Isana, Arganol, Bodybalm (Mleczko do ciała z olejem arganowym i olejem migdałowym)

Isana mleczko do ciała olej arganowy 200 ml. Do skóry bardzo suchej. Z olejem arganowym i olejem migdałowym.

Bogata receptura balsamu do ciała Isana, w skład której wchodzą oleje arganowy i migdałowy, masło shea i gliceryna zapewnia intensywną pielęgnację skóry bardzo suchej i zmęczonej. Mleczko daje się łatwo rozprowadzać na skórze i szybko się wchłania.
Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

zapachowa, hipoalergiczna
w tubie
lekkie
normalna
balsamy
regenerujące, nawilżające, wygładzające

Balsam do codziennego użytkowania, lekko nawilża, dobrze się rozprowadza , ma olej arganowy i migdałowy

Przyznaje, nie jestem zwolenniczką firmy Isana, nie trafiłam jeszcze na dobry produkt. Ale wciąż kupuje, dając im szanse, trochę chyba też ze względu na cenę.

Balsamy używam od zawsze w ilościach hurtowych ze względu na moją suchą skórę. Nie tak dawno padło na przetestowanie tegoż oto kosmetyku.

Balsam zapakowany jest w 200 ml tubkę, dość elastyczną i miękką z zamknięciem typu klik.
Opakowanie przyjemne dla oka, pastelowe, jasne kolory z grafiką przedstawiającą migdały i olej arganowy.

Kosmetyk dość treściwej, gęstej, białej konsystencji. Łatwy do wyciśnięcia. Lubię takie konsystencje, podczas użycia nie spływają z rąk, ani ciała. Zapach dość przyjemny, nie drażniący. Osobiście wolę bardziej owocowe.
Kosmetyk po aplikacji dość długo się wchłania. Na moje skórze zostaje natłuszczona warstwa, także od razu ubrać się nie mogłam z obawy, że pobrudzę ubranie.

Balsam ma bogatą formułę z olejkiem arganowym i migdałowym, masłem shea i gliceryną. Jak dla mnie super skład. Często szukam takich dodatków przy wyborze kosmetyków do ciała.

W mojej opinii balsam należy do typowych średniaków. U mnie szybko znikł, może za dużo nakładałam. Podczas stosowania nawilżał skórę, ale trochę irytowało mnie czekanie na jego wyschnięcie. Żadnych innych właściwości nie posiada, także nie będę wymyślać tutaj jakiś cudownych efektów.

A ja go uwielbiam

Kupiłam ten balsam zupełnie w ciemno ponieważ szukałam czegoś z w miarę naturalnym składem. Po pierwszej aplikacji okazało się że zapach balsamu zwala z nóg! Jest przepiękny (Jeśli chcesz znaleźć jego perfumowego bliźniaka to są to perfumy Armani She).

Balsam ma mleczną ale dość treściwą konsystencję. Po aplikacji na ciało ma się wrażenie otulenia i przyjemnego natłuszczenia skóry, choć po 1 użyciu byłam trochę rozczarowana efektem nawilżenia, bo mleczko od razu się wchłonęło. Przy regularnej aplikacji mleczko naprawdę nawilża, skóra staje się jędrna, błyszcząca, gładka i piękna. Aż miło było takie ciałko na plażę wystawić. Balsam idealnie sprawdził się po opalaniu, nawet kiedy trochę za bardzo się przysmażyłam skóra szybko się regenerowała a opalenizna z dnia na dzień stawała się coraz piękniejsza. Stosowałam już wiele balsamów i mleczek do ciała, ale ten produkt ma dla mnie to 'coś' i przyznam że się od niego uzależniłam. Mleczko ma też mały minus - jest średnio wydajne, ale wybaczam mu to ze względu na cenę i całą gamę zalet które posiada. Absolutnie uwielbiam :)

Ważna sprawa - egzemplarz mleczka które ja posiadam na 3 miejscu w składzie ma Butyrospermum Parkii czyli masło shea. W pierwotnej wersji masło shea było na 2 miejscu. Aktualnie mleczko ma nową szatę graficzną i tutaj masło shea mamy już na 4 miejscu w składzie! Nowej wersji nie testowałam ale zmniejszenie ilości masła shea może wpłynąć na jego właściwości.

