Ziaja, Jeju, Białe mydło do twarzy przeciw sebum z nutą mango, kokosa i papai

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.88/5

Średnia ocena: 0.00/5

Cena PLN 7.20

Białe mydło do twarzy. Dokładnie myje, odtłuszcza, odblokowuje pory z nadmiaru sebum.

Kluczowe składniki:
- olej z kamelii japońskiej z wyspy Jeju koi i nawilża skórę
- wyciąg z czystka skuteczny w pielęgnacji cery trądzikowej
- roślinna pochodna aminokwasu glicyny głęboko nawilża naskórek

Produkt wegański.

Seria jeju:
- odpowiada na szczególne potrzeby młodej skóry
- poprawia wygląd, odświeża i upiększa
- pomaga pozbyć się niedoskonałości
- łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
- zawiera roślinne substancje aktywne
- pachnie koktajlem egzotycznych owoców - słodko i orzeźwiająco

w tubie
pasta
oczyszczanie twarzy
młoda
oczyszczające

Fajne mydełko

Mydło przede wszystkim łagodzi podrażnienia oraz zaczerwienienia, zawiera substancje aktywne z czystka. Ma bardzo delikatny zapach owoców, który nie drażni. Produkt odblokowywuje pory. Delikatnie ściąga skórę przy zmywaniu dlatego najlepiej nawilżyć skórę po użyciu tego produktu.

Świetne mydełko o ładnym zapachu

Mydło do twarzy Ziaja Jeju to prawdziwa perełka w codziennej pielęgnacji skóry. Jego delikatna formuła oczyszcza skórę, usuwając nadmiar sebum i zanieczyszczenia, jednocześnie nie naruszając naturalnej równowagi hydrolipidowej. Jednym z największych atutów tego produktu jest jego zapach, który jest po prostu niesamowity. Po regularnym stosowaniu tego mydła, zauważyłam wyraźną poprawę kondycji mojej skóry. Stała się ona bardziej czysta, odświeżona i matowa, co było zauważalne nawet po pierwszym użyciu. Dodatkowo, nie doświadczyłam żadnego uczucia ściągnięcia czy wysuszenia skóry, co potwierdza, że produkt jest łagodny i delikatny nawet dla skóry wrażliwej.

Świetnie oczyszcza

Mydło w tubce do oczyszczania cery - linia kosmetyków skierowana bardziej do młodych osób z cerą problematyczną, postanowiłam wypróbować ze względu na cerę z problemami. Mydło charakteryzuje się opakowaniem w postaci tubki - wygodne do użytkowania, charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem i szata graficzna bardzo dziewczęca w kolorze różu. Mydło dobrze oczyszcza twarz - nie podrażnia jej natomiast pojawia się uczucie ściągnięcia - ale nie używając codziennie nie wysusza cery i nie robi krzywy wręcz pomaga w nadmiernym wydzielaniem sebum . Produkt nie drogi jeśli chodzi o działanie - zdecydowanie skutecznie pomaga z walka z niedoskonałościami. Osobiście polecam po zastosowaniu dobrze nawilżyć.

Nie myje

Nie wolno zdradzać. Choć czasami mi się zdarza. Zdradziłam żel Jandę na rzecz tego mydła. Jak tylko je wycisnęłam na dłoń, to wiedziałam, że skądś znam tę konsystencję. Evrée - sodowa pianka truskawkowa. I tak samo jak tamta pianka, to mydło nie myje mi twarzy. Makijaż zmywam, kiedy wracam do domu 15-17, twarz myję wieczorem. I to mydło nie usuwa mi ani resztek makijażu (pod okiem mam pandę), ani sebum. Nie pieni się, skóra po umyciu jest nadal tłusta. Dłonie mam tłuste. Muszę się po tym mydle myć jeszcze raz. Bleh. I ma jakiś taki okropny zapach na koniec. Co mimo użycia kolejnego produktu do mycia twarzy, łazi gdzieś za mną i śmierdzi.

