Kerastase, Chronologiste, L´huile Perfume (Perfumowany olejek do włosów)

Kerastase, Chronologiste, L´huile Perfume (Perfumowany olejek do włosów)

Kerastase, olejek perfumowany do włosów Chronologiste L´huile Perfume jest doskonałym wykończeniem nadającym połysk i miękkość. Teluksusowe perfumy otaczają włosy zmysłowym i subtelnym zapachem. Kerastase olejek perfumowany do włosów Chronologiste L´huile Perfume pachnie i optymalnie nawilża włosy, sprawiając, że wyglądają promiennie.

Perfumy dla włosów...

Seria Chronologiste zachwyca mnie od dawna - słynne rytuały z perłami kawiorowymi, które oferują salony fryzjerskie, kąpiel i maska (też fantastyczne!) czy właśnie recenzowany olejek do włosów, który ujął mnie przede wszystkim swoim pięknym, kobiecym aromatem i obecnością wartościowych olejków w składzie.
Używałam go, gdy miałam włosy średnioporowate, farbowane na czekoladowy brąz, używałam, gdy zaczęłam znów te moje suche pukle rozjaśniać i używam teraz, gdy są one wysokoporowate i wymagające, jak nigdy przedtem - i kocham go cały czas tak samo, głównie dlatego, że to prawdziwie luksusowy olejek - perfumy dla włosów i pielęgnacja w jednym.

Olejek zamknięty został w niezwykle eleganckim opakowaniu - w wersji pełnowymiarowej jest to szkło, w wersji podróżnej - plastik. Oba są estetyczne i poręczne, w obu wariantach pompka działa jak należy i dozuje idealną ilość produktu.
Sam olejek jest bezbarwny (co jest istotne przy jasnych odcieniach włosów oraz po rozjaśnianiu),średnio gęsty i wcale nie taki tłusty - na moje wysokopory ścięte w loba daję zazwyczaj jedną pompkę, natomiast gdy miałam włosy do pasa to wystarczały dwie, niepełne - a włosów mam sporo ;).
Podoba mi się skład tego olejku, choć oczywiste jest, iż nie jest to produkt do olejowania, a do wykańczania fryzury - mamy tutaj bowiem silikon (Dimethiconol), substancję zapachową (na samym końcu), ale oprócz tego również olejki:arganowy, kameliowy, kukurydziany, jaśminowy oraz ekstrakt z owoców Amlaki, zawierającej mnóstwo wit.C.

Aplikuję ten olejek na umyte, wysuszone włosy, celem zabezpieczenia końców i dodatkowego nabłyszczenia oraz zmiękczenia pukli.
Sprawdza się w tej roli znakomicie, niezależnie od reszty mojej pielęgnacji, choć najlepsze efekty mam z liniami: Chronologiste, Nutritive oraz Chroma Absolu.
Włosy są niesamowicie miękkie, nie puszą się wcale, nie elektryzują, końce są zabezpieczona, fryzura wykończona i błyszcząca (nie ma mowy o obciążeniu :)), a bonusem jest cudowny zapach.... Prawdziwe perfumy dla włosów, kwiatowo-piżmowo-drzewne, z wyczuwalną różą, piwonią, kardamonem i cedrem...
Uwielbiam w nim również to, że jak umyję włosy rano, to wyglądają one pięknie przez cały dzień i nawet deszcz/śnieg im niestraszne - niewiele olejków sobie z tym radzi.
Ostatnim z plusów jest wydajność - wersja pełnowymiarowa ma 100 ml, podróżna zaś 50, ale obie starczają na całe wieki, dlatego ja chętnie obdarowałam koleżanki odlewkami ;).

Minusy? Jeśli już, to cena - koszt pełnowymiarowego opakowania to około 180 zł, niemniej jednak, wydajność naprawdę rekompensuje tę niedogodność ;).

