bebeauty, Aktywny detox węglowy, Maseczka do twarzy peel-off `Węgiel`

bebeauty, Aktywny detox węglowy, Maseczka do twarzy peel-off `Węgiel`

Czarna maska peel off to innowacyjny sposób na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń ze skóry. Detoksykująca formuła bazuje na aktywnym węglu, który absorbuje toksyny, oczyszcza zablokowane pory. Zapewnia skórze świeżość i wygładzenie.
Bogactwo składników:
wyciąg lukrecji gładkiej reguluje proces wydzielania sebum, łagodzi stany zapalne skóry
aktywny węgiel ma działanie głęboko oczyszczające.
Szczególnie polecana do skóry mieszanej, tłustej i problematycznej ze skłonnością do trądziku.

peel – off
normalna, mieszana, tłusta
oczyszczające
w saszetce

Jestem na nie

Próbowałam stosować tę maseczkę w różnoraki sposób. Po kąpieli, przed kąpielą, na sucho. Problemy główne były dwa.
Po pierwsze opary. Podrażniały oczy i sprawiały ogólnie niefajne uczucie.
Po drugie. Nie chciała kompletnie zasychać. Gdzie położona cieniutko można było ściągnąć, ale wtedy nie spełnia swojej głównej funkcji. A tu gdzie położona grubej po 30 min !!! Po prostu zdrapywalam paznokciami.
Szkoda było mojego czasu

Zredukowanie produkcji sebum i wygładzenie cery

Podwójna saszetka w przeważającej kolorystyce piaskowego beżu i zdjęciem kawałków węgla z porcją 8ml.
Zapach subtelny, kojarzy mi się z męskimi perfumami o morskiej bazie, przez cały czas noszenia jest wyczuwalny, ale nie jest agresywny
Konsystencja czarnej mazi gęsta, ciężka w wydobyciu a jednocześnie rozlewająca się od rozerwanego brzegu saszetki i w rozprowadzaniu trudna i ciężka jak smoła.
Czas wysychania w moim przypadku to 50 minut, bo po 30 minutach policzki nadal były wilgotne i bałam się utrudnionego ściągania, a to wszystko przez moją mieszaną cerę, która ma niesamowicie przetłuszczającą się strefę T z masą niedoskonałości i suche okolice pod oczami, bo wyschnięte policzki straciłam po stosowaniu nawilżających kosmetyków z kwasem hialuronowym.
Ściąganie z twarzy w jednym kawałku początkowo utrudnione przez mocne przyleganie, pojawił się ból przy odrywaniu, ale całość ściągnęłam w jednym kawałku.
Skóra po zdjęciu była mocno wygładzona, oczyszczona, zmatowiona, lepiej przyjmowała serum z kwasem hialuronowym i krem, była świetlista. Policzki nie zostały podrażnione ani wysuszone na wiór - przyjemna odmiana po innych maskach z węglem - co często występuje w moim przypadku. Podkład lepiej się nakładał, po wyklepaniu gąbeczką nie występowały żadne odstające skórki, niedoskonałości nie ujawniły się w ogóle. Rozszerzone pory mniej widoczne, a często mam problem ukryciem tych kraterów. Zredukowana produkcja sebum i odświeżona cera na trzy dni od zastosowania, czwartego dnia powraca problematyczność mieszanej cery, myślę, że często będę do niej wracać.

Zdecydowanie nie polecam - jest na rynku spoooro o niebo lepszych masek w tak samo niskiej cenie

Maseczkę zakupiłam dawno temu w Biedronce, kiedy byłam na etapie testowania masek z firmy Be Beauty Care. Jako, że nie bardzo się polubiłam z innymi wersjami, nie miałam motywacji by jej użyć. Jednak termin ważności dobiegał końca to w końcu dostała swoją szansę.

Producent deklaruje, że maseczka jest dla skóry problematycznej, cery mieszanej. Mam cerę tłustą, to myślę, że się wpasowuje. Natomiast jako, że to maseczka typu peel-off nie używałabym jej na skórze wrażliwej lub ze zmianami trądzikowymi. Dodatkowo zaraz na początku mamy propylenoglikol i alkohol denat, które dla niektórych osób mogą być drażniące przez co lepiej sprawdzić reakcję na mniejszym fragmencie skóry. Co do reszty składu to mamy w nim ekstrakt z lukrecji, wodę z liści oczaru wirginijskiego i węgiel aktywny. Potem to raczej konserwanty, także skład jest taki sobie, niby cena niska, jednak sporo maseczek w tej cenie ma o wiele lepsze składy. Nie do końca też rozumiem po co stosować ją aż dwa razy w tygodniu, skoro będziemy mieć efekt peelingujący, a jak wiadomo nadmiar peelingu to nic dobrego.. patrząc na to, że sporo osób może osobno używać innego peelingu, bo w końcu to „zwykła maseczka”.

