_Element, Basil, Peeling trychologiczny

_Element, Basil, Peeling trychologiczny

Trychologiczny peeling oczyszczający przeciw wypadaniu włosów bez drobinek scierajacych w skladzie. Jest to peeling wspomagający działanie szamponu z serii Basil Element na bazie ekstraktów z: marakui, cytryny, bazylii oraz olejami: słonecznikowym i kokosowym. W swoim składzie zawiera substancje przeciw grzybicze co daje również właściwości przeciwlupiezowe.

regenerujące, wzmacniające, łagodzące, zapobiegające wypadaniu włosów, oczyszczające
w tubie
Skóra głowy
normalna, problemowa
do skóry głowy

Dobre efekty z jednym "ale"

Peelingami trychnologicznymi zainteresowałam się kilka lat temu, kiedy to uaktywniło się u mnie ŁZS. Kto zmaga się z tym uciążliwym wrogiem, wie o czym mowa.
Peeling bazyliowy skusił mnie ceną i faktem, że jest produkowany przez Vis Plantis. Od nich pochodzi mój hit peelingowy z serii so! flow.
Przeanalizowałam skład i okazuje się, że baza jest taka sama, poza tym, że tu na końcu mamy Linalool, Geraniol i Limonene.
Poza bazą jest tu ekstrakt z bazylii, olej z nasion słonecznika i olej kokosowy.

ZAPACH mnie rozczarował. Patrząc na opakowanie, oczekiwałam świeżych, rześkich nut. Tymczasem jest to dość mdły zapach - ni to kokos, ni to bazylia. Taki mydlano - chemiczny.

KONSYSTENCJA produktu jest żelowa. Nie spływa z włosów.
Aplikacja produktu jest łatwa i szybka dzięki końcówce w formie dziubka, którą odblokowujemy delikatnie przekręcając.

Peeling bazyliowy jest dobrym produktem i właściwie poza jednym "ale"- o którym niżej- jestem z niego zadowolona.
Skutecznie oczyszcza skórę głowy i przyczynia się do wydłużenia czasu świeżości włosów.
Nadaje się także dla skóry z ŁZS. Pomaga utrzymać ją w ryzach. W składzie znajdziemy bowiem pirokton olaminy - składnik, który skutecznie zwalcza nadmierną aktywność grzybów Malassezia furfur, które min wywołują ŁZS.
Póki co, na moje potrzeby (anty ŁZS) lepiej sprawdza się peeling z serii So!Flow. Wychodzi na to, że tam świetną robotę robi grzyb reishi.
Poza tym, mimo, że baza prawie ta sama, mam wrażenie, że peeling bazyliowy jest albo silniejszy, albo to kwestia trzech potencjalnie drażniących składników - Linalool, Geraniol i Limonene. Czasami odczuwałam lekkie pieczenie skóry głowy. Sporadycznie zdarzało się też swędzenie.
Wzmocnienia włosów, czy zmniejszonego ich wypadania niestety nie odnotowałam.

Taki w miarę

Peeling do skóry głowy jest dość wydajny lecz takiego efektu nie daje , że włosy mniej wypadają. Ogólnie opakowanie i zapach są na swoim miejscu. Skóra głowy jest oczyszczona po całym zabrudzeniu i łupież nie pojawia się dzięki temu. Ogólnie warto kupić.

Działa ale mało wydajny.

Peeling bardzo dobrze oczyszcza, skóra jest miękka, nie swędzi. Konsystencja jest płynna, bez zapachu nie ma drobinek ściernych. Bardzo słaba wydajność na 5-6 użyć. Wygodnie się go używa dzięki odpowiedniemu aplikatorowi i skutecznie oczyszcza skórę głowy.

Zwykły peeling enzymatyczny

Typ włosów: farbowane na ciemny brąz, falowane, średnioporowate+

Peeling sam w sobie spełnia wymagania - oczyszcza, skóra jest leciutko bardziej miękka i mniej swędzi. Zdecydowanie na plus dla osób, które nie lubią peelingów enzymatycznych - konsystencja jest płynna, jak szampon. Nie posiada znaczącego zapachu.

Włosy u nasady po wysuszeniu są „bardziej czyste”, lekko uniesione.

Nie jestem przekonana

Kupiłam ze względu wielu poleceń. Wlosy po pierwszym zastosowaniu byly rzeczywiście jakby uniesione jednak nie przedłużyło to "trwałości " głowy i standardowo po 2 dniach włosy były tluste. Przy kolejnych stosowaniach nie było już żadnego efektu nawet uniesienia od nasady. Bardzo słaba wydajność na 5-6 użyć.

