Garnier, Olia, Farba do włosów

Garnier, Olia, Farba do włosów

Zobacz oferty

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

Hebe
REKLAMA

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

• Opakowanie: 5

Takich odżywionych włosów po farbowaniu jeszcze nie miałam

Przy wyborze farby mój wybór padł na Garnier, ponieważ formuła produktu zawiera 60% naturalnych olejków kwiatowych, a więc musi być przyjazna do włosów.

Wybrałam odcień 6.0 Jasny brąz, który mi pięknie mi sprawdził. Farba nie zawiera amoniaku, przez co zapach nie był taki intensywny.

Jestem zachwycona od odżywki, która nie obciążyła włosy, a lecz odwrotnie nadała miękkości i sprzyjała łatwemu rozczesywaniu.Po farbowaniu kolor był intensywny, pełny blasku i co istotne nie zmył się po pary myciach.

Główną zaletą farby jest to, że ona nie narusza struktury włosów i nie sprzyja nadmiernemu wypadaniu przy farbowaniu, lecz odwrotnie włosy są miękkie, odżywione i nawilżone.

W użyciu od lat

Włosy farbuje już od ładnych kilku lat i stosowałam różne farby. Po pierwsze mało która pokrywa moje oporne siwe włosy. Olia pokrywa, ale pod warunkiem że przytrzymuję farbę 5min dłużej niż w instrukcji. Kolor 5.0 idealnie zgrywa się z moim naturalnym kolorem i nadaje moim włosom mega blask. Farba nie śmierdzi, nie uczula mnie, domywa się ze skóry, chociaż i tak zawsze zabezpieczam się tłustym kremem.

Żeby nie było tak kolorowo to są też minusy. Farba bardzo szybko wypłukuje się z włosów. Widać jak kolor spływa przy myciu wraz z pianą.

Mimo to jest dla mnie najlepsza bo przy ciemnych włosach siwki są widoczne już po 3 tyg i niestety muszę często farbować. Na szczęście nie zauważyłam żeby farba ta spowodowała u mnie pogorszenie stanu włosów.

Dodatkowo niska cena i dostępność w każdej drogerii jest tutaj na duży plus.

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 1
  • Zapach: 3
  • Stosunek jakości do ceny: 3
  • Opakowanie: 5

Jeżeli nie ma innego wyboru, to postawcie na Olię.

Nie farbuję włosów od lipca/sierpnia 2022, ale wcześniej miałam doświadczenia z trwałymi koloryzacjami.

Na Olię decydowałam się, kiedy nie było innego wyboru (więc dość często). Tania farba o przyjemnej konsystencji, bez amoniaku, która ma w swojej ofercie wiele ładnych odcieni.
Czego chcieć więcej? Pielęgnacji? To nie tym razem. Na nawilżenie nie liczcie - za to spodziewajcie się przesuszenia. Blask jest krótkotrwały, podobnie jak kolor. Po trzech miesiącach włosy są wypłowiałe, matowe i sianowate. Bardzo dziwne jest to, że mimo tego, iż intensywność znika szybko, to kolor wgryza się w łuskę włosa. Uważam, że do krycia odrostów nie jest to zły wybór, ale przy koloryzacji całości poszukajcie czegoś innego. No chyba, że nie znajdziecie na półce same Palette i inne kiepskiej jakości farby.

• Wydajność: 4
  • Zapach: 4

Może być.

Farba bez problemu się rozrabia, miesza. Konsystencja farby jest odpowiednia, nie spływa. Świetnie radzi sobie z pokryciem siwych włosów. Zapach farby jest delikatny. Farba nadaje intensywny kolor, włosy są nawilżone, gładkie, sypkie i lekkie. Nie pogarsza kondycji włosów, nie podrażnia, nie uczula nie powoduje łupieżu.

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Zgodność z opisem producenta: 2

Nie dla mnie .

Zdecydowanie to nie farba dla mnie.
Mam już niestety dużo siwych włosów.
Po spróbowaniu farby Olia , miałam na głowie dwa kolory.
Tam gdzie były odrosty wyszedł jasny kolor, na pozostałych włosach - mimo że kolor włosów był jasny bo był to złocisty jasny brąz ale innej marki i te włosy naprawdę miały odcień bardzo jasnego brązu, to po farbie Olia zostały przefarbowane na ... niemal czarny kolor.
Coś strasznego !
W bardzo ciemnych kolorach jest mi bardzo nie do twarzy, a lubię brązy dlatego wybieram odcienie jasne i złociste.
A tu niemal czerń ! Do tego jak wspomniałam, bardzo nierówne pokrycie w stosunku do odrostów.
Dlatego wiem, że do tej farby już na pewno nie wrócę.

