Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów (nowa wersja)

Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów (nowa wersja)

Jedwab dla włosów o doskonałych właściwościach wygładzających:
- nadaje aksamitny połysk i gładkość,
- sprawia, że włosy wyglądają naturalnie, zdrowo i pięknie,
- włosy staja się miłe w dotyku i łatwe do rozczesania.

Dobry do zabezpieczania końcówek

Jedwab znajduje się w buteleczce z solidnego szkła. Opakowanie wyposażone jest w wygodną pompkę, która działa bez zarzutu i dozuje odpowiednią ilość. W opakowaniu znajduje się 30 ml produktu. Opakowanie jest przeźroczyste, więc można kontrolować stan zużycia.

Jedwab składa się głównie z:
-lotnych silikonów Cyclopentasiloxane i Cyclohexasiloxane,
-silikonu rozpuszczalnego w wodzie Dimethicone,
-usuwalnego delikatnym szamponem silikonu Amodimethicone.
Widać, że jedwab to głównie sylikony, które tworzą na włosach ochronną warstwę, a przy tym wygładzają, nabłyszczają, zmiękczają, zapobiegają elektryzowaniu włosów, a przy tym nie powinny obciążać.
Jedwab posiada konsystencję średnio gęstą, w kierunku lejącej. Jest tłusty i pachnie kwiatowo.

Stosowałam go zawsze na wilgotnych włosach. Dzięki temu łatwiej mi było je rozczesać. Jedwab nie przetłuszcza włosów, nie obciąża, ani nie powoduje, że wyglądają nieświeżo. Ale wiadomo, że nie wolno z nim przesadzać. Skutecznie potrafi okiełznać moje puszące się włosy. Ładnie podkreśla skręt i nabłyszcza. Sprawia, że włosy wyglądają zdrowo. Ale to tylko pozory. Według mnie patrząc na jego skład nadaje się on głównie do zabezpieczania końcówek, ponieważ nie ma w nim niczego pielęgnującego, co wpływałoby na poprawę kondycji i stanu włosów.

Zalety:
+nablyszcza,
+wygładza,
+ogranicza puszenie,
+pomaga rozczesać włosy,
+zapach,
+opakowanie.

Wady:
-na dłuższą metę nie nadaje się do stosowania na włosy, ponieważ nie ma w sobie niczego pielęgnującego,
-skład to głównie silikony.

U mnie się nie sprawdził

Jedwab kupiła moja mama, ale jakoś go nie używałam i oddała mi. Ja czułam, że to nie będzie dobry produkt dla moich włosów i nie pomyliłam się, ale zapach ma cudowny. Stosowałam na końcówki albo od połowy długości włosów zarówno na mokre jak i suche w celu ich ujarzmienia, bo włosy bardzo mi się puszą na końcach. Niestety produkt obciążał mi włosy. Już przy bardzo małej ilości włosy wyglądały na tłuste, było to bardzo nieestetyczne.

W porządku

Bardzo nabłyszcza włosy, wygładza je, ładnie pachnie ale ogólnie na dłuższą metę nie jest dobry dla włosów. Lepiej zainwestować w świadomą pielęgnację co sprawi, że włosy będą naturalnie wygładzone.

Mój ulubiony

Używam tego produktu bardzo długo i zużyłam już kilka opakowań. Czasami próbuję czegoś innego jednak zawsze koniec końców do niego wracam. Używam go zawsze po myciu na mokre włosy ponieważ przy suchych trochę je natłuszcza. Moje włosy są potem mięciutkie i nie puszą się co jest ogromnym plusem :) Produkt ten niesamowicie pachnie! <3 Fajne jest też to, że nie trzeba go nakładać dużo żeby był efekt przez co jest bardzo wydajny i starcza na kilka miesięcy. Podoba mi się też szklane opakowanie i jedyne co to przy tej pompce mam wrażenie, że nie jestem w stanie wydobyć resztki produktu i trochę się ta końcówka marnuje.

Przetłuszcza włosy

Całkiem niezły jedwab do włosów, o ile nie przesadzi się z ilością. Produkt jest jednak bardzo tłusty i już nawet niewielki nadmiar może spowodować przetłuszczanie się włosów. Należy nanosić małe ilości i po roztarciu w dłoniach wetrzeć równomiernie we włosy.