Bardzo dobry i wygodny w zastosowaniu peeling. Ładnie pachnie, skutecznie oczyszcza skórę głowy, regularnie stosowany odbija włosy od nasady. Niestety jest mało wydajny - wystarczył mi na 4-5 użyć, więc nie kupię ponownie.

Peeling zakupiłam w aptece. Produkt jest zamknięty w poręcznej tubie z aplikatorem który ułatwia dozowanie produktu. Peeling ma konsystencję żelu (bez drobinek). Ma bardzo lekki zapach wręcz niewyczuwalny po zaaplikowaniu. Peeling nie podrażnia skóry ani jej nie wysusza. Spełnia obietnice producenta. Dobrze oczyszcza skórę głowy, złuszcza i nawilża.

W końcu!

Mam włosy drugie, naturalne, proste, dosyć gęste jednak cienkie. Jednak cudownie być nie może więc przetłuszczają się niezmiernie u nasady i są delikatne, puszące się i elektryzujące na końcach. Oczywiście myje głowę codziennie (tak, tak, wiem próbowałam już ‚złote rady’ typu „skóra głowy się przyzwyczaja i częste mycie powoduje błędne koło powodując to przetłuszczanie”. Bzdura. Przynajmniej w moim przypadku).

Stosuje zamiennie szampony profesjonalne, drogeryjne, ziołowe, dermatologiczne i czasem nawet delikatne. Peeling stosowany raz w tygodniu zawsze. ‚Przeszłam’ już wiele marek, wiele opakowań i wiele ‚prawie zachwytow’ które później okazywały się jednak jak zwykle mierne. Ten peeling kupiłam przypadkiem. Przypadek przerodził się w rutynę. Stosuje go od pół roku (4 opakowania zdenkowane).

Opakowanie-> zielona, duża tuba wykonana z miękkiego plastiku. Zakończona czarną nakrętką typy lejek która zamyka się i otwiera przy przekręcanie (fajne rozwiązanie bo mikro nakrętki w tego typu zamknięciach lubią latać po łazience). Szata graficzna jest utrzymana w tonacji całego opakowania w odcieniach zieleni. Minimalistyczna, przyjemna dla oka.

Aplikacja-> producent zaleca umycie głowy szamponem. Następnie aplikacje peelingu na skore głowy (pozostawienie na 5-10min) i następnie ponowne umycie głowy szamponem. Stosuje peeling zgodnie z tym zaleceniem oraz raz na jakoś czas aplikuje go przed myciem bez kroku pierwszego. Działa i tak i tak chociaż myśle ze w tym przypadku ze względu na brak drobinek ściernych zalecenia producenta maja większy sens bo pozwala na peeling skory oczyszczone z kurzu, brudu i ma on szanse zadziałać bardziej solidnie. Aplikacja jest przyjemna. Produkt jest płynny jednak dzieli zwężonej nakrętce można z łatwości szybko zaaplikować go między pasmami. Kolor biało- beżowy/półprzezroczysty. Zapach jest świeży, ziołowy (jednak nie w typie taniego aptecznego szampony z pokrzywą) ‚zielony’, miętowo-bazyliowy.

Działanie-> rewelacja! Już podczas spłukiwania odczuwalne jest dobre oczyszczenie skór głowy. Włosy nie są ‚tępe’, rączej ‚lejące’ ale w dobrym tego słowa znaczeniu a pod opuszkami palców skora jest odczuwalnie odświeżona i włosy jakby odbite od nasady. Po wysuszeniu jest dokładnie to samo. Skora głowy jest dużo bardziej czysta i odświeżona niż w przypadku zastosowania tylko i wyłącznie szamponu. Włosy są delikatnie odbite od nasady (w moim przypadku to cud bo mam bardzo długie włosy) i nabierają życia/witalności. Oczywiście cudów nie ma i w dalszym ciągu myje głowę bardzo często jednak już nie codziennie a co drugi dzień, co w moim przypadku jest na prawdę cudem.

Polecam szczególnie tym z Was które mają włosy cienkie z tendencją do przetłuszczania się u nasady. Kupowałam i kupuje dalej bo produkt ten dorównuje produktom ‚premium’ za kilkukrotność ceny ‚Element’.

Działa.

