L'Oreal Paris, Elseve, Magiczna Moc Olejków, Dwufazowy eliksir

L'Oreal Paris, Elseve, Magiczna Moc Olejków, Dwufazowy eliksir

Średnia ocena: 3.48/5

Cena PLN 15.99

Niezwykła dwufazowa, ekspresowa odżywka w spray'u do włosów potrzebujących odżywienia. Bez spłukiwania i szybka w użyciu. Pielęgnuje włosy, pozostawiając je lekkie i jedwabiście gładkie. Oferuje natychmiastowe wygładzenie. Ułatwia rozczesywanie i nadaje intensywnego blasku.

lekkie
Skóra głowy
normalna, problemowa, sucha i wrażliwa
do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące, wzmacniające, wygładzające, nabłyszczające, nawilżające
dwufazowa
w butelce, w sprayu

Super!

Chcąc nieco odpocząć od ekspresowych odżywek Gliss zakupiłam ten eliksir. Tym bardziej, że nigdzie indziej nie mogę go już znaleźć, a udało mi się go wypatrzeć w jednej drogerii. A że cena była nawet zachęcająca, to dlaczego nie? Eliksir trzeba wstrząsnąć przed użyciem, żeby dwie fazy się połączyły. Spryskując nim włosy czuję przepiękny zapach, taki nieco orientalny. Włosy są po nim miękkie i błyszczące. Mimo ilości wielu olejków nie przetłuszcza i nie obciąża włosów, co cieszy mnie chyba najbardziej (oczywiście nie należy z nim przesadzać, bo efekt może być odwrotny). Nie mam ogólnie problemu z suchymi włosami, ale dla mnie jako odżywka w sprayu sprawdza się świetnie. Jeśli chodzi o wydajność, to na moje długie prawie do pasa włosy wystarczy kilka psiknięć, zwykle po umyciu włosów i na co dzień przed rozczesaniem włosów.
Jeśli jej nie wycofają z tej jednej drogerii, to kupuję kolejne opakowanie :) .

Moc olejków w sprey'u

Aplikacja jest bardzo prosta i szybka - wystarczy wstrząsnąć i rozpylić eliksir na całej długości włosów. Miałam już tego typu produkty i niektóre psikały tak marnie, że trzeba było niemal przystawić je do włosów. Butelka wygląda ładnie, jest dobrze wykonana, nadaje się do zabrania w podróż. Nie pozostawia tłustych plam na rękach, a lekka konsystencja pozwala na równomierną aplikację produktu. Zdecydowanie ułatwia rozczesywanie. Włosy po wysuszeniu są gładkie, miękkie i miłe w dotyku, pięknie pachną i dobrze się układają. Przy moich suchych, kręconych i puszących się włosach ten eliksir jest super.

Bardzo dobry produkt!

Zdarza się że nie ma kilku minut na odzywkę ze spłukiwaniem wtedy na ratunek przychodzi L`Oreal Paris, Elseve, Magiczna Moc Olejków, Dwufazowy eliksir. Odżywka bez spłukiwania. Sprawdza się rewelacyjnie. Włosy łatwo się po niej rozczesują, są delikatnie ujarzmione i nie jest to odzywka do stosowania codziennie ale kiedy brak mi czasu jak najbardziej spełnia swoje zadanie.

Fajny produkt

Butelka z dyfuzorem, który robi przyjemną mgiełkę, dzięki czemu łatwo się aplikuje odżywkę. Działa wygładzająco, łatwiej się rozczesuje włosy i pozostawia je lśniące. Nie działa jakoś przetłuszczająco, ale ja też nie używam jej na skórę głowy, nie obciążą. Nie sądzę też aby jakoś specjalnie pielęgnowała włosy, ale nie sądzę, żeby jakakolwiek odżywka w sprayu była w stanie zastąpić pielęgnację włosów. Moje oczekiwania spełniła. Jeśli chodzi o wydajność, to moim zdaniem średnia, ani szybko się nie kończy ani też nie wystarcza na nie wiadomo ile. Plus za ładny zapach.

Najzwyklejsza odżywka

Odżywka wygładza, włosy są po niej bardziej lśniące, delikatniejsze i łatwiej je rozczesać. Używałam w okresie suchych włosów i szału nie było jak na formułę z olejkami. Wcale nie przetłuszcza włosów ani ich nie obciąża. Jakoś opakowanie nie było dla mnie wygodne, atomizer zacinał się i nie rozpylał fajnej mgiełki, bardziej pryskał. Plus za to, ze widać ile produktu zostało. Nie podrażniał i nie uczulał. Polecam!

