The Body Shop, Tea Tree, Oil (Olejek z drzewa herbacianego)

The Body Shop, Tea Tree, Oil (Olejek z drzewa herbacianego)

Jego regularne stosowanie zmniejsza również pory i wyrównuje skórę. Olejek Tamanu zawarty w prezentowanym produkcie, zmniejsza także zaczerwienienia i podrażnienia. Nie wysusza skóry !
Zastosowanie:
- bezpośrednio na skórę za pomocą wacika - miej zdrową skórę !
- do masażu - wystarczy kilka kropli rozgrzać w dłoni, aby zapewnić sobie aromatyczny masaż
- do kąpieli - wlej kilka kropel do wanny i ciesz się niepowtarzalnym zapachem
- do inhalacji - by zapewnić skórze głębokie oczyszczenie.

Tak zachwalany ale szału nie ma

Sięgnęłam po ten produkt jako kolejny "genialny" zachwalany specyfik do walki z trądzikiem. Niestety może wysusza on odrobinkę niedoskonałości jednak efekty nie są zniewalające. Do tego dochodzi bardzo intensywny zapach, czy nieprzyjemny to kwestia sporna. Na minus aplikator, który często wylewał więcej produktu niż trzeba. Jest to produkt wydajny i jeżeli trafi na odpowiedni typ skóry to może zdziałać więcej (tak przypuszczam po tak wielu dobrych recenzjach)

Wielozadaniowy , niestety śmierdzący, produkt. Ale nie ze wszystkim sobie radzi.

Kupiłam ten olejek herbaciany z różnych powodów - pierwszym z nich była walka z trądzikiem, ponadto potrzebowałam wyleczyć stan zapalny pod paznokciem. Mój paznokieć na dłoni odchodził od skóry, wg. kosmetyczki był to początek do choroby onocholiza.

I teraz tak, w przypadku paznokcia:
Produkt stosowałam codziennie rano i wieczorem i wpuszczałam dwie krople pod paznokieć odchylając innym palcem delikatnie opuszek, aby jak najwięcej olejku wpadło między płytkę paznokcia, a skórę. Po około 3 tygodniach stosowania można było zobaczyć rezultaty. Paznokieć powoli, wraz z rośnięciem 'przyklejał' się na powrót do opuszka. Po około 1,5 miesiąca problem zniknął.

W przypadku leczenia zmian trądzikowych:
Tutaj mam większą zagwozdkę. Jak nieprzyjemny zapach aż tak bardzo nie przeszkadzał mi przy paznokciu, tak tutaj, na twarzy według mnie jest zbyt intensywny. Pierwsze efekty powinniśmy widzieć po 4 tygodniach codziennego stosowania rano i wieczorem. Przyznam, że jest to uciążliwe. Miałam wrażenie, że moja skóra nasiąka tym zapachem i mimo upływu czasu w ciągu dnia, dalej śmierdzę olejkiem. Mąż w pewnym momencie nie chciał się do mnie przytulać mówiąc, że znowu śmierdzę.

Stosowałam produkt jak producent nakazał - rano i wieczorem, systematycznie. Po 5 tygodniach kuracji dałam za wygraną. Produkt co prawda ładnie poradził się z mniejszymi zmianami trądzikowymi - ładnie je wysuszył i zagoił nie podrażniając przy tym skóry. Nie miałam również żadnych reakcji alergicznych, co zdarza mi się czasami przy stosowaniu nowych specyfików. Jednak nie dał rady większym zmianom. Mam wrażenie, że w ogóle ich nie ruszył, a na nich mi najbardziej zależało.

Co jest na plus, że serum można stosować również pod makijaż. Także nie ma obawy, że rano można go stosować tylko wtedy, kiedy siedzimy w domu. Serum ładnie się wchłania i nie pozostawia świecących się punktów, które trzeba byłoby bardziej matowić nakładając makijaż.

Czy wrócę do tego produktu? Po pierwsze, jak dla mnie jest zbyt drogi. Można spokojnie kupić olejek z drzewa herbacianego w sklepach organicznych/ze zdrową żywnością/aptekach/zielarskich w o wiele atrakcyjniejszej cenie. Jeżeli będę chciała zlikwidować zmiany trądzikowe, na pewno sięgnę po zupełnie inne specyfiki. W przypadku ponownych problemów z paznokciami na pewno do niego powrócę.

Genialny!

