SkinCeuticals, A.G.E. Eye Complex (Krem pod oczy do skóry dojrzałej)

SkinCeuticals, A.G.E. Eye Complex (Krem pod oczy do skóry dojrzałej)

Opracowany ,aby zmiejszyć zmarszczki i wiotczenie skóry spowodowane wewnątrzpochodnymi procesami starzenia (np. glikacja).

Jestem nim zachwycona!

Krem doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, moje kurze łapki znacznie się zmniejszyły. Skóra w okolicach oczu jest grubsza, elastyczna, dobrze napięta a była cieniutka jak pergamin. Krem dobrze działa na poranne obrzęki, do których mam skłonności, rano moje oczy nie są opuchnięte, czy podkrążone. Kolejna kwestia to cienie, w tym obszarze krem również dobrze działa, cienie są zredukowane choć wciąż widoczne.

Jestem oczarowana tym preparatem i nie zamierzam się z nim rozstać ponieważ jest to jeden z najlepszych kremów pod oczy, jakie zdarzyło mi się używać.

Oceniam maksymalnie jednak gdyby nie wysoka cena byłby ideałem.

Używam tego produktu od: 4 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowania zużyte, w trakcie drugiego

Hmmmm....

Sama nie wiem... Krem nawilża okolice oka, natomist nie zaobserwowałam aby usuną zmarszczki a był to jedyny powód , dla którego postanowiłam go kupić. Nie mam zbyt głębokich zmarszczek pod oczami toteż wydawało mi się, że powinien sobie z nimi poradzić. Niestety tak się nie slało :(. Dokładnie taki sam efekt widziałam po Clinique All about eyes a jest on zdecydowanie tańszy. Krem nie podrażnia. Używam tylko na noc.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 , 15ml

Jak to SkinCeuticals - dziala jak szalony

Jestem samozwancza ambasadorka SkinCeuticals - od wielu lat jestem stale zakochana uzytkowniczka ich serow CE Ferulic, Blemish + Age Defense i okresowo Phloretin CF, a teraz doszedl jeszcze ten krem.

Czytam poprzednia recenzje i tkwie w stuporze: jak uzycie dwoch probeczek 2ml moze byc wymierna ocena? I ze niby jeszcze starczylo na 2 miesiace. Zeby ocenic krem pod oczy trzeba go uczciwie uzywac przynajmniej przez miesiac, a nie z doskoku maziac sie pod oczami.

Jako ze ja uzywalam sumiennie dzien po dniu, powiem tak: mam prawie 35 lat i malenkie zmarszczki pod oczami, przewaznie wtedy, kiedy latam w te i we wte Europa-USA, co u mnie jest norma. Pokawiaja sie od suchego powietrza, klimatyzacji, stresu, braku snu i tak dalej. Szalenie dbam o nawilzenie, ale w koncu ostatnio trzeba bylo wytoczyc wieksze dziala, bo tu w Kalifornii jednak skora pod oczami mi lekko podupadla.

Krem przypomina bardzo gesta biala paste, dosc topornie sie wklepuje. Nie ma mowy o wykonaniu masazu, co mnie na poczatku szczerze zaniepokoilo, bo wiadomo, ze masaz to podstawa. Tak ze trzeba uwazac, zeby nie naciagac skory podczas aplikacji kremu.

I tak:
juz po pierwszej nocy skora pod oczami wygladala wspaniale - rozjasniona, zmarszczki mimiczne wygladzone. Nawet worki mniejsze, a ja, niestety, mam tendencje do opuchniec.
I z kazdym dniem coraz lepiej! Mlodnieje z dnia na dzien i znow moje rejony podoczne wygladaja tak, jak od dekady.

Uzywam na noc, na dzien leci tradycyjnie Sisley\\\'a Baume Efficace Contour des Yeux et des Lèvres albo znow SkinCeuticals AOX + Eye Gel - oba polecam, swietne na usuniecie porannej opuchlizny i rozswietlenia spojrzenia.

Natomiast A.G.E. Eye Complex dlugo zagosci w moich lazienkach - im dluzej go uzywam, tym bardziej jestem zachwycona. Kiedy ostatnio bylam w Paryzu i zapomnialam tego kremu, lecialam na probkach La Praiire to musze przyznac, ze zauwazylam pogorszenie kondycji skory.

Tak ze bardzo polecam uzytkowniczkom blizej 35 ;) sumienna aplikacja naprawde daje powalajace rezultaty, tylko trzeba chwile poczekac.

Młodsze i wypoczete spojrzenie

Age Eye Complex otrzymałam jako dwie próbki, które starczyły na ponad dwa miesiace stosowania. Stosowałam zamiennie z Eye Balm i muszę przyznać, że Eye Balm spisywał sie dośc przeciętnie.

+ konsystencja lekka, gesta nieco silikonowa
+ lekka aplikacja (wystarczy wklepac)
+ nawilza
+ odzywia
+ wyraznie poprawia kondycję skory
+ nie roluje sie
+ szalenie wydajny
+ nie podraznia
+ lekko wygladza
+ lekko odmładza

- cena

Konsystencja jest nieco silikonowa, gladka, gesta. Aplikacja jest łatwa i przyjemna. Wystarczy odrobina kosmetyku by wklepac w okolice oczu. Pozostawia skóre gładka, miekką.