Po użyciu skóra jest odświeżona, ale polecam potem zastowac krem nawilżający

Ziaja Jeju Białe Mydło do Twarzy przeciw sebum to odświeżający produkt, który przynosi mieszane wrażenia. Nuty mango, kokosa i papai dodają mu przyjemnego zapachu, jednak mogą być zbyt intensywne dla niektórych osób preferujących bezzapachowe kosmetyki do twarzy.

Mydło efektywnie oczyszcza skórę, zwłaszcza w obszarach dotkniętych nadmiernym sebum. Konsystencja jest lekka, co ułatwia stosowanie, ale może być zbyt wysuszająca dla skóry suchej. Po użyciu skóra jest odświeżona, ale polecam potem zastowac krem nawilżający.

Opakowanie jest praktyczne, a jego szata graficzna schludna. Dla osób z problemem nadmiernego sebum, Ziaja Jeju Białe Mydło do Twarzy może być skutecznym rozwiązaniem.

Nie wyszusza twarzy jednocześnie dokładnie ją oczyszczając

Pasty używałam około 2 lata temu i baaardzo dobrze ją wspominam. Pierwszy zachwyt był już przy samym opakowaniu, skromne ale bardzo ładne i delikatne. Zapachu już nie pamiętam :/
Co do najważniejszego, czyli działania, to coś pięknego, mydło to usuwało 100% zanieczyszczeń i sebum z twarzy, było to czuć przy dotyku, że skóra jest tak czysciutka że nie da się mieć jeszcze czystszej twarzy, przy czym nie jest ona jakkolwiek wyszukana ani napięta. Dodam że mydło nie wpłynęło ani negatywnie ani pozytywnie na mój trądzik, czyli jest okej.
Jest to produkt bardzo ale to bardzo wydajny, bo mała ilość wystarczy żeby umyć całą twarz, szyję, dekolt. Mi wystarczyło naprawdę na coś koło 5-6 miesięcy i do dziś nie wiem jak taka mała tubka starczyła na tyle czasu. Było to w sumie dość irytujące bo lubię testować nowe rzeczy i czekałam już kiedy to mydło wreszcie się skończy...
Podsumowując do cery przetłuszczającej to totalny sztos, który w dodatku kosztuje parę zł i starcza nawet do pół roku

Super mydełko do mycia twarzy!

Na wstępie chcę coś dodać o tym, dlaczego skóra po użyciu tego produktu jest taka, jak po umyciu się zwykłym mydłem w kostce.
Jeśli chcesz to pominąć, przejdź do kolejnego akapitu. :)

Na opakowaniu jest wprost napisane BIAŁE MYDŁO i GŁĘBOKIE OCZYSZCZENIE.
Skóra pozostaje "szorstka" w dotyku, ponieważ mydełko to jest dość SILNE, dlatego że w składzie posiada Sodium Hydroxide - czyli sole alkaliczne, które po wyschnięciu przyciągają wodę ze skóry (Hydrofilowość), powodując łuszczenie się skóry i uczucie szorstkości. Składnik ten odpowiada za pienienie się produktu i pozbyciu się olei oraz tłuszczy. Po pozbyciu się brudu i sebum z twarzy wydaje się ona szorstka i sucha - dlatego TRZEBA zastosować tonik i najlepiej serum lub krem do twarzy, ponieważ naruszyliśmy barierę hydrolipidową oraz mikrobiom skóry.

Co do działania to skóra jest faktycznie szorstka w dotyku, ponieważ jest GŁĘBOKO OCZYSZCZONA - pozbawiona sebum i brudu.

Tak czy inaczej uwielbiam to mydełko - jednak NIE stosuję go codziennie. Zazwyczaj używam go po zmyciu płynem micelarnym "cięższego" makijażu lub po zbyt dużym wysiłku (spoceniu się) i, jeśli już, tylko wieczorem.

