Eau Thermale Avene, Cleanance Women, Smoothing Night Care (Wygładzający krem na noc)

Średnia ocena: 3.64/5

Cleanance Women to kompleksowe rozwiązanie potrzeb dorosłych kobiet ze skórą skłonną do niedoskonałości. Krem ma nieklejącą, otulającą konsystencję, zapewniającą nawodnienie i komfort skórze. Ma działanie przeciwzapalne i przeciw powstawaniu zaskórników. Redukuje ślady trądziku. Oprócz wody termalnej Avène, która koi, zmiękcza skórę i zapobiega podrażnieniom, zawiera substancje aktywne o działaniu keratoregulującym, dzięki czemu skóra staje się nie tylko nawilżona, ale i nieprawdopodobnie gładka.
- Synovea HR – redukuje niedoskonałości skóry i zaskórniki poprzez zahamowanie procesu utleniania sebum
- X-pressin – przyczynia się do wygładzenia struktury skóry
- Retinaldehyd – przyczynia się do wygładzenia blizn potrądzikowych i zapewnia skórze ochronę przed przedwczesnym starzeniem.

bez parabenów, bez alkoholu
lekkie
na noc
tłusta, mieszana, dojrzała, normalna, trądzikowa
przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, łagodzące, regenerujące, przeciwzmarszczkowe
z pompką

Krem, który pięknie uspokaja i wycisza trądzik.

Produkt:
- zamknięty jest w plastikowym opakowaniu z pompką airless o pojemności 30ml. Denerwowało mnie w nim to, że w żaden sposób nie można było zobaczyć ile produktu jest w środku (nawet świecąc od spodu latarką) i nie wiedziałam, kiedy się skończy,
- dość mocno pachnie, jednak jest to świeży przyjemny zapach,
- ma gęstą konsystencję o brzoskwiniowej barwie, uwaga! może brudzić pościel,
- szybko się wchłania do matu i nie zostawia żadnej nieprzyjemnej warstwy,
- nie wysusza, a daje efekt delikatnego nawilżenia,
- mocno wygładza i przyjemnie napina skórę,
- reguluje wydzielanie sebum, strefa T zdecydowanie mniej się przetłuszcza,
- łagodzi trądzik, głównie działa na bolące ropne wypryski, które albo szybciej wychodzą albo szybciej są wysuszone, choć i część zaskórników zamkniętych zniknęła,
- lekko zwęża pory oraz rozjaśnia przebarwienia,
- zmiękcza i koi podrażnienia,
- skóra wygląda lepiej, tak świeżo i promiennie,
- jest bardzo wydajny, dwie pompki starczały na pokrycie twarzy oraz szyi, a używałam go mniej więcej co dwa dni. Towarzyszył mi przez kilka miesięcy.

Opisane efekty zauważyłam przy regularnym stosowaniu tego produktu, no jestem zachwycona i muszę też wspomnieć, że makijaż wygląda znacznie lepiej.

Bardzo dobry krem

Fajny zapach, opakowanie super, wygodne aplikowanie produktu, lubię te z pompką. Po użyciu czuć przyjemne wygładzenie i nawilżenie, ale nie przesadne. Używałam też rano pod makijaż i dobrze mi się sprawdzał. Co ważne nie podrażnia, a mam cerę b. wrażliwą. Godny polecenia :)

Świetny!

