Bios Line, Biokap, Nutricolor Delicato (Farba w kremie do trwałej koloryzacji)

Bios Line, Biokap, Nutricolor Delicato (Farba w kremie do trwałej koloryzacji)

Farba w kremie do naturalnego barwienia/ odbarwiania włosów.
Farby do włosów Biokap Nutricolor nie zawierają niklu. Każda partia produktu jest testowana pod kątem zawartości tej substancji. nie zawiera amoniaku ani rezorcyny ani parafenylenodiaminy. Farba zawiera wysokie stężenie składników pochodzenia roślinnego: roślinne proteiny pszenne, sojowe, ryżowe oraz wyciągi z wierzby
gwarantuje wysoką dermo kompatybilność dzięki zawartości liofoliowych kwasów owocowych.
- 6 unikalnych odcieni
- 1 rozjaśniacz w kremie do naturalnego odbarwienia włosów i uzyskania ciepłych refleksów. Rozjaśnia włosy o 2-3 odcienie pozostawiając włosy lśniące i pełne objętości.

bez amoniaku
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Skład jest w trakcie moderacji.

• Farba w kremie Aqua/Water, Stearic Acid, Lauramide Mea, Ethanolamine, Cetearyl Alcohol, Toluene-2,5-Diamine Sulfate, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Glycerin, Argania Spinosa (Kernel) Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Oats, Myristyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Ascorbic Acid, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Gluconate, Tridecyl Salicylate, Propylene Glycol, Sodium Hydrosulfite, p-Aminophenol, 1-Naphthol, Oxyquinoline Sulfate, 4-Chlororesorcinol, 2-Methylresorcinol, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCl, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, m-Aminophenol. Emulsja aktywująca Nutrifix Aqua/Water, Hydrogen Peroxide. Cetearyl Alcohol, Hexyldecyl Laurate, Hexyldecanol, Ceteareth-20, Laureth-3, Etidronic Acid, Oxyquinoline Sulfate. Szampon odżywczy Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Decyl Glucoside, Glycerin, Behenyl Alcohol, Hydrolyzed Rice Protein, Panicum Miliaceum (Millet) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Di-C12-13 Alkyl Malate, C12-13 Alkyl Lactate, Cetrimonium Chloride, Tridecyl Salicylate, Propylene Glycol, Phenetyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Sodium Gluconate, Citric Acid, Ceteareth-20, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Polyquaternium-47.

Najlepsza, jaką miałam z tych "naturalnych"

Włosy farbuję zazwyraj raz na 2 miesiące. Staram się używać farb z lepszycm składem, ale nie henny. Używałam klasycznego biokapu, herbatintu i Color and Soin. Ta zdecydowanie, jest najlepsza, pod kątem używalności/wydajności/wygody.

Opakowanie zawiera rękawiczki, pelerynkę, szampon, balsam oraz pojemnik na farbowanie (ja zawsze wszystko łącze w miseczne). Zaskoczyła mnie pozytywnie wydajność tej farby - jest jej bardzo dużo, mam włosy poniżej ramion, cienkie, ale gęste i "hojną rękę", a spokojnie mi jej wystarczyło. Nie śmierdzi. Bardzo łatwo się ją rozprowadza, nie jest zbyt wodnista, ani za gęsta. Nie zafarbowała mi jakoś skóry, łatwo się zmywa.

Mam wrażliwą skórę głowy. Nie tak, bardzo jak niektórzy, ale np. muszę uważać na kosmetyki np. zmienić szampon, bo po 2 tygodniach nagle mnie skóra głowy swędzi, jeśli nałożę odżywkę za blisko skóry głowy, zaraz mam łupież. Zazwyczaj, każe farbowanie głowy oznacza uporczywe swędzenie i podrażnienie, które mija po 1 - 2 dniach. Nawet, farby "apteczne" powodowały taki stan. Ta farba nie. Byłam zaskoczona, że trzymam ją 30 minut na głowie i absolutnie nic się nie dzieje. Podobnie, po zmyciu absolutnie nic się nie swędzi. Włosy też mają się dobrze, są miękkie, lśniące, nie śmierdzą farbą, Bardzo polecam te farbę alergikom.

Wady? Poza ceną, fakt że mój kolor (miodowy kasztan) wyszedł dużo ciemniej i bardziej przypomina czekoladę. Z drugiej strony, większość brązów wychodzi ciemniej i kolor z czasem się wymywa do jaśniejszego. Wytrzymuje jakiś miesiąc na włosach, czyli też standardowo.

Dobre krycie

Skusiłam się na tą farbę jakiś czas temu zachęcona jednym z szamponów tej samej firmy. Farba dobrze kryje siwe włosy, jest łatwa w zastosowaniu i dobrze się ją rozprowadza. Mam ten kolor już dosyć długo i nadal jestem zadowolona z jego utrzymywania się na włosach.