Producent poleca ten produkt dla osób z niedoskonałościami i do skóry przetłuszczającej się.
Jednakże trzeba pamiętać, że przy zbyt głębokim oczyszczaniu skóry problematycznej może wystąpić nasilenie objawów!

Mydełko to BARDZO mocno się pieni. Piana ta jest bardzo gęsta i miękka.
Opakowanie może wydawać się malutkie, ale produkt jest bardzo wydajny (dzięki mocnemu pienieniu się). Naprawdę wystarczy dać kropelkę mydełka ma wilgotne dłonie, mocno i szybko rozsmarować, co da nam gęstą i miękką piankę.

Zapach faktycznie jest egzotyczny - przypomina zapach Piña Colady.

Podsumowując: polecam ten produkt dla osób do skóry normalnej i przetłuszczającej się, ALE trzeba pamiętać o dalszych krokach pielęgnacji, czyli tonizowanie i nawilżenie, ponieważ mydełko to BARDZO silnie oczyszcza skórę.

Jeśli jesteś zawiedziony/a tym produktem: nie wyrzucaj! Użyj jako żelu do mycia rąk lub innych partii ciała! :)

Bardzo fajnie sie pieni

Stosuję od niedawna, ale jestem bardzo zadowolona, żel się pięknie pieni, twarz po użyciu jest gładka i miła w dotyku, ładnie oczyszcza skórę i jest bardzo wydajny. Bardzo polecam

Czarna magia mydeł w kostce

Od czego by tu zacząć... może od tego, że nienawidzę mydeł w kostce. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, może zacząć czytać następne recenzje.

Okej, ktoś tu został? Generalnie, chodzi o to uczucie; głównie na dłoniach, ale też na twarzy, w czasie aplikacji produktu. Taka... "szorstkość" - zupełnie jak w mydle w kostce. Spotkałam się z tym w paru produktach (jest taki jeden składnik za to odpowiedzialny, ale składów za często niestety nie czytam, więc odkrywam to na własnej skórze), ale w tym kosmetyku to jest już przesada i wydaję mi się, że każdy to zauważa (swoją drogą na kanale "W Krainie Składów" pojawił się ten wątek i na tapecie wylądowało właśnie mydło Jeju), tylko może nie każdemu to przeszkadza.

Samo działanie też nie jest powalające, więc moje serce nie krwawiło, gdy przestałam używać tego produktu. Osobiście zdecydowanie nie polecam.

✰ Red Marble ✰

Białe mydełko

To mydełko stosuje już bardzo długo. Mydełko najbardziej lubię używać podczas porannej pielęgnacji. Jest bardzo przyjemne w konsystencji, kremowe. Bardzo pięknie pachnie, delikatnie kokosem, papają oraz nutą mango.
Moja skóra twarzy jest dobrze oczyszczona, oraz delikatna. Mydełko nie powoduje u mnie ściągnięcia skóry. Jest bardzo deliktane, nie szczypie w oczy. U mnie załagodziło także przebarwienia i podrażnienia.
Produkt znajduje się w wygodnej tubce do wyciskania, ma 75 ml.

O Jeju, jaka tragedia

Mam cerę tłustą, problematyczną, skłonną do pojawiania się na niej niedoskonałości. Wydawałoby się więc, że mydło od Ziai to produkt dla mnie. No, ale jednak nie dla mnie. Zaskoczenie? Też nie.

Mydło w kolorze perłowym jest mocno zbite i gęste. Trudno się rozprowadza po twarzy, jeszcze trudniej je zmyć. Szczypie w oczy, wchodzi w nozdrza, zostaje w linii włosów. Myjka powinna być maksymalnie krótka, jeśli nie chcemy stracić oczu. Jak to zrobić jednak, gdy produkt zastyga i nie chce się zmyć? A zmyć trzeba i to porządnie, bo inaczej pozasychają białe gluty na twarzy i włosach i będzie jeszcze gorzej.

