Oriflame, Amber Elixir Crystal EDP

Oriflame, Amber Elixir Crystal EDP

Poddaj się następującym po sobie falom zmysłowej przyjemności, jaką przynosi ta orientalno-kwiatowa kompozycja. Pozwól się zaczarować iskrzącemu, niepowtarzalnemu akordowi bałtyckiego bursztynu, pełnemu kwitnącej czarnuszki sercu zapachu i wyrafinowanym nutom brązowego cukru. Oto tajemnicza, niezapomniana mieszanka świeżości i zmysłowości.

Nuty zapachowe: akord Bałtyckiego bursztynu, czarnuszka, brązowy cukier.

wody perfumowane
morskie, ziołowe / fougere

73% jesień/zima 27% wiosna/lato

• Flakon: 4

Mimo że morski, to dość ciepły zapach

Flakon jest cudny - elegancki, karbowany, w pięknym kolorze morskiej toni. Mimo że dość ciemny, można podejrzeć stopień zużycia zapachu. A sam zapach jest nieco przewrotny, gdyż mimo wyraźnych nut morskich, orzeźwiających, ma w sobie głębię i ciepło nut drzewnych z delikatnym dodatkiem wanilii lub czegoś podobnego. To idealna opcja dla miłośniczek pachnideł cięższych, charakterem, gdy przychodzi ciepła pora roku i chcemy pachnieć bardziej rześko, ale nadal wyraziście. Ten zapach sprawdza mi się w sumie zawsze, o każdej porze roku, budzi też zainteresowanie otoczenia i wywołuje komplementy. Nic dziwnego, bo jest piękny.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Ogromnie intrygujący zapach, niestety ulotny

Z sentymentu do klasycznej wersji Amber Elixir, przy okazji zakupów online zamówiłam sobie też próbki innych odsłon tych perfum - Mystery i Crystal.
Po opisie nut zapachowych nie mogłam sobie wyobrazić wariantu Crystal - woda morska, sól, świeżość i kokos? Jak? I do tego ponoć męskie nuty, których w perfumach kobiecych nie lubię.
Po rozpakowaniu paczki z perfumami rzuciłam się do testowania - na pierwszy ogień poszedł Crystal. Perfumy niesamowicie intrygujące - jest to chyba jeden z najciekawszych zapachów ostatnich lat. Faktycznie jest nuta morska, taka z solą - a nie ozonowa bryza suszących się w słońcu ręczników. Do tego brązowy cukier, a w tle naprawdę majaczy kokos. Niebywałe połączenie aromatów z różnych bajek - to coś takiego jak słony karmel. Sam karmel jest mdląco słodki, ale z nutą soli wiele zyskuje i staje się bardziej wyrafinowany. Tu jest tak samo. Jest świeżość, jest sól, jest słodycz. Faktycznie za sprawą kokosa perfumy po pewnym czasie mogą przypominać kosmetyki do opalania - jest tu jakaś analogia, ale mi się ten efekt ogromnie podoba. Co do męskich nut - jako takich wcale nie wyczuwam, może gdzieś tam przebija taka świeższa, jakby leśna nutka, ale to bardziej aromat a'la unisex niż męski.
Zapach jak dla mnie całoroczny - jest jednocześnie na tyle świeży, że nada się na wiosnę lub letnie wieczory (w upalne dni byłby pewnie zbyt duszny), a jednocześnie na tyle słodko-ciepły, że z przyjemnością można nim pachnieć jesienią, gdy za oknem pada deszcz.
Jednakże największym mankamentem tych perfum są mizerne parametry. Na mnie jest to zapach bliskoskórny, bez ogona, szybko wygasający. Już po 30 min zaczyna się ulatniać, blaknąć, pozostawiając tylko delikatny zapach, który można wyczuć jedynie wciskając nos w uperfumowaną skórę. Projekcja zerowa. Aby pachnieć Crystalem trzeba się chyba "dopsikiwać" przynajmniej raz na godzinę. A to nie dla mnie. Ogromna szkoda, bo zapach jest przepiękny, oryginalny, naprawdę udany. Niestety ze względu na kiepską trwałość nie kupię pełnowymiarowej buteleczki.

Zbiera komplementy

Zapach niezwykle mi się podoba. Jest słodki i otulający. Według twórców jest to zapach na ciepłe dni, ale ja uważam, że bardziej pasuje na jesień i zimę. Wiele razy usłyszałam już komplementy, że ładnie pachnę :)
Perfumy są zamknięte w przepięknym flakoniku, którego kolor niezwykle przyciąga wzrok.
Trwałość jest zadowalająca, zapach na mojej skórze utrzymuje się przez kilka godzin.

Letniak nie na lato

Osobliwe połączenie zapachu orzeźwiającego i morskiego (z gatunku bliższego odświeżaczom powietrza) i słodyczy. Mimo flakonu sugerującego wakacje na plaży wydaje się być zbyt duszny na wakacje. Może na wieczór. Cukier i bryza, w oddali gdzieś kokos. Nie jest to mój ulubieniec.

• Flakon: 5

Perfumy Amber Elixir Crystal znalazłam w ostatnim okienku kalendarza adwentowego marki Oriflame, który dostałam na tegoroczną Gwiazdkę. Ogromnie mi się spodobał i od razu zaczęłam go używać, po kilku miesiącach flakonik praktycznie sięga dna, więc pora na recenzję produktu. Amber Elixir Crystal to kompozycja idealna dla fanek słodkich, otulających, upajających nut zapachowych zamknięta w eleganckim falkonie przyciągającym wzrok.

