The Ordinary, Glycolic Acid 7% Toning Solution (Peeling z 7% kwasem glikolowym)

The Ordinary, Glycolic Acid 7% Toning Solution (Peeling z 7% kwasem glikolowym)

Glycolic Acid 7% Toning Solution - 7% kwas glikolowy przeznaczony do łagodnego złuszczania skóry. Formuła preparatu zawiera pochodną tasmańskiego pieprzu w celu zmniejszenia podrażnienia związanego z użyciem kwasu oraz ekstrakt z korzenia żeń-szenia i aloe vera dla uzyskania widocznych efektów łagodzących. Zalecany jego dla skóry z drobnymi bliznami i zmarszczkami, przebarwieniami, podrażnionej i zniszczonej na skutek opalania i zrogowaciałej. Kwas glikolowy dobrze sprawdza się też w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, źle ukrwionej i z objawami przedwczesnego starzenia.

Działanie produktu:
stymuluje produkcję kolagenu,
przyspiesza regenerację komórek,
złuszcza naskórek,
wygładza skórę,
wyrównuje koloryt,
intensywnie regeneruje,
oczyszcza zatkane mieszki włosowe.

Uwaga: produkt nie jest przeznaczony dla delikatnej, wrażliwej czy alergicznej skóry. Podczas jego użytkowania należy stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem. W przypadku utrzymującego się podrażnienia przerwać stosowanie preparatu.

Kosmetyk ma ph wahające się między 3,50 a 3,70; nie zawiera alkoholu, silikonów, olejów, orzechów, glutenu i soi. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Data ważności: 12 miesięcy od otwarcia.

mega

Najlepszy! Polecam do cery mieszanej z tendencją do wyprysków. Spełnia wszystko to co obiecał producent. Uwaga na to żeby go nie nadużywać, gdyż stężenie kwasu jest dość spore

Trochę jednak za mocny

Polecany jest jako tańszy zamiennik kultowego Pixi Glow więc spodziewałam się
czegoś bardziej uniwersalnego. Być może sprawdza się przy cerze bardzo tłustej, dla mojej mieszanej nie jest jednak odpowiedni. Używałam w czasie wieczornej pielęgnacji i niestety po jakimś czasie mocno podrażniał moją skórę, która piekła i pojawiały się zaczerwienienia. Na początku podrażnień nie było ale efektów też brak, żadnego wygładzenia czy rozjaśnienia. Moja skóra dobrze reaguje na kwasy glikolowy i migdałowy więc jestem trochę zdziwiona. Najwyraźniej to jednak nie jest produkt dla mnie. Opakowanie natomiast jest genialne. Butelka jest pojemna i wygodna a dozownik w takiej formie jest świetnym rozwiązaniem. Nie ma możliwości aby wylać zbyt dużo płynu, zamyka się szczelnie co jest dużym plusem w podróży.

Idealny tonik

Tak jak napisałam w tytule idealny Tonik dodatkowy do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej oraz problematycznej. Dodatkowy dlatego ponieważ nie poleciała bym go używać na codzień, moim zdaniem 3 lub 4 razy w tyg. A codziennie jakiś inny tonik. Tonik z kwasami idealnie wycisza zaskórniki oraz aktywne stany tradziku. Twarz wydaje się gładsza. Jestem bardzo zadowolona . Dodatkowo w opakowaniu jest speciana odkrecana końcówka do lepszego wylewania produkty.

ZALETY:
Cena
Wydaje mi się ajność
Efekty

Czy ja wiem

Chyba nie służy mi kwas glikolowy w pielęgnacji i ten produkt mnie o tym przekonał.
Dzięki pojemności - 240ml mogłam używać i sprawdzać go długo. Cena regularna za tą ilość to ok 37zł. Opakowanie to buteleczka,
dziubkiem, którą jak zwykle wymieniłam na taką w sprayu.
Produkt niestety robi to czego nie lubię czyli pieni się mocno w opakowaniu, a potem klei się na twarzy.
Po spryskaniu tym produktem czuję jak moja tłusta skóra się dusi, pory się zalepiają i więc widzę jak robią się ciemne. Nienawidzę tego uczucia. Do tego produktu pieczę mnie w twarz. Powiecie no cóż ma kwasy. Ale moja cera prawię nigdy tak nie reaguje, nawet 50% kwas glikolowy u kosmetyczki nie robi na niej wrażenia więc mam podejrzenia że to może być inny składnik który tak podrażnia.
Przy regularnym stosowaniu mam wrażenie że mam tylko więcej niedoskonałości i to nie ustaje, nie ma etapu oczyszczania a potem ładnej skóry, dlatego też podejrzewam że po prostu mnie zakleja i nie służą mi pieniące się dodatki.
Podsumowując jestem mocno na nie.