Niby mleczko, a krem

Nie jestem fanką tub, ale w tym przypadku wyciskanie produktu jest łatwe, nic też nie wycieka, plastik jest miękki, zamknięcie szczelne.
W konsystencji biały, błyszczący, lekki krem. Rozsmarowuje się smużąc przez chwilę. Nie jest też w mojej ocenie wydajny. Ale lubię go. Skórę mam raczej suchą i przeważnie wystarcza. Najsłabiej odczuwam jego działanie na łydkach, tam mam ochotę ponownie zaaplikować go w niedługim czasie po pierwszej aplikacji. Zostawia odczuwalną warstwę. Nie klejącą, dla mnie nie jest uciążliwa, ale wyraźna. Pod palcami skóra wydaje się być ujędrniona. Dla mnie to efekt nawodnionego ciała, jakby mokrego. Wizualnie wygląda właśnie lekko wilgotnie, jej kolor jest podkreślony.
Nawilżenie w stopniu wystarczającym, ale nie byłabym tak odważna jak producent, żeby sugerować to mleczko do bardzo suchej skóry. Cenowo ok. Zapach naturalny argan na szczęście zrównoważony słodkością oleju migdałowego. Za sam argan bym podziękowała, dla mnie jest męski i niezbyt przyjemny, tutaj jest relaksująco i otulająco, chociaż nie tak długo jakbym oczekiwała.

Nawilżenie raczej lekkie

Budżetowy balsam dla niewymagających. Ma przyjemną budyniową konsystencję, delikatny zapach. Wchłania się raczej dobrze, jedynie lekko smuży przy wcieraniu.

Dla mnie jest za słaby, choć nie mam specjalnie przesuszonej skóry, to jednak tu czuć, że nawilżenie jest bardzo powierzchowne. Używam lekkich formuł, ale oczekuję działania bardziej widocznego, którego Isana nie zapewnia. Używałam go naprzemiennie z mleczkiem malinowym Onlybio i to jest dzień do nocy.
Malinka dawała efekt nawilżonej, odżywionej, a przez to gładkiej w dotyku, elastycznej skóry. A w przypadku Udany, słabiutko, jak zbyt lekki krem do rąk.

Raczej nie kupię ponownie, ale i nie wyrzucę :)

zwyklak

Balsam posiada bardzo rzadka konsystencje. Ma bardzo ładny zapach. Według mnie to taki najzwyklejszy i dobry cenowo balsam. Łatwo sie go rozprowadza na skórze i przeciętnie się wchłania. Daje efekt nawilżenia, ale niestety nie pozostaje on na długo. Doceniam za dobry skład i niska cenę.

Efekty widać, ale tylko przy regularnym stosowaniu.

Uwielbiam testować wszelkiego rodzaje balsamy i mleczka do ciała.
Moja skóra szczególnie na nogach ma skłonności do przesuszania, dlatego najczęściej sięgam po balsamy regenerujące i nawilżające.
Cena produktów Isana jest bardzo niska, co pozwala na testowanie produktów bez ograniczeń.
Recenzowany balsam jest w tubce, pojemności 200ml. Lubię mniejsze pojemności tego typu produktów, ponieważ są bardzo podręczne, nie zajmują dużo miejsca w torbie podróżnej.
Nakrętka w tubce jest dość porządna. Dobrze się zamyka, nie otwiera się podczas przemieszczania się w torbie podróżnej.
Tubka wykonana z plastiku, pochodzącego z recyklingu
Zapach tego balsamu jest bardzo łady, taka mieszanka olejku do opalania z migdałami.
Po aplikacji balsamu, skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka, otulona pięknym zapachem.
W przypadku tego balsamu, po aplikacji mam wrażenie śliskiej skóry, pomimo tego, że balsam wchłania się bardzo szybko.
Producent obiecuje gładkość i elastyczność skóry, moim zdaniem ten efekt wizualny zawdzięczamy nawilżeniu, przy regularnym stosowaniu, skóra staje się wyraźnie odżywiona i nawilżona. Po odstawieniu balsamu efekt ten zanika, dlatego jest to działanie krótkotrwałe, widoczne podczas regularnego stosowania.
Cena 10 zł bez promocji, zachęca do zakupu.
Plusem jest dostępność produktu.
Reasumując balsam jest dobrym nawilżaczem przy codziennym stosowaniu. Nie daje długotrwałego efektu.
Nie wiem, czy kupię ponownie, ponieważ ciągle testuję nowe produkty.