Czy mogę polecić ten produkt? Jak najbardziej!
Wiem, że ktoś powie, że to ''tylko'' olejek wykańczający, że są inne, znacznie tańsze itd. Dla mnie jednak różnica jest zauważalna, na korzyść olejku Kerastase - tutaj naprawdę włosy wyglądają lepiej, efekt jest długotrwały, nie ma mowy o obciążeniu czy sklejeniu pasm, końce są zabezpieczone, a ja mogę cieszyć się przepięknym, kobiecym zapachem. Luksusowa pielęgnacja, nie da się ukryć - lubię się rozpieszczać i Kerastase umożliwia mi to w stu procentach.
Tak więc, warto go poznać - wierzcie mi, pokochacie go na pewno <3

Mój ulubiony

Olejek jest moim numerem 1, zarówno do ochrony przed stylizacją, jak i do wykończenia fryzury. Zapach jest wręcz obłędny, z produktem ciężko "przedobrzyć", jest lekki, ale ujarzmia włosy.

Olejek do włosów

Idealny do stosowania na wilgotne jak i suche włosy. Jego zapach jest przepiękny a wydajność produktu rewelacyjna wręcz nie widać jak ubywa.
Kolejna zaleta jest brak obciążenia włosów.

Perfumy w olejku...

... w dodatku dla mnie niezbyt ładne.

No cóż, chyba popsuję trochę ocenę temu olejkowi, ale mam nadzieję, że może komuś się przyda taka opinia w kontrze.

O moich włosach: skóra głowy przetłuszczająca się (myciem max co 2 dni), włosy niefarbowane, naturalny średni blond, bardzo wysokoporowate już od nasady, bardzo puszące się, dosyć grube i gęste, typ 1c, swego czasu spalone keratynowym prostowaniem (skutki zalecznone Olaplexem), więc wymagają chuchania i dmuchania na bieżąco. Nie lubią dużej ilości protein i włosomaniaczych sposobów, zwłaszcza olejowania, ziół i braku silikonów - te u mnie muszą być na każdym etapie pielęgnacji. Lubią dobre dociążające maski.

Dlaczego taki a nie inny tytuł recenzji? Bo... tak jest i nawet producent to zaznacza, ale jakoś umknął mi ten fakt. Klasyczne olejki Kerastase różnią się od niego tym, że mozna używać ich na mokre i suche włosy ORAZ, co bardzo ważne, mają termoochronę. Ten nie ma takiej informacji. Jest do stosowania na suche włosy jako produkt wykańczający. Niby drobiazg, ale kiedy moja dobra suszarka wysiadła i tymczasowo przesiadłam się na trochę gorszą (ale wciąż z jonizacją i ciepłym nawiem), moje włosy wyraźnie to odczuły. Tego olejku używałam dokładnie tak jak np. klasycznego złotego - 2 pompki na mokre, pompka lub dwie na suche i dopiero wtedy brałam się za suszenie włosów. Niestety końce zaczęły robić się bardzo suche i sianowate a długość zaczęła z czasem coraz bardziej i szybciej się puszyć. Różnica była bardzo widoczna. Myślałam, że suszarka jest aż tak zła, ale nie - po wprowadzeniu złotego olejku sytuacja w ciągu kilku myć uległa znacznej poprawie. Dodam, że o włosy zawsze dbam wg tego samego schematu - szampon, maska (praktycznie nigdy odżywka, bo generalnie wszystkie są za lekkie) i olejek,więc prócz suszarki nie było szczególnych zmian. W pewnym momencie olejku nakładałam na włosy łącznie około 5 pompek (3 na mokre i 2 na suche) a włosy i tak się płatały na końcach, kruszyły i rozdwajały. Plus jest taki, że nie były obciążone, generalnie wypijały wszystko, ale i tak na drugi dzień końce znów były suche a przy myciu czuć było lekkie oblepienie silikonami już, więc musiałam częściej używać szamponu głęboko oczyszczającego.

