Biolaven, Balsam do ciała

Biolaven, Balsam do ciała

13515 opinii
Średnia ocena: 4.61/5

Średnia ocena: 3.64/5

Nawilżając o- wygładzający balsam do ciała Biolaven Sylveco, zawierający odżywczy olej z pestek winogron, przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry wymagającej. Podczas regularnego stosowania chroni przed wysuszeniem i działaniem szkodliwych czynników, przywraca miękkość i elastyczność. Dzięki lekkiej formule balsam do ciała Biolaven Sylveco doskonale się rozprowadza i wchłania, pozostawiając skórę gładką, nawilżoną i zrelaksowaną. Naturalny olejek eteryczny z lawendy, symbol Prowansji, pozwala odczuć cudowne odprężenie i ukojenie.

z pompką, w butelce
lotion
normalna, odwodniona
nawilżające, wygładzające
lekkie
balsamy
zapachowa, bez parabenów

Słaby, natłuszczał, nie nawilżał.

Dla niewymagającej skóry.

Zalety: brak

Wady:
– nie nawilżał
– nie wchłaniał się
– zapach
– cena w stosunku do jakości
– słaba wydajność
– tłusty olej

Nie robił nic. Działał jak oliwka. Był też tak samo tłusty. Ścierał się, nie wchłaniał.

Ten balsam to sztosik

Świetnie się u mnie sprawdził ten produkt, zacznę od jego przepięknego lawendowego zapachu, który dojść długo utrzymuje się na skórze. Balsam rewelacyjnie nawilża moją suchą skórę, wygładza ją, regeneruje i pielęgnuje pozostawiając ją miękką i gładką.

Biolaven, Balsam do ciała nawilązająco-wygładzający

Balsam dostałam w prezencie. Niestety nie do końca spełnił on moje oczekiwania. Przede wszystkim, czego bym nie robiła niestety długo się wchłania, przez co zostawia ślady na ubraniach. Stąd dla mnie jest praktycznie zdyskwalifikowany na starcie. Konsystencja jest w kierunku tych bardziej gęstych, bogatych. Zapach nie do końca sprecyzowany, nie za bardzo czuć lawendę, winogrona nie rozpoznaję. Jeśli chodzi o nawilżenie czy wygładzenie nie jest ono duże, raczej przeciętne. Ogólnie to w tej cenie można znaleźć dużo lepsze balsamy.

Fajny z niego gagatek

Balsam kupiłam mimo mojej szczerej nienawiści do zapachu lawendy. Na szczęście dla mnie seria Biolaven pachnie bardziej sokiem winogronowym, lawendy tutaj nie czuję (albo jej zapach jest na tyle nieprzeszkadzający, że mój nos go nie wychwytuje jako uciążliwy).

Buteleczka produktu jest piękna i wpasowuje się w moje gusta - delikatna grafika, ładne kolorki, wygodna pompka dozująca idealną ilość produktu. Podejrzewam jednak, że pod koniec używania trzeba będzie rozciąć butelkę, bo sporo produktu może zostać na ściankach, pompka na pewno wszystkiego nie zbierze.

Balsam ma dość aksamitną konsystencję. Nie jest ani zbyt gęsty, ani zbyt lejący. Dobrze rozsmarowuje się na skórze, ale czuć, że to co rozsmarowujemy to naturalne oleje i że nie ma tu polepszaczy poślizgu czy konsystencji, ponieważ produkt nie sunie po skórze tak gładko jak np. silikonowe balsamy. Wchłania się naprawdę dobrze i szybko, pozostawiając na skórze delikatną warstewkę ochronną, która jednak nie jest tłusta, a taka... aksamitna. Nadaje skórze ładny, zdrowy wygląd i blask. Pachnie przez dłuższy czas.

Jedynie, czego mi tu brakuje, to lepsze uczucie nawilżenia skóry. Czuję tę aksamitną warstewkę, czuję, że skóra jest zadbana, ale jednak rano czy popołudniu mam wrażenie, że skóra staje się sucha i bardziej szorstka. Uczucie zadbania skóry nie jest po prostu trwałe. Być może to kwestia tego, że pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, a moja skóra zawsze miała tendencję do wysuszenia się i potrzebowałaby mocniejszej okluzji, aby zachować nawilżenie.

Ten balsam często zabieram ze sobą na basen i jest na tyle lekki, że po pływaniu i umyciu włosów kapkę wsmarowuję w końcówki przed suszeniem, żeby włosy się nie plątały - i to, o dziwo, działa. Balsam nie obciąża, ładnie dociąża, wygładza, sprawia, że włosy łatwiej rozczesują się po tym całym chlorze.

Jest w porządku, fajny - i pewnie będę go kupować, jeśli nie znajdę nic lepszego.

Bardzo dobre nawilżenie

Fajny balsam do ciała o aksamitnej konsystencji, która idealnie rozprowadza się po ciele. Balsam bardzo szybko się wchłania pozostawiając skórę gładką, jędrną, wygładzoną, a przede wszystkim bardzo dobrze nawilżoną! Piękny zapach. Szkoda, ze balsam jest w formie pompki bo dużo jest niewykorzystane.

Boskie nawilżenie o boskim zapachu

Kupiłam go przez przypadek i ogromnie się z tego cieszę bo to mój ulubiony balsam do ciała. Balsam świetnie się wchłania a do tego cudownie pachnie, zwracam dużą uwagę na skład kosmetyków a ten ma dobry, ma fajną konsystencję nie jest zbyt gęsty ani zbyt lejący, szybko się wchłania i nie zostawia tłustego filmu na skórze czego nie lubie, super się sprawdza po wieczornej kąpieli kiedy skóra jest rozgrzana dzięki czemu jeszcze lepiej wchłania substancje odżywcze w nim zawarte. Butelka jest poręczna do trzymania, fajnie że ma pompkę bo dozuje wystarczającą ilość i jest to zdecydowanie higieniczne niż gdyby był w słoiczku. Jest mega wydajny wystarcza na długo. To mój must have po kąpieli.

Polska firma stworzyła naprawdę fajna linię kosmetyków a w tym powyższy balsam. Zamknięty jest w opakowaniu z pompką co nie dość że jest bardziej higieniczne to także o wiele wygodniejsze niż np. słoiczki. Pachnie przepięknie winogronem. Konsystencja dosyć lejąca ale jest przy tym całkiem wydajny. Przyjemnie się rozsmarowuje i dobrze nawilża moja skórę. Dobry skład to kolejny plus tego balsamu. Bardzo go polubiłam i polecam spróbować.

Już do Ciebie nie wrócę, Koleżko

Balsam zakupiłam już jakiś czas temu, głównie ze względu na bogaty i dobry skład, a także i ze względu na firmę, z której jeszcze nic nie testowałam. Aha, no i właśnie - jestem ogromną fanką lawendy i to ona mnie też skusiła. Lawenda w połączeniu z winogronami - hmm... ciekawe, jak to będzie pachnieć - myślałam. No i pachnie tak, że - jak widać po tytule - już do tego balsamu nie wrócę, ale po kolei. Jeśli chodzi o ten produkt to jest po prostu średnio, nie tragicznie, ale średnio z plusem ;)

Balsam otrzymujemy w plastikowej, poręcznej butelce z pompką. Grafika opakowania całkiem spoko. Pompka przez cały czas działała bez zarzutu, w podróży nic się nie wylało. Tutaj do niczego przyczepić się nie mogę. Jeśli jesteście takimi Grażynami (z całym szacunkiem do wszystkich Grażek) jak ja, to polecam pod koniec rozciąć opakowanie. W środku znajdziecie jeszcze mnóstwo produktu do wykorzystania.

No to może teraz zapach. A więc tak, jeśli tak pachnie lawenda, wróć, jeśli tak pachnie lawenda w połączeniu z winogronem, to ja nie jestem fanką żadnego z nich. Wiem, że to może wydawać się mało istotne, bo to tylko zapach, ale oczekiwałam czegoś innego. Ten mi wybitnie nie podpasował. Taki jakby chemiczny, nawet ciężko mi go opisać, co zrobię, jestem na nie :( Pikanterii dodaje jeszcze fakt, iż utrzymuje się on na ciele przez około 2-3 godziny od momentu aplikacji.

Jak przebrnęliśmy już przez nieciekawy zapach i to nas jeszcze nie odstraszyło, to może teraz co nieco o konsystencji i działaniu. Balsam ma dość lekką konsystencję, jest ciut lejący i bez problemu możemy go rozsmarować na ciele. Pewnie to przez zawartość olejków w składzie, musimy dłuższą chwilę poczekać, żeby się wchłonął. Nawilża skórę, ale nie w jakiś spektakularny sposób. Producent pisze, że intensywnie - nie zgadzam się z tym. Moja skóra (zwłaszcza na nogach) często jest ściągnięta i wymaga mocnego nawilżenia. Oczywiście, ten balsam ją nawilżył i w jakimś stopniu ukoił, ale na pewno bardzo daleko mu do mleczka klonowego z Garniera. Cóż, czytając opis producenta o intensywnym nawilżeniu czegoś innego się spodziewałam. Nie wrócę już do niego, będę szukać czegoś innego.