Sama farba ma delikatny zapach, nie śmierdzi, nakłada się ją stosunkowo bardzo łatwo , ale jeśli ktoś ma długie gęste włosy to może tej farby być za mało. Może się mylę, ale ja mam włosy nieco przed ramiona i wystarczyło mi na spokojnie, idealnie. Nie wiem jak to wygląda u osób z bardzo długimi włosami.

Wizażanki najczęściej polecają:

• Zgodność z opisem producenta: 3
  • Zapach: 3
  • Opakowanie: 4

Z tradycyjnymi farbami do włosów nie mam zbyt dużego doświadczenia. Przez ostatnie trzy lata, właściwie prawie cztery, decydowałam się na bardziej naturalną koloryzację, dokładnie na mieszankę henny wraz z casią oraz indygo. Niestety nie jest to najwygodniejsza i najszybsza metoda mimo, że zdecydowanie służy ona kondycji włosa. Przede wszystkim męczył mnie już jej zapach oraz sam proces przygotowania jak i krótkotrwały kolor. Ostatecznie zdecydowałam się na powrót do chemicznych farb. Ostatecznie, patrząc na propozycje na drogeryjnej półce, zdecydowałam się na farbę od marki Garnier z serii Olia.

Kosmetyk został zamknięty w opakowaniu w formie kartonu, w którym znajdziemy dwie mieszanki niezbędne do procesu farbowania oraz saszetkę z odżywką. Na opakowaniu umieszczono wizualizację samego koloru, który możemy uzyskać oraz wszelkie, najważniejsze informacja na temat produktu takie, jak jego nazwa, logo producenta, instrukcję stosowania czy szczegółowy opis. Cena regularna propozycji wynosi około dwudziestu pięciu złotych.

Sam proces przygotowania farby jest niezwykle banalny. Po prostu mieszamy ze sobą dwie substancję. Z początku mają one białą barwę, jednak z czasem oksydują. Pachną oczywiście dość chemicznie.

Farbę zaaplikowałam zgodnie z przedstawioną instrukcją i trzymałam na kosmykach przez około trzydzieści minut. Po umyciu głowy zastosowałam dołączoną odżywkę. Muszę przyznać, że jej działanie pielęgnacyjne jest bardzo dobre. Kosmetyk ten doskonale nawilża, odżywia i zmiękcza włosy. Wygładza je i sprawia, że łatwiej się rozczesują.

Kosmetyk zakupiłam w odcieniu 4.15 Mroźna Czekolada. Na opakowaniu wyglądał na dość zbliżony do tego, jaki aktualnie posiadałam. Niestety ostatecznie wyszedł na bardzo ciemny, praktycznie czarny. Z czasem zaczął się trochę spłukiwać, niestety bardzo nierówno i z prześwitami. Dodatkowo po pięciu tygodniach od aplikacji mogę powiedzieć, że nie wygląda on ostatecznie tak, jak miał. Dalej jest ciemniejszy niż obiecuje producent.

Farba spłukuje się z włosów bardzo nierówno i nie gwarantuje nam obiecanego koloru. Jej aplikacja jest banalnie prosta, niestety nie jestem do końca zadowolona z tego kosmetyku. Obawiam się, że nie mogę jej polecić.

• Wydajność: 4

o dziwo całkiem dobrze

mam 10.21 i jestem całkiem zadowolona. nie jest to najlepsza farba, ale jednak wydaje mi się, że nadal jest to całkiem dobry produkt. nie przesusza mocno włosów, pokrywa je całkiem jednolicie, nie podrażnia mi skóry. wydajność na moje włosy to takie 2 farby a włosy mam do łopatek, więc nie jest to dużo farb by pokryć je w calości. koszt farby to ok. 17-18 złotych na promocji za sztukę czyli nie najgorzej. wypłukuje się niestety dość szybko, więc nie jest perfekcyjnie. całkiem fajnie pokrywa też odrosty.

