Stara Mydlarnia, Body Mania, Nawilżający krem do ciała z kwasem hialuronowym

Stara Mydlarnia, Body Mania, Nawilżający krem do ciała z kwasem hialuronowym

Nawilżający krem do ciała to doskonałe połączenie dwóch form kwasu hialuronowego, soku z aloesu (10%), gliceryny roślinnej, witaminy E, pantenolu i alantoiny stworzone, by pielęgnować, wygładzać oraz nawilżać skórę. Zastosowane oleje jojoba, macadamia oraz masło shea ograniczają utratę wody z naskórka, natłuszczają oraz chronią przed przesuszeniem. Krem pozostawia uczucie nawilżenia i odżywienia już od pierwszego zastosowania. Idealnie sprawdzi się w przypadku skóry suchej, dojrzałej, pozbawionej sprężystości.

96,8% Składników naturalnego pochodzenia.

balsamy
nawilżające, wygładzające
w tubie
sucha
lekkie

Ideał z jednym ALE...

Balsam od początku przypadł mi do gustu. Ma piękny zapach, rewelacyjnie się wchłania, bardzo dobrze nawilża (ratował moją spieczoną suchą skórę na wakacjach) i długo utrzymuje nawilżenie. Ideał. W składzie aloes, oleje jojoba, i macadamia, masło shea itd. Miodzio!!! Jedyne wątpliwości zasiewają dwa składniki: Phenoxyethanol i DMDM Hydantoin. Taki piękny skład zepsuty przez to. DMDM Hydantoin jest dopuszczony do użytku jako konserwant, ale jego maksymalne stężenie w produkcie gotowym nie może przekroczyć 0,6 % (i oby takie nie było). Mimo wszystko jak czytam o tych składnikach, to mi słabawo. Skoro eko receptura (chwalą się na opakowaniu), to mogli się bardziej wysilić. Przecież da się użyć czegoś innego.

Gdyby nie to, byłby mój ideał. Teraz się waham, czy kupić znów (a może to moje przewrażliwienie).