Sama już nie wiem

Jest to tonik, którego się bałam, ponieważ to mój pierwszy produkt typowo kwasowy. Później byłam nim oczarowana, wszystkim go polecałam. A teraz... Znowu nie wiem co o nim myśleć...
Zacznijmy od tego co dobrego zrobił dla mojej cery.
Tak jak w zaleceniach producenta używam go tylko i wyłącznie na wieczór, po umyciu i osuszeniu twarzy.
Niekiedy szczypie w miejscu gdzie pojawiła sie niespodzianka. ????
Reguluje prace gruczołów łojowych, jest super dla osób z tym problemem.
Za każdym razem kiedy mam jakiegoś większego kolege na twarzy, mocniej przyciskam wacik z produktem do tego miejsca i naprawde po ok 2 dniach pryszcz się zmniejsza.
Pomógł mi pozbyć sie niektórych przebarwień, ujednolicić koloryt skóry.
Jak nazwa mówi, jest to tonik peelingujący i rzeczywiście, twarz po nim jest gładka jak po peelingu, a podczas aplikacji czuć, ze peelinguje. Ja ze względu na moje niedoskonałości nie moge używać zwykłych peelingów, anie znalazłam jeszcze żadnego fajnego peelingu enzymatycznnego, dlatego ten tonik jest dla mnie idealny ! ❤
ALE - wydaje mi się, że przesusza mi skórę. Na szczęście, po nim na noc używam serum z kwasem hialuronowym i wszystko naprawione.????
Ale tonik posiada minus, który ostatnio zauważyłam.
Wydaje mi się, ze produkt ten uzależnia od siebie moją twarz. Sprawia, ze po zaprzestaniu używania go wszystko co naprawił od nowa wraca.
Miałam ostatnio tydzień przerwy od niego. Po 2 dniach, na twarzy pojawiły się pryszcze, takie jakie miałam przed stosowaniem. Po tygodniu od nowa zaczęłam go używać i znowu poprawił stan mojej cery.
Cóż no widać, na pewno, że działa ale to oznacza, że nigdy go nie moge odstawić bo niedoskonałości wrócą?

Rewelacja

Zanim zakupiłam ten produkt zagłębiłam sie trochę w lekturę na temat kwasów glikolowych , ich właściwości, stężenia i do jakich skór jest odpowiedni, w ten sposób moja wybór padł na tonik The Ordinary , który zawiera 7% kwasu glikolowego.
Z tego co mi wiadomo bezpieczne stężenia do pielęgnacji domowej takim produktem to między 5% a 15% wiec tu jesteśmy tak mniej wiecej po środku .
Produkt znajduje sie w plastikowej butelce o pojemności 240ml , przezroczysta wiec bez problemu kontrolujemy zużycie. W jego skład wchodzą oczywiście kwas glikolowy, sok z liści aloesu oraz ekstrakt z liści pieprzu tasmanskiego.
Podoba mi sie również to, ze produkt jest wegański.
Ja używałam go tylko wieczorem po demakijażu, pierwsze wrażenie to mocne ściągnięcie skóry, ale mijało zaraz po nalozeniu kremu nawilżającego.
Stan mojej cery po zużyciu calej butelki mocno sie poprawil, wyregulowal pracę gruczołów łojowych, buzia stała sie jednolita, koloryt cery jest wyrównany.
Ogólnie cała struktura skóry wyglada korzystnie, juz nie wyglada na szara i pozbawiona blasku.
Oczywiście w ciągu dnia stosowalam krem z filtrem bo jak wiadomo przy używaniu takich produktów trzeba mocno zwracac na to uwagę.

Zdecydowanie mój nr. 1 !!!

Zdecydowanie mój nr. 1 !!!
Na wstępie nie mogę tego pominąć! pamiętajcie że przy zabawie z kwasami niezbędne są filtry , najlepiej spf 50!!!! Wcześniej warto zrobić sobie test alergiczny, i najlepiej nie łączyć kilku produktów z kwasami jednocześnie.
O tym produkcie słyszałam wiele, wiele dobrego.
Zachęcona naprawdę rewelacyjnymi opiniami postanowiłam kupić.
I muszę przyznać ,że z produktami z tej firmy mam jeden problem , na początku nigdy nie robią na mnie wrażenia, wręcz przeciwnie, mam zawsze mieszane uczucia, ale po kilku użyciach, zauważyłam co potrafi ten kosmetyk.
Jest świetnej jakości, cena nie jest wygórowana. Tonik świetnie nadaje się do cery problematycznej, mieszanej, radzi sobie też z cerą tłustą, jeśli chodzi o inne typy to może pojawić ogólna nadwrażliwość , oraz zwiekszona wrażliwość na słońce.
Ja używam codziennie przy wieczornej pielęgnacji.
Taka kropka nad i.

Po czasie zyskał

Hmm na początku chyba zle go użytkowałam, przez co byłam bardzo niezadowolona z efektu. Nakładałam tonik na wacik a następnie aplikowałam na skórę, przeczytałam tez gdzieś, że po toniku najlepiej zostawić skórę solo. Niestety to wszystko były błędy. Odkąd nakładam go jak esencje, bezpośrednio na skore, a pózniej krem nawilżający, to naprawdę widzę różnice. Skóra rano jest mega gładka, krostki spłycone, wągry mniej widoczne.
Edit: w połączeniu z olejem konopnym na noc jest ekstra. Rano bardzo gładka i wyrównana buzia!

Tonik numer 1

Jeden z lepszych toników jaki stosowałam. Odpowiednie i bezpieczne stężenie kwasu glikolowego, nie podrażnia, a cerę mam wrażliwą. Nawet wtedy gdy coś wyskoczy mi na twarzy i skóra jest podrażniona, nie drażni jej bardziej a wręcz łagodzi, czym byłam zaskoczona bo spodziewałam się, że kwas może spowodować zaognienie sytuacji i nieprzyjemne uczucie. Rozjaśnia przebarwienia, świetnie działa na zmiany trądzikowe (na drugi dzień zawsze widać ogromną różnice, a normalnie takie zmiany goją się u mnie bardzo długo). Używam zazwyczaj w parze z hydrolatem (np. Rumiankowym bądź różanym), najpierw tonik a po chwili psikam hydrolatem, idealne połączenie. Polecam. Bardzo wydajny, a do tego świetna cena. Dla porownania, kiedyś kupiłam tonik z kwasem glikolowym Mario Badescu za ponad dwa razy tyle i poza tym, że spełniał funkcje taką jaką pełni tonik to nie robił nic, a tutaj mamy widoczne efekty już po pierwszym zastosowaniu.

Najlepszy

Nadaje się do wszystkiego. Świetny do stosowania na twarz, rozjaśnia przebarwienia, nawilża, nie podrażnia. Można stosować przy przesuszonym i swędzącym skalpie, łagodzi podrażnienia i swędzenie. Stosowany na ciele, świetnie sprawdza się jako peeling.
Jestem zachwycona.

Mocne działanie

Mam cerę mieszaną, z tego względu sięgam po wszelkiego rodzaju kosmetyki złuszczające i ograniczające świecenie się skóry czy powstawanie niedoskonałości.

Butelka jest plastikowa, szata graficzna utrzymana w duchu minimalizmu, jak cała seria kosmetyków tej marki.
Plastik jest przezroczysty więc na bieżąco widać ile produktu pozostało w opakowaniu.
Plus za wygodny dozownik, dzięki czemu można szczelnie zamknąć opakowanie gdy musimy je zabrać w podróż. Dozownik również sprawia, że nie wylewamy zbyt dużej ilości produktu, a na prawdę potrzeba go niewiele aby oczyścić twarz