Na opakowaniu faktycznie jest jasno zaznaczone, że wysychanie maski to 25-45 min.. gdybym to przeczytała, to bym jej na pewno nie kupiła. No ale dobra, nastawiłam się na ponad godzinne wysychanie, bo czytając inne opinie nie wierzyłam w szybsze wyschnięcie i przeszłam do nakładania.

Zapach jest dość alkoholowy, nic dziwnego patrząc na skład. Maska jest koloru czarnego, konsystencja jest bardzo klejąca, ciężko ją rozprowadzić po twarzy. Jako, że moja skóra ostatnimi czasy jest bardziej wrażliwa, nałożyłam tylko na okolice nosa i policzków. Po nałożeniu trzeba było umyć ręce, co mogłoby być łatwiejsze. Ta maska jest naprawdę klejąca! Podczas noszenia maseczki czułam lekkie chłodzenie, było to nawet miłe, ale ten zapach faktycznie przeszkadzał w cieszeniu się chwilą, a w końcu o to też w tym chodzi.

Już po 30 minutach odeszła cieńsza warstwa, grubsza potrzebowała kolejnych 10 min. Cieszę się, że nie nałożyłam jej na całą twarz, bo czułam nie do końca przyjemne ściągnięcie skóry, co naprawdę rzadko mi się zdarza, plus samo ściąganie było troszkę bolesne. Skóra może i była wygładzona, ale szczerze to nie różniła się od fragmentów skóry, gdzie maski nie nałożyłam.

PODSUMOWANIE – Maska nie sprostała moim oczekiwaniom, nie zrobiła nic, oprócz delikatnego – w moim przypadku – podrażnienia skóry. O wiele lepiej sprawdzają mi się peelingi enzymatyczne lub kwasowe, które dobrze użyte nie mają prawa podrażnić skóry. Jako, że efekt jest znikomy, ale nie tragiczny dostaje ode mnie 2/5 – naprawdę nie polecam.

Bolesna depilacja twarzy, a nie oczyszczanie

Wszystkie maski z tej serii kupiłam w Biedronce podczas zwykłych zakupów. Skusiło mnie podwójne opakowanie i niska cena. W przypadku tego produktu to zmarnowane pieniądze.

Opakowanie składa się z dwóch matowych saszetek. Wyglądem mnie nie powala. Jest brązowe, a na pierwszy plan wybija się grafika węgla. Konsystencja to niesamowicie gęsta, czarna maź, którą trudno wyciągnąć z opakowania, a jeszcze trudniej rozprowadzić na twarzy. Ale to nie koniec problemów. Jak już uda się maskę nałożyć, to znowu okazuje się, że strasznie ciężko zmyć produkt z rąk. Niby na jedną aplikację jest przeznaczonych 8ml, ale przez tą gęstość, ciężko jest je zużyć do końca i wydaje się jakby formuły było o wiele mniej. Przez to też wydajność jest bardzo słaba. Ocena: 1/5

Zapach jest mocno alkoholowy. Nie czuć nic więcej. Dramat dla mojego nosa. Ocena: 1/5

Zastosowałam się do zaleceń producenta i przed użyciem otworzyłam pory poprzez przykrycie skóry ciepłym ręcznikiem na kilka minut. Maskę rozprowadziłam na całej twarzy i czekałam do wyschnięcia. Zajęło to około 35 minut... Dla mnie to trochę za długo, szczególnie, że zapach alkoholu pod nosem mi tego nie umilał. W tle towarzyszyło mocne uczucie ściągnięcia. Jakby przykrości było mało to zerwanie produktu było jeszcze gorsze. Ból, ból, ból i jeszcze raz ból. A jaki tego efekt? Wydepilowana cała twarz, wyrwane wszystkie mikrowłoski. Do tego zaczerwieniona i podrażniona skóra, bo zrywanie produktu ciągnęło ją do granic możliwości. Co do niedoskonałości to praktycznie się nic nie zadziało. Zaskórniki zamknięte zostały nietknięte. Wągry zostały częściowo usunięte, ale tylko z wierzchu. Za to zszedł cały martwy naskórek, ale od tego jest zwykły peeling. Dramat. Ocena: 1/5