W porównaniu z Eye Balm , Age Eye Complex nie tylko nawilza, odzywia, ale i wpływa na stan zmarszczek mimicznych. Zauwazylam wyraźne złagodzenie linii, nieco młodszy i bardziej wypoczety wyglad tych okolic i to w dośc krótkim czasie.

Wg producenta zawiera extract z jagody odpowiedzialna za spowolnienie glikacji (Advanced Glycation Emd-products - A.G.E), normalizacje MMP-1 zachowując kolagen typu IV i VII, stymuluje prokolagen typu I i III. Zawiera również Pro-Xylane.
Zawiera rownież składniki poprawiajace krazenie, dzieki czemu usuwa cienie i obrzeki.

Krem milo sie stosowalo, okolica oka wygladala bardzo dobzre, krem sie nie rolował. Bardzo dobrze współpracował z filtrami czy makijazem. Jest ponadto bardzo wydajny.
Tylko co z tego jak jest bardzo podobny do ponad 200 zł tanszego kuzyna z LRP Substiane (SkinCeuticals nalezy do koncernu L\'Oreal)?
Skladowo się mocno rożnią, z tym ze Substiane poza dzialaniem "korekcyjnym" posiada dzialanie anti-age. Oba również zawierają Pro-Xylane. Substiane skladowo nieco uboższy o liczne wyciągi, peptydy niemniej istotę, czyli owy Pro-Xylane stanowi bazę kosmetyku. Pro-Xylane jest odpowiedzialny miedzy innymi za synteze kolagenu IV i VII stopnia, poprawia gestosc naskórka, zwieksza ilosc CD 44, czyli receptora hialuronowego, zwiekszajac tym samym nawilzenie w epidermie.

Bardzo cenie SkinCeuticals, niemniej cena kosmetyku jest dla mnie zwyczajnei zaporowa za co odejmuję gwiazdkę. Mimo to wart testów, jesli kogos stac , nawet zakupu w ciemno, gdyz jako jeden z nielicznych oferuje mlodsze i wypoczete spojrzenie w przeciagu paru dni. Doskonały!

Podsumowując krem dobry, lecz za drogi.

INCI:
Aqua / Water / Eau, Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Paraffin, Silica, Polyglyceryl-4 Isostearate, Propylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone , Hexyl Laurate, Nylon-12, Hydroxypropyl Tetrahy***--DROPyrantriol, Methylsilanol/Silicate Crosspolymer, Polyethylene, Ascorbyl Glucoside, Caprylic/Capric Triglyceride , Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Extract / Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Caffeine, Peg-6 Isostearate, Ethylparaben, N-Hydroxysuccinimide , Triethanolamine, Chlorphenesin, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Oligopeptide, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Menthoxypropanediol, Pentasodium Pentetate, Dipeptide-2, Chrysin, Hesperidin Methyl Chalcone, Hesperetin Laurate, Methylparaben, Titanium Dioxide, Aluminum Hydroxide

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 2x5ml

bardzo dobry, ale i bardzo drogi

Używałam tego kremu ponad miesiąc.
Jest to jeden z lepszych kremów pod oczy, których zdarzyło mi się używać a stosowałam już wiele różnych preparatów i to wielu firm również tych z górnej półki /Lancome, Chanel, Dior/. Mam stresującą pracę, wiele godzin spędzam przy komputerze, latka swoje też mam, co odbija się na mojej twarzy, szczególnie w okolicach oczu. Ostatnio miałam jeszcze dodatkowo trochę zmartwień. I muszę przyznać, że efekt mnie zaskoczył. Zmarszczki nie zniknęły ale znacznie się spłyciły. Skóra wokół oczu mocno się nawilżyła i znacznie wyprasowała.
Gdyby nie bardzo wysoka cena, wszystko byłoby o.k. Naprawdę fajne rezultaty. Gorąco polecam.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Ideał

Po rozczarowaniach tą firmą, do tego kremu podeszłam bez większych emocji i nadzieji. Tymczasem to ideał. Szykuję się zdrada La prairie. Jestem realistką, staram sie uniknąć stwierdzenia, że usunął wszystko co się dało wokół oczu i maskuje, że śpię nie więcej niż 5 godzin na dobę ale co zrobić skoro naprawdę tak się stało. Jestem zachwycona... Fajnie się rozprowadza, tusz absolutnie sie nie rozmazuje przy tym kremie, ma fajną niesilikonową konsystencję, nie szczypie, bardzo wydajny.
EDIT: mija rok odkąd poznałam ten krem. Obecnie używam trzecie opakowanie. Dalej za sprawą córeczki śpię marnie, mało i byle jak ale absolutnie tego nie widać. Kurze łapki, zmarszczki mimiczne?Buhahaha. Krem jest naprawdę super. Na trzytygodniowy wyjazd w czerwcu został w domu, wzięłam różne próbki, stan skóry odrazu się znacznie pogorszył. Po powrocie, po kilku dniach znowu jest idealnie. To naprawdę HIT. Używam produktu od: kilka miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie