Vianek, Seria Niebieska, Szampon nawilżający do włosów suchych i normalnych

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Delikatny szampon do mycia włosów suchych i normalnych marki Sylveco łagodnie oczyszcza, nie podrażniając skóry głowy. Zawiera kompleks składników o działaniu nawilżającym i ochronnym (m.in. glicerynę, panthenol, proteiny owsa), a także cenny olej z kiełków pszenicy, który regeneruje łuski włosów. Ekstrakt z korzenia mniszka odżywia i zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu włosy po umyciu są gładkie, lśniące i elastyczne.

potęguje wypadanie włosów...

Szampon ma fajny skład jest bardzo łagodny ,włosy są po nim odbite od nasady ale zauważyłam że spotęgował wypadanie włosów, przesuszył je i po umyciu nim aż błagają o odżywkę bo są bardzo poplątane. W składzie posiada cocamidopropyl betainę co też nie za bardzo mi się podoba...

Zbyt słabe oczyszczanie dla mojej skóry głowy.

Szampon z bardzo dobrym składem, buteleczka wygodna z piękną szatą graficzną. Zakupiłam go, ponieważ polubiłam się z innymi kosmetykami z serii niebieskiej. Byłam przygotowana na to, iż ten produkt będzie słabo się pienił, gdyż nie posiada w swoim składzie mocniejszych detergentów. Nie przeszkadzało mi to kompletnie, podczas każdego mycia głowy najpierw próbowałam go rozwodnić, powtarzałam mycie dwa - trzy razy. Mimo to uważam, że był bardzo wydajny.
Włosy faktycznie były po nim ładne i gładkie, przy okazji ślicznie pachniały. Niestety moja skóra głowy nie polubiła się z nim i po pewnym czasie zauważyłam, że dość szybko się przetłuszcza.
Z kolei dla mojej babci, która ma problem z przesuszeniem skóry głowy sprawdził się doskonale.

Nie kupię go ponownie, ale będę szukać swojego ideału wśród kosmetyków marki Sylveco.

Słabiutko

Było to moje pierwsze zetknięcie z szamponami firmy Vianek i już żałuje że na początek wybrałam niebieską serię - mogłam stale zrazić się do marki. Skusił mnie oczywiście doskonały skład i piękny zapach, który potrafi utrzymać się kilka godzin na włosach. Największym minusem jest samo stosowanie produktu. Szampon jest bardzo rzadki, słabo się pieni (co jestem w stanie wybaczyć ze względu na naturalny skład) i trzeba go wylać naprawdę sporo żeby wyczyścić skórę głowy. Działanie nawilżające i oczyszczające na mocne 5+, ale jestem w trakcie testowania produktów z innych serii tej marki i widzę, że równie dobrze dają radę. Zauważyłam że przy końcu opakowania szampon staje się gęstszy, jakby jego bardziej pieniąca część składników osądziła się na dnie (? ). Ta część produktu była faktycznie bardzo przyjemna do stosowania, ale wystarczyła na dwa ostatnie mycia.

Słabo się pieni..

Skusił mnie ten szampon swoim składem bez silikonów. Kupilam go, troszkę zszokowana ceną natomiast czytałam wiele pozytywnych opinii na jego temat, wiec włożyłam do koszyka wypróbować.
No i mocno się rozczarowałam. Szampon słabo się pieni w zasadzie mogłabym powiedzieć, że prawie wcale. Zapach taki sobie, słaby.. ja bardzo lubię jak produkty maja piękne zapachy.
Nie ma efektu nawilżenia, a wręcz miałam wrażenie ze moje włosy są niedomyte i brudne. Odłożyłam go na pare miesięcy i postanowiłam do niego wrócić już z innym kolorem włosów. I nic to nie zmieniło, dalej jestem rozczarowana. Szkoda pieniędzy.

Dobry po kreatynie

Kiedy jestem po kreatynowym prostowaniu włosów to nie wydaję fortuny na specjalistyczne szampony, tylko staram się znaleźć taki, który spełni wszystkie wytyczne, które dostaję od fryzjerki. Niebieski Vianek sprawdza się idealnie, choć ma dwie duże wady.

Szampon zamknięty jest w białej, plastikowej butelce mieszczącej 300ml produktu. Etykieta na butelce jest biała, ale na dole ma grafikę rysunkowych, niebieskich kwiatów. Nawiązaniem do niebieskich kwiatów jest część napisów w kolorze niebieskim. Uwielbiam taką kolorystyczną spójność, dzięki temu butelka wygląda estetycznie i prezentuje się po prostu ładnie. Produkt ma czarne zamknięcie "na klik" i dozuje się za pomocą ściśnięcia butelki.

Szampon ma średnio gęstą konsystencję, jest przeźroczysty i ma przepiękny zapach. Pachnie jak kwiatowe perfumy, a zapach utrzymuje się na włosach przez długi czas.

Przechodząc do działania już na wstępie chcę napisać o jego największej wadzie czyli tragicznym pienieniu się. Trzeba użyć sporo produktu, aby wytworzyć pianę. Na pewno przekłada się to na jego wydajność.
Kolejną jego wadą jest to, że jeśli się już pieni i myjemy nim włosy to sam proces jest taki "sztywny". Tak jakby włosy trochę drętwiały w trakcie mycia.
Skoro wady mamy już za sobą to przejdę do jego zalet.

Włosy po umyciu są idealnie oczyszczone, gładkie i pięknie pachną. Po kreatynowym prostowaniu włosów ten szampon jako szampon bez silnych detergentów i delikatnie oczyszczający sprawdza się idealnie. Zauważyłam też, że podbija lśnienie się włosów, za co duży plus.