Skład jest taki sobie. Jest lukrecja, węgiel, nie ma alergenów - zdecydowane plusy. Za to na minus - sporo konserwantów, fenoksyetanol. Ocena: 3/5

Dla mnie ten produkt to jedno wielkie nieporozumienie. Okropna konsystencja, zapach alkoholu i brak działania. Zrywanie maski boli, działa agresywnie na skórę i można zrobić sobie tym krzywdę. Maska daje fałszywe poczucie, że skóra jest oczyszczona, a w rzeczywistości usuwa tylko wierzchnią warstwę zanieczyszczonych porów. W większości są to resztki kosmetyków, łój i sebum, które widać gołym okiem - czarne kropki, głównie w strefie T, często u osób z cerą tłustą lub mieszaną. Głębiej zatkane obszary i zaskórniki zamknięte zostają nietknięte. Czyli zostaje to, co właściwie jest obszarem problematycznym do usunięcia, ale nie jest zbyt widoczne. Efekt uzyskany tą maską jest chwilowy, a o dogłębnym oczyszczeniu nie ma mowy. Do tego wygładzenie skóry jest osiągane poprzez bolesną depilację i zerwanie martwego naskórka. Wg mnie ta maska może spokojnie służyć jako narzędzie tortur, bo tylko do tego się nadaje. Ogólna ocena: 1/5

Dobra, ale ciężko ściągnąć..

Maseczka faktycznie zmniejsza zatkane pory, nawilża i wygładza, efekty nie są długotrwałe bo następnego dnia niedoskonałości wracają. Natomiast polecam przed większym wyjściem ALE... z dużym wyprzedzeniem. Maseczka peel-off nie jest ani łatwa w nałożeniu ani ściągnięciu. Brudzi dłonie i wszystko wokół, a schnie około 40 minut i to nie do końca. Ciężko zmyć pozostałości, a to co zaschnie strrrasznie ciągnie skórę i jest trochę zaróżowiona. Konsystencja jest bardzo kleista i ładnie wydobywa się z saszetki . 2 opakowania starczają na 2 porządne aplikacje. Mimo wad jest warta wypróbowania dla całodziennego efektu ładnej i zadbanej cery.

Fajna maseczka

Maseczka jest bardzo tania bardzo mnie zaskoczyła nie spodziewałam się takiego efektu z taką tania maseczka.
Dobrze oczyściła skóra jest zmatowiona jest delikatniejsza. Maseczka z węgla jak dla mnie jest super napewno będę ją kupować wiele razy już ja używałam i chętnie zawsze do niej wracam bardzo łatwo się ją ściąga. Na jej nałożenie trochę problematyczne bardzo długo zasycha ok 45 min więc potrzebujemy więc czasu na nią poświęcić

Oczyszcza powierzchownie cerę

Maseczkę kupowałam swego czasu dość często w hipermarkecie Biedronka.
Podobało mi się to, że jest tania i składa się z dwóch części, a więc w niskiej cenie, zamiast tradycyjnie jednego użycia mamy dwa.
Same opakowanie jest w porządku, sprawia, że można wycisnąć całą zawartość i nie pozwolić zmarnować się produktowi.
Jeśli chodzi o aplikację to tu pojawiają sie schody.. Maseczka ma kleistą konsystencję, która jest ciężka w rozprowadzaniu. Bardzo brudzi dłonie - zalecam nakładać szpatułką. W zasadzie jeśli nie uważamy, brudzimy wszystko dookoła siebie. Ciężko się ją również zmywa z ubrudzonych powierzchni czy ciała.

Lubię formułę peel-off. W tym przypadku widać usunięcie martwego naskórka i pozbycie się powierzchownych niedoskonałości. Tych głębszych nie ruszy, nawet gdy uprzednio zastosujemy metody rozszerzania porów parą lub innymi sposobami.

