Mydlarnia u Franciszka, Balsam do ciała z masłem shea `Białe piżmo`

Mydlarnia u Franciszka, Balsam do ciała z masłem shea `Białe piżmo`

Wyjątkowy, gęsty i odżywczy balsam na bazie masła shea (50%), rozgrzany w dłoniach, zmienia się w pachnący olejek. Intensywnie pielęgnuje suchą, pozbawioną elastyczności skórę. Chroni przed mrozem i skutkami opalania. Świetnie sprawdza się do masażu i pielęgnacji wyjątkowo przesuszonych partii ciała: dłonie, stopy, kolana, łokcie, łydki. Bogata formuła – idealna do pielęgnacji ciała od stóp do głów.

Odżywienie z masłem shea i białym piżmem

Mydlarniany balsam do ciała o zapachu białego piżma dostałam w prezencie kilka lat temu. To rodzaj masła do pielęgnacji, które można kupić w różnych pojemnościach, na wagę w sklepie stacjonarnym lub przez Internet. Kosmetyk ukryty był w bardzo zwyczajnym, białym pojemniku, ozdobionym niepraktycznym, zbędnym decoupage. Na spodzie opakowania znajdował się odręczny opis linii zapachowej balsamu. Pod wpływem ciepła dłoni stały kosmetyk zamienił się w bogaty, odżywczy olejek. Sprawdził się bardzo dobrze do pielęgnacji najbardziej wysuszonych partii ciała- łokci, dłoni, łydek czy stóp. Warto zaznaczyć, że zapach białego piżma jest bardzo głęboki, intensywny i długo się utrzymuje, co nie każdemu będzie odpowiadać. Balsam ma też mniej wyraziste, spokojniejsze wersje zapachowe, ja jednak wracam tylko do białego piżma. Zawartość masła shea w specyfiku to 50%, w moim przypadku to wystarczyło do odżywienia suchej, odwodnionej skóry. Kosmetyku z powodzeniem można używać jako pachnidełka aplikowanego na dekolt czy miejsca za uszami czy do odżywienia(zabezpieczenia) końcówek włosów. Zapach, skład i opakowanie, a także forma podania balsamu być może nie każdemu się spodobają, ja jednak bardzo chętnie wracam. Cena stacjonarna jest moim zdaniem zbyt wysoka, kosmetyk jest jednak wydajny, wystarcza na długo. Minusem jest dostępność produktu.