The Ordinary, Direct Acids, Salicylic Acid 2% Masque (Maska z kwasem salicylowym)

Kwas salicylowy 2% Masque jest opracowany tak, aby poprawiać słaby ton i nieregularność tekstury. Formuła, wzbogacona węglem drzewnym i glinkami, ma na celu poprawę wyglądu gładkości i przejrzystości, pozostawiając skórę odświeżoną. Struktura kwasu salicylowego ułatwia jego lipofilność i mieszalność z lipidami znajdującymi się na powierzchni skóry. Jest to odpowiedni składnik do usuwania martwych komórek naskórka na powierzchni skóry tłustej i skłonnej do skaz, w celu odsłonięcia bardziej promiennej skóry poniżej. Węgiel drzewny i gliny są składnikami znanymi z głębokich właściwości oczyszczających dzięki porowatości i dużej powierzchni dostępnej do adsorpcji. Pomagają usunąć zanieczyszczenia twarzy, które w przeciwnym razie pozostałyby na powierzchni skóry i zatykają pory. W porównaniu do 2% roztworu kwasu salicylowego, kwas salicylowy o masie 2% jest formułą do spłukiwania.

oczyszczające
w tubie
żel
50 – 100ml
klasyczne
Cera
normalna

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua (woda), kaolin, skwalan, gliceryna, izosorbid dimetylu, sililan cetylu krzemu, kwas salicylowy, poliakrylan sodu, glikol pentylenowy, proszek węglowy, 4-t-butylocykloheksanol, guma Sclerotium, guma akacjowa Senegal, guma ksantanowa, kwas fitowy, polisorbat 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol

Dobry

Dobra maseczka, zdecydowanie silne działanie oczyszczające, lecz mocno przesusza skórę. Po użyciu trzeba zadbać o silne nawilżenie. Zdecydowanie bardziej odpowiadało mi serum z 2% kwasem salicylowym, lecz ten produkt nie jest zły. Trochę ciężko jest wydobyć końcówkę produktu z tej tubki.

Poza zapachem- cud!

Maska jest rewelacyjna!
Jedyne co mam jej do zarzucenia to zapach. Zapach stęchlizny, grzyba i starego kościoła.
Poza tym jest dość sucha i cięzko się ją rozprowadza. Kolor czarny, chodzimy wiec jak w masce węglowej po domu.
Skóra jest gładka, nie przetłuszcza się i to cudowne oczyszczenie. Ja jestem w szoku, że makijaż może wyglądać tak nieskazitelnie na twarzy. Od dłuższego czasu borykałam się z problemem tłustej brei a nie makeupu, ale nie teraz!
Maska daje efekt photoshopu. Nie zauważyłam jednak poprawy w gojeniu wcześniejszych wyprysków. Działa na pory, sebum ale nie na to co już się złego na naszej twarzy wydarzyło.

Nieco dziwaczny, ale skuteczny produkt

Zgodnie z zaleceniami producenta tą maskę należy nakładac na 10min, a następnie zmywać. Muszę powiedzieć, że stosunkowo rzadko stosuję ją w ten przewidziany przez Ordinary sposób.
Zwykle nakładam maskę rano miejscowo, tylko na punktowe zmiany, a po kilkunastu minutach zmywam i uprawiam standardową pielęgnację i makijaż.
Czasem nakładam też preparat punktowo na wypryski na noc i zostawiam przez całą noc. Wygląda to kretyńsko, bo maska jest węglowo czarna, ale zastosowanie na zaoognioną zmianę przez 1-2-3 dni z rzędu często daje naprawdę szybkie efekty.
Maska dość dobrze się nakłada i rozprowadza, szybko wysycha i dzięki temu mimo węglowej czerni nie brudzi raczej ubrań, czy poduszki.
Przyzwoicie oczyszcza skórę, nieco wysusza.
Na minus jak zwykle opakowanie - tubki z The Ordinary są beznadziejne.
Podsumowując kosmetyk nie powala, nie jest rewolucyjny, ale czasem naprawdę się sprawdza i jego stosowanie przynosi fajne efekty. Stosowanie na całą twarz doradzałabym okazjonalnie, polecam miejscowo.