Ziaja, Kuracja kaszmirowa, Szampon wzmacniający

Ziaja, Kuracja kaszmirowa, Szampon wzmacniający

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

-Delikatnie myje włosy i oczyszcza skórę głowy.
-Substancje pielęgnujące nawilżają i wzmacniają włosy.
-Szampon poprawia objętość włosów bez ich obciążania.
-Zapewnia lekkość w dotyku potrzebną włosom delikatnym.

do włosów normalnych, do włosów suchych i zniszczonych, do włosów bez objętości
oczyszczające, wygładzające, wzmacniające, regenerujące, nawilżające
zapachowa
Skóra głowy
normalna

Przeciętniak

Poszukiwałam produktu , który oczyści i odświeży moje włosy , ale wpłynie też na ich wzmocnienie.
I tak trafiłam na Ziaja , Kuracja Kaszmirowa, Szampon wzmacniający.

Opis produktu.

Apteczna, minimalistyczna obudowa o pojemności 300 ml zakończona nakrętką z zamknięciem typu klik . W środku produkt o brzoskwiniowym kolorze, kremowej konsystencji i świeżym, lekko kwiatowym zapachu.

Wrażenia ze stosowania!

Szampon nie należy do super pieniących , przez co jest mniej wydajny.
Po zastosowaniu włosy i skóra głowy są dobrze oczyszczone , odświeżone, skóra głowy nie swędzi, niestety poza podstawowym działaniem nie zauważyłam właściwości wzmacniających i poprawiających wygląd włosów.

Dziwny produkt

Sprawia, że włosy są miękkie i uniesione u nasady, jednak efekt ten nie utrzymuje się przez cały dzień. Ma bardzo ładny, delikatny zapach, ale dziwną galaretowatą konsystencję, która słabo się pieni. Kolejny minus za opakowanie, ponieważ ciężko wydobyć z niego odpowiednią ilość produktu, a po ściśnięciu butelki jest tak jakby z powrotem wsysany do środka.

Wykorzystała: kilka próbek

Zdecydowane nie ode mnie

Dostałam próbkę tego szamponu w gratisie do zakupów z sklepie Ziaja. Szampon zamknięty był w małej saszetce dzięki czemu można go było zabrać na wyjazd bo nie zajmował dużo miejsca. Szampon dobrze się pieni i ma przyjemny zapach ale to tyle z plusów. Po umyciu nie poprawiła się objętość moich włosów także nie zauważyłam obiecanego wzmocnienia włosów. Zdecydowanie nie ode mnie jest dużo więcej lepszy szamponów na pewno nie kupię pełnowymiarowego produktu.

Przyjaźń, ale nie kochanie

Po długiej przerwie wróciłam do szamponów z Ziaji i przyznaję, że spotkało mnie miłe zaskoczenie przy tym szamponie.
Plusy:
+ dobrze się pieni i łatwo wypłukuje
+ porządnie myje włosy
+ nie podrażnia skóry głowy
+ włosy są miękkie, łatwo się rozczesują
+ nie przetłuszcza, oszczędza czas ze względu na brak konieczności częstego mycia głowy
+ zgrabna, lekka buteleczka
Polubiliśmy się, ale do miłości zabrakło obiecanego efektu wzmocnienia. Myślę, że raz na jakiś czas zagości ponownie w mojej łazience.

Taki sobie

Szampon ma piękny zapach i dobrze się pieni. Jest w miarę tani. Robi to co ma robić, czyli dobrze myje włosy. Nie zauważyłam niestety aby włosy były po nim bardziej wzmocnione.

Jeden z ulubionych!

Szampon kupiłam w sklepie firmowym Ziaja, za śmieszną cenę- 8 zł. Podoba mi się w nim to, że świetnie odżywia włosy, są podniesione u nasady, ale nie puszą się, wyglądają na zdrowsze i nie przetłuszczają się. Jak dla mnie świetny! Polecam bardzo!

Miłe zaskoczenie

Muszę przyznać, że parę razy solidnie zawiodłam się na produktach Ziai do włosów - główne wady innych szamponów które testowałam, to kompletny brak piany, ciężka aplikacja, brak efektów. Postanowiłam jednak zaryzykować, bo cena tego szamponu była zachęcająca. Bardzo miłe zaskoczenie! Szampon ma niesamowity zapach, przywodzi mi na myśl perfumy których używałam kilka lat temu, niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Ten zapach utrzymuje się całkiem długo. Ponadto szampon ładnie się pieni, nie zauważyłam żeby jakoś szalenie wzmacniał włosy, ale za to ładnie się błyszczą. Długo zachowuje się uczucie świeżości. Polecam, z pewnością kupię ponownie!

