Klorane, Serum a la Quinine & Edelweiss BIO (Serum przeciw wypadaniu włosów z chininą i organiczną szarotką)

Stres, okres poporodowy, zmęczenie, genetyka - formuła opracowana dla wszystkich typów wypadania włosów. Wysoce skuteczny koncentrat działa na skórę głowy, aby przywrócić włosom siłę i witalność, dzięki kompleksowi składników aktywnych:
• Chinina - Kofeina, aby wzmocnić zakotwiczenie włosów w skórze głowy i spowolnić ich wypadanie;
• ORGANICZNA Szarotka, aby wspomagać regulację cykli włosa i aktywować wzrost włosów;
• Witaminy z grupy B – Mangan, aby w połączeniu z masażem wspomagać mikrokrążenie skóry głowy.

• +3000 włosów przy jedynie 12 zastosowaniach;
• Po 1 miesiącu wypadanie włosów jest zredukowane;
• W ciągu 3 miesięcy, włosy są gęstsze i bardziej sprężyste;
• Zawiera kompleks aktywnych składników, istotnych dla wzrostu mocnych i zdrowych włosów: chinina, kofeina, Organiczna szarotka, mangan, witaminy z grupy B;
• Synergiczne i udowodnione działanie składników aktywnych przeciw wypadaniu włosów, dla wzmocnienia włosów;
• Do wszystkich rodzajów wypadania włosów;
• Dla kobiet i mężczyzn;
• 1 butelka starcza na całą 3 – miesięczną kurację;
• Zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego;
• Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego;
• 0% Silikonów / Olejów mineralnych.
• Formuła została przetestowana ponad 1248 razy6
• Butelka pochodzi z recyklingu i nadaje się do recyklingu

serum
w sprayu

Klorane Serum przeciw wypadaniu włosów

Serum sprawdziło mi się naprawdę bardzo dobrze. Po miesiącu wcierania, zauważyłam pierwsze baby hairy. Zapach jest całkiem ok, trochę ziołowy, trochę apteczny. Aplikacja super prosta, dzięki pompce. Jeśli włosy będą dalej tak fajnie odrastać, to chętnie kupię drugie opakowanie.

Raczej nie polecam

Szampon ma nie przyjemny zapach ponad to własny po jego użyciu są suche i trudne do rozczesania. Na skórze głowy pojawił się łupież włosy zaczęły wypadaćSzampon ma nie przyjemny zapach ponad to własny po jego użyciu są suche i trudne do rozczesania. Na skórze głowy pojawił się łupież włosy zaczęły wypadać. Nie polecam produktu.... Nie podoba mi się zupełnie własny są bardziej zniszczone niż były

Super wcierka

Pierwsze co urzekło mnie w tym produkcie to zapach. Jest piękny, ziołowy, może trochę męski, ale bardzo przypadł mi do gustu. Wcierka ma bardzo wygodny aplikator, który ułatwia dotarcie do skóry głowy pomiędzy włosami. Wcierki zazwyczaj używałam na suche włosy na noc przed myciem głowy na drugi dzień. Wydaje mi się, że wcierka lekko przetłuszczała włosy. Nie stosowałam jej na mokrą skórę głowy, więc nie wiem jak się zachowuje wtedy. Zauważyłam, że pojawiło mi sie sporo nowych babyhair'ów. Razem z tą wcierką używałam również innej na zmianę z ta, ale wydaje mi sie, że ta wcierka wzmocniła efekt. Polecam, bardzo przyjemna wcierka

przyjemne serum, ale nie dla wrażliwców

Serum zamknięte jest w poręcznej butelce z atomizerem. Stosowałam je co drugi dzień, robiąc delikatny masaż skóry głowy. Czasami po takim masażu odczuwałam delikatne mrowienie. Serum jest na bazie alkoholu - warto obserwować czy skóra głowy nie reaguje podrażnieniem. Zapach ma ziołowy, ale raczej nie utrzymywał się po nałożeniu. Największy plus jaki zauważyłam to faktycznie redukcja wypadania. Mniej włosów zostaje po myciu pod prysznicem i na szczotce. Nie zauważyłam przyspieszenia wzrostu ani baby hair, ale może jeszcze za krotko stosuję.