Bardzo dobra farba

Do tej pory używałam klasycznej wersji tej farby, jednak ostatnio coś mnie podkusiło żeby spróbować tej. Wybrałam nieco inny kolor niż zawsze i jestem zachwycona tym, jak wygląda na moich włosach. Jest intensywny i lśniący. Na duży plus również to, że włosy są po farbowaniu w naprawdę dobrej kondycji. Myślę, że może to wynikać właśnie z ulepszonego składu i rezygnacji z alergenów. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Super Farba!

Farba ładnie pokryła moje pojedyncze siwe włoski. Kolor mi bardzo odpowiada. Włosy są po farbowaniu gładkie i nie zostały wysuszone. Odżywka w opakowaniu ładnie pachnie i pomaga rozczesać i ułożyć włosy po farbowaniu. Jest jej dużo. Mi wystarczyła jeszcze na pierwsze mycie :)

Miłe zaskoczenie

Farbę kupiłam ostatnio z ciekawości. Moje włosy były w kiepskim stanie po nieudanym rozjaśnianiu, w związku z czym musiałam je dosyć znacznie skrócić, wzbogacić pielegnację no i zmienić kolor, bo moje włosy wyglądały gorzej niż źle. Zdecydowałam się na biokap delicato zachęcona jego łagodnym działaniem. Wybrałam odcień 5.05 orzechowy kasztan. Kolor wyszedł równomierny i dokładnie taki jakiego oczekiwałam. Wreszcie wyglądam jak człowiek :) No i włosy nie ucierpiały na farbowaniu, co również stanowi olbrzymi plus.

Ciemny czekoladowy kasztan dla wrażliwej skóry głowy czyli 2.9

Powyższy kolor dobrałam oczywiście pod swoje włosy i miałam trochę obawy, że będzie to za ciemny dla mnie kolor ale doszłam do wniosku, że u mnie to i tak szybko wypłucze się więc nie będzie to miało znaczenia, i miałam rację :).
Włosy rosną mi dosyć szybko więc farbuję je średnio raz na miesiąc. teraz trochę je przetrzymałam i odrost mam większy ale przynajmniej jestem w stanie więcej o niej opowiedzieć.
Jedno opakowanie farby wystarczyło na odrosty (mam bardzo dużo włosów, baby hairków itp) i trochę na końcówki, które najszybciej wypłukują się z farb. Uważam to za całkiem dobrą wydajność biorąc pod uwagę ilość włosów jaką mam. Jak nakładałam farbę to pamiętam o odczuciu, jakie miałam, że farba jest bardzo wydajna. Ma rzadką konsystencję i szybko ciemnieje. Łatwo nakładało mi się ją i bardzo szybko pokryłam nią włosy.
W opakowaniu poza kolorem i tym płynem do mieszania znajdowały się rękawiczki, odżywko/szampon po farbowaniu, peleryna do zabezpieczenia pleców i ubrania oraz taki balsam na linię włosów, zabezpieczający skórę przed zafarbowaniem. Balsam rzeczywiście zabezpieczył skórę ale niestety sprawił, że skóra momentalnie zareagowała silnym zaczerwienieniem i bałam się, że mnie uczuli, natomiast po zmyciu wszystko wróciło do normy i nie mam dalszych objawów.
Producent zaleca trzymanie farby na odrostach przez 20 minut a następnie nałożenie pozostałości na resztę włosów i odczekanie kolejnych 15 minut. Powiedzmy, że zrobiłam w taki sposób. Sumarycznie trzymałam 35 minut całość.
Bardzo dobrze pokryło mi włosy, pigment bez problemu chwycił nawet te siwe pojedyncze które mam ale mocno zafarbowało skórę. Niestety ten szampon po koloryzacji nie domył resztek farby ze skóry głowy.. i zeszły dopiero po jakimś czasie. Średnio lubię ten efekt, jakoś kojarzy mi się z tymi farbami drogeryjnymi, które są bardzo nieodpowiednie dla włosów i skóry głowy..
Natomiast przy mojej dosyć wrażliwej skórze głowy farba nie wyrządziła żadnej szkody. Farmaceutka w aptece powiedziała mi, że ta wersja jest właśnie dla takiej wrażliwej skóry głowy, z łupieżem i ogólnie problematycznej. I miała rację, zero podrażnień. Nic nie swędziało ani nie piekło.
Kolor wyszedł super, ciemniejszy niż zakładałam ale i tak ostatecznie odpowiedni dla mnie. Włosy po farbie były błyszczące i miękkie. Trochę efekt przypominający ten po dobrej emolientowej masce, czyli były takie gładkie, nawilżone, lekko dociążone.
Jestem zadowolona z tej farby choć minusem jest dla mnie to, że tak mocno farbuje skórę głowy no ale dla osób z włosami które są siwe albo słabo łapią pigment może to być strzał w 10.
Czy kupię ponownie.. hm.. szczerze mówiąc chyba nie. Zapłaciłam za jedno opakowanie 45 zł w aptece i przy moim częstym farbowaniu odrostów to jest za dużo. Nie jest to oczywiście za dużo w kontekście samej kwoty, ale raczej chodzi mi o to, że efekt taki jak po tej farbie, bądź lepszy mogę uzyskać wydając 50 zł z farbę której do tej pory używałam i wystarczała mi na całą długość włosów i potem jeszcze na odrosty.. więc zasadniczo nie jest to wysoka cena ale ja po prostu mogę mieć więcej w tej kwocie więc nie widze sensu przepłacania :) Ale jeśli ktoś farbuje włosy raz na 3 miesiące to myślę, że nie ma co szukać innej w tej półce cenowej.