Fanką retinoidów jestem już od kilku lat i używam ich całorocznie. Zaczynałam od retinolu, który na mnie niemalże nic nie robił, ale nie zniechęciłam się, sięgnęłam po retinal, najpierw w Crystal z Medik8, potem poszłam w retinoate z Medik8 (który uwielbiam), ale retinoate jest dość drogi, więc chciałam spróbować tańszej alternatywy. Padło wiec na Avene A-Oxitive, który wg mnie miał tego czegoś, dlatego sięgnęłam po Cleanance i to był strzał w 10!
Zużyłam właśnie dzisiaj pierwsze opakowanie po ponad 5 miesiącach CODZIENNEGO używania. Zaznaczam, że nie wiem, jak codzienne używanie takiej % retinalu sprawdziłoby się u kogoś początkującego, natomiast u mnie było super.
Opakowanie jest podobne do A-Oxitive, mamy tutaj butelkę air less oraz przekręcane zamknięcie, żeby np w podróży jeśli zakrętka nam spadnie to produkt nie wcisnął się przypadkowo i nie wylał w kosmetyczce.
Krem jest koloru żółtego, w konsystencji jest raczej lekki. Ma też zapach, niektórzy mówią, że dla nich przesadzony, mnie akurat odpowiadał i się nie czepiam. Gdyby go nie było też byłoby ok, bo zapach nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, ale tutaj jestem zadowolona.
Aplikacja u mnie przebiegała tak, że (początkującym nie polecam takiego combo) aplikowałam na twarz esencję z Hada Labo, jak jeszcze była mokra to na to jakieś serum nawilżające, na mokre serum leciał retinal (żeby jeszcze mocniej się wchłaniał- ponownie - nie polecam początkującym takiej metody), następnie aplikowałam Skinoren na moje przebarwienia i na to jakiś nawilżający krem + of kors krem pod oczy. Tak stosowałam go przez bite 5 miesięcy bez ani jednej suchości, ani jednego podrażnienia, łuszczenia, czy czegokolwiek innego. Codziennie rano budziłam się ze skórą mięciutką i gładką jak pupka niemowlaczka. Retinal swoje, ale ta substancja zluszczająca, bodajże x-pressin, która jest zawarta w tym kosmetyku dodatkowo sprawiała, że nie musiałam za często złuszczać skóry (ale jak złuszczałam to robiłam tak, że preparat złuszczający i na to na twarz też retinal, nie robiłam żadnego dnia przerwy ani nic - ale wciąż nadmieniam, że ja używam retinoidów już kilka lat i moja skóra już jest przyzwyczajona do takich ekscesów.
Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku - chyba póki co najlepszy retinal z 'tańszej' półki cenowej jak dla mnie. W działaniu wg mnie porównywalny do białego retinoate z Medik8, chociaż mam wrażenie, że ten działa nawet lepiej (dzięki temu dodatkowemu złuszczaniu).
Opakowanie na plus, cena genialna jak za taką jakość i mega wydajność, działanie było i jest (wszystko, czego można się spodziewać po retinalu udało mi się tym kosmetykiem osiągnąć, a raczej podtrzymać, bo przecież już używałam retinoidów wcześniej), dodatkowo ten kosmetyk reguluje genialnie mój trądzik, tak, że podczas używania miałam krostkę czy 2 może sporadycznie raz na jakiś czas, a nie jak wtedy kiedy używałam retinolu, że ciągle coś było nie tak, widać retinol to dla mnie słabizna i nie działa :D
W każdym razie ja mogę polecić szczerze, nie polecam kosmetyków często, bo często są po prostu takie sobie, ale ten jest wg mnie genialny, szczególnie za taką cenę i działanie - skóra jest rozpromieniona, gładka, miękka, zmarszczki są spłycone (u mnie efekty po 2.5 roku regularnego używania retinoidów, jak ktoś widzi efekt spłycenia zmarszczek po tygodniu to po prostu kłamie i tyle bo to tak nie działa), do tego zupełnie bezproblemowy kosmetyk dla mnie na tyle, że mogłam używać co noc.
Po prostu świetny! I dla mnie o wiele lepszy od A-Oxitive, ponieważ lepiej reguluje złuszczanie mojej skóry przez tą dodatkową substancję.
Teraz kupiłam retinoate intense czarny od Medik8, żeby zmierzyć się z legendą, ale już zawczasu zaopatrzyłam się w 2 dodatkowe opakowania Avene Cleanance na przyszłość :D

Idealny dla dojrzałej skóry z niedoskonałościami!

Nastolatką nie jestem już od naprawdę dawna, ale mimo to zmagam się z problemem niedoskonałości skóry: błyszczenie, rozszerzone pory to dla mnie codzienność. Problematyczna skóra "w pewnym wieku" ma też jednak swoje plusy ponieważ nie imają się jej zbytnio zmarszczki. Przy okazji wizyty w salonie urody, kosmelotożka poleciła mi właśnie ten krem i okazało się, że to odpowiedź na niemal wszystkie problemy z moją cerą! Kremik na cudowną aksamitną konsystencję, świetnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Stosuję go na noc, tak jak jest zalecane, a rano twarz jest matowa, gładka i wygładzona. Efekt wzmaga się z każdym tygodniem i miesiącem stosowania kremu. Jestem zachwycona! Z czystym sumieniem polecam ten krem każdej dojrzałej kobiecie zmagającej się z problematyczną cerą.

Mocny!!

Ten krem ma moc... A miał taki nie być.

Początkowo nie dawał żadnych efektów ubocznych w postaci suchych skórek, ale w pewnym momencie chyba przesadziłam. Po odstawieniu i odbudowaniu bariery próbowałam do niego wrócić, ale już nie zadziałał tak fajnie jak na początku i po każdym użyciu powodował suche skórki i podrażnienia. Troszkę się zawiodłam bo naprawdę fajnie się go używało, ma piękny zapach...
Teraz zużywam go na dekolt i plecy.
To że mi się nie sprawdził nie znaczy jednak że nie działa. Ma moc, złuszcza konkretnie.