Gdzie te efekty?!

Zacznę tę recenzję od ogólnego opisu moich włosów oraz sytuacji, w jakiej się znajduję.
Otóż, drogie panie - jestem posiadaczką włosów...trudnych ;). Niegdyś były niesamowicie gęste, ale stres i kilka ciąż wpłynęło na tę gęstość w znaczącym stopniu - moje włosy wypadają, są przerzedzone, w dodatku na tyle głowy, tuż nad karkiem, mam miejsca niemal łyse (łysienie telogenowe). Staram się pielęgnować je jak najlepiej, ale wrażliwa skóra głowy nie ułatwia mi tego zadania.

Mimo to, podeszłam do kosmetyków Klorane z ogromnym entuzjazmem - oczekiwałam zmniejszenia wypadania oraz (być może) baby hair i ogólnego wzmocnienia włosów.
Szampon nie spełnił moich oczekiwań, ale przyznam szczerze, że dużo większe nadzieje pokładałam w tym serum. I cóż z tego wyszło? Ano nic, bo po recenzowanej wcierce również nie widzę żadnych efektów...

ZALETY:
+Bardzo ładne i przede wszystkim funkcjonalne opakowanie. Mamy tutaj niedużą, ale bardzo zgrabną butelkę wykonaną z ciemnobrązowego plastiku (ale spokojnie, pod światło doskonale widać zużycie), wyposażoną w podłużny aplikator - dzięki niemu możemy bez trudu dotrzeć do nasady włosów, a o to przecież w tym chodzi. Sam atomizer-aplikator działa, jak trzeba - nie zacina się i dozuje tyle produktu, ile zechcę. Dodatkowo aplikator został zabezpieczony zatyczką, co umożliwia nam bezpieczne przechowywanie oraz zabranie kosmetyku w podróż.
+Lekka formuła - serum jest wodniste i bezbarwne (dla mnie to dość istotne, ponieważ rozjaśniam włosy). Produkt nie przetłuszcza włosów, ale tu zaznaczę, że ja mam naprawdę BARDZO suchą skórę głowy oraz same włosy.
+Przyjemny, ziołowy aromat.
+Naturalny skład - ale znowu należy zaznaczyć, że akurat ta wcierka jest oparta na alkoholu! Trzeba mieć to na uwadze.
+Serum nie podrażnia mojej wrażliwej skóry (w przeciwieństwie do szamponu).
+Nie wysusza.
+Jest dość wydajne - używam go co drugi dzień (zgodnie z zaleceniami producenta) od miesiąca i mam jeszcze pół butelki - wprawdzie na zalecaną trzymiesięczną kurację taka butelczyna nam nie wystarczy, ale już na dwa miesiące powinna starczyć spokojnie :).

WADY:
-Pomimo sumiennego wcierania połączonego z delikatnym masażem, po miesiącu nie widzę niestety obiecywanych efektów - wypadanie jest takie, jakie było przedtem, nie ma też baby hair (dla porównania - po cynamonowo-szafranowej wcierce Sattvy bejbiki pojawiły się mega szybko!). Włosy nie są ani mocniejsze, ani zdrowsze. Najbardziej zależało mi na zmniejszeniu wypadania - a pukle nadal lecą, jak szalone...
-Uważam, że cena jest zawyżona - ponad 100 zł za produkt, który w moim przypadku nic nie daje, to po prostu pomyłka - i też głównie dlatego nie przedłużę kuracji po zdenkowaniu tego opakowania. Gdybym jeszcze widziała JAKIEKOLWIEK efekty, to co innego, wówczas odżałowałabym tę stówkę i kupiłabym drugą butlę - ale że efektów brak, to nie widzę żadnego sensu w zakupie drugiego opakowania.