Naniesiony na wyprysk punktowo na noc wysusza go i niweluje ból . Po ok 2 dniach stosowania nieprzyjaciel znika. Genialny produkt na pojedyncze niedoskonałości

Słaby

Ogólnie znam bardzo dużo kosmetyków z TBS. Uwielbiam masła i żele do ciała. Ale od jakiegos czasu próbuję się przekonać do kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Niestety narazie słabo to widzę. Na pierwszy ogień poszedł olejek z drzewa herbacianego nazywany ich Bestsellerem.
Mimo iż mam cerę suchą, wrażliwą to dosyć często mam " niepodzianki" na twarzy. Zakupiłam ten olejek na promocji i do tego od razu większą pojemność (20 ml). Cieszyłam się że trafiłam taki świetny produkt w tak fajnej cenie.
Butelka ok, bezpieczna zakrętka, nic nie wycieknie.
Zapach przyjemny, nie taki mocny.
Wydajny, 20 ml wystarczyło mi na rok.
I tutaj chyba kończą się plusy, za to przyszło rozczarowanie.
Używam tego olejku rok czasu (zaznaczam jeszcze raz, że to jest większa pojemność), i raczej to moja pierwsza i ostatnia buteleczka.
Nakładałam go rano i wieczorem z nadzieją, że wypryski zagoją się szybciej.
Niestety poprawy nie widziałam, było tak samo jakbym nic nie używała.
Zero działania, zero poprawy, wielkie rozczarowanie.
Za taką cenę spodziewałam sie czegoś lepszego. Teraz zakupię sobie olejek za kilka złotych w sklepie zielarskim.
Nie stosowałam jako inhalację , nie stosowałam jako olejek zapachowy, nie stosowałam jako olejek do masażu więc się nie wypowiem w tym temacie.

Ulubieniec

Ja używam go bezpośrednio na niedoskonałości, skraplając nim wacik i przykładając do twarzy. Olejek przepięknie pachnie i działa kojąco i uspokajająco. Nie jest tani,opakowanie 10ml kosztuje około 25zł. Jednak jego działanie zrekompensuje wysoką cenę ;-)

ulubieniec na wypryski

Pomimo tego, że nie mam problemów z cerą, zawsze przed okresem coś pojawi się na mojej twarzy. W takim przypadku stosuje właśnie ten olejek. Nakładam go punktowo na wyprysk i w przeciągu 1-2 dni nie ma po nim śladu.

idealny na niespodzianki na twarzy

Kupiłam go przy okazji promocji 3 za 2. Okazał się strzałem w 10 przy nagłych wypryskach - po posmarowaniu tym cudem wysuszają się i znikają w parę godzin!
Uwielbiam go, do tego ten zapach, mój ulubiony.
Cena regularna dość wysoka, ale widziałam, że można kupić w aptece olejek herbaciany "noname" dużo taniej, jak ten mi się skończy, to sięgnę po tańszy.

Bardzo dobry dla kapryśnej skóry

Fajny olejek dla cery, która często odreagowuje stres i zanieczyszczenie środowiska (czy dietę boagatą w cukier) czy to wysypem czy pojedyńczymi złośliwymi niedoskonałościami.

Szybko się wchłania i można go stosować pod krem.

Osobiście lubię jego zapach, ale dla tych którzy nie przepadają pocieszeniem powinno być, że szybko się ulatnia.

Nie polubiłam się z nim

Zakupiłam ogólnie dwa kosmetyki z tej linii- olejek i 3w1 maseczka, peeling i żel do mycia twarzy. Oba produkty wywołały na mojej skórze potworny wysyp. Mam skórę trądzikową, pani w sklepie The Body Shop zachwalała, że na następny dzień pryszcze są wyraźnie mniej widoczne i bolesne. Normalnie bajka. Wydałam niemałe pieniądze, myśląc, że coś mi to pomoże. Chociaż jakby pomogło odrobinę... Nie wypowiadam się na temat 3w1 chociaż to też jest winowajcą wysypu, recenzja dotyczy olejku. Po odstawieniu tego żelu zabrałam się za stosowanie z tej linii samego olejku. Miałam nadzieję, że on ten stan poprawi, bo co może się w nim złego znajdować... Nie widziałam żadnej poprawy. Nie miałam nigdy tak dużo pryszczy jak po stosowaniu przez kilka nocy tego olejku. Moja skóra na twarzy była polem minowym z wielkimi ropnymi bąblami. Przez dwa miesiące męczyłam się żeby to wygoić. Nadal nie wiem co takiego mnie zapchało czy podrażniło. Odradzam, a w szczególności za taką cenę- to samo jest w aptekach za parę złotych.

