcie z wodą i trzeba się namachać żeby go zmyć.
Przetestowałam, spełnił moje oczekiwania ale raczej do niego nie wrócę (preferuję gęstsze produkty i te z zapachem).

Super!

Żel u mnie sprawdza się super. Moja skóra jest sucha i wrażliwa. Mój demakijaż już nie sprawia mi kłopotu, ten żel idealnie zmywa mój makijaż
pozostawiając moją skórę nawilżoną i ukojoną.

żel do mycia twarzy i oczu

najlepszy z całej serii solvrex. miałam wszystkie 3 i ten do mnie trafia najbardziej. świetnie zmywa olej do demakijażu i resztki makijażu czy spf. skóra po nim jest czysta, delikatna i właśnie NIE ściągnięta co mnie bardzo cieszy. nie zauważyłam problemu ze szczypaniem oczu, co również mnie bardzo cieszy. dla mnie to bardzo dobry zamiennik dla żeli z basiclab. podobnie zresztą jak one ma on dość specyficzny dermo zapach czyli zapach składników bez jakiś zbędnych dodatków. cena i wydajność niesamowita, więc każdemu polecam.

Genialny

Kupiłam żel do demakijażu Solverx,, ponieważ wcześniej używałam już kremu do demakijażu tej marki. Sprawdził się on świetnie, ale niestety jego pojemność w opakowaniu jest mała i zużycie 2 opakowań produktu na miesiąc czasu to minimum. Żel do demakijażu również mnie nie zawiódł. Doskonale zmywa makijaż. Cera jest dobrze oczyszczona i przygotowana do dalszej pielęgnacji. Co ważne nie jest spięta ani podrażniona. Zapach mógłby być delikatniejszy, ale to niuans w porównaniu z jego niezawodnością. Stosunek ceny do jakości też dobry :-) Wydajność lepsza niż kremu do demakijażu. Opakowanie starczy spokojnie na 1,5/2 mies. W połączniu z resztą kosmetyków do cery wrażliwej (tonik + krem) daje super rezultaty. Brawa również za dobry skład. Zostanie ze mną na długo....

Solverx dobra marka w przystępnej cenie

Od dłuższego czasu stosuje produkty marki Solverx zarówno żele, toniki jak i kremy i z całą pewnością polecam tą markę.
Obecnie zużyłam żel z serii sensitive i jestem bardzo zadowolona.

Opakowanie posiada pompkę, która działa bez zarzutu, żel nie ma zbyt wyczuwalnego zapach, łatwo się rozprowadza i rzeczywiście domywa skórę. Stosuje go jako drugi etap oczyszczania, buzia jest czysta, gładka i miękka, gotowa na tonik i dalsze etapy pielęgnacji.
Żel łatwo zmyć z twarzy, nie pozostawia żadnego filmu, a skóra nie jest ściągniętą czy zaczerwieniona. Co ważne nie szczypie w oczy.
Jest wyjątkowo łagodny, ma naturalny skład działający kojąco, regenerująco, a kwas laktobionowy dodatkowo nawilża i zatrzymuje wodę w naskórku.
Bardzo to doceniam, ponieważ po kuracji kwasami i retinolem moja skóra potrzebuje ukojenia i regeneracji oraz ochrony.

Żel jest wydajny, konsystencja żelowa, w połączeniu z wodą bardziej kremowa.
Ponadto żel nie zawiera konserwantów i sztucznych składników. Polecam dla skór reaktywnych, atopowych, zaczerwienionych, wrażliwych. A także dojrzałych.

Cena również przystępna, często na promocji za około 12 zł.
Do tego to produkt polski i nie zaburza naturalnego pH skóry, może być stosowany 2x dziennie.

Teraz moja cera jest zaopiekowania, prawie wcale nie pojawiają się stany zapalne, czerwienienie, podrażnienie. Warto dodać iż żel ma również właściwości przeciwwirusowe i antygrzybiczne.

Zdecydowanie polecam markę Solverx, to mój must have w oczyszczaniu.

żel jak najbardziej w porządku

Kupiałm go w czasie promocji w hebe. Żel jest dość lekki w formule, pieni się całkiem ładnie, ale nie ściąga jednocześnie skóry. Składowo wygląda on całkiem przyjaźnie i wydaje mi się, że pod tym kątem wygląda on najlepiej z całej trójki żeli tej serii. Cena jak najbardziej w porządku pod względem tego jak się zachowuje na skórze. Polecam co cerze z problemami takimi jak trądzik lub trądzik różowaty. mi się podoba.