Mój ideał

Wreszcie znalazłam idealną farbę do włosów: delikatną i skuteczną. Włosy po farbowaniu są miękkie w dotyku, delikatne i pięknie pachną. Ona naprawdę jest delikatna. Kolor jest naturalny i delikatny, długo utrzymuje się. Nie powoduje podrażnień, jest praktycznie bezzapachowa gdyż nie zawiera amoniaku. Jeszcze nigdy nie miałam tak miękkich włosów po farbowaniu. Zero rozdwojonych końcówek, zero łamliwych włosów, zero podrażnień i łupieżu. Same pozytywy.

Lepszej jeszcze nie znalazłam

Dobra farba dla moich wymagających włosów. Jest delikatna, nie szczypie, nie ma w składzie amoniaku. Ładnie kryje włosy, pojedyńcze siwe też, nie wiem jak w przypadku większej ilości siwych włosów. Trzyma się ją na głowie około 20 minut, a efekt utrzymuje się długo i kolor jest ładny. Przy codziennym myciu włosów ponawiam koloryzację za około 3 miesiące, głównie przez odrosty. Nie podrażnia skóry głowy, włosy są błyszczące i zadbane. Gama kolorystyczna jest nieduża, ale bez tragedii. Jest też jeszcze druga linia tej farby, troszkę mniej delikatna. Trzeba uważać na dołączone rękawiczki, dwa razy trafiły mi się rozdarte i ufarbowała dłonie. Do farby dołączona jest odżywka, krem ochronny i foliowa pelerynka chroniąca ubranie.
Jest dość droga, ale za tą jakość jest to do przejścia.
Słabo z dostępnością, ja kupuję w Ziko Dermo.

Tak i nie

Jestem alergikiem i zawsze miałam problemy z farbowaniem włosów. Farba tej firmy nie podrażnienia mojej delikatnej skóry, co prawda czuć delikatne pieczenie, ale to mnie spotyka przy każdej innej farbie, którą mogę zastosować. Problem stanowi krótkie utrzymywanie się efektów, szczególnie że często myję włosy i tak naprawdę po miesiącu mogę się pożegnać z kolorem. Dodatkowo ciężko dobrać kolor żeby wyszedł taki jak by się oczekiwało. Ciemny blond w moim przypadku wyszedł jak bardzo ciemny brąz. I ta cena.... Efekt powinien się utrzymywać o wiele dłużej. Jednak ze względu na brak innych alternatyw wciąż jej używam gdy chcę odświeżyć swój kolor.

mój hit

To moja pierwsza aplikacja farby i jestem nią oczarowana. Co ważne- pokryła siwe włosy po 15min trzymania!
Włosy miękkie, lśniące, puszyste, nie wypadają. Nie zrobił mi się też łupież (choć mam skórę wrażliwoą, skłonną do łuszczenia).
Zapach farby po jej zmyciu niewyczuwalny na włosach.
Nigdy nie chwaliłam tak żadnej farby do włosów, każda miała „coś nie tak” w swoim składzie, czy działaniu.
Bardzo polecam!

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla mnie

Dwa razy farbowałam ta farba wlosy. (10.0 numer)Przy pierwszej koloryzacji. jakies 3 miesiace temu wszystko bylo ok mozna powiedziec, jedynie.lekkie pieczenie pod sam koniec , ktore krzywdy nie zrobilo,lecz dzis alegria, glowa strasznie mnie piekla jak mialam farbe na glowie,(tak po5 minutach) od razu jak zaczelo piec zmylam farbe,po zmyciu skora glowy,byla bardzo zaczerwieniona i dalej piekla bardzo. Popsikalam glowe serum firmy eco laboratorie i przeszlo. Jak wyschly mi wlosy umylam je raz jeszcze oraz zrobilam plukanke z rumianku by zlagodzila zaczerwienienie.

Najlepsza.

Moje włosy i skóra głowy przeszły wiele ...

Teraz o nie dbam i przykładam dużą uwagę do stosowanych kosmetyków.

Biokapem odcieniem 10.0 czyli najjaśniejszym blondem farbuję się od 2 lat, co 3-4 miesiące.

ZALETY:
+ nie niszczy włosów
+ daje ładny bardzo naturalny odcień
+ nie pali skóry głowy, nie wysusza jej i nie szczypie
+ kupuję zawsze za 36-38 zł co uważam za rozsądną cenę jak za taką farbę

WADY:
- kolor 10.0 po 1,5 -2 miesiącach blaknie i wpada w żółte tony, ale większość blondów tak ma, można stosować np. srebrne płukanki ( choć na dłuższą metę one wysuszają włosy)