Mimo jego wad i tak uważam, że po kreatynie lepiej jest kupić Vianek niż szampon za np. sto złotych. Bardzo dobrze oczyszcza i ma świetny skład.

Nie do polecenia

Skuszona dobrymi opiniami na różnych forach i blogach postanowiłam kupić szampon z maską odżywiająca marki Vianek. Mam włosy puszące się i od dawna szukam produktów, które by rozwiązały mój problem... I po tym zakupie moje poszukiwania się nie skończyły. Po otrzymaniu paczki byłam całkiem zadowolona - ładne opakowanie, zapach szamponu całkiem przyjemny. Jednak w użyciu nie był już taki przyjemny. Bardzo słabo się pieni, potrzeba dużej ilości szamponu na jedno mycie, przez co jest mało wydajny. Mam wrażenie, że włosy po nim są szorstkie i się plączą. Do tego zauważyłam zaczęły mi liczniej wpadać. Na pewno nie kupię ponownie.

Po keratynowym prostowaniu włosów zdał egzamin

Ze względu na to, że jest bardzo łagodny korzystałam z tego szamponu po keratynowym prostowaniu włosów. Dzięki temu szamponowi mogłam dłużej cieszyć się efektami zabiegu, ponieważ nie wypłukał keratyny.

Od szamponu nie oczekuję nic oprócz oczyszczenia. Dlatego uważam produkt za bardzo dobry - jest łagodny a jednocześnie spełnia swoją rolę. Natomiast nie oczekiwałam od niego nawilżenia (uważam, że do tego mam odżywki i maski). Czy nawilża ciężko mi ocenić bo zawsze po myciu używam odżywek i masek.

Łagodne związki myjące, które są dużą zaletą tego szamponu, mają też niestety wadę - produkt bardzo kiepsko się pieni i z tego powodu trzeba go dużo zużyć, aby porządnie oczyścić skórę głowy.

Mimo wszystko jeżeli ktoś szuka delikatnego szamponu i to polecam.

nie

mam włosy kręcone, które wiecznie są przesuszone, staram się więc używać produktów, które je nawilżą. Nie miałam nigdy typowo nawilżającego szamponu, więc bardzo się ucieszyłam, gdy ten trafił w moje ręce. Ma przyjemny delikatny, świeży zapach i dość dobrze się pieni jak na szampon bez SLS. Niestety nie zauważyłam nawilżenia, wręcz przeciwnie włosy po jego użyciu są szorstkie, splątane i błagają o odżywkę.

Lekkie rozczarowanie...

Szampon kupiłam pod wpływem impulsu w drogerii, gdyż szukałam czegoś z naturalnym składem.
Produkt ma dość przyjemny zapach i wygodne opakowanie. Konsystencja jest dość lejąca, słabo się pieni, dlatego trzeba zużyć dość dużo produktu do umycia włosów.
Szampon niczego spektakularnego z włosami nie robi,ale to akurat nie jest dla mnie wielkim szokiem- nie takie jest jego zadanie. Myje włosy dosyć dobrze, są one jednak dość tępe zaraz po umyciu.
Pod koniec opakowania został mi jednak "glutek" którego nijak nie da się zużyć. Ma jakąś, dziwna galaretowatą konsystencje i nawet ciężko go wycisnąć z opakowania..
Produkt jest dosyć drogi jak na takie "działanie", konsystencję i niezidentyfikowanego "glutka" pod koniec.
Nie wrócę do niego.

Najlepszy z szamponów Vianek

Mam wrażliwą skórę głowy, która na większość szamponów reaguje podrażnieniem. Wiele łagodnych szamponów skraca ich świeżość albo powoduje okropny przyklap.
Tan szampon spełnia moje oczekiwania, skóra głowy jest ukojona, włosy nie przetłuszczają się szybciej, są gładkie, ale nie skrajnie ulizane.
Używałam jeszcze szampon odżywczy i regenerujący. Ten jest dla mnie zdecydowanie najlepszy z całej trójki.

Dobrze nawilża!

Witam,
Szamponu Vianek z serii niebieskiej nawilżającej użyłam kilka razy dla pewności, jednak tak naprawdę niczym według mnie się nie różni od szamponu babydream . Może lepiej zmiękcza czego ja nie lubię, ma proteiny z owsa co jednak daje u mnie plus ,ale tylko tyle uważam różni się od babydreamu i oczywiście ceną , powinien być tańszy.

Totalny niewypał

Obiecywałam sobie wiele po tym szamponie. Niestety odpada już na samym starcie - na etapie mycia. Chwila! Jakiego mycia? No właśnie ...
Nie jestem w stanie umyć nim włosów i nie dlatego, że się słabo pieni, ale dlatego, że nie daje żadnego poślizgu na włosach przez co nie jestem w stanie wbić palców między włosy, aby rozprowadzić szampon i je po prostu nim umyć, co dopiero mówić o myciu skóry głowy... Próbowałam z mniejsza ilością szamponu, z większą i za każdym razem ta sama historia.

Włosy od razu robią się tępe, trzeszczą, a każda próba ruchu poruszania włosów palcami kończy się ich wyrywaniem. Nie dość, ze mam słabe włosy i wypadają, to po "myciu" tym szamponem sitko w wannie było całkowicie zatkane.
W rezultacie włosy były umyte z wierzchu a pod spodem może coś dotarło tak przy okazji, przy płukaniu.

Jakimś rozwiązaniem problemu było nałożenie wcześniej odżywki lub maski, dzięki czemu pojawiał się poślizg dla szamponu, no ale wybaczcie. Tyle zachodu i kombinacji?

Szampon wykończyłam jako ... żel pod prysznic.

Nieco lepsza była dla mnie wersja, łatwiej się nim myło włosy.