zwyczajny budżetowy balsam

Mam nawyk kupowania balsamów do ciała, gdziekolwiek bym się nie pojawiła. Oczywiście gdzie przeważnie zostawiam pieniądze? W rossmanie. Kilka różnych produktów Isany było na promocji, więc kupiłam. Nie wiedzieć czemu, Isana ma tę zasadniczą wadę, że nie ma oznaczenia na opakowaniu, iż produkt jest np. w edycji limitowanej. Ten być może nie jest.
Wracając do tematu balsamu, zamknięty jest w miękkiej tubie, którą łatwo można całościowo wykończyć. Zatrzask w kolorze beżowym/złotym. Opakowanie ładne i poręczne. Balsam ma konsystencję białego kremu, który po nałożeniu na suche partie ciała zdaje się być treściwy i oporny w rozsmarowywaniu, zostawiając białe smugi i dłużej się wchłaniając. Skóra jest delikatnie rozświetlona, czuję, że czymś jest posmarowana lecz to nie jest odpowiednie nawilżenie dla skóry bardzo suchej i zmęczonej, jak jest to napisane na opakowaniu. Zapach jest dyskretny i wcale nie ma tutaj mowy o zmysłowych doznaniach.
Z ciekawości postąpiłam jak inne wizażanki i nałożyłam go na dłonie - od razu zrobił się przezroczysty i wchłonął się, pozostawiając skórę miękką i delikatną.
Prawdopodobnie balsam należy stosować w ciepłym pomieszczeniu i/lub rozgrzać go w dłoniach przed nałożeniem.
Podsumowując, balsam jest ekonomiczną odpowiedzią na codzienne dbanie o siebie i swoją skórę. Moim zdaniem jest to wersja awaryjna, gdy nie mamy pod ręką ulubionego balsamu. Stosować go nie zaszkodzi, nawet po depilacji, a i po kieszeni nie zaboli.

Lubię go

Balsam zamknięty jest w bardzo miękkiej, przez co praktycznej tubie, ponieważ nie ma problemu z rozcięciem go pod koniec stosowania i z wydostaniem resztek produktu.
Dostępny jest w drogerii Rossmann, raczej nie ma problemów z jego dostępnością i łącznie z ceną jest to bardzo na plus.
Nie należy do wydajnych kosmetyków, ale myślę, że w zestawieniu z ceną można mu to wybaczyć ;)
Sam balsam ma bardzo dobry skład, ładnie, delikatnie i naturalnie pachnie. Tak samo sobie wyobrażałam zapach zanim go kupiłam. Dobrze nawilża, na mojej skórze wchłania się przeciętnie, ale nie traktuję tego faktu jako wady. Pozostawia niewielką lepkość na skórze, ale trwa to dosłownie chwilkę, więc również mi to nie przeszkadza.
Ogólnie oceniam go na plus i polecam :)

Balsam ma piękny zapach, szybko i dobrze się wchłania, co sprawia, że nie pozostawia śladów na ubraniach. Jest wydajny i ma dobrą cenę. Czego chcieć więcej :)

Boski balsam, bardzo lubię

Zużyłam już kilka opakowań tego balsamu (teraz opakowanie jest inne niż na zdjęciu w opisie, takie jak na najnowszych zdjęciach Recenzentek, a w nazwie jest "balsam", nie "mleczko") i na pewno zużyję jeszcze wiele :) (Stosuję w duecie z pielęgnującym żelem pod prysznic Isany Oil&Care dla podbicia efektu i utrwalenia zapachu).

PLUSY (od razu mówię, że minusów brak :))

+ świetnie nawilża
+ zapewnia efekt gładkiej, wypielęgnowanej skóry
+ dobrze się rozprowadza
+ szybko się wchłania
+ z cennymi olejkami arganowym i migdałowym i masłem shea wysoko w składzie
+ pięknie pachnie! Jest to taki kremowy, subtelny, nienachalny zapach, a zarazem dający poczucie elegancji i luksusu jak po użyciu Nuxe'a ;)
+ tani
+ wegański skład <3
+ nietestowany na zwierzętach <3
+ receptura bez mikroplastiku
+ estetyczne i praktyczne opakowanie (miękka tubka, którą można rozciąć nożyczkami i wydobyć produkt do końca)

Mocne wygładzenie skóry

Mleczko jest rzadkie, trochę powiedziałabym że wodniste w konsystencji. Łatwo i szybko się rozprowadza na skórze i równie szybko wchłania.

Zapach oceniam jako przyjemny.

Po regularnym codziennym stosowaniu mleczka zauważyłam, że skóra na udach i pośladkach wyraźnie sie wygładziła. Jest dużo bardziej przyjemna w dotyku, miękka I gładka.

Łał! Mega nawilżające mleczko!

Mleczko kupiłam przypadkiem, a
skusiła mnie oczywiście cena.
Zagości u mnie na dłużej!
Świetny zapach, konsystencja.
Ale co najważniejsze, bardzo nawilża.
Skóra jest odżywiona, nawilżona i przez długi czas jeszcze pięknie pachnie. ❤️