Słaby

Szampon niestety nie sprawdził się u mnie, choć zapowiadał się naprawdę dobrze.
Piękny zapach, dobra cena i idealna konsystencja okazały się zdradzieckie. Po umyciu nim włosów zaczęły się one przetłuszczać już na drugi dzień od umycia (co nie jest normalne w przypadku moich włosów), a ponadto zaczął pojawiać się łupież. Jeżeli chodzi o wzmocnienie, które gwarantuje producent, to nie zauważyłam jakichś kolosalnych zmian, aczkolwiek nie działa w tym przypadku na niekorzyść.

miłe zaskoczenie

Szampon kupiłam przypadkiem w hipermarkecie. Nie oczekiwałam od niego zbyt wiele, lecz miło się zaskoczyłam. Po pierwsze uwielbiam jego zapach, jest subtelny, kobiecy. Opakowanie ma standardowe. Konsystencja jest w sam raz, może mało się pieni, ale nie sprawia mi to problemu po prosu używam go trochę więcej. Może być mało wydajny, ale za cenę już od 6 zł myślę że nie ma na co narzekać. Jednak najważniejsze jest dla mnie jego działanie. Po umyciu włosy ładnie mi się układają, są błyszczące i długo świeże. Miałam ostatnio problem z elektryzowaniem się włosów, co całkowicie ustało. Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupię kolejne opakowanie.

Moje włosy nie lubią kaszmiru part III

Moje włosy nie polubiły się z kaszmirowymi proteinami, więc ta kaszmirowa seria Ziai się u mnie nie sprawdziła, mimo, że dedykowane są dla włosów bez objętości(to ja). Spośród całej ferajny tych kosmetyków do włosów szampon wypadł najlepiej(może dlatego, że miał najkrótszy kontakt z włosami), ale nie zdobył mojego serca. Po prostu taki zwykły, nienajgorszy szampon, ale znam mnóstwo lepszych. Kiedyś chyba nawet go miałam, ale nie przypomnę sobie czy go wtedy lubiłam i jak moje włosy na niego reagowały.

Mam włosy zdrowe, niezniszczone, ale za to przetłuszczające się. Zawsze i wszędzie każdy powie, że szampon dobieramy do skóry głowy. Ja zaś sobie mówię, że używam takiego szamponu na jaki mam ochotę i dzięki temu znajduję prawdziwe perełki w szamponach kremowych, mocno chemicznych, które powinny raczej mi szkodzić.
Moje wymogi co do szamponu-przyjemny w użyciu, dobrze myjący oraz nie robiący krzywdy skórze głowy i włosom, to mi wystarczy. Od takiego codziennego szamponu nie oczekuję regeneracji czy specjalistycznego działania na skórę głowy(w moim przypadku działania na przetłuszczanie), od tego mam inne, dopasowane do tych celów kosmetyki.

Ziaja Kaszmirowa myje skórę głowy i włosy, po jego użyciu są czyste i świeże. Jednak super uniesienia czy innego zwiększenia objętości nie zauważyłam. Z drugiej strony nie działa też odwrotnie, czyli nie przyspiesza przetłuszczania, włosy po nim zachowują świeżość przez standardową ilość czasu(dla mnie to jest kilkanaście godzin). Przy częstym używaniu jednak wysusza i podrażnia skórę głowy, mimo, że nawilżam ją maskami i traktuję szamponami keratolitycznymi z substancjami przeciwłupieżowymi(to mój sprawdzony sposób na dokładne oczyszczanie skalpu zamiast peelingu).
Nie oczekuję od szamponu większej pielęgnacji itp., tutaj tego nie dostaję także, ale dla mnie to żaden minus. Odżywka po nim jest obowiązkowa, inaczej włosy są strasznie poplątane, a po wysuszeniu elektryzujące się, takie bez formy. Ewidentnie potrzebujące wygładzenia i zmiękczenia.
Stwierdzenie, że szampon ten jest dobry dla włosów delikatnych i suchych dla mnie jest nietrafione, ale to może wynikać z tego, że każda z nas ma inne włosy-moje kaszmiru nie lubią, ale mam sporo klientek w mojej pracy, które bardzo te serię lubią :)

Szampon ma fajny czerwono-perłowy kolorek(chemia, mniam mniam), pachnie dosyć słodko i pudrowo, ale mi średnio to przypomina zapach mojego ukochanego mydełka pod prysznic Kaszmir Ziai :(
Pieni się dosyć słabo, wypłukuje dobrze.
Opakowanie jest dosyć niepraktyczne, ciężko jest je otworzyć, zwłaszcza mokrymi dłońmi(moje paznokcie mi to kazały napisać), plastik jest twardy i niełatwo się szampon dozuje z butelki.

Bez rewelaji

Szampon ładnie pachnie i dobrze się pieni, ale poza tym nie zauważyłam na moich włosach szczególnego działania. Włosy są miększe, ale nie najlepiej się układają.

katastrofa

Tragiczny. Szampon w ogóle się nie pieni, nawet jeśli włosy są naprawdę bardzo mokre, szampon w dłoni rozprowadzam z wodą... to też nie pomaga. Poza tym szybko ucieka z dłoni... Włosy po użyciu wypadają.. Gdzie on niby wzmacnia? Ściema! Ciężko włosy rozczesać, bardzo dużo wypada podczas mycia i czesania... Włosy poza tym są suche, matowe, brzydko się układają. I w ogóle nie pachną!
Szkoda pieniędzy na ten badziew!