M.A.C., Pro Longwear Concealer (Długotrwały korektor)

M.A.C., Pro Longwear Concealer (Długotrwały korektor)

Ultralekki korektor, który zapewnia średnie do pełnego krycia. Zapewnia matowe wykończenie i jest trwały, aż do 15 godzin. Doskonale pokrywa cienie pod oczami oraz przebarwienia skóry.

kryjące
we fluidzie

Długotrwały to on faktycznnie jest, do tego jest to produkt o bardzo intensywnym poziomie krycia z możliwością budowania mocniejszego krycia. No cóż jak na MAC przystło bardzo dobry.

W okresie przedświątecznego szału, bieganiny, stresu zostałam zmuszona do zaopatrzenia się w mocno kryjący produkt zasadniczo pod oczy. Jestem osobą młodą 25+. Więc zasadniczo nie ma co tutaj wiele opowiadać ale intensywne tempo życia. Ciągła praca od rana do wieczora, stres bieganina na dodatek jedzenie w biegu. Tak to mniej więcej wyglądało przed świętami. Podejrzewam, że nic nowego nie wniosłam. Większość kobietek tak ma w tym czasie. Nie obyło się to bez uszczerbku na kondycji mojej skóry. W momencie gdy mam intensywne obroty, tempo życia pierwsze objawy zmęczenia w moim wydaniu są piękne podkrążone podkowy pod oczami. Jak zwał tak zwał jednak wiadomo o co chodzi.
Po części jest to dziedziczne w mojej rodzinie. Jednak z doświadczenia wiem, że odpowiedni tryb życia, dieta, aktywność fizyczna w dużej mierze pomagają zniwelować problem podkrążonych oczy jednak przychodzi chwila gdzie wszelkiego rodzaju metody zawodzą i pozostaje mi pięknie wszystko zatuszować.

Jest to mój pierwszy korektor tej marki. Z pomocą doradcy w Douglasie zdecydowałam się na długotrwałe wydanie korektora. Dodatkowo w okresie przedświątecznym obowiązywała promocja do zakupu produktów mac za ponad 200zł otrzymałam w gratisie pomadkę z czego bardzo się cieszę... <3

Ze spraw czysto technicznych jest to produkt zamknięty w szklanej, tak szklanej buteleczce. Pojemność wynosi 9ml produktu. Zapakowana w kartonowe pudełeczko z minimalistycznym nadrukiem- uważam za eleganckie. Formułę wydobywam na zewnątrz przy pomocy pompki. Jak na korektor jest to moje pierwsze zetknięcie z tego typu podażą. Jednak bardzo mi odpowiada. Higieniczna forma, bez kidania i bablania się. Korektor aplikuję za pomocą maleńkiej gąbeczki blendit. Taka typowo dedykowana w okolice pod oczy.

Za moją buteleczkę zapłaciłam jeśli dobrze pamiętam 75 zł. Więc nie ma co wiele się rozwodzić uważam, że sporo. W porównaniu do BORN THIS WAY- gdzie przy pojemności standardowego podkładu dostajemy korektor. W zasadzie trochę nawet żałowałam później swojej decyzji, jednak sam produkt nie jest zły i poniekąd stara się swoim efektem zrekompensować mój niesmak.

Odcień, który dla siebie wybrałam to NW20 jeden z jaśniejszych jakie są dostępne. Nie jestem bladziochem jednak okolice pod okiem lubię mieć rozświetloną.

Formuła korektora do lekkich nie należy. Zaś jedną pompką produktu jestem w stanie zakryć dosłownie wszystko na twarzy. Konsystencja jak wspominałam treściwa, idąca w kierunku gęstej. Co jest oczywiste ze względu na fakt, iż jest to podkład mocno kryjący. Wiec nie ma co liczyć na lekkie konsystencje.
Produkt zaaplikowany na cienie pod oczami jedną warstwą jest w stanie ukryć dosłownie wszystko. Co mnie bardzo cieszy. Dodatkowo przy regularnym stosowaniu jest bezpieczny dla skóry. Nie wysusza i nie powoduje podrażnienia. Owszem po aplikacji potrzebuje chwile czasu aby całkowicie zastygnąć na skórze, jednak jak dla mnie nie jest to wadą produktu.