Taki przecietny

Nie mozna powiedziec, ze nic nie daje wlosom, bo bylo by to klamstwo. Mam wrazenie, ze troche milsze w dotyku sa moje wlosy, ale w dalszym ciagu dosc suche. Naprawdopodobniej porzadnej pielegnacji nie zastapi, a jedynie wspomoze. Na plus produkt, ale to nie to czego szukam. Kiedys mialam odzywke z firmy Mila, ktorej juz nie ma, to byl produkt! Efekt juz po pierwszym uzyciu.

Ułatwia rozczesywanie i układanie , ale w przypadku bardzo suchych włosów nie zastąpi intensywnej pielęgnacji- będzie za to jej niezłym uzupełnieniem

Mam włosy długie do pasa, kręcące się, suche i zniszczone- ot, takie wysokoporowate sianko. Oceniany w tym miejscu kosmetyk wygrałam kilka miesięcy temu w konkursie konsumenckim, a ponieważ wszelkiego rodzaju kosmetyków do włosów nigdy u mnie za wiele, ochoczo przystąpiłam do testowania tego cuda. Jakie są moje wrażenia? Zachęcam do lektury.

Kosmetyk mam od mniej więcej połowy czerwca- i mimo , iż używam go co drugi dzień, do tej pory nie zużyłam całego opakowania (a mam włosy długie do pasa i gęste). Jest to zatem produkt mega wydajny. Co ważne- dzięki przezroczystej plastikowej buteleczce możemy bez problemu kontrolować stopień zużycia. Dozownik działa bez zarzutu.

Zapach jest kwiatowy, lekko perfumowany, na pewno przyjemny i kobiecy. Co ważne- długo utrzymuje się na włosach.

Eliksiru używałam zarówno po umyciu, na lekko wilgotne włosy jak i na kłaczki całkiem suche- kosmetyk w żadnym wypadku nie obciążał włosów i nie wpływał na ich przetłuszczanie.

Produkt na pewno ułatwia rozczesywanie włosów, nawet tych bardzo długich i gęstych. Przydaje się też, jeżeli chcemy ułożyć fryzurę . Ja osobiście nie używam w ogóle lakierów i pianek do włosów, preferuję za to kosmetyki typowo pielęgnacyjne, które przy okazji ułatwiają układanie. Eliksir pod tym względem sprawdza się znakomicie- dodaje kręconym włosom elastyczności i sprężystości. Lekko nabłyszcza fryzurę, a uzyskany efekt wygląda mega naturalnie.
Na pewno będą z niego zadowolone właścicielki długich, normalnych, nisko- i średnioporowatych włosów. U tych kobiet, które mają wysokoporowate sianko tak jak ja, raczej nie zastapi całego arsenału odżywek i masek. Produkt na pewno poprawia wygląd włosów, nabłyszcza je, dodaje im miękkości i elastyczności. Nie sprawdzi się jednak jako samodzielny produkt w przypadku suchych włosów. Będzie znakomity jako uzupełnienie pielęgnacji, ale sam z siebie nie wyczaruje z wysokoporowatego sianka kosmyków jak z salonu.

Nie mogę mu jednak odmówić wielu zalet. Eliksir jest niesamowicie wydajny, pięknie pachnie, lekko nabłyszcza i sprawdzi się podczas rozczesywania plączących się włosów. Za całokształt daję cztery gwiazdki.

Ten olejek to całkiem ciekawe odkrycie. Śmiało mogę powiedzieć, że naprawdę jest niezły...

Olejek mieści się w pomarańczowej buteleczce z atomizerem o pojemności 200 ml. W jego przypadku jest to dosyć sporo, dlatego, że jest on bardzo wydajny. Używałam go przez wiele miesięcy, z dużą częstotliwością, a przez długi czas nie było widać zużycia. Atomizer działa sprawnie, nie zacina się. Dozuje odpowiednią ilość produktu. Plus również za to, że opakowanie jest przezroczyste. Dzięki temu widzimy ile produktu jeszcze nam zostało, a ile już zużyliśmy. Szata graficzna jest dość prosta, ale sam produkt wygląda ładnie. Cena bardzo przystępna, powiedzialabym nawet, że niska. Produkt jest dostępny w większości drogerii stacjonarnych i internetowych.