Przyjemne zaskoczenie

Po krem sięgnęłam za namowa mojej dermatolog. Mam skore sucha, szorstka, skłonna do podraznien, wrażliwa, z rumieniem( TR) i przebarwieniami. Miałam watpliwosci co do niego, raczej nie używam kremów do cery tłustej bo wydają mi się za lekkie, nawet większość kremów „rich” dla cery suchej jest dla mnie za lekka.
Po 2 -3 użyciach miłe zaskoczenie- nic nie swedzialo, nie szczypało, krem ładnie wtapia się w skore, nie klei się. Rano buzia gładka,”wyciszona”, ukojona. Po wielu tłustych, gęstych kremach miałam rano wrażenie suchej, szorstkiej skory, a po tym nie. Krem pozostanie ze mną na dluzej. Jedyny minus- dość mocny zapach, jako wrażliwiec staram się używać kremów bezzapachowych.

Skuteczny

Wiem, że nie w każdym przypadku to sie potwierdza ale jeśli chodzi o krem Avene to tutaj cena idzie w parze z jakością. Czuć to od pierwszego użycia. Krem dostałam od przyjaciółki do przetestowania, co spowodowało u mnie ogromną radość bo byłam bardzo ciekawa tych produktów .

Opakowanie to buteleczka z pompką dozującą o pojemności 30 ml. Powiem szczerze że to chyba najwygodniejsza i najhigieniczniejsza forma dozowania która mi bardzo odpowiada.
Sam krem ma średnio gęstą konsystencje w pięknym, zaskującym, brzoskwiniowym odcieniu. Bardzo dobrze się rozprowadza na skórze. Używałam 2 pompek na całą twarz, szyje i dekolt. W miare szybko się wchłania, pozostawiając na skórze lekki film. Stosowałam krem na noc. Rano skóra była rozświetlona, promienna, nawilżona i niezwykle gładka! Po dłuższym stosowaniu stwierdzam że ilość zaskórników się zmniejszyła i nie powstały nowe zmarszczki.

Potrzeba czasu...

Krem dostałam do testowania. Opakowanie jest świetne bo bardzo higieniczne, zapach przyjemny, konsystencja odpowiednią dla tego typu kremów, do skory tłustej. Skóra po aplikacji wygląda na świeżą. Na następny dzień skóra wygląda na ukojona. Co do działania: nie zauważyłam żadnego wysypu niedoskonałości, te które były na twarzy ładniej się goiły. Poradził sobie z ukojeniem wysypu pomaseczkowego i przez cały czas używania nie było powrotu. Jeśli chodzi o zaskórniki to nie widzę efektu, raczej działa na zmiany ropne. Myślę, że może zyskać na dalszym użytkowaniu jeszcze bardziej. Dla mnie na noc potrzeba trochę większego odżywienia skóry jeszcze więc będę nakładać na niego jakiś krem odżywczy.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Kwestia czasu ... i tuningu ;-)

Tak. Czas jest tu najważniejszy, dlatego właśnie z recenzją #klubrecenzentki odczekałam, mimo ponagleń, na styk. Dlaczego? O tym na końcu.

Skłamałabym pisząc, że to dla mnie nowość. Jestem fanką retinaldehydu, odkąd Avene 20 lat temu zaczął wprowadzać go w swoich produktach. Miło wspominam też Cleanance K.
Mam tłustą, ale bardzo wrażliwą cerę, która histerycznie reaguje na wiele składników kosmetycznych, szczególnie tych silnie działających. Retinaldehyd, to dobra alternatywa dla osób, których skóra nie toleruje drażniacego kwasu retinowego lub retinolu. On również działa skutecznie, a jest dużo łagodniejszy (choć zaczerwienienie, lekkie łuszczenie i przesuszenie może się zdarzyć u co większych wrażliwców).