FLAKON

Flakonik zapakowany jest w prosty, elegancki kartonik w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni ze złotymi elementami. Sam flakon pod względem barw oddaje te an kartoniku. Wykonany jest z przezroczystego szkła w kolorze butelkowej zieleni i posiada ozdobną złotą nakrętkę z misternie wytłoczonymi wzorami. Prezentuje się wspaniale, uwielbiam ten flakon, to jeden z najładniejszych jakie mam w swojej kolekcji. Rozpylacz dozuje odpowiednią ilość produktu i nie zacina się podczas aplikacji.

PERFUMY

Perfumy będą idealne dla osób lubiących nietypowe, słodkie zapachy i nie boją się takich połączeń zapachowych. Najbardziej wyczuwalnymi nutami dla mnie są tutaj brązowy cukier oraz ciepły, otulający bursztyn, czarnuszka wyczuwalna jest jedynie w tle. Połączenie więc mocno awangardowe. Dla mnie zapach jest idealnie wyważony, nie za słodki, ale za to bardzo przyjemny. Idealnie sprawdzi się na co dzień, na randkę czy wyjście do kina. Chętnie używałam go w okresie zimowym i wiosennym, na lato jest dla mnie nieco zbyt ciężki. Zapach jest intensywny, bardzo ciepły i pozostawia za sobą charakterystyczny ogonek. Trwałość jest bez zarzutu – zapach spokojnie wytrzymuje kilka godzin, a na ubraniach wyczuwalny jest o wiele dłużej. Dostępność – chyba jedynie katalogi Oriflame, które nie jest zbyt popularne w mojej okolicy. Minusem jest też dość wysoka cena i stosunkowo mała pojemność. Jako element kalendarza adwentowego był to strzał w dziesiątkę, to najlepszy kosmetyk jaki w nim znalazłam!

PLUSY
ciekawa kompozycja
dobra trwałość
elegancki flakon

Lato na ciele

Piękne opakowanie skusiło mnie do zakupu tego flakonu. Zapach z jednej strony jest rześki a po chwili zaczynają się wybijać ciepłe nuty słodkiej wanilii, nagrzanego w słońcu bursztynu, drzewa sandałowego. Mi ten zapach przywodzi na myśl wakacje, skórę skąpana słońcem z resztkami kremu do opalania z nuta wanilii, słoną wodą spływającą po drewnianych deskach molo.
Zapach jest niestety bardzo ulotny, słabo trzyma się na ciele, właściwie to po godzinie ja już go nie czuje. Na apaszkach, rzeczach zaraz przy nosie trochę go czuć. Bardzo chciałabym dorwać perfumy o takiej samej nucie zapachowej, ale zdecydowanie mocniejsze i trwalsze.

Intrygujący zapach

Perfumy kupiłam w promocji u konsultantki. Pierwsze wrażenie... cudny, świeży, oryginalny zapachu, taki lekko kwiatowy, orientalny. Wydaje mi się idealny na sezon wiosna- lato, raczej na dzień.
Opakowanie - eleganckie, piękna szklana butelka w morskim kolorze ze złotymi dodatkami. Zgrabny flakonik pięknie wygląda w łazience i w torebce.
Perfuma dość długo utrzymują się na ciele . Nie zostawiają plam na ubraniu.
Nie uczulają.
Wydajne- stosowałam codziennie i korzystałam z nich 2 miesiące.
Zapach jest bardzo przyjemny i pasować będzie zarówno młodym, jak i dojrzałym kobietom.
Czy powrócę do tego zapachu? Sądzę , że nie , bo uwielbiam nowości, eksperymenty zapachowe, nowe odsłony kobiecości.

• Flakon: 5

zużyłam kilka buteleczek super:)

Piękny zapach zużyłam około 5-6 flakoników zawsze mam je przy sobie, niestety nie utrzymują sie zbyt długo ale w stosunku do swojej niskiej ceny jest ok

Ładny,, zimny"zapach.

Zapach jest jakiś taki,, zimny"nieotulający,wodny, zadnego z wymienionych składników nie czuję.Może jak już osiądzie na skórze robi się odrobinę ciepławo-bursztynowy, jak dla mnie zapach o męskich nutach, taki aseksualny, zużyję na codzień, jednak zapewne więcej nie kupię.Ładny flakon, na pierwszy rzut oka ciężkie szkło, nic bardziej mylnego, wygodny poręczny i lekki , bardzo duży minus , za to, że zapach farbuje ubrania na niebiesko.Perfumy kupiłam za 36 zł i tyle są warte, ale jak na tą cenę bardzo dobra trwałość i tu z koleji plus, tylko pytanie, czy ja tak chcę pachnieć?......

Amber Elixir Crystal

Zapach dość dziwny ale bardzo spodobał mi się po kilku użyciach.
Flakon perfum również jest interesujący inny niż zwykle z którymi się spotykam.
Zapach bardzo chętnie używam w nieco cieplejsze dni bardzo fajnie otula mnie zapachem i jest naprawdę trwały.
Nuty zapachowe: akord Bałtyckiego bursztynu, czarnuszka, brązowy cukier.
Dla mnie super połączenie do którego chętnie wracam.

Wykorzystała: kilka próbek

Zapach na wiosnę.

Jest to zapach idealny na wiosnę. Nie jest przytłaczający, jest zmysłowy i tajemniczy. Jest słodki, ale nie mdły. Flakon w pięknym kolorze. Trwałość to duży plus. Niestety kolor samej wody brudzi jasne ubrania, szczególnie te białe.

Mój zapach

Jestem zachwycona tym zapachem od kąd po raz pierwszy poczułam go na stronie katalogu. Używam go od kilku tygodni. Trwały, wspaniała kompozycja zapachowa.