Świetny

O tym produkcie dowiedziałam się od kosmetyczki mojej mamy, która polecała go jako główny produkt do demakijażu. Mimo sceptycznego podejścia, bardzo miło mnie zaskoczył. Wyjątkowo dokładnie zmywa makijaż, radzi sobie z każdym tuszem jakiego używałam (nawet wodoodpornym). Po jego użyciu nie czułam szczypania oczu, ani żadnego, innego podrażnienia. Jego kolejną zaletą jest też wydajność. Wystarczy naprawdę niewielka ilość produktu, aby poradził on sobie z demakijażem całej twarzy. Oprócz tego, ma fajny skład. Opakowanie jest wygodne - z pompką. Można go kupić stacjonarnie w drogeriach Natura, bądź sklepach internetowych.

Świetny żel - łagodnie, ale skutecznie oczyszcza, nie podrażnia i nie wysusza skóry, ma bezpieczny skład, przyjemną konsystencję i wygodne opakowanie.

Polubiłam ostatnio kosmetyki Solverx i chętnie testuję kolejne. Jedno opakowanie żelu do mycia i demakijażu twarzy już zużyłam, więc to dobry moment, by podzielić się opinią.

Żel został zamknięty w butelce o pojemności 200 ml, wyposażonej w pompkę. Bardzo lubię ten rodzaj opakowania – jest dzięki niemu wygodnie i higienicznie. Pompka działała bez zarzutu przez cały czas, gdy używałam produktu. Nie zacinała się, nie zapychała żelem, dozowała ilość idealną na jedno użycie. Kosmetyk ten ma konsystencję średnio gęstego żelu, dobrze rozprowadza się go na twarzy. Jest również bezproblemowy podczas spłukiwania, nie pozostawia po sobie nieprzyjemnej warstwy. Zapachu nie ma tutaj praktycznie żadnego. Jeśli chodzi o skład, to jest godny pochwały. Nie znajdziemy w nim SLS ani innych mocnych substancji myjących, są za to składniki nawilżające (pantenol, gliceryna i alantoina) oraz łagodzące (ekstrakt z krwawnika i lukrecji).

Żel dobrze oczyszczał skórę, a przy tym jej nie podrażniał i nie wysuszał. Był delikatny nie tylko dla twarzy, ale też oczu – nie powodował ich szczypania, pieczenia, łzawienia czy zaczerwienienia. Do demakijażu użyłam go raz czy dwa. Dał radę, ale nie jestem fanką zmywania makijażu żelem, więc zdecydowanie lepiej stosowało mi się ten produkt jako drugi etap oczyszczania. Może nie jest to żel, który pieni się jak szalony, ale mimo to niewielką ilością byłam w stanie dokładnie oczyścić twarz, zatem jego kolejną zaletą jest wydajność. Co tu więcej pisać, robi, co ma robić - pozostawia buźkę czystą, w dobrej kondycji (miękką, bez uczucia ściągnięcia) i przygotowaną na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Jeszcze do niedawna kosmetyki Solverx były dostępne głównie online. Aktualnie można je kupić w Drogeriach Natura, ostatnio pojawiły się również w Hebe. Bardzo mnie cieszy lepsza dostępność. Żel w cenie regularnej kosztuje 19,99 zł. Biorąc pod uwagę jakość i wydajność, kwotę tę uznaję za niską.

Podsumowując, żel do mycia i demakijażu Solverx to kosmetyk dobry i tani. Myślę, że w przyszłości do niego wrócę. Wystawiam w pełni zasłużone pięć gwiazdek.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Jako żel to oczyszcza dobrze, ale jakoś nie mam komfortu z jego używania

Żel ma postać typowego żelu o przezroczysto, delikatnie żółtej barwie. Pachnie dosyć przyjemnie, ale nie ma jakiegoś konkretnego zapachu. Średnio chcę się połączyć z wodą tworząc pianę, więcej produkt ucieka z dłoni przy tym niż zostaje, przez co wiele się marnuje. Typowej piany się nim nie uzyska, co mi trochę przeszkadza, bo jednak takie otulenie pianką lubię (może temu preferuje właśnie pianki bardziej, a niżeli żele). Jest to produkt delikatny, nie szczypie w oczy jak myje nim te okolice. Oczyszcza twarz całkiem poprawnie, ale nie jest to takie głębokie, mocne oczyszczenie, tylko delikatne. Po jego użyciu nie mam efektu ściągnięcia skóry, więc jej nie przesusza, ale też nie powiedziałabym, żeby dodatkowo nawilżał. Nie wiem jak z działaniem przeciwzapalnym i regeneracyjnym, tzn. wydaje mi się, że delikatnie może wpływać na skórę, ale nie powiedziałabym, że to jakiś efekt wow i że następnego dnia nic nie będzie, przy regularnym używaniu go delikatne zmiany są widoczne, więc bardziej podtrzymuje dalszy etap pielęgnacji, niżeli samodzielnie wpływa.
Z wydajnością jest tak ok, ale bez szału, bo widzę to zużycie, nawet jak używam 1 pompki na 1 mycie to systematycznie produkt znikał. Opakowanie jest całkiem w porządku, dobrze się aplikuje, pompka się nie zacina.
Nie jest to jakiś mój ulubiony produkt do mycia twarzy, ale też nie robi nic złego. Po prostu ilość produktu, którą tracę przy próbie wytworzenia piany mnie odrobinę irytuje, ale efekty jakie daje ten produkt to wyrównuje, więc takie love - hate jest. Czy wróciłabym? Nie wydaje mi się, ale nie mówię nie, no i też Wam go nie odradzam, bo na pewno są osoby, które go pokochają.