Daje on bardzo naturalny efekt na skórze, nie przesusza i co najbardziej lubię mocno tuszuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości.
Jednak przy codziennym regularnym stosowaniu jestem już przy samej końcówce mojego pierwszego opakowania tego produktu. Czy kupię ponownie nie wiem... Produkt jest naprawdę bardzo dobry, jednak ja bardzo lubię testować i na swojej liście mam kilka takich, które chcę przebadać na własnej skórze. Więc co tutaj dodać... Jeśli potencjalnemu użytkownikowi zależy na mocnym tuszowaniu niedoskonałości, bez obaw o trwałość i wszelkiego rodzaju mankamenty to zdecydowanie polecam warto.
Jednak za tę cenę na liście mam jeszcze kilka innych i będę testować...

Jakość nieadekwatna do ceny

Kupiłam korektor, który miał poradzić sobie z moimi cieniami pod oczami. Najpierw przykro zaskakuje cena - 105 zł w sklepie MAC za 9 ml. Kupiłam odcień NW20 - pechowo dobrany, ale to już moja wina, bo zdałam się na konsultankę z MAC... jednak najgorsze jest to, że produkt strasznie ciemnieje po nałożeniu - robiąc plamy przy punktach styku z podkładem.

Świetne krycie!

Bardzo lubię ten korektor i używam go od lat. Jest gęsty, ciężki i rewelacyjnie zakrywa nawet bardzo silne cienie pod oczami. Pokryty pudrem utrzymuje się nawet 12 godzin. Idealnie sprawdza się podczas tzw. „wielkich wyjść”. Jest bardzo wydajny i spokojnie starcza na 2-3 miesiące codziennej aplikacji.
Szeroka paleta kolorów pozwala na dobór produktu nawet dla bardzo jasnych cer. Ja stosuję kolor NC15, który nałożony na odpowiednie partie skóry bardzo ładnie ją rozświetla.

Uwaga, aby osiągnąć jak najlepszy efekt, należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry pod oczami. W przeciwnym razie produkt może znacznie uwidocznić zmarszczki - ale dotyczy to większości korektorów, które silnie kryją cienie pod oczami. U mnie M.AcC Pro longwear sprawdza się znakomicie i szczerze polecam.

Bez konkurencji!

Przetestowałam już wiele korektorów.. i tych droższych i tych tańszych, jednak do tego zawsze wracam. Świetnie kryje cienie pod oczami, wszystkie wypryski i przebarwienia. Nie wchodzi w zmarszczki, nie ściera się. Po prostu ideał! Ja mam NC20- idealny dla żółciaków.

nie rozumiem zachwytów

Skuszona tyloma pozytywnymi recenzjami sięgnęłam po ten korektor i ja.
Jednak strasznie się rozczarowałam!
Nie mam jakichś koszmarnych cieni pod oczami (choć od lat to mój największy problem jeśli chodzi o makijaż twarzy), a ten korektor nie jest w stanie ich ukryć (ani nic innego, co chciałybyśmy, żeby korektor ukrywał).
Nawet po nałożeniu dwóch warstw cienie pod oczami nadal były widoczne, a oko wyglądało na zmęczone.

Bardzo dobry korektor

Mam odcień NC15.

Co ciekawe ten kosmetyk jest najjaśniejszym w ofercie marki M.A.C. Inne NC15 są ciemniejsze. Produkt co ważne nie zmienia koloru. Jest blady. Nie utlenia się, nie zmienia swojego poddtonu co irytuje mnie w wielu podkładach (mam to m.in z 'słynnym' Revlonem Colorstay - Buff robił się strasznie pomarańczowy, a Ivory świnkuje). Tu tego efektu nie ma.

Poza tym korektor świetnie kryje. Bez problemu ukrywa przebarwienia, cienie pod oczami. Idealnie się go rozprowadza i pędzlem i palcami. Nie staje się z upływem dnia widoczny, nie ma efektu 'ciasta' czy maski.

Poza tym bez problemu usuwa się go płynem micelarnym. Nie zapycha porów, nie doprowadza do kolejnych wykwitów.

Opakowanie jest poręczne i bez problemu wyciska porcję produktu. Jest też elgankie.

Kosmetyk jest wydajny,a cena w porządku. Polecam

rewelacja - jak dotąd najlepszy

mam duże sińce pod oczami i jak dotąd nie spotkałam żadnego korektora, który by je zakrył. Osławiony catrice - robił tylko blado-trupie plamy, które po chwili i tak znikały.
MAC jest jak dla mnie jedyny w swoim rodzaju, stosunkowo drogi produkt, gdy porównujemy go ze zwykłymi drogeryjnymi produktami.
Osobiście robiłam do niego 2 podejścia, ponieważ za pierwszym razem konsultantka w sklepie stacjonarnym dobrała mi zły odcień. Za drugim razem dostałam próbkę i się dosłownie zakochałam.
Nie ma sobie równych!!
Za 100 dostajemy zgrabną buteleczkę z korektorem, na zakrycie cieni pod oczami potrzebuje dosłownie 1/3 wycisnięcia pompki. Nie do wiary jak niewielka ilość wystarcza na przykrycie (całkowite) cieni.
Uważam, że nadaje się też do zakrycia blizn potrądzikowych.
Niesamowicie wydajny
MÓJ KWC!