Całkiem dobra

Mazeczkę kupiłam w hipermarkecie Biedronka.
Lubię maseczki do twarzy wiec tym razem kupiłam maseczkę węglowa aby pozbyc się zatkanych porów.
Maseczka znajduje się w foliowym opakowaniu które składa się z dwóch maseczek .
Opakowanie w kolorze beżowym z czarnymi napisami I biało żółtymi elementami oraz rysunkiem węglowej mazi.
Napisy na opakowaniu szczegółowe widoczne w języku polskim.
Maseczkę dobrze wyciska się z opakowania nic się nie marnuje.
Maseczka o gęstej konsystencji.
Maseczka w kolorze czarnym.
Maseczka o intensywnym zapachu.
Maseczkę dobrze się nakłada po nałożeniu szybko zastyga.
Maseczkę dobrze się zmywa ciepłą wodą .
Po maseczce skóra jest dogłębnie oczyszczoną, delikatna a pory są odetkane.
Zauważyłam że po maseczce skóra produkuje mniej sebum.
Po maseczkę skóra nie jest wysuszona i nie jest ściągnięta.
Maseczka nie podrażniła mojej skóry i nie wywołała reakcji alergicznej.

Wykorzystała: kilka próbek

Działa, ale trudna w użyciu

Maseczka z aktywnym węglem, która oczyszcza zablokowane pory, daje efekt świeżości i wygładzenia.

Jeśli chodzi o to co obiecuje producent, to tu wszystko się zgadza. Po jej poprawnym zastosowaniu, czyli rozszerzeniu porów w trakcie kąpieli parowej i dzięki formule peel off, gołym okiem można na zdjętej maseczce, zobaczyć usunięte zanieczyszczenia. Skóra jest wygładzona, bo sporo martwego naskórka schodzi z maseczką. Samą formułę peel off ja osobiście bardzo lubię, a gdy pod uwagę weźmiemy cenę 1 zł za szt., to można się nad nią zastanowić, ale...

Mimo wszystko, minusów chyba więcej i z tego powodu warto zastanowić się czy jej używać.

Jeśli maseczki chcemy użyć na całą twarz, to obiecane 2 użycia niestety mogą być nieosiągalne. Jej konsystencja bardzo utrudnia aplikacje - jest ciągnąca, wodnista, brudzi wszystko dookoła, a do tego ciężko ją usunąć. Jak już się zabierzesz za sprzątanie i umycie rąk, to maseczka zaschnie. Maseczka ma w składzie alkohol, a jego zapach jest wyczuwalny, może to też drażnić wrażliwą skórę.

Trzeba przywyknąć

Maska jest dość wydajna, tani ai łatwo dostępna. Owszem, oczyszcza,nie usunie głęboko osadzonych wągrów, ale zdecydowanie oczyści skórę z zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Maska się aplikuje dość ciężko, tj, konsystencja nie przypadła mi do gustu, zbyt leista jak dla mnie, brudzi ubrania i trzeba uważać ogólnie. Ale efekt po użyciu jest przyzwoity- skóra jest gładsza, czystsza, pory na skórze oczyszczone z płytkich zanieczyszczeń i niedoskonałości. Mam też wrażenie że chwilkę po zastosowaniu skóra ma równiejszy koloryt.

Dobra maska

Produkt zakupiony w Biedronce zamknięta w jasnej saszetce maseczka ma czarny kolor gęstą konsystencję śmierdzi alkoholem jest bezproblemowa w aplikacji i usuwaniu szybko zastyga pozostawia skórę miękką gładką oczyszczoną

Wykorzystała: kilka próbek

Dobra maseczka

Producent zapewnia, że maseczka:
- pozbywa się zanieczyszczeń ze skóry,
- oczyszcza pory
- wygładza
- absorbuje toksyny

Maseczka dla osoby ze skórą:
- Mieszaną
- tłustą
- trądzikową

Maseczkę użyłam na strefę T. :)
Dobrze poradziła sobie z usunięciem zanieczyszczeń i oczyszczeniem porów.
Jak dla mnie za taką cenę jest dobrą szybką alternatywą dla oczyszczania twarzy.
Konsystencja jest gęsta i klejąca. Jednak da się sprawnie rozsmarować na twarzy. Maseczkę trzymałam około 25 min. Po tym czasie oderwałam z twarzy, a to co pozostało starłam wacikiem nasiąkniętym wodą.
Jeśli ktoś maseczkę zastosuje na całą twarz to musi się liczyć z depilacją twarzy
Niby maseczka jest dobra, ale nie wiem czy kupię ponownie. ;)