Avon, Foot Works, Reviving Foot and Leg Gel with Peppermint Oil (Orzeźwiający żel do stóp i nóg z miętą pieprzową)

Twoje nogi potrzebują ukojenia po ciężkim, gorącym dniu? Czas je ochłodzić.
- orzeźwia i koi zmęczone nogi i stopy
- chłodzi dzięki olejkowi miętowemu
- lekka formuła, szybko się wchłania
- idealny na gorące dni

odświeżające, chłodzące
w tubce
żel
kremy do rąk

Kupiony w: U konsultantki

Dobry na lato, faktycznie chłodzi i przynosi ulgę, chociaż nie na długo

Używam tego żelu drugie lato. Produkt jest niedrogi, zamknięty w wygodnej tubie którą stawiamy na zakrętce. Ma żelową konsystencję, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Faktycznie przynosi uczucie chłodu i delikatną ulgę, chociaż nie trwa to długo. Pachnie miętowo. Na szczęście nie klei się. Moje nogi mają tendencję do opuchlizny, dlatego ratuję się tym żelem zwłaszcza w upalne dni. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że żel nie ma wpływu na stan żył, bo nie jest produktem leczniczym, tylko kosmetykiem, jednak naprawdę się przydaje. Jest tani, dlatego warto się z nim zapoznać na wypadek upałów, bo portfela nie zrujnuje, a może przynieść ulgę.

Zły nie jest, ale znam lepsze

Chłodzące żele/ kremy do nóg i stóp to mój must have o tej porze roku. Pracuję w biurze i do pracy przychodzę w butach na obcasach. W upalne dni rezygnuję z rajstop, zdarza się mi też ubrać do pracy czółenka z odsłoniętym jednym palcem czy zakryte z przodu, a mające odkrytą piętę, niemniej nigdy nie ubieram do biura typowych sandałków - po prostu uważam, że tego typu buciki licytowałyby z powagą miejsca, w którym pracuję. Oczywiście lubię ładne kobiece sandałki, ale zostawiam je na weekendy lub popołudniowe spacery po mieście. Tak więc, z,racji noszonego do pracy obuwia ( obcas plus w dużej części/ całkowicie zakryte) chętnie sięgam po tego typu produkty jak ten oceniany tutaj. Moim zdecydowanym ulubieńcem pozostaje żel do nóg i stóp Palomy i niestety, choć produkt Avon nie jest najgorszy, nie jest też liderem w tej kategorii. Zatem po kolei.

Opakowanie to fajna, dosyć miękka, stojącą na głowie tuba. Zapach jest specyficzny - niby to mięta, ale mnie osobiście bardziej kojarzy się z miętowym płynem do mycia naczyń niż z prawdziwą miętą. Ponieważ jednak chodzi tutaj o produkt do stóp a nie do całego ciała, ów nieco chemiczny zapach nie był dla mnie aż tak problematyczny.

Żel nie pozostawia uczucia lepkości i szybko się wchłania. Przyjemnie chłodzi stopy, natomiast w moim odczuciu nie robi nic albo robi niewiele, jeżeli chodzi o nogi. Nie przynosi ulgi obolałym łydkom po ciężkim upalnym dniu. Jeżeli zaś chłodzi je ( tzn łydki), to działa tylko przez moment. Potem nie czuję już nic.

Wydajność jest bardzo dobra, bo po miesiącu codziennego użytkowania zostało mi sporo produktu w tubie. Cena również zachęca do zakupu, bo na promocji idzie go kupić za niecałe 10 zł.

Chcę przy tym zaznaczyć, że nie mam jakichś problematycznych i wymagających stóp. Latem wystarczy im cukrowy peeling z Palomy raz na tydzień, od czasu do czasu kąpiel z dodatkiem soli, jakiś żel do nóg i stóp, aby prezentowały się znośnie. Stopy nie są moim fetyszem, nie umieszczam ich zdjęć w social mediach i to minimum pielęgnacji plus lakier na paznokciach to wszystko, co z nimi robię.

Żel Avonu niestety nie do końca sprostał moim tak niewygórowanym wymaganiom. Niby chłodzi, ale na krótko. Znam lepsze specyfiki w tej kategorii i dlatego daję trzy gwiazdki.

Chłodzi !