Konsystencja produktu jest dość oleista, no w końcu to olejek. :) Ale też nie jest ciężka. Jest to produkt dwufazowy, więc oczywiście przed każdym użyciem należy nim potrząsnąć. Mimo, że to olejek nie ma takiej nachalnej, tłustej formuły. Za to jest bardzo przyjemna w stosowaniu. Warto zwrócić uwagę na skład. Już na opakowaniu mamy napisane, że w produkcie znajduje się aż 6 olejków! Są to:
✔️ olejek rumiankowy
✔️ słonecznikowy
✔️ różany
✔️ z kwiatu lotosu
✔️ lniany
✔️ z gardenii tahitańskiej
Za ten skład należy się naprawdę duży plus. Jednak tak jak wspominałam, mimo to produkt nie wpływa na obciążenie bądź przetłuszczenie naszych włosów.
Zapomniałam wspomnienia o zapachu. Jest bardzo przyjemny i co najważniejsze - trwały. Utrzymuję się na włosach jeszcze przez wiele godzin.

Olejek przeznaczony jest do włosów suchych i zniszczonych. Ja stosuję go na umyte, jeszcze trochę wilgotne włosy. Nie spryskuję jedynie czubka głowy, by ich nie przetłuścić. Moje włosy niestety i tak bardzo szybko to robią. Przede wszystkim olejek pomógł mi w rozczesywaniu włosów. Włosy nie plączą się, a ich rozczesanie po jego użyciu to czysta przyjemność. Włosy są bardzo wygładzone. Wyglądają tak, jakby zmieniła się ich kondycja, oczywiście na lepszą. Produkt przywraca im taki naturalny blask. Ja jestem z niego bardzo zadowolona. Jego działanie jest naprawdę szerokie. Oczywiście jeżeli ktoś ma naprawdę całkowicie zniczone włosy, to trudno jest oczekiwać od drogeryjnego produktu 100% regeneracji. Ale jeśli są zniszczone jednak w mniejszym stopniu, tak jak na przykład moje to myślę, że może się sprawdzić. U mnie zdał test na 5.

Takie odżywki to ja lubię

Odkąd wpadła w moje ręce to już zawsze u mnie gości w wyposażeniu łazienki. Wygodna aplikacja za pomocą atomizera dużo ułatwia. Przyjemny ale delikatny zapach, który utrzymuje się na włosach. Odżywia i regeneruje, jak jej nie użyje to włosy są bardzo słabe a dzięki niej dużo lepiej jest mi je rozczesać i ogólnie wyglądają dużo lepiej. Wygładzone, pełne blasku nie są mocno obciążone, włosy nie wyglądają na przetłuszczone. Stosuje jej po każdym myciu włosów.

Bardzo fajna odżywka

Lubię takie odżywki i pokusiłam się na tą oczywiście. Przed zastosowaniem wstrząsnąć, stosuję ją po umyciu włosów a następnie rozczesuje co idzie bardzo gładko, włosy się nie plączą. Zapach jest bardzo przyjemny i Utrzymuje się dość długo. Włosy są wygładzone i lśniące, efekt wow jest. Wystarcza na dość długo więc warto kupić. Często są w promocyjnej cenie w Rossmannie.

Dobry do codziennej pielęgnacji, choć u mnie cudów nie zrobił ;)

Bardzo lubię serię Magiczna Moc Olejków, choć nie są to jakieś wybitne kosmetyki - jednak należy uczciwie przyznać, że są to dobre, drogeryjne produkty, które odpowiadają potrzebom włosów suchych, niesfornych i zniszczonych.
Dwufazowy eliksir kupiłam latem, robiłam do niego w sumie kilka podejść i stosowałam na przemian z innymi odżywkami w sprayu. Niedawno do niego wróciłam i dziś oficjalnie zdenkowałam. Nie wykluczam, że kupię go ponownie, tym bardziej, że na tle innych tego typu produktów z tej półki cenowej wypada naprawdę nieźle.