Moje włosy bardzo się puszą i odstają na wszystkie strony. Kosmetyk poradził sobie z tym i ujarzmił włosy. Nadaje lśniący wygląd, włosy wyglądają na bardziej zdrowe. Ma bardzo przyjemny zapach.

Ogólnie to nawet dobry produkt, ale myślę, że warto zainwestować kilka złotych więcej i kupić coś lepszego, coś co nie sprawia ze włosy tak szybko się przetłuszczają.

Ciężko się go używa

Stosowałam produkt do zabezpieczania końcówek. Mam wrażenie, że jak nałożę go odrobinę, to na włosach nic nie zostaje. Z drugiej strony, za duża ilość od razu potwornie skleja i strączkuje włosy. Nie potrafiłam używać tego serum tak, żeby być z niego zadowoloną.
Fajnie, że jest to dość duże opakowanie, szklane i przezroczyste. Produkt ma też przyjemny zapach.

Do prostowania

Bardzo dobry specyfik jeśli chodzi o prostowanie włosów. Używam go zawsze gdy chce, aby włosy się nie puszczy oraz były dłużej proste - oczywiście wspomagam się nim podczas używania prostownicy. Dobrze się nakłada (najlepiej nakładać od połowy włosów) ale trzeba uważać, żeby nie nałożyć go zbyt dużo bo miejscami na włosach zostawia plamy oleiste. Na włosy do ramion wystarcza mi max 3 pompki, która czasami niestety się zacina.

LUBIĘ

Plusy(+)
- wygładza
- piękny zapach
- zatrzymuję nawilżenie we włosie
- cena
- dostępność

Minusy(-)
- zakrętka

Podsumowując uwielbiam ten tani jedwab często do niego wracam :)

Spełnia oczekiwania

Na mokrych włosach zupełnie mi nie pomaga i nic nie daje (nawet jeśli chodzi o rozczesywanie), za to na suchych to już zupełnie inna bajka. Stosuję go tak mniej więcej od połowy długości włosów, skupiając się głównie na końcówkach. Wystarcza mi jedna pompka, a włosy stają się gładkie i błyszczące i się nie puszą.

Nie dla mnie.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Zabezpieczenie końcówek, nadanie blasku włosom.

Skład: Nic nadzwyczajnego. Standard jak na tego typu produkt, większość silikonu i emolient.

Opakowanie: Niewielkie przezroczyste opakowanie z pompką. Charakterystyczna dla marki szata graficzna, mnie osobiście nie urzeka, ale nie przeszkadza mi. Na górze plastikowa nakrętka, która ma dodatkowo ochronić produkt w transporcie. Niestety tego nie spełnia, bo odpada, a produkt się wylewa. Przez butelkę widać zużycie kosmetyku. Szklane opakowanie łatwo zbić.

Wrażenia: Po otwarciu ładny zapach, oleista konsystencja. Dobrze się nakłada i rozprowadza, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Przy za dużej ilości kosmetyk tłuści i strączkuje włosy. Pompka się nie zacina i dobrze dozuje. Pozornie niewielkie pudełko, a produkt jest bardzo wydajny. Ja używam głównie w celu zabezpieczenia końcówek, zarówno na mokre jak i na suche włosy się sprawdza. Na długości niestety mocno obciąża. Kiedyś częściej sięgałam po tego typu produkty, jednak zrezygnowałam w momencie kiedy wprowadziłam świadomą pielęgnację. Oleje naturalne dają podobny lub lepszy efekt, a są bezpieczniejszym zamiennikiem dla włosów.

Dobry produkt

Osobiście nakładam go na wilgotne włosy, przed wysuszeniem.
Dla mnie wystarczy jedno wyciśnięcie. Bardzo dobrze wygładza włosy, zwłaszcza końcówki. Produkt jest bardzo tłusty. Trzeba uważać aby nie przesadzić. Opakowanie jest bardzo wygodne. Produkt bardzo wydajny.

Rozczarowanie

Liczyłam, że owy produkt zachwyci mnie a jedynie rozczarował. Nie poradził sobie z moimi, puszącymi się włosami. Sprawił tylko,że przetłuszczały się.
Nie polecam.