Babaria Natural Cosmetics, Aloe Deodorante 48h (Dezodorant w kulce `Aloes`)

Babaria Natural Cosmetics, Aloe Deodorante 48h (Dezodorant w kulce `Aloes`)

Cena PLN 8.99

Nawilżający dezodorant w kulce Babaria Aloes jest szczególnie odpowiedni do nawilżania i pielęgnacji skóry w okolicy pach. Skutecznie chroni przed poceniem się przez 48 godzin. Aloe Vera nawilża skórę i pomaga zmniejszyć podrażnienia.

Dzięki wyjątkowym właściwościom regenerującym, nawilżającym i przeciwzapalnym, przyspiesza gojenie się delikatnej skóry pod pachami oraz łagodzi ewentualne podrażnienia powstałe na skutek depilacji. Dezodorant, o bardzo subtelnym zapachu, posiada działanie antyperspiracyjne zapewniając uczucie świeżości przez całą dobę.
Nie zawiera alkoholu, idealny dla każdego rodzaju skóry.

zapachowa, bez alkoholu
w kulce
dezodoranty zapachowe, antyperspiranty
ochronne, nawilżające

Aloesowa ochrona

Marka Babaria kojarzyła się mi głównie z produktami do pielęgnacji włosów. Zaskoczyła mnie prezentując swoje dezodoranty jako nowości w Rossmanie, dlatego nie wahając się dłużej musiałam ten produkt przetestować.

Opakowanie dezodorantu to szklany słoiczek zakończony kulką tzw. roll-on. Zastosowanie szkła który jest cięższy od plastiku może nie każdemu przypaść do gustu, jednak dzięki temu widać zawartość i ilość produktu.

Zapach jest subtelny i delikatny. Należy od do tych słodszych, z wyczuwalną nutą aloesu użytego jako składnik produktu. Dobrze łączy się z zapachami innych produktów ( np. perfum) gdyż ich nie przyćmiewa. Podczas treningów lub innych sytuacji powodujących wzmożone pocenie, dezodorant wydzielał dyskretną, przyjemną woń.

Konsystencja produktu to gęsty, mlecznobiały płyn, który przypomina mi zawiesinę stosowaną w lekach na zgagę. Po kontakcie ze skórą szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości jak i białego nalotu . Również nie zaobserwowałam brudzenia ubrań, zwłaszcza podczas ich ubierania lub pozostawiania plam pod pachami.

Producent zapewnia , że dezodorant ma zapewnić ochronę przed poceniem na 48h. I pewnie tak jest, jednak ja używałam tego produktu raz na 24h. Testowałam go w różnych warunkach: wysokie temperatury, treningi na siłowni, wycieczka piesza po górach oraz jazda na rowerze - zawsze dawał radę. Zapewniał uczucie świeżości, komfortu i nie podrażniał skóry. Dodany do składników produktu aloes, nawilżał delikatny naskórek pach, ale również łagodził wszelkie podrażnienia.

Wydajność tego produktu uważam za dobrą. Przy stosowaniu 1-2 razy dziennie wystarczył mi na prawie 2 miesiące. Jeśli chodzi o cenę to jest ona satysfakcjonującą. Już dawno nie znalazłam tak dobrego dezodorantu za cenę 8.99 zł.

Podsumowując, jeśli ktoś szuka dezodorantu, który nie tylko ma właściwości antyperspiracyjne, ale również dba o delikatną skórę pach, dodatkowo jest w niskiej cenie, nie ma w sobie alkoholu i wystarcza na dość długo, to powinien pokusić się o produkt marki Barbaria.