SVR, Xerial 30, Creme Pieds (Krem do stóp z mocznikiem 30%)

SVR, Xerial 30, Creme Pieds (Krem do stóp z mocznikiem 30%)

Cena PLN 50.00

Krem do stóp Xerial 30 zawiera 30% czysty mocznik, który eliminuje szorstkość skóry i długotrwale nawilża. Krem złuszcza stwardniały naskórek, pobudza jego regenerację i zmiękcza. Sprawia, że skóra staje się wyjątkowo gładka. Witamina B5 i alantoina chroni i natychmiast koi skórę. Krem łatwo rozprowadza się i szybko wchłania w głąb skóry. Do stosowania w przypadku suchej, spękanej skóry stóp.
Składniki aktywne: 30% mocznik, 1%, alantoina, witamina B5.
Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.
Nie zawiera środków zapachowych.

złuszczające, nawilżające, wygładzające, na popękaną skórę, regenerujące
bezzapachowa
w tubce
sucha, popękana

Bardzo skuteczny a zarazem przyjemny w użyciu krem

Kremu w wersji xerial 30 zaczęłam używać po skończeniu wersji 50, której używałam wcześniej w ramach mocniejszej kuracji. Przede wszystkim za radą farmaceuty, do wyleczenia czasowego zapalenia mieszków włosowych na nogach po depilacji. 50tka świetnie sobie z tym poradziła, problem został zażegnany, tak więc 30tkę stosuję tylko podtrzymująco, oraz klasycznie jako krem do stóp.

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu - podczas gdy wersja 50 bywała momentami ostra dla podrażnionej skóry, 30tka jest jak łagodny balsam, nie zdarzyło mi się, żeby po użyciu szczypała mnie skóra. Ma postać delikatnego, dość bogatego kremu do stóp, w białym kolorze, bez wyraźnego zapachu. W stosowaniu jest bardzo przyjemny - dobrze się rozsmarowuje, nie podrażnia. Zazwyczaj stosuję go na noc, bo wchłania się nieco wolniej niż tradycyjne balsamy (ale to nie klasyczny krem do stóp, tylko leczniczy). Dla mnie równie ważne jest jego świetne działanie zapobiegające wrastaniu włosków na łydkach - wystarczy co drugi, trzeci dzień smarować cienką warstwą skórę, krem działa lekko złuszczająco (choć tego gołym okiem nie widzimy) i problem mamy z głowy.
Na skórę stóp działa naprawdę widocznie wygładzająco - chyba z żadnym innym kremem nie miałam tak idealnie gładkiej skóry. Wygładza wszelkie nierówności, zmiękcza, sprawia że stopy wyglądają na zadbane jak po wizycie w salonie kosmetycznym.

Tubka jest poręczna, łatwa do wykorzystania do końca. Niewielka, więc cena jest dość wysoka, ale warto zainwestować w taki lepszej jakości apteczny kosmetyk, szczególnie jeśli mamy problem z twardą skórą stóp (lub tak jak wspomniałam - wspomagająco przy depilacji). Kupiłam w promocji 2 egzemplarze za niższą cenę, myślę że warto też poszukać w internecie, gdzie cena będzie pewnie sporo niższa.

Bardzo dobry, skuteczny kosmetyk - przy szczególnych potrzebach zdecydowanie polecam.