Jaki tam olejek...

Dostałam go w gratisie, co niezmiernie mnie ucieszyło, bo lubię olejek z drzewa herbacianego. Ale jaki to tam olejek?

Zacznijmy od tego, że miks alkoholu etylowego z modyfikatorami i śladową ilością olejku z drzewa herbacianego w tej pojemności, w sumie powinien kosztować jakieś... 50groszy-złotówkę? Niespecjalnie widzę tu spójność jakości z ceną.

Działanie: Do zarzucenia ,,olejkowi" mam przede wszystkim to, że oparto go na alkoholu, który wysusza skórę, zwiększa skłonność do podrażnień i rozregulowuje produkcję sebum. Skóra traktowana tym specyfikiem jeden raz, punktowo, goi się troszkę szybciej, zmiana się zasusza. Ale kiedy posmarować niespodziankę kilka razy pod rząd, od razu jest czerwień, suche skórki, które ciężko przykryć makijażem, no i zaczyna pojawiać się kłopot z szalonym przetłuszczaniem wspomnianej partii cery. Nie od dziś wiadomo, że spirytus zdziera barierę hydrolipidową, a skóra broni się jak może nasilając łojotok do granic możliwości. Ponieważ producent obiecuje czyste pory, cuda-wianki i nie wspomina, by preparat stosować rzadko lub punktowo, traktuję to jako mydlenie oczu i niespełnione obietnice. Do kąpieli i parówek jak najbardziej. Przy tym zastosowaniu jest wygodny, trudniej go przedawkować niż czysty olejek, a negatywny wpływ na cerę jest mniejszy.

Kwestie techniczne: Nakrętka opakowania mnie irytuje, ale jeśli bym już miała znaleźć jej plus, to powiem, że nie odkręci się z pewnością sama w podręcznej kosmetyczce czy torebce. Buteleczka jest ładna, szata graficzna także, plastikowy wkraplacz dozuje sprawniuteńko. Rozprowadza się dość trudno, szczególnie jeśli chce się nałożyć go punktowo (bo to jednak rzadki spirytus), ale ciężko i tak byłoby znaleźć dla niego lepszy typ opakowania.

Podsumowując: Nie polecam raczej. Drogi, sprawdza się tylko przy sporadycznym użyciu i w zasadzie jest mi zbędny.

Ostry

Kiedyś używałam oczywiście częściej, na szczęście z czasem moja cera się nieznacznie, ale poprawiła i uspokoiła.
Korzystałam głównie punktowo na wypryski, zasusza, na mojej twarzy działa.
Zapach typowy, mocny, z tego względu godny polecenia do inhalacji.
Opakowanie, no cóż, nie można mieć wszystkiego.
Poleciłabym głównie nastolatkom z kiepską cerą.
Dosyć drogi, jak na mój gust.

Nie u każdego działa tak samo

Kupiłam go na promocji jakiś czas temu, koniec końców oddałam go kuzynce, ponieważ u mnie nie chciał działać.

Tekstura: olejek jak olejek, nie jest tłusty jak olej jojoba itp, jest bardziej suchy, mniej oleisty.

Skład: tutaj nie ma co się przyczepić.

Zapach: silny, ale znośny - w porównaniu do podobnego produktu od Origins to jest to porównanie między niebem a piekłem - Origins przegrywa w tej walce, TBS jest o wiele delikatniejszy.

Opakowanie: nie jestem fanem takich zakrętek - ciężko się nimi obsługuje, ale za to produkt zawsze jest na miejscu, nie wylatuje z opakowania.

Działanie: u mnie nie zrobił nic prócz większego wysypu wyprysków - a robiłam dwa podejścia, nie działał na zmiany czy to w postaci wyprysku czy zaskórnika. Jedyne co to dobrze oczyszczał cerę.

Cena: za wysoka, spokojnie można znaleźć w sklepach eko taki sam produkt i w tańszej cenie.

Zużycie: również średnie.

Nie miałam na niego reakcji alergicznych. Produkt jest słabo dostępny - tylko w sklepach firmowych i czasem online w sklepach internetowych.