Yves Rocher, So Elixir EDP

Yves Rocher, So Elixir EDP

Urzekająca zapachem orientalna kreacja z 2009 roku takich kreatorów jak Olivier Creps, Marie Salamagne i Jecgues Cavallier.
Nuty zapachowe: bergamotka, róża damasceńska, jaśmin, esencja paczuli, bób tonka i ekstrakt kadzidła - zapach prawdziwie kobiecy, ciepły, otulający i zmysłowy niczym orientalne olejki.
Podaruj sobie odrobinę rozkoszy w chłodne jesienne wieczory...

Kategoria: orientalna

Nuty zapachowe: bergamotka, róża damasceńska, jaśmin, esencja paczuli, bób tonka, ekstrakt kadzidła

74% jesień/zima 26% wiosna/lato

Flowerbomb

Kupiłam zasugerowana opiniami, że są zbliżone do moich ukochanych mademoiselli, szukając tańszej alternatywy na codzień. Niestety w żadnym stopniu nie przypominają chanel, moim zdaniem jest to odpowiednik flowerbomb. Nie ukrywam, że jestem lekko zawiedziona aczkolwiek zużyje ponieważ nie są najgorsze a nienawidzę „tanich” perfum, te są na granicy tandety z czymś ciekawym.

Uwielbiam

Jestem miłośniczką delikatnych ale uwodzicielskich zapachów. Ten jest dość wyrazisty ale zakochałam się w nim. Zapach w połączeniu ze skórą czy ubraniem jest obłędny. Ciągle go czuję, jest bardzo trwały a nawet im dłużej na skórze tym ładniej pachnie. Trzeba tylko uważać żeby za dużo nie szaleć z psikaniem bo naprawdę jest mocny.

Rozgrzewający złoty eliksir

Bardzo bogaty, apetyczny, różano-drzewno-cytrusowy zapach. Daje wrażenie połączenia gęstego słodkiego nektaru i grzańca. To prawda, że ma wspólne nuty zapachowe z Coco Mademoiselle, nie nazwałabym go jednak zamiennikiem ze względu na całkowicie inny odbiór obu zapachów. So elixir jest cięższy i bardziej wieczorowy, wręcz jadalny i apetyczny w odbiorze, jednak nie w stylu zapachów gourmand, przywodzi raczej na myśl gorący napój. Zdecydowanie wart swojej ceny.

Okej na codzień

Zapach wyrazisty na pewno pobudza wyobraźnię.
Nie utrzymuje się zbyt długo.
W porządku na co dzień.
YR ma lepsze i gorsze zapachy, ten znajduje się na średniej półce.

Za dużo cukru w cukrze

Początkowo podobał mi się ten zapach, kilka razy go użyłam, ale szybko mnie zmęczył.
Jest baaardzo słodki, wręcz kleisty, ulepkowaty. Lubię słodycz, ale kiedy jest przełamana jakąś nutą drzewną, bądź cytrusową, żeby nie było mdląco.

Tu niestety zapach cukierkowy, gęsty, do tego płaski jak stolnica, w upalne dni wręcz dusi.

Takie zapachy pewnie mają swoich zwolenników, jednakże ja nim nie jestem. Powędrował dalej.

Bardzo polubiłam

Bardzo polubiłam ten perfum i dość często po niego sięgam. Bardzo piękny , zmysłowy, uwodzicielski zapach a po pewny czasie od użycia zapach bardziej pięknieje. Wydobywają się wszystkie nuty zapachowe. Bardzo trwały. Wspaniała kompozycja zapachowa. Ekskluzywnie wyglądający flakon.. Dość wydajny. Zapach nie jest duszący czy mdlący, dla mnie idealny. Choć na początku może robić wrażenie duszącego mocnego zapachu, po czasie łagodnieje.

Zbyt mocny

Zapach dość intensywny. Jak dla mnie dość mocny i nie do końca są to moje nuty zapachowe. Za to na pewno można go zaliczyć do trwałych. Flakon bardzo ładny, ponadto z tej serii dostępnych jest kilka zapachów więc jeśli ktoś lubi kolekcje na toaletce to jak znalazł. Cena czasem kosmiczna, ale też duża szansa trafić na promocję lub otrzymać jako gratis. Występuję też jako szklana miniaturka.

Kwiaty oulone kadzidem i zapachem bobu tonki.