Peeling dobrze złuszcza , ale średnio oczyszcza skórę głowy, ma wygodny aplikator, jest pojemny i tani. Nie jest jakoś bardzo wydajny, ale fajnie mi się sprawdził. Mimo to są lepsze peelingi. Być może kupię kiedyś na jakiejś promce.

Peeling zakupiłam w jednej z drogerii internetowych, po poleceniach w mediach społecznościowych.
Produkt jest zamknięty w bardzo poręcznej tubie. Ma konsystencję przeźroczystego żelu. Dzięki praktycznemu aplikatorowi bardzo dobrze i dokładnie rozprowadza się na skórze głowy. Żelowa konsystencja powoduje, że nic nie spływa i się nie marnuje. Peeling dobrze się spłukuje, pozostawiając odświeżoną i oczyszczoną skórę głowy. Nie podrażnia i nie wysusza.
Moje włosy po zastosowaniu tego produktu były znacznie uniesione od nasady. Zdecydowanie lepiej po takim oczyszczeniu działały wcierki. Działnia przeciw wypadaniu włosów nie zaobserwowałam. Polecam ten kosmetyk.

Specyfik, którego stosowanie robi różnicę.

Produkt ten kupiłam w jednej z drogerii internetowych. Miałam dłuższą przerwę od stosowania peelingów do skóry głowy i postanowiłam do nich powrócić. To był strzał w dziesiątkę!
Specyfik zamknięty jest w poręcznej tubie w różnych odcieniach zieleni. Bardzo miło zaskoczył mnie dozownik, który niezwykle ułatwia aplikację zawartości dokładnie w te miejsca, gdzie znaleźć się powinna.
Konsystencja jest żelowa, raczej z tych rzadszych, ale dzięki precyzyjnej końcówce po nałożeniu na skalp nic nie spływa i można kosmetyk swobodnie wmasować. Zapach może nie należy do gatunku tych, które preferuję najbardziej, ale jest ładny. Bywało, że czasem po nałożeniu produktu na skórę czułam lekkie pieczenie, gdy gdzieś było jakieś zadrapanie (nic dziwnego, w końcu w INCI mamy kwasy), ale zdarzało się to rzadko.
Ogółem producent zaleca, by przed nałożeniem peelingu umyć włosy, następnie go nałożyć i wmasować, a potem zmyć po około 5 do 10 minut od nałożenia. Ja trzymałam go zazwyczaj około 10. Zmywanie w tym przypadku jest zupełnie bezproblemowe. Na koniec trzeba ponownie umyć pasma.
Przechodząc do najważniejszego, czyli efektów. Te naprawdę były odczuwalne! Ja używałam kosmetyku raz w tygodniu i przy takiej częstotliwości szybko poczułam, że włosy mniej się przetłuszczają, a co za tym idzie - dłużej pozostają świeże. Zauważyłam również, iż czupryna wyglądała zdrowiej - zwłaszcza u nasady. Pewnie to zasługa tego, że została uniesiona. Co do wpływu na wypadanie włosów, ciężko mi się w tej kwestii wypowiedzieć, gdyż jakoś szczególnie się z tym problemem nie borykam. W każdym razie rezultaty po użytkowaniu tegoż specyfiku są naprawdę na piątkę!
Na koniec jeszcze słów parę o składzie. Tuż po wodzie producent uraczył nas kwasem glikolowym, który należy do grupy AHA i jest odpowiedzialny za złuszczanie martwego naskórka i regulację pracy gruczołów łojowych, dalej mamy nawilżającą glicerynę, zmniejszający ilość sebum niacynamid oraz wyciągi roślinne, w tym z: marakui, cytryny oraz bazylii, a także oleje: kokosowy i słonecznikowy, zaś pielęgnację zamykają kojący pantenol i alantoina. Pod kątem dobrych składników jest naprawdę na bogato!
Przechodząc do podsumowania... Uważam, że tego rodzaju kosmetyk powinien się znaleźć na łazienkowej półce każdej włosomaniaczki, gdyż daje naprawdę odczuwalne działanie. Poza tym jest wygodny w użyciu, wydajny i w cenie adekwatnej do jakości. Ja w pełni polecam!

Jest ok

Peeling ma bardzo fajne działanie oczyszcza skore glowy nie podrazniajac jej ani nie uczulajac bardzo fajne praktyczny w stosowaniu. Cena jest dosc wysoka do jakości produktu. Konsystencja jest gesta