Reasumując - nie jestem zadowolona, absolutnie. Miałam prawo oczekiwać zmniejszenia wypadania oraz ogólnego wzmocnienia włosów, ponieważ go obiecuje nam producent, Po miesięcznej kuracji nie zaobserwowałam żadnych efektów, dlatego nie ponowię zakupu i wracam do wcierki, która u mnie działa - a Klorane muszę podziękować, niestety.

*Dziękuję Klubowi Recenzentki za możliwość wzięcia udziału w teście kosmetyków Klorane*

na pewno trzeba powiedzieć, że wiele potrafi.

Z serią Klorane z chininą miałam już styczność wcześniej w postaci odżywki na długość włosa. Ta co prawda nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia (jak i na większości jej użytkowniczek), ale postanowiłam dać szansę wcierce i szamponowi, jako tym produktom, które mogą realnie zadziałać na cebulki włosów.

Z samym wcierkowaniem nie mam ogromnego doświadczenia. Przyznaję szczerze, że nie po drodze mi z tego typu kosmetykiem. Ale może powinnam zmienić swoje podejście, bo benefity używania wcierki mogą zaskoczyć.

Ta z Klorane ma świetny dozownik, zaadoptowany w sam raz, by wcierkę aplikować szybko i bardzo efektownie.

Wcierka ma postać ppłynubo herbacianej barwie, charakteryzuje się specyficznym ziołowym zapachem, choć ten nie jest tak intensywny, by przeszkadzał.

Bezpośrednio po aplikacji daje uczucie mrowienia i delikatnego chłodzenia, stąd wrażenie intensywnego jej działania.
Niestety! Bazuje na alkoholu. Ten co prawda wspomaga transport składników aktywnych do cebulek.
Ale jednocześnie może podrażniać skórę głowy (tak było w moim przypadku, moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa) i wzmaga przetłuszczanie włosów. Co do ostatniej kwestii jestem o niej przekonana, bo normalnie ten problem nie dotyczy mnie aż w takim stopniu.

Czy może więc zmniejszać czas świeżości włosa? Bo miałam wrażenie, że wzmaga i przyspiesza przetłuszczanie.

Jak wpłynęła na wypadanie? Zmagam się z wypadaniem włosów hormonalnym, poporodowym. To ciężka i nierówna walka, bo nawet dermatolodzy rozkładają ręce w tym przypadku i orzekają, że te włosy, które mają wypaść, powinny wypaść.
Włosów na szczotce mimo wszystko zauważyłam mniej, ale cieszy mnie bardziej inna kwestia: szybko pojawiające się baby hair. Tak więc stymulacja wzrostu nowych włosów na pewno działa na pewnym poziomie.

Wcierkę stosowałam w zestawie z szamponem i wierzę, że w takim zestawie ma szansę dać najlepsze rezultaty.

Nie kupię ponownie

Nie używałam regularnie ponieważ wcierka nie nadawała się dla mnie. Po każdym użyciu moje włosy były tłuste. Wyglądały jak bym ich wcale nie myła. Więc ciężko mi powiedzieć czy po regularnym stosowaniu miala bym efekt taki jak obiecuje producent.

Ja nie sięgnę po nia na pewno.

Znaczaco poprawia kondycję włosów

Serum naprawdę działa. Włosy są po nim zdecydowanie mocniejsze, błyszczace. Serum nie podrażniło mnie, a mam naprawdę wrażliwa skórę głowy. Według mojej subiektywnej opinii, zmniejsza wypadanie włosów. Widać to choćby przy porannym czesaniu. Serum ładnie pachnie i sama aplikacja jest bardzo przyjemna i łatwa. Dodam, że serum nie obciąża włosów i nie powoduje szybszego przetłuszczania, co jest ważne dla posiadaczek cienkich włosów.

