Fitomed, Mój krem nr 11

Fitomed, Mój krem nr 11

Najważniejsze składniki: świeży napar ziołowy z oczaru wirginijskiego, pięciornika i skrzypu, olej z czarnuszki siewnej. Działanie opiera się na obecnym w kremie wyciągu wodnym z ziół (80%) o wysokiej zawartości garbników o właściwościach ściągających rozszerzone pory, tradycyjnie stosowanych w fitoterapii. Dodatek oleju z czarnuszki siewnej stabilizuje barierę lipidową naskórka. Przeznaczenie: do cery tłustej i mieszanej z rozszerzonymi porami. Właściwości: krem o lekkiej konsystencji. Świeży ziołowy zapach - wyłącznie pochodzenia naturalnego. Nie zawiera: substancji zapachowych, parabenów, barwników.

Krem stosuje rano i wieczorem, starczył na około miesiąc.
Krem leciutki, wodnisty, ale nie przecieka przez palce. Po aplikacji daje wrażenie mocnego orzeźwienia i nawilżenia, które jednak nie jest głębokie i długotrwałe. Trzeba użyć go sporo, aby odczuć jego dobroczynne właściwości, z tego powodu krem mało wydajny.
Po tygodniu stosowania daje się odczuć, że produkt działa regulująco. Cera robi się gładka, nie przetłuszcza się, pory są trochę obkurczone. Buzia uzyskuje ładny koloryt.
Krem odpowiedni pod makijaż. Przed jego wykonaniem potrzeba odczekać 10 minut, aby krem dobrze się wchłonął. Podkład się nie roluje, makijaż dłużej się utrzymuje.
Cera nie błyszczy się mocno w ciągu dnia. Po zastosowaniu kremu na noc, cera rano jest gładka i nawilżona, bez porannego połysku. Przy dłuższym stosowaniu pozytywne działanie kremu jest utrwalone .

Moim porom zaszkodził...

Mam cerę mieszaną, z dużą tendencją do zapychania i mocno rozszerzonymi porami skóry, więc ten krem wydawał się być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza, że wcześniej inne kremy z Fitomedu sprawdzały się u mnie nieźle. Niestety mocno się rozczarowałam. Na plus skład, konsystencja, cena, proste opakowanie i to chyba tyle dobrego. Miał działać ściągająco na rozszerzone pory, a im dłużej go używam, tym moje pory wyglądają gorzej. Mam wrażenie, że skóra jest wręcz rozpulchniona, przez co pory widoczne są jeszcze bardziej. Mimo dogłębnego oczyszczania i peelingów moja skóra odkąd używam tego kremu wygląda bardzo niezdrowo i jest coraz bardziej zanieczyszczona. Skóra nawilżona jest ok, chociaż nie ma szału, natomiast krem nie wchłania się zbyt dobrze, przez co twarz jest tłusta i świecąca - dosłownie wygląda jakby nie była myta przez dłuższy czas. Więcej go nie kupię i szczerze żałuję, że nie sprawdził się u mnie jak wynikałoby z poprzednich recenzji.

Niewielka ilość kremu wystarcza na dokładne posmarowanie twarzy, co sprawia, ze krem jest bardzo wydajny. Wydaje się delikatnie luźny, ale nie ucieka spod palców. Ma bardzo lekką konsystencję. Wchłania się bardzo szybko, pozostawiając po sobie uczucie jakiejś wilgotnej powłoczki, jednak twarz, nie lepi się i nie klei. Krem ogranicza również błyszczenie się skóry. Nadaje się jako baza pod makijaż. Nie spowodował u mnie żadnego uczulenia, podrażnienia czy zaczerwienienia. Stosuje go rano i wieczorem, bo oprócz swoich właściwości zmniejszających pory również doskonale nawilża moją skórę.
Krem zdecydowanie poprawił wygląd mojej skóry i jestem niemal pewna, że będę do niego wracać co jakiś czas. Krem świetny, tani, polski, zawierający mnóstwo naturalnych składników.

Kosmetyczne rozczarowanie

Skusił mnie wegański, naturalny skład. Rozczarowaniem okazało się już samo opakowanie: ogromna, plastikowana otoczka ma stwarzać pozory, że kremu jest więcej niż w rzeczywistości. Od firmy, która promuje się jako dostawca naturalnych kosmetyków, spodziewałabym się jednak bardziej eko rozwiązań. Poza tym nie lubię takiego oszukiwania konsumentów. Kosmetyk oczywiście miał swoje plusy: dość szybko się wchłaniał, skóra po nim była dość matowa (zniknęły problemy z przetłuszczaniem), minimalnie ściągał też pory. Niestety podczas jego stosowania na mojej twarzy wykwitło mnóstwo zaskórników, a na linii brody i szyi pojawiły się pryszcze.

mój prawie ideał na codzień

krem ma bardzo delikatny ziołowy zapach, mi osobiście nie przeszkadza jest bardzo neutralny i delikatny. Szybko się wchłania pozostawiając delikatny film na skórzę. Nadaję się pod makijaż, kosmetyki kolorowe dobrze z nim współgrają. Po zaaplikowaniu kremu na skórze można zaobserwować delikatne zmniejszenie się widoczności porów, efekt ten można najlepiej zaobserwować nakładając krem po gorącej kąpieli.

Wszystko ładnie i pięknie, więc dlaczego PRAWIE idealny?

Zdecydowanie brakuję mi tu mocniejszego działania antybakteryjnego. Zauważyłam , że w ciągu dnia często lubią mi wyskakiwać "nowi przyjaciele", którzy jak same wiecie nie są zbyt miło widziani.

Mój hicior !