Moje zmęczone stopy potrzebują właśnie takiego żelu. Moje stopy męczą się w butach roboczych. Kiedy są upały to jest jakaś katorga. Taki żel do stóp jest zbawieniem dla mnie. Chłodzi i ten chłód utrzymuje się długo na stopach. Fajnie nawilża skórę i szybko się wchłania. Żel ma w konsystencji brokacik więc fajnie się mieni. Fajnie, że kosmetyk można używać na nogi. Nie jest drogi i jest bardzo wydajny. Zapach zbliżony do mięty.

Nie robi nic

Skończyły mi się wszystkie kremy do stóp, a że moja mama cierpi na chroniczne zbieractwo takich produktów, wzięłam jeden od niej. Trudno mi stwierdzić, dlaczego ten, ale z pewnością nie był to najlepszy wybór.

Tubka typowa dla produktów Foot Works. Prosta, ale wykonana z dobrego plastiku, nie wygina się na wszystkie strony, poręczna, napisy nie schodzą. Wolałabym jakieś zamknięcie na klik niż odkręcane, ale to już naprawdę szczegół. Cena przystępna jak na tego typu produkt. Mniej przystępny niestety zapach. Dla mnie pachnie jakimś środkiem do mycia. Z pewnością świeży, ale drażniący.Sam żel ma bardzo ładny kolor, taki wpadający w turkus, i lekką konsystencję, która niestety zostawia lepki film.

Samo działanie... No tak, na pewno chłodzi, co jest bardzo przyjemne. Na lato może się sprawdzić. Aż tak trochę mrowi na skórze. Odświeża, ale to pewnie przez ten zapach ala kostka do kibla, więc nie zaliczyłabym tego do plusów. Jak dla mnie nie ma żadnych właściwości kojących i wcale nie nawilża. Tak naprawdę zostawia stopy w takim samym stanie jak przed regularnym użytkowaniem.

Nie mam raczej wymagającej skóry na stopach. Fakt, trochę przesuszona, czasami pojawiają mi się małe modzele, ale ten krem nawet dla mnie to za mało. Raczej odradzam.

Kocham!

Nie wiem czy Wy tak macie ale mąż zawsze powtarza mi że jestem dziwna bo jak idę spać często narzekam na gorące stopy. Jakbym chodziła po gorącym węglu. Nie ma opcji spać z kołdrą na stopach. (mąż straszy że w nocy potwor liże mnie po stopach bo mam odkryte????????) A ten krem ratował mi często życie! ????
Faktycznie super chłodzi stopy i ma fajny miętowy zapach!????

Dobry

Zel jak za ta cene jest bardzo dobry . Super odswieza zmeczone nogi ma bardzo lady zapach jest wydajny I kosztuje naprawde niewiele. Zel bardzo dobrze wchłania sie w skórę.

Fajna opcja na lato

Żel daje przyjemny efekt chłodzenia. Jest fajną opcją dla zmęczonych nóg, ponieważ daje ukojenie. Ładnie pachnie. Niestety nie nawilża stóp. Idealny na lato.

Nie kupię ponownie

Kupiłam miesiąc temu w promocji za 5,99 zł (normalna cena to 14,00 zł). Pojemność 75 ml. Konsystencja wodnista, kolor niebieski. Pachnie miętą i alkoholem, bardziej czuć alkohol. Skład nie jest zbyt ciekawy, na początku alkohol, konserwanty i silikon. Na końcu olejek miętowy i mentol. Działa tylko na stopy (odświeża na kilka minut).

Chłodzi, niezły na lato

Kupiłam go ze względu na funkcję kojenia zmęczonych stóp. Jestem średnio z niego zadowolona, ale właściwie robi to co ma robić, czyli chłodzi i koi. Gorzej z wchłanianiem, bo ma dość klejącą się konsystencję, więc zostawia taką nieprzyjemną warstwę na stopach i dłoniach. Dość wydajny. W sam raz na lato. Jak za tę parę złotych, to można wypróbować, choć nie oczekujmy od niego cudów.

Polecam na lato.

Świetna żelowa konsystencja,która łagodzi obolałe i spalone słońcem nogi idealnie do tego się sprawdza na upalne dni.
Co prawda ten kosmetyk nie zrobi nam nóg niczym od kosmetyczki,ale całkiem się sprawdza jako ukojenie czy nawilżenie stóp.
Średnio się wchłania.
Zapach bardzo odświeżająco-mentolowy za grosze ok 6 zł.