polecam

Spodziewałam się czegoś innego. To nie jest mój ideał. Choć ma pewne atuty.
Przyjemnie się rozprowadza, fajna konsystencja, płynna, wygodna.
Odcień dobrze dobrany na lato (mam ciepły odcień skóry, kupiłam NC20). Jest w czym wybierać.
Wydajny, wystarczy odrobina.
Jedna warstwa nie tworzy sztucznego efektu. Wygląda naturalnie.
Ale...
Szklana buteleczka - jak się niechcący potłucze, będzie strasznie szkoda...
Ta pompka to koszmar! Walczę co rano, żeby nie wycisnąć za dużo. Parę razy się udało tak w sam raz. Ale to trudne. Szkoda marnować taki drogi produkt.
Cena jak dla mnie wygórowana.
Średnio kryje - jedna warstwa czasem nie chowa moich sińców pod oczami. A dwie warstwy to chyba jednak za dużo, bo nie wygląda to dobrze.

Świetny!

Ten korektor to prawdziwy hit, ponieważ bardzo dobrze się rozprowadza, świetnie kryje i co ważne jest baardzo trwały. Nie podkreśla suchych skórek oraz ładnie stapia się z innymi produktami. Jest to korektor do zadań specjalnych. Przykryje wszystko co powinien. Polecam.

Niezawodny!

Korektor idealny. Ma wszystko to, czego szukam w korektorze:
- paleta odcieni pozwala dobrze dopasować kolor
- dość lekka konsystencja świetne rozprowadza się na skórze i idealnie wtapia, bez obciążania, zatykania czy tworzenia maski
- nie wysusza
- trzyma krycie przez cały dzień (przy wielu innych korektorach po kilku godzinach kolor znikał, nawet w miejscach, które nie są narażone na ścieranie - tu trzyma się bez zarzutu)
- świetnie odbija światło, przez co nawet nałożony punktowo, nie odcina się od skóry
- mega wydajny - wystarczy niewielka ilość, żeby od razu dobrze zakryć cienie, przebarwienia czy niedoskonałości. Stosowany codziennie pod oczy i punktowo starczy swobodnie na 1-2 lata - ja używam od pół roku i nadal większość produktu jest w słoiczku.
- higieniczne opakowanie z pompką

Jedyny minus, który przychodzi na myśl, to że pompka mogłaby dozować jeszcze mniejszą ilość produktu. Przy takiej wydajności, naprawdę wystarczy odrobina, co sprawia, że po wyciśnięciu, zostaje mi często niezużyty produkt. Zostawiam go pod dozownikiem na następne użycie, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Mój najukochańszy korektor :)

Przeczytałam mnóstwo recenzji zanim go kupiłam, głównie ze względu na cenę ;) a ponieważ trafił mi się na Limango.pl za 65,00 zł. odcień jasny NW20, więc zastanawiałam się dobę, zanim kupiłam (myślałam wcześniej o NW15),oglądałam kolory w necie i bałam się, że będzie za ciemny do mojej bladej cery, ale powiem Wam, że lepiej nie mogłam trafić :) jest w idealnym odcieniu. P.S. jaśniejszy, niż na to wskazywał kolor w internecie.
W sumie coś dziwnego jest z tym kolorem ;) w buteleczce wygląda na ciemny, po nałożeniu na rękę ciemnieje, a pod oczami jaśnieje - magia ;))
Generalnie jestem zadowolona. Podoba mi się odcień, konsystencja, krycie, choć zbyt mało nawilża wg mnie i trochę uwydatnia po całym dniu zmarszczki, a najważniejszym plusem jest to, że nie uczula i nie podrażnia moich wrażliwych na wszystko oczu.
Stosuję od ponad pół roku (pierwsze opakowanie mi się zbiło zaraz po zakupie, więc można uznać że przez ten czas zużyłam tylko połowę drugiego).

Nigdy się z nim nie rozstanę !

Używam go od wielu lat, zużyłam wieeeele opakowań , mimo zmiany ceny z ok 80 zł na 100 zł, nadal używam i chyba nigdy się z nim nie rozstanę, korektor do zadań specjalnych. Kluczem jest używamie go w umiarkowanych ilościach i nie blędowanie gąbeczką dwa razy.