Rare Beauty, Always An Optimist Soft Radiance Setting Powder (Sypki puder rozświetlający)

Ten bardzo drobny, jedwabisty puder mineralny o lekkiej konsystencji nie zawiera talku i tworzy jednolity, transparentny efekt o naturalnym, subtelnie rozświetlonym wykończeniu.
Przedłuża trwałość makijażu, tuszuje pory i wygładza powierzchnię skóry. Idealna trwałość, zero grudek.
Piękna cera o matowym wykończeniu i uczucie komfortu przez cały dzień.
Możesz zabrać go ze sobą wszędzie: specjalne opakowanie jest szczelnie zamykane, dzięki temu możesz zabierać je bez obaw.

sypki, rozświetlający
utrwalające, matujące

Piękny efekt, lecz nietrwały

Jak w tytule. Kosmetyk daje przepiękny efekt na twarzy- ujednoliconej, miękkiej i świetlistej skóry, ale niestety przy mojej mieszanej w kierunku tłustej cerze ten efekt utrzymuje się max godzinę jeśli zastosujemy tylko ten puder. Zapewne wpływ na to mają też obecne upały dochodzące do 35 stopni. Ale wcześniej przy temperaturach 20-25 stopni było lepiej z tym czasem o może pół godziny. Ciekawa jestem jak będzie sprawował się jesienią i zimą. Na razie znalazłam na niego taki patent że nie używam go jako głównego pudu, tylko nakładam go na puder matujący. No ale i tak znika dość szybko. Bardzo żałuję, bo jak wspomniałam wygląda przepięknie.
Nad opakowaniem nie będę się rozwodzić, proste i gustowne w estetyce typowej dla Rare Beauty. Wspomnę może tylko, że ma fajnie rozwiązane zabezpieczenie przed wysypywaniem się przypadkowym pudru gdy wrzucimy go do torebki. Takie przesuwne wieczko, które otwiera i zamyka dozownik.
Nakłada się super i puszkiem i gąbeczką i pędzlem. Jest pięknie drobno zmielony. Nie uczula. Odcień light ma lekko różową poświatę (myślałam, że to będzie klapa, ale nie widać tego na twarzy zupełnie). Jeśli okaże się, że w niższych jesienno zimowych temperaturach nie radzi sobie choć odrobinę lepiej to niestety będę szukać czegoś podobnego ale trwalszego.

Przyjemniaczek na raz

Puder jest dla mnie kosmetykiem, do którego bardzo przyzwyczajam się i nie podejmuję często prób wymiany na inny. Mam w swoim zestawie 3 ulubione, po jakie sięgam od lat, ale też nie unikam innych propozycji w tak zwanym międzyczasie i z czystej ciekawości staję się właścicielką nowego produktu. Tak też się stało i w tym przypadku. Spore obietnice producenta, właściwie idealnie wpasowujący się opis w moje potrzeby więc decyzja była szybka.
Puder jest dostępny w trzech odcieniach kolorystycznych. Zapewne nie wszystkie można potraktować jako propozycje pudru utrwalającego. Najjaśniejszy z nich o nazwie light szczególnie jasny nie jest. Wprawdzie jest w kolorze beżowym, ale gdzieś w oddali majaczy poświata delikatnego różu. Być może tę poświatę widzę tylko ja, ale aż takiej wady wzroku nie mam, żeby nie dostrzec pewnego niuansu kolorystycznego. Nie należę do bladolicych a i tak zastanawiałam się chwilę przed zakupem czy, aby nie jest to dla mnie bardziej propozycja na lato niż na zimę. Zatem nie radzę kupować w ciemno. Dwa pozostałe kolory to już dla mnie klimaty uderzające chyba bardziej w bronzery niż pudry. No, pewnie dla osób ciemnoskórych będą jak najbardziej odpowiednie, ale opiniując go biorę pod uwagę słowiański typ urody, czyli nasz.
Rare Beauty w 10 gramach kosmetyku obiecuje nam przedłużenie trwałości makijażu, tuszowanie porów i wygładzenie powierzchni skóry, idealną trwałość, matowe wykończenie i uczucie komfortu przez cały dzień. Czy wszystkie te obietnice zostały spełnione w przypadku mojej dojrzałej i mieszanej cery?
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do wygładzenia skóry, tuszowania porów czy matowego wykończenia. Idealnie rozprowadza się go pędzlem, pięknie zmiękcza rysy, świetnie wtapia się w makijaż. Matowe wykończenie nie jest typowym matem, ale bardzo subtelną mgiełką z satynowym wykończeniem więc jeśli ktoś oczekuje typowego matu, to nie zobaczy go.
Niestety mam zastrzeżenia co do trwałości produktu. Zapewne nie można
o nim powiedzieć, że jest idealna. Owszem, puder utrwala makijaż, ale nie
na wiele godzin. U mnie po około 3 godzinach w temperaturze zimowej sytuacja na twarzy wymaga korekty i to takiej uważnej. Wprawdzie bronzer czy róż trzymają się swoich miejsc, ale sam puder wraz ze swoim subtelnym błyskiem gdzieś wyparowują. Podejrzewam, że w wyższych temperaturach wiosny czy lata sytuacja będzie jeszcze gorsza. Wiem, mam mieszaną cerę, lubi się z produktami lekkimi, nie obciążającymi, ale ten puder chyba jednak jest zbyt eteryczny.
Oczywiście wykorzystam go w całości bo zapewne nie jest to kosmetyk do odłożenia w kąt, ale nie ponowię zakupu.
Dość estetyczne, typowe dla marki opakowanie mieści 10 gr. pudru. Ma bardzo dobre zamknięcie czyli spokojnie możemy włożyć do kosmetyczki bez strachu o wysypanie się go.
Podsumowując, produkt dość przyjemny, ze spełnioną częścią obietnic, bardziej dla miłośniczek eterycznych makijaży z suchą cerą, ewentualnie cer mocno dojrzałych, ale przy większej kontroli wyglądu buzi.

Naprawdę przyjemny

Wybrałam najjaśniejszy kolor z gamy i byłam na początku zawiedziona, bo wydawało mi się, że się utlenia na pomarańczowo. Ale znalazłam winowajcę! To przez mój krem z filtrem... Użyłam czegoś innego i nie było już żadnego utleniania, widocznie jakieś składniki z tych kosmetyków się nie polubiły.

Puder jest naprawdę leciutki, nie wysusza, moim zdaniem jest idealny pod oczy. Mam cerę mieszaną więc spokojnie mogę go nałożyć na całą buzię, ale ma on w sobie lekką perłę, więc osoby z cerą tłustą mogą go nakładać na coś bardziej matującego. Próbowałam już kilku pudrów bez talku i ten wypada naprawdę dobrze.

Wykończenie jest naturalne, świetliste, puder bardzo ładnie wtapia się w skórę.

W zasadzie, to spełnia wszystkie oczekiwania - jest niewyczuwalny, ma ładny kolor, ładne wykończenie i trzyma satynowy mat na twarzy przez wiele godzin. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest on tak trwały i matowy jak puder np. od Laury Mercier.

Polecam go wszystkim! A w szczególności osobom, które lubią uczucie lekkości na buzi i lubią lekką drobinę w pudrach.