Ziołowe serum

Serum znajduje się w ciemno brązowej buteleczce z atomizerem o pojemności 100 ml. Dzięki atomizerowi serum rozpyla się w równomiernie i jest to bardzo wygodne przy aplikacji na skórę głowy. Serum ma zapach bardzo intensywny i ziołowy oraz wyczuwalny w składzie alkohol. Konsystencja produktu jest lekka, nie jest lepka, szybko się wchłania.
Po zastosowaniu serum przeciw wypadaniu włosów nie zauważyłam oszałamiających efektów hamujących ich wypadanie, pojawiły się za to małe włoski tzw. baby hair. Niestety wmasowywanie produktu w skórę głowy nasiliło jej przetłuszczanie się.

Jeśli masz problem z wypadaniem - zaryzykuj i kup to!

Kiedy zaczęłam stosować ten produkt, byłam na etapie totalnej katastrofy jeśli chodzi o wypadanie włosów. Dlaczego?
1. Po ciąży moje hormony zaszalały i postanowiły chyba, że powinnam zmienić fryzurę - czyli ogolić się na zero :/
2. Jesień - zawsze wtedy moje włosy, normalnie gęste i relatywnie silne, odwalają kitę...
3. Brak snu, jedzenie czego popadnie i kiedy się uda, zaniedbywanie włosów (bardzo delikatnie powiedziane...) i generalnie słaby czas.
Czy to było wyzwanie? Oh, było.
Czy ten produkt podołał?
W mojej opinii TAK!
Po pierwsze super się go stosuje - pompka sprawia, że jego aplikacja trwa chwilę i łatwo pokryć nim całą skórę głowy.
Używałam go po umyciu głowy szamponem z tej samej linii, nie zauważyłam dodatkowego obciążenia ani przetłuszczenia. Włosy były odbite od nasady, ładnie się układały, były bardziej lśniące.
Producent twierdzi, że buteleczka starcza na trzy miesiące - moim zdaniem spokojnie na pół roku.
Zauważyłam, że na szczotce/gumce/odpływie zostaje dużo mniej włosów z każdym tygodniem stosowania.
Mało tego, chyba pojawiają się baby hair!

Dodam, że moim zdaniem to właśnie to serum jest za to odpowiedzialne. Sam szampon nie dałby takich efektów, nie ma się co oszukiwać.

Czy jest warte swojej ceny? To dyskusyjne.
Ale jeśli widzisz, jak w zastraszającym tempie tracisz włosy, to wszystko, co choć odrobinę poprawia tą sytuację, jest warte swojej ceny.

Pięknie pachnie, łatwo sie rozprowadza, chłodzi

Serum ma wszystko co serum miec powinno. Przyjemny zapach, latwy w uzyciu aplikator. Nie obciaza włosów. Nie przetluszcza skóry głowy.

Wraz z szamponem swietniw odbija wlosy od nasady i widocznie zmniejszylo wypadanie włosów.

Warte swojej ceny. Przyjemnie chlodzi co daje dodatkowe uczucie odświeżenia.

W porządku

Od dawna chciałam przetestować kosmetyki marki Klorane i szczęśliwie złożyło się, że otrzymałam je do testów od Klubu Recenzentki Wizażu.

Od kilku miesięcy mam problem z nadmiernie wypadającymi włosami (prawdopodobnie pocovidowo). Nie powiedziałabym, że kosmetyki Klorane to wypadanie zatrzymały, ale mam wrażenie, że ostatnio tracę jednak mniej włosów - choć nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, że to z powodu zmiany kosmetyków do włosów.

Wcierka jest w porządku - skóra głowy mnie po niej nie piecze, łatwo się ją stosuje (wielki plus za aplikator!). Ma trochę zbyt intensywny zapach jak na mój gust, ale dość szybko się ulatnia. Co do działania, to jak już wspomniałam - nie jestem pewna, bo mamy tu za dużo czynników (zmiana diety, suplementacja, czas po chorobie + miesiąc stosowania to moim zdaniem trochę za krótko, by jednoznacznie ocenić efekty) ale z pewnością będę stosować dalej. Miejmy nadzieję, że razem z szamponem z tej serii i suplementacją da radę i pomoże mi odhodować włosy.