Lawendowy ogród na mojej skórze

Rewelacyjny zapach o ile ktoś gustuje w lawendzie, dodatkowo nuta słodkich winogron fla mnie rewelacja. bardzo fajna konsystencja która szybko się wchłania.Skóra jest po nim mięciutka i odzywienia. Skład oczywiście na +5.

Bardzo dobrze nawilżający balsam do ciała

Balsam do ciała Biolaven zakupiłam na portalu aukcyjnym za 18 złotych.
OPAKOWANIE
Balsam znajduje się w buteleczce o pojemności 300 ml. Butelka z pompką – bardzo dobrze działa, nie zacina się, odpowiednio dozuje balsam. Termin przydatności do użycia 6 miesięcy od otwarcia.
OPIS
Nawilżająco-wygładzający balsam do ciała, zawierający odżywczy olej z pestek winogron, przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry wymagającej. Podczas regularnego stosowania chroni przed wysuszeniem i działaniem szkodliwych czynników, przywraca miękkość i elastyczność.
KONSYSTENCJA/ZAPACH/WYDAJNOŚĆ
Konsystencja balsamu jest średnio gęsta. Czuć przy rozsmarowywaniu, że w składzie występuje olej ponieważ ma bardzo dobry poślizg, dość szybko się wchłania. Zapach bardzo przyjemny – wyczuwany na skórze przez około 2-3 godziny po aplikacji. Wydajność balsamu bardzo dobra, przez swoje zauważalne działanie nawilżające nie potrzebujemy dużo produktu i nie trzeba powtarzać aplikacji.
SKŁADNIKI
Olej z pestek winogron - jest bogatym źródłem witaminy E, zwanej witaminą młodości, olej ten jest całkowicie przyjmowany i wchłaniany przez skórę, nie pozostawia nieprzyjemnie tłustej powierzchni. Wykazuje działanie przeciwrodnikowe, hamuje procesy starzenia skóry, ma właściwości kojące i łagodzące, przyspiesza regenerację naskórka i rozświetla cerę;
Olejek lawendowy – w kosmetykach sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej, zmniejsza łojotok, stymuluje wzrost nowych komórek, łagodzi objawy egzemy. Jest jednym z nielicznych olejków eterycznych, które można stosować bezpośrednio na skórę, bez konieczności rozcieńczania.
MOJA OPINIA
Balsam zakupiłam głównie z uwagi na naturalny skład produktu. Byłam nastawiona na zakup czegoś nawilżającego ponieważ moje ciało aktualnie wymaga przede wszystkim nawilżenia. Jestem bardzo zadowolona z balsamu Biolaven – bardzo dobrze się wchłania, zostawia skórę miękką w dotyku, nawilżoną, odżywioną i nie jest ona lepka a balsam w zauważalny sposób radzi sobie z suchością skóry. Opakowanie z pompką bardzo pomaga przy aplikacji a przyjemny zapach umila nam proces balsamowania. Jak dla mnie balsam nie ma żadnych wad i mogę go poleć każdemu kto szuka balsamu nawilżającego.

Ani dobry, ani zły

Dla mojej bardzo suchej skóry, w szczególności w okolicy łydek i łokci się nie sprawdza. Balsam jest kremowo lejący, pompka się nie zacina. Można zużyć całe opakowanie do końca. Dla bardzo wymagającej skory moze być niewystarczający. Plusem jest piękny zapach lawendy i bogaty naturalny skład.

balsam

Jakiś czas temu kupiłam balsam do ciała z firmy Biolaven,słyszałam ,ze produkty tej marki są naturalne i odzywcze.Balsam stosuję już około miesiąca i mogę stwierdzić ,że bardzo dobrze nawilża i wygładza moją skórę ,która z natury jest sucha i miewa podrażnienia.Bałam się trochę ,ze lawenda moze mnie uczulić ,sle w miom przypadku tak sie nie stało.Zauwazyłam ,ze doskonale się wchłania niepozostawiając tłustego filmu na skórze ,ani lepkości.Stosuję go po kąpieli.Balsam jest bardzo wydajny ,min, dzięki butelce z dozownikiem .jestem fanką zapachów ,a ten balsam ślicznie pachnie lawendą,Jeszcze długo po posmarowaniu ,czuję zapach na skórze to dodaje uczucie piekna.Prodkukt bardzo przyjemny ,polecam z czystym sumieniem:)