Sam kosmetyk na postać pomarańczowej emulsji, zamkniętej w smukłym hermetycznym pojemniczku z dozownikiem, bardzo wydajnej - wystarczy jedna pompka na całą twarz.
W przeciwieństwie do swoich retinalowych poprzedników nie jest tłusty i w tłustą skórę wchłania się błyskawicznie, wygładza i nawilża, jednak to nawilżenie dla odwodnionej cery może być niewystarczające.
Nie podrażnia i można go używać także pod oczy, a po odczekaniu co najmniej 60 minut wspomóc jakimś prostym w składzie kremem nawilżającym, a jeszcze lepiej po 30-45 minutach `stuningować` kwasem hialuronowym, który wzmocni działanie retinaldehydu. W ogóle brak w formule kwasu hialuronowego, który zwiększałby penetrację retinalu uważam za podstawową wadę. No i doprawdy nie rozumiem, co za chory umysł tak go naperfumował - Kochany producencie! To miał być hypoalergiczny krem, a nie woda toaletowa!
Na szczęście obok `perfume` i Acid Red 33 zawiera inne - pożyteczne - składniki, np. rozkładającą melaninę i rozjaśniającą przebarwienia pochodną rezorcyny, czterokrotnie silniejszą od hydrochinonu ale bez jego drażniącego działania.
No i odpowiedź "dlaczego?":
Nocny Cleanace Women zawiera standardowe dla Avene stężenie retinaldehydu - 0,05% (najwyższe, bez niebezpieczeństwa podrażniającego działania). Jak napisałam wcześniej: retinaldehyd działa skutecznie, ale powoli - na PIERWSZE efekty trzeba poczekać przynajmniej 16-20 tygodni. Jeśli ktoś ma nadzieję, że wystarczy raz wydać kilkadziesiąt złotych (lub załapać się na test #klubrecenzentki), by po jednym pojemniczku do końca życia oglądać twarz jak z fotoszopa, srodze się zawiedzie. Warto włączyć go na stałe do arsenału swoich kosmetyków profilaktycznie zapobiegających zmarszczkom, przebarwieniom i niedoskonałościom. Może pomóc także cerze naczynkowej, bo z czasem pogrubi cieniutki i wrażliwy naskórek (po minimum 2 latach regularnego używania). Ja widzę na razie wygładzenie, nierozepchane pory i brak nowych zmarszczek. Na inne efekty muszę jeszcze poczekać. Tak, jak napisałam w tytule - to po prostu kwestia czasu. Dłuższego, niż 4 tygodnie, tym bardziej, że po retinoidowej przerwie, musiałam go wprowadzać powoli - co drugą noc, ale "cierpliwość jest cnotą...", a zima to najlepsza pora roku na kuracje retinoidami i kwasami.

krem do twarzy na noc.

krem posiada dobrą konsystencję latwo się wchłania i dobrze nawilża twarz,zmiękcza i wygladza skorę dodając komfortu ktorego efekt odczuwa się rano.Wygodne korzystanie za pomocą aplikatora,krem jest wydajny i nie jest drogi.

Like Like Like

Zacznę może od tego, że bardzo podoba mi się opakowanie. Butelka jest może i plastikowa ale na łazienkowej półeczce ładnie imituje szkło. Za to plusik. Nie jestem za to wielką fanką pompki ponieważ nie lubię marnotrawstwa, podejrzewam że pod koniec użytkowania będę musiała się dostać do ostatnich porcji w dość drastyczny sposób. Zdecydowanie bardziej preferuję słoiczki.
Bardzo lubię kosmetyki, które stosuje się na noc. Jako młoda mama nie zawsze mam czas na stosowanie ich rano dlatego wolę te, które można stosować na spokojnie, po położeniu dziecka spać.
Kolor kremu może zaskakiwać ponieważ jest w kolorze podkładu (!) ale spokojnie, nie brudzi ;) Zapach w mojej opinii jest przyjemniejszy niż serum ale to tylko moja opinia. Ludzie mówią mi, że mam dziwny gust ;) Również konsystencja podoba mi się bardziej, jest nieco mniej wodnista/żelowa.
Co z działaniem produktu? Nie wiem na ile to zasługa samego kremu a ile stosowania kremu równolegle z serum ale dla mnie BOMBA! Trzeba tu co prawda systematyczności i czasu ale warto. Z przebarwieniami może nie miałam aż takich problemów dlatego nie wypowiem się w tej kwestii ale co dla mnie najważniejsze - pory są zauważalnie mniejsze, skóra jest pięknie nawilżona i aż promienieje. Nie jest to czasem krem odmładzający? ;)

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

bardzo dobry krem na noc!

Od czasu pandemii i noszenia maseczek zaczęłam się borykać z trądzikiem tzw. maskne. Mam skórę normalną z tendencją do zapychania i powstawania zaskórników. Kremu Avene zaczęłam używać ponad miesiąc temu, wprowadzając go stopniowo do wieczornej pielęgnacji. Produkt ma lekko brzoskwiniowy/łososiowy kolor. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Wprowadzany stopniowo nie wysusza ani nie podrażnia. Zmniejszył widoczność porów przy nosie, nie pojawiają się nowe zaskórniki, strefa T mniej się przetłuszcza w ciągu dnia.

+ opakowanie z pompką, redukuje drobne niedoskonałości, rozjaśnił nowe przebarwienia, wygładza pierwsze zmarszczki, szybko się wchłania, nie zapycha
- zapach, może podrażniać ze względu na retinadlehyd - lepiej wprowadzać stopniowo