Novaclear, Hydro, Nawilżający krem - żel na dzień

Novaclear, Hydro, Nawilżający krem - żel na dzień

Średnia ocena: 3.49/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Lekki, nawilżający krem-żel na dzień zawierający 10% nisko- i średniocząsteczkowego kwasu hialuronowego zapewnia długotrwałe nawilżenie, poprawiając elastyczność skóry. Połączenie silnych antyoksydantów: wit. E z ekstraktem z dzikiej róży oraz zielonej herbaty pozwala chronić skórę przed oznakami starzenia. Ekstrakt z ryżu oraz pantenol łagodzą podrażnienia.

sucha, odwodniona
przeciwzmarszczkowe, nawilżające, ujędrniające, łagodzące
w słoiczku
lekkie
na dzień

Bardzo ciekawy produkt

Mam już drugie opakowanie, bo po nieudanych próbach stwierdziłam, że wracam i męczę go dalej. Na plus na pewno żelowa konsystencja, lekko lepiąca, pozostawia również delikatną warstwę na skórze, ogólnie całkiem przyjemna - nietłusta, taka klejąca, nawilżająca. Przy mojej tłustej cerze używam go na noc, z takim zamiarem też kupiłam, na dzień poszukuje kremu z filtrem i więcej nawilżenia nie potrzebuję. Na noc nie zwracam aż takiej uwagi na to jaki efekt pozostawia, czuję nawilżenie, nie obciążenie i nie czuję też obklejenia, obtłuszczenia twarzy, co przy zbyt bogatych kremach często się zdarza. Często też spotykam się z efektem „spoconej” twarzy pod kremem, tu tego nie ma. Po dłuższej chwili powiedziałabym, że się ładnie wchłania. Na minus poniekąd jego lepka konsystencja, mogłaby być bardziej komfortowa, po rozsmarowaniu czuję klejenie palców no i też na minus opakowanie w słoiczku. O wiele przyjemniej korzysta mi się z pompek, chociaż nie można do końca zużyć produktu, ale jest też bardziej higienicznie. Co kto woli. Początkowo nie byłam pewna czy nie powoduje drobnych zaskórników, miałoby to sens zważając na formułę i moją tendencje do szybkiego zapychania i wszelkich niedoskonałości. Zużyłam jedno opakowanie i testowałam inne produkty. Wtedy właśnie pojawił się efekt pocenia, szybkie drobne wypryski. Od razu wróciłam do tego kremu. Nie stosuję go codziennie, ale kiedy czuję, że skóra potrzebuje nawilżenia. Używam też kwasu migdałowego, może to on dba o czystość porów. Mimo wszystko polecam nakładać go mniej niż więcej, myślę, że jest to ciekawa opcja, jeśli ktoś szuka nieco lżejszych formuł.