Zapach... Hm. Mi się zupełnie nie podoba - jest piżmowo-różany. Generalnie kojarzy mi się nieco z perfumami Narciso Rodrigueza, więc wiem, że znajdzie wiele zwolenniczek, ale to kompletnie nie moja bajka.

Z plusów to olejek faktycznie nabłyszczał, od razu po użyciu wygładzał, włosy były jedwabiste i miękkie w dotyku, nie obciąża, jest bardzo wydajny, używałam go około 7 miesięcy i dopóki nie zmieniłam suszarki to nawet nieźle chronił włosy, ale nawet wtedy szału nie było. Tylko, że to samo (a nawet więcej) robi złoty olejek do dostania za nawet 60-70% ceny recenzowanego brata.

Zniewalający

Lubię gdy włosy pachną zniewalająco. Kiedy wieje wiatr a za mną unosi się piękny zapach. Właśnie tak działa olejek Kerastase. Jest on naperfumowany, ale tak subtelnie. Zapewnia włosom odżywienie i nabłyszczenie. Pielęgnuje włosy i jest doskonałym dodatkiem do stylizacji fryzury na codzień.

Powiew luksusu..

Mam niesforne, wysokoporowate i suche włosy, zmęczone prostowaniem. Po ich umyciu i po odżywce potrzebuję czegoś co je dodatkowo ujarzmi i wygładzi, nada im zdrowy wygląd i zabezpieczy przed działaniem wysokiej temperatury.
Z racji tego, że Kerastase jest marką profesjonalną postanowiłam wydać na produkt do włosów większe pieniądze niż zazwyczaj.
Olejek przecudnie pachnie - jak wysokopółkowe perfumy, elegancko, ale nienachalnie.
Sam olejek ma przyjemną konsystencję, wystarczy jedna pompa produktu by pokryć nim całe włosy nie martwiąc się efektem ich sklejenia czy obciążenia.
Wygładza włosy, nabłyszcza je, stają się sypkie i miękkie w dotyku.
Zazwyczaj nakładam go na wilgotne włosy tuż przed ich suszeniem, niekiedy nakładam go na włosy suche by je ułożyć.
Świetny produkt, ale czy niezbędny? Myślę, że to dla kogoś kto ma spory budżet na tego typu produkty, to coś luksusowego.
Na plus z pewnością będzie wydajność - z pewnością starczy na wieki, ponieważ wystarczy minimalna ilość produktu.

Warto tyle wydać .

Kolejny z moich ulubieńców . Jest cudowny ,ma mega fajny zapach . Pachnie tak jak luksusowe perfumy. Jest mega wydajny. Dobrze się go nakłada i dobrze olejkuje moje włosy . Dobrze je odżywia ,nawilża i powoduje że włosy są po nim mocniejsze,lśniące i bardziej estetyczne . Łatwiej też się rozczesuje . Jedyny jego minus to cena bo koszt ok 200 zł. Ale można go złapać na fajne promocji .

Godny polecenia

Zakupiłam próbkę olejku, bodajże 2ml, ponieważ byłam bardzo ciekawa jego działania. Uzywam go od ok miesiąca, średnio może co 3 mycie (myje włosy co 2 dni) , napewno jest wydajny bo zuzylam mało co. Nakładam go na lekko wilgotne włosy podczas suszenia (dodam że mam włosy rozjaśniane i dość suche) następnie dosuszam włosy na płaskiej szczotce do modelowania i od razu zyskują ładny blask, miękkość, wygładzenie, nawilżenie, mam wrażenie że koncowki są jakby bardziej scalone. Zapach piękny, luksusowy, ale niestety nie utrzymuje się zbyt długo na moich włosach. Nie wiem czy kupię pełnowymiarowy kosmetyk, głównie ze względu na bardzo wysoka cenę ( porównując z innymi olejkami kerastase które działają bardzo podobnie). Jednak mimo wszystko, jeśli dla kogoś cena nie gra roli to polecam z całego serca, bo na moich włosach działa cuda.