Szata graficzna słaba - jak to u Ziai - bez żadnego pomysłu na markę. Mogliby w końcu zapłacić za sensowne projekty loga i szat graficznych, tak aby wyróżnić każdą serię. Chociażby wynająć grafika, a nie bombardować każde opakowanie tonem zbędnych informacji na opakowaniach. Jasnoróżowy plastik, torebeczka i tona tekstu - to pomysł na różową serię wg Ziai. Tyle dobrego, że jest z tych miękkich, więc łatwo wycisnąć z niego produkt. Zatrzask jak zwykle szwankuje, produkt się wydostaje, nie nadaje się w podróż.

Myślałby człowiek, że chociaż zapach będzie orzeźwiający, taki nieco egzotyczny. No i nawet czuć trochę sztuczną papaję, mango i kokos. Ale już w trakcie aplikacji sztuczna papaja, mango i kokos zamienia się bezceremonialnie w zapach zwykłego, szarego mydła.

I już przechodzimy do kolejnego aktu tej tragedii, czyli działania. Mydło zostawia twarz w stanie fatalnym. Szczypiącą, wysuszoną , piekącą. Z natury mam cerę ekstremalnie tłustą, a po umyciu tym mydłem mam ekstremalnie suchą. Suche skórki wiszą mi na twarzy. To to jest to rozwiązanie na nadmiar sebum? Zresztą, gdy doprowadzi się do przesuszenia cery, nawet tej tłustej, to oddaje ona zdwojoną dawkę sebum, tak żeby wyrównać sobie braki i spustoszenie, które sieje to mydło. Nie można wytrzymać nawet chwili, tylko od razu trzeba zaaplikować hektolitry toniku i kremu nawilżającego. Twarz pokryta jest białym nalotem, a skóra jest ciągle nienaturalnie spięta, nawet po zastosowaniu kremu. Wypryski i zaskórniki nie tylko nie znikają, ale pojawiają się nowe. Nie ma co się dziwić skład pozostawia wiele do życzenia: glikol propylenowy otrzymywany z ropy naftowej, wodorotlenek potasu czy wodorotlenek sodu stosowany do twardych mydeł i syntetycznych środków piorących. Po prostu to mydło jest za mocne w swym działaniu, co empirycznie i dobitnie każdy sam może się przekonać, kto ma stany zapalne na twarzy - te uszkodzone miejsca zaczynają palić ogniem piekielnym!

Może i dobry do mycia, ale czy ma właściwości pielęgnacyjne tak jak pisze na opakowaniu?

Dostałam to mydełko w prezencie. Normalnie używam na stałe mojej ulubionej, delikatnej pianki od OnlyBio, ale stwierdziłam że dam szanse i temu produktowi i wypróbuje.

Stosuje to mydełko od kilku miesięcy na przemian z wyżej wspomnianą pianką - stosując raz dziennie jest bardzo wydajne. Nakładam po małej "kuleczce" na czoło, brodę, policzki i rozsmarowuje. Po kontakcie z wodą cała twarz staje się po chwili biała. Chwilę masuje i zmywam. Zawsze potem nakładam tonik i krem. Te 3 rzeczy to podstawa, nie wyobrażam sobie umyć twarzy i jej potem chociażby nie stonizować. Gdyby ocenić sam efekt zaraz po umyciu twarzy to skóra jest dobrze oczyszczona, promienna, może lekko ściągnięta.

Co to składu .. zawsze ciekawi mnie fakt, że piszą na opakowaniu składniki aktywne, które w gruncie rzeczy znajdują się w połowie albo pod koniec składu - tak też w tej sytuacji. Np. olej z kamelii japońskiej, który powinien nawilżyć skórę, nie może się wykazać jak znajduje się za połową składu, zresztą w życiu bym nie przypisała temu mydełku właściwości nawilżających.

Podsumowując, mi osobiście odpowiada mycie nim raz na kilka dni, bo mam wrażenie że stosując codziennie działa zbyt mocno, wolę nadal moją piankę. Warto wypróbować i sprawdzić czy to coś dla was :)