Nie spodziewałam się takiej skuteczności!

Żel ten kupiłam z ciekawości. Nie był drogi, a do tego zachęciły mnie obietnice producenta. W pierwszej chwili myślałam, że jest to żel do higieny intymnej :D. Jakieś takie łudzące opakowanie. Kosztował około 17 złotych w drogerii Natura.

Na początek o mojej cerze - jest mieszana, wrażliwa i trądzikowa. Twarz przetłuszcza się w strefie T, a na bokach bywa na zmianę normalna i sucha. Do oczyszczania kupuję głównie żele, gdyż pianki i różnego typu musy, są dla mnie zbyt łagodne, szczególnie po demakijażu. Sprawdzają się jedynie po nocy, żeby zmyć resztki wieczornej pielęgnacji. A jeżeli chodzi o wspomniany demakijaż, to jestem wierna płynom micelarnym....z małymi skokami w bok ;). Takim skokiem w bok był właśnie ten żel, choć początkowo miał służyć tylko do oczyszczania z resztek. Zacznę więc od tej drugiej opcji. Jest naprawdę świetny. Łagodny, a jednocześnie skuteczny. Swoim działaniem przypomina mi pieniący się żel CeraVe, który pokochałam. Różnią się innymi aspektami, ale efekty dają takie same. Ten od Solverx nie pozostawia ani krzty brudu na buzi, zmywa każdą resztkę, każdy brud. Posiada w składzie zamiennik do znienawidzonego przez wielu ludzi SLS, czyli glukozyd decylowy (inci: Decyl Glucoside). To naturalny, delikatny i bezpieczny detergent, który jest biodegradowalny. Piękna sprawa. Dzięki temu skutecznie myje, lecz nie wysusza, a wręcz delikatnie nawilża. Na pewno nie narusza bariery hydrolipidowej, bo skutki tego od razu bym poczuła. W składzie ma jeszcze glicerynę, lukrecję, krwawnik, kwas laktobionowy, pantenol, alantoinę - same nawilżające i łagodzące substancje i ekstrakty. Mógłby spokojnie posłużyć jako żel do higieny intymnej, tak z braku laku ;). A co jeszcze ten żelek robi oprócz oczyszczania? Otóż zmywa makijaż jak żaden inny! Radzi sobie nawet z tym mocniejszym, choć nie wiem czy dałby radę wodoodpornemu. Wystarczy zmoczyć makijaż wodą, rozpienić żel w dłoniach i zacząć kolistymi ruchami rozmazywać całość na twarzy. Kilka chwil i po sprawie. Nawet tusz nie jest mu straszny. Potem jeszcze raz myję, żeby być pewna, że wszystko zostało dokładnie zmyte i voilà! Zero podrażnień, zero przesuszenia, tylko czysta, świeża, ukojona i miękka skóra. Nie spodziewałam się po tej niepozornej buteleczce takiej skuteczności. Jest mega i zostaje dla mnie bezpieczną opcją, po którą mogę ze spokojem sięgnąć :).

Konsystencja jest żelowa, nieco galaretowata. Ma ładny, złocisty kolor. Wystarczy jedna pompka, żeby umyć całą twarz i jeszcze szyję, więc wydajność jest super. Pieni się zadowalająco, chociaż mniej niż produkty z SLS. Zmywanie nie stwarza problemu, nawet zimną wodą.

Zapach ma, ale bardzo delikatny, nienachalny. Nie wiem do czego go przypisać. Jest po prostu świeży, może nieco mleczny. Przypomina mi znowuż żel do higieny intymnej :D.

Opakpowanie to skromna, biała, plastikowa butelka z pompką. Nie ma w sobie nic nadzwyczajnego. Wygląda jak produkt apteczny, co ma swój urok. Brak tu zbędnych obietnic producenta - wszystko, co jest napisane, jest realne i za to duży plus. Pompka działa tak, jak powinna od początku do końca. Całość jest zwyczajnej, choć dobrej jakości. Pojemność to 200ml.