Mój KWC

Skusiłam się do zakupu tego olejku ze względu na dobre opinie i chęci poprawy kondycji włosów. Kerastase posiada produkty w dość wysokiej cenie ale zazwyczaj ta cena równa się jakości kosmetyku. W tej sytuacji wszystko się zgadza w 100%

Olejek zamknięty w pięknym szklanym flakoniku w kolorze czarno-złotym (świetne połączenie kolorów) szata graficzna super, elegancka i bardzo gustowna. Na pierwszy rzut oka przypomina flakonik z perfumami. Posiada również wygodną pompke dzięki której łatwo wydobyć produkt i wystarczy niewielka jego ilość by nałożyć na całe włosy więc jest mega wydajny i starcza naprawdę na długo.

Podczas aplikacji uwalnia się piękny perfumowany zapach który wręcz zwala z nóg. Długo utrzymuje się na włosach a my możemy cieszyć się z uczucia świeżości na nich.

Podsumowując, włosy po uzyciu olejku są bardziej lśniące, gładkie, nie puszą się i nie są obciążone. Dodam że mam długie, gęste i baaardzo zniszczone włosy a po tym olejku są bardziej nawilżone, wyglądają na zdrowsze i są wręcz promienne :)
Moje włosy mówią TAK takiej pielęgnacji

Bardzo dobry produkt wygładzający

Zacznę może swoją recenzję od tego, że produkt ten to mała inwestycja, ponieważ kosztuje około 200 zł, mi udało się kupić na promocji w JLD za połowę ceny - głównie dlatego się skusiłam. Kosmetyki firmy Kerastase sa swietne, ale trzeba je umiejętnie dobrać do stanu swojej fryzury, w tym przypadku ryzyko kosztowne...

Olejek pięknie pachnie i zapach długo utrzymuje się na włosach. Pojemność to aż 120 ml - przy mojej średniej długości wystarczy kilka kropel, więc olejek będzie z nami kilka-kilkanaście miesięcy. Buteleczka jest szklana, trudno ją zabrac na wyjazd.

Rytuał olejku Chronologiste to trochę taka wisienka na torcie - niby nie jest potrzebny, ale pięknie pachnie, nie przetłuszcza przy rozsądnym dawkowaniu. Zawiera kondycjonujący dimethiconol, liczne wyciągi z roślin - olejek z zarodków kukurydzy, arganowy, herbaciany, jaśminowy oraz wyciąg z amli i żywicy kadzidłowca.

Po dwoch miesiacach regularnego stosowania widzę, że mniej mi się rozdwajają końcówki. Najczęściej używam go w duecie z odżywką Biosilk - po ich zastosowaniu włosy są gładkie, miękkie i sypkie :)

Przyjemny olejek

Kupiłam po wielu pozytywnych recenzjach, miały być ochy i achy. Pierwszą rzeczą która mi nie przypadła do gustu jest to, że olejek ten należy stosować na suche włosy (jestem przyzwyczajona, że nakładam pielęgnację bez spłukiwania na wilgotne włosy i zostawiam do wyschnięcia bez suszarki), to powoduje że nieczęsto sięgam po produkt. Osławiony zapach - bez szaleństw, zapach jak zapach, nie doświadczyłam, jak ktos pisał w recenzjach, zaczepiania przez ludzi i pytań co tak pieknie pachnie na mojej głowie ;) Użyte w nadmiarze jak kazdy olejek przetłuszcza. Z sumpatii do marki wystawiam 4* ale ogólnie produkt dla mnie na taką słabą trójkę.

Kocham ten olejek za jego zapach

Zapach tego olejka przekonuje mnie do tego by kupowac go dwa razy do roku:D jedno opakowanie starcza mi na pol roku, wlosy pachna oblednie.... caly dzien :), ale to nie jedyna jego zaleta... nawilzenie... wlosy sa sypkie i blyszczace:) moj KWC!