Wersja 6.12 opalizujący jasny brąz

Włosy farbuje głownie po to , aby przykryć siwe pasma. Podczas zakupów w Rossman natrafiłam na tą farbę i zainteresował mnie kolor- jasny brąz z opalizującą poświatą, trochę jakby tu odcieni burgundu, ciekawie, trochę ryzykownie, ale stwierdziłam ,że chce poznać farbę Garnier Olia ( do tej pory farbowałam fryzjerskimi farbami, lub Loreal). Mój naturalny kolor to ciemny blond/ jasny brąz. Farbuje przeważnie na 6 .
Produkt- standardowa farba , w opakowaniu farba, rozjaśniaczy i dość spora tubka z odżwyka. Aplikacja i przygotowanie standardowa , w opakowaniu brak akcesoriów . Mam grube włosy - bardzo, do łopatek i 1 opakowanie wystarczyło.
Farba pokryła siwe włosy, a mam ich dużo. Kolor wyszedł bardzo ładny- bałam się efektu, ale niepotrzebnie, kolor jest jasny brąz a w swietle pięknej mieni się mahoniowymi odcieniami, efekt bardzo naturalny i ładny. Podoba mi się. Farba ładnie pachnie, nie szczypie, nie uczula, nie zniszczyła mi włosów. Ogólnie za kolor , właściwości 5 gwiazdek , ale farba jest bardzo nietrwała, z każdym myciem kolor wypłukuje się mocno. Po dwóch tygodniach od stosowania kolor stal się już dość matowy i wypłukany. Pomimo ,że bardzo podoba mi się ten kolor, to że względu na słabą trwałość nie wrócę do niego.

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 3
  • Opakowanie: 5

Nie pokrywa siwych włosów

Farbę Garnier Olia kupiłam trzy razy. Za pierwszym razem wybrałam ciemny blond, zbliżony kolor do mojego koloru wlosow, niestety nie pokrył siwych włosów, kolor z każdym myciem był jaśniejszy i wpadał w rude refleksy. Drugą farbę kupiłam w kolorze jasny brąz, było podobnie, za trzecim razem wybrałam ciemny brąz, kolor piękny, niestety już po pierwszym myciu było widać jaśniejsze włosy tam gdzie były siwe. Ogólnie farba dobra dla osób, które nie mają jeszcze siwych włosów.

Kupiony w: Drogeria Hebe

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Zapach: 2

Nie polecam

Farbowałam włosy kolorem ciemny blond 7G i niestety jestem niezadowolona z koloru jak i kondycji włosów.
Liczyłam, że wyjdzie mi ciemny blond w neutralnym odcieniu a zrobił sie rudawy ciemny blond . Włosy wyszły sianowate , wyglądają o wiele gorzej jak przed farbowaniem. Są suche i brakuje im blasku.
Farba której chyba jedynym plusem jest niska cena , nie spodziewałam sie, że zrobi mi z włosów szopę.

Moja ulubiona

Używałam sporo farb i żadna nie przypadła mi do gustu jak ta. Przede wszystkim nie śmierdzi i nie szczypie. Włosy łapią kolor momentalnie i utrzymują przez bardzo długi czas. A do tego farba nie niszczy włosów, a nawet powiedziała bym, że je odżywia. Zdecydowanie polecam!

Niezła z małym „ale”

Farba bardzo przyjemna w użyciu. Nie podrażnia, nie śmierdzi.
Używałam wcześniej różnych kolorów (3.0, 6.6, ostatnio 7.40) i każdy sobie chwaliłam. Kolory trwałe, włosy w dobrym stanie.
Jedyny mój malutki zarzut do koloru 7.40 to bardzo ostry kolor - wiem, że to seria „bold”, ale kolor był aż zbyt intensywny ;)
Zmieniłam farbę, ponieważ oczekiwałam bardziej naturalnego efektu.
Jeśli ktoś szuka tak intensywnej, pomarańczowej wręcz rudości, to ta farba będzie strzałem w dziesiątkę. Pewnie gdybym nie znalazła lepszego odcienia, to bym przy niej została, bo poza (u mnie*) nienaturalnym kolorem, miała same plusy.

Niestety wybór kolorów jest trochę mały - szczególnie jeśli chodzi o rudości w które celuję. Pamiętam, że kiedy farba wchodziła na polski rynek, był w ofercie odcień 6.43, później pojawił się 8.43 - szkoda, że tych odcieni w Polsce nie da się już dostać. Szczególnie żal mi 6.43, nie użyłam go wtedy, ale wydawał się przepiękny.

*po zdjęciach w internecie przypuszczam, że nie każda użytkowniczka ma ten problem, u części osób farba fajnie się wymywała - bardziej do blondu, a u mnie do jasnego pomarańczu.