ZALETY:
+Opakowanie: butelka z dość przejrzystego plastiku, z wygodnym atomizerem-sprayem oraz dodatkową zatyczką zabezpieczającą. Szata graficzna prosta, ale miła dla oka. Tu nie mam nic do zarzucenia, jest ok.
+Konsystencja: jak sama nazwa wskazuje, produkt jest dwufazowy, tak więc przed każdym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką. Mimo obecności olejków produkt nie jest tłusty i nie obciąża włosów.
+Zapach: świetny, mocny, kobiecy, orientalny - do tego trwały!
+Skład: w eliksirze znajdziemy aż 6 olejków: rumiankowy, słonecznikowy, z gardenii tahitańskiej, kwiatu lotosu, z lnu oraz z róży, dodatkowo produkt wzbogacony jest o serum nabłyszczająco-pielęgnujące.
+Eliksir jest wydajny, nawet biorąc pod uwagę to, że stosowałam go 'na raty', to po podsumowaniu wychodzi mi spokojnie jakieś 2 miesiące używania, jeśli nie więcej - przy długich i dość gęstych włosach to dobry wynik.
+Przystępna cena - zapłaciłam 16 zł za opakowanie o pojemności 200 ml.

DZIAŁANIE:
Eliksir dedykowany jest włosom suchym, niesfornym, zniszczonym, szorstkim, matowym i ogólnie będących w kiepskiej kondycji.
Stosowałam go na umyte i odsączone włosy, jako przedostatni (przed olejkiem) produkt pielęgnacyjny. Spryskiwałam całe włosy, włącznie ze skalpem, znów rozczesywałam i suszyłam.
Pierwsze, co dało się odczuć, to ułatwienie rozczesania - grzebień sunął po pasmach jak ta lala, a samo rozczesanie trwało dosłownie chwilę.
Eliksir zmiękcza włosy, są one niezwykle przyjemne w dotyku, delikatne i sprężyste. Nie są przy tym obciążone, układają się zdecydowanie lepiej i mniej się puszą - nie jest to wprawdzie stuprocentowe wygładzenie i zniwelowanie puchu na głowie, ale poprawa jest widoczna gołym okiem.
Kolejnym plusem jest nabłyszczenie włosów, wyglądają one zdrowiej i po prostu lepiej. Są też lepiej nawilżone i nie elektryzują się tak, jak wcześniej.
W kwestii regeneracji cudów nie ma, ale też nie jestem małą dziewczynką i w bajki nie wierzę - ot, mocno zniszczonym włosom pomogą jedynie nożyczki ;). Moje są zniszczone, ale bez przesady, nie mam rozdwojonych końcówek, a najbardziej dokucza mi przesuszenie, utrata blasku i trudność w ułożeniu fryzury. Tu nie mogę powiedzieć - eliksir zmniejszył moje problemy i pomógł mi zapanować nad włosami, po prostu wyglądają one lepiej, niż bez tej odżywki - a to o czymś świadczy :)

Ogólnie jestem zadowolona z tego produktu - choć cudów nie robi i kwestię intensywnej regeneracji i włosów jak z reklamy można włożyć między bajki. Niemniej jednak, to dobry produkt, odpowiedni do codziennej pielęgnacji, bo naprawdę jest pomocny i ułatwia pielęgnację oraz stylizację, a kondycja włosów uległa poprawie. Myślę, że warto wypróbować ten eliksir, jeśli nie macie aż tak trudnych włosów, jak moje, to być może uznacie go za ideał, zwłaszcza, że ma potencjał ;). Polecam!

Perełka

Mam wersję, na której napisano: "Włosy potrzebujące odżywienia". Kupiłam ten spray na promocji podczas wakacji. Z braku laku, nie spodziewając się cudów. A trafiłam na prawdziwą perełkę.

ZALETY:

+ wygładza, ujarzmia, nawilża włosy
+ nie niszczy włosów po dłuższym czasie używania
+ włosy pięknie po nim pachną, słodko, kobieco, delikatnie, ale jednak jest to wyczuwalne
+ znacznie lepsza od innych odżywek w sprayu, które są obecnie na rynku (od Gliss Kurów i Pantene), podobna trochę w działaniu do mojej ukochanej odżywki w sprayu Dove z granatową nakrętką, która od kilku lat już nie jest sprzedawana :(
+ produkt wart swojej ceny, pod warunkiem, że kupujemy go na promocji
+ wygodny i stabilny dozownik, kosmetyk nie wyślizguje się z dłoni podczas aplikacji
+ wydajny, ale chyba dlatego, że trochę go sobie oszczędzam i używam "od święta"