Zapach otwiera się bardzo ostro, nawet jak uniseks, jest duszny, mocny i charakterny, odrobinę czuć chemiczne nuty, potem , gdy już osiądzie na skrzórze do głosu dochodzi bób tonka i kadzidło w wtedy robi się wytrawnie i wieczorowo, elegancko i ładnie, ale niestety wciąz zapachowi towarzyszą sztyczne nuty.Mnie on pasuje na elegancką służbową kolację, bo nie ma w nim erotyzmu, romansu, jest mało kobiecości i feromonów.Trwałosć bardzo dobra, cena w promocji tak, flakon prosty i nijaki.

Bardzo kobiece

Pierwszą buteleczkę tych perfum otrzymałam w podziękowaniu za zamówienie jako jeden z 3 dostępnych prezentów byłam bardzo ciekawa tych perfum. Muszę przyznać, że są dla mnie piękne, ja osobiście bardzo lubię wyraźne dość mocne perfumy, które są idealne na większe wieczorowe wyjścia.
Nuty zapachowe to: bergamotka, jaśmin, róża damasceńska, paczula, kadzidło i bób tonka.
Zapach pięknie rozwija się z czasem od użycia. Perfumy są bardzo trwałe i również mega wydajne ze względu, że wystarczy ich niewielka ilość by otulać się nim przez cały dzień.
Zamknięte w pięknej buteleczce, klasycznej i ekstrawaganckiej nadającej zmysłowości.
Osobiście jestem w nich zakochana i pewnie zostanie tak na dłużej.

Kobiecy ciepły otulający

Ta wersja to lżejsza siostra So Elixir Bois Sensuel
Można powiedzieć bardziej klasyczna.

Zapach ciepły, balsamiczny, o pięknych kwiatowych i lekko orientalnych nutach, doskonale wyważonych , bardzo ladnie rozwija sie na ciele. Te perfumy wręcz tańczą na skórze uwalniając swoje aromaty.

Czuć słodkość róży i jaśminu a także paczuli. W tle szaleje gdzieś odrobina bergamotki dodając im odrobiny lekkości.
Są eleganckie i dodają niesamowitego pazura małej czarnej, uwielbiam nimi pachnieć! Ogon zapachu będzie ciągnął się za Tobą długo.

Flakonik jaki jest każdy widzi: mały , zgrabny i poręczny.

Zapach trwały raczej na wieczór i chłodniejsze dni ze względu na ciepło i słodkość jaką oddaje , choć ja używam je cały rok. Dla amatorek niebanalnych zapachów.
Lubię je mieć na wyjątkowe okazje.

Paczulowe chłodne kadzidło

Zapach to kwestia gustu, w zasadzie jednemu podoba się w perfumach róża, inni szukają piżma, ale do rzeczy:

Uwielbiam paczulę. Tutaj jest ona intensywna i wybija się na pierwszy plan. Reszty nut nie potrafię opisać hehe, ale ładnie współgrają i tworzą piękny zapach o nawet dobrej trwałości. Gdzieś wyczytałam że zapach jest kadzidlany i trochę się z tym zgodzę.
Mój mężczyzna nie skomplementował ani razu, no cóż, trudno.
Zapach na jesień i zimę, a latem i wiosną - na elegancki wieczór.

Bardzo go lubię, szczególnie, że w promocji jest za 100 zł w Yves Rocher. Cena przystępna. Niestety wydajność słaba; z każdym psiknięciem ulatnia się spora ilość perfum i dlatego ich tak szybko ubywa.

Na pewno kiedyś do nich wrócę, bo wśród paczulowych perfum są chyba najbardziej przystępne cenowo. Piękny zapach, kobiecy.

Mężowi bardzo się podoba jak pachnę ;)

Te perfumy bardzo przypadły do gustu mojemu Mężowi, twierdzi, że pachnę cudownie ;) Mi osobiście te perfumy nie podobają się aż tak bardzo, a zwłaszcza ich brak trwałości na mojej skórze. O dziwo chyba dłużej trzyma się na ubraniach (!). Na szczęście dostałam ten produkt w gratisie za zakupy w Yves Rocher, bo myślę, że żałowałabym wydanych na nie pieniędzy. Zapach idealny na okres wiosna, lato - lekki, przyjemny, kwiatowy. Zdecydowanie bardziej na dzień niż na wieczór.