Naprawdę warto spróbować ! Mam cerę mieszaną i zauważyłam znaczną poprawę, mniej wyprysków i lepsze odżywienie. Na miesiące ziemowe, może nie być odpowiedni, ale w wiosnę/lato/jesień króluje u mnie !

Średni mocno

Na kremy Fitomed zdecydowałam się ze względu na naturalne składy.Najbardziej do gustu przypadły mi te pod oczy.Z tym kremem mam problem.Nie wchlania sie,skora jest sliska wyraznie czuc film jaki pozostawia krem.Po zuzyciu sloiczka nie zaobserwowalam poprawy stanu cery ani likwidacji rozszerzonych porow.Plusem jest termin przydatnosci 3 miesiace od otwarcia.

Ciężka sprawa

W moim odczuciu krem przeciętny. Czuć go na skórze, zostawia coś jakby śliska powloczke, która niby się wchłania, jednak podczas dnia mam wrażenie, że skóra jest tlustawa a krem mam ochotę zmyć przez uczucie ciężkości. Pod makijaż bardzo słaby, skraca jego trwałość a przypudrowany podkład daje uczucie ciężkosci na twarzy. Niestety nie spisał się.
+skład
+ziołowy ładny zapach
+ konsystencja
+ wydajny

-czuć go na skórze
- zostawia film
- skraca trwałość makijażu
- nie działa lagodzaco na stany zapalne
- po nałożeniu skóra się świeci, kiepskie działanie matujace

Dla cery tłustej

Na wstępie warto zaznaczyć, że kremu nie polecam dla osób z suchą skórą, ponieważ nie zapewnia on dużego nawilżenia. Jednak uważam że dla skóry tłustej czy mieszanej, skłonnej do zapychania, krem choć delikatny, może być wybawieniem.
Moja skóra była w takim stanie, że bałam się nakładać na nią jakiegokololwiek kremu, bo bardzo szybko mnie zapychało. W przypadku tego kremu producent zapewnia zamykanie porów i wszelkie opisy mówiły, że nie powienin zrobić on krzywdy. Sprobowałam. Krem nie jest bardzo drogi więc wiele nie traciłam i jestem zadowolona. Nic nie działo się z moimi zaskórnikami. Nawilżenie mogłoby być trochę mocniejsze. Zimą może być za delikatne, ale na lato będzie idealnie. Kolejnym plusem jest dobry skład, w którym przeważają zioła i naturalne składniki. Od tego kremu zaczęła się moja przygoda z firmą Fitomed i kosmetykami ziołowymi, nie wyobrażam sobie na ten moment używać drogeryjnego kremu naszpikowanego parafiną i masą chemicznych składników, które pogarszają jedynie stan mojej cery.
Co do samego kremu to zamknięty jest on w plastikowym opakowaniu, ma kremowy kolor, nie jest bardzo gęsty. Wrażliwych może odrzucać mocno ziołowy zapach, sama nie byłam jego zwolenniczką, jednak z czasem przyzwyczaiłam się do niego na tyle, że po skończeniu słoiczka trochę mi go brakowało, bo kojarzył mi się z wieczorna pielęgnacją. Nakładany pod makijaż jest odpowiedni, ponieważ szybko się wchłania, a skóra nie jest po nim tłusta. Z racji na ziołowy skład producent zaleca zużyć go w ciągu 3 miesięcy od otwarcia i przynajmniej w moim przypadku dokładnie ten czas potrzebny mi był na opróżnienie słoiczka.
Krem nie daje spektakularnych efektów, jednak delikatnie nawilża, nie pogarsza stanu skóry, delikatnie zwęża pory. Bardzo przyjemny i godny wypróbowania.

Działa!

Krem do cery tłustej od Fitomed mieści się w lekkim, plastikowym pojemniczku. Kolor produktu jest zbliżony do herbacianego. Jego charakterystyczną cechą jest mocno ziołowy zapach, który długo pozostaje na skórze. Krem ma dość lekką konsystencję. Szybko się wchłania, jednak pozostawia tłustawą warstwę na skórze, przez co cera może się delikatnie świecić. Jeśli chodzi o działanie, produkt dość dobrze nawilża skórę. Sprawia, że pory z czasem jaśnieją i zmniejszają się. Jeśli chodzi o trądzik, zauważyłam, że szybciej się goi i nie pojawia się w większych ilościach (tylko śladowe krostki), aczkolwiek sądzę, że to zasługa obu zaprezentowanych produktów. Krem jest bardzo przyjemny i delikatny. Jego zapach orzeźwia i pobudza. Bardzo dobrze mi się go używa, a moja cera go polubiła.

Za bardzo wysusza.

Niestety dla mnie, jako właścicielki cery trądzikowej i tłustej/mieszanej ten krem nie jest dobry. Słabo nawilża, po całym dniu skóra jest sucha i ściągnięta (nakładam go pod makijaż). To wysuszenie powoduje, że skóra wydziela tylko więcej sebum, więc makijaż wygląda źle, skóra jest tłusta ale jednocześnie wysuszona. Cena dobra, zapach neutralny, pojemniczek prosty i estetyczny. Ja już do niego nie wrócę.

numer 11 nie dla mnie

Był to mój pierwszy i i jak narazie ostatni krem z tej serii Fitomed, ale chciałabym również wypróbować pozostałe wersję.

+ naturalny skład
+ cena
+ opakowanie

- zapach
- źle się wchłania, zostawia tłusty film na skórze
- cały czas czułam, że go nosze miałam wrażenie, że moje skóra nie ma czym oddychać pod warstwą kremu
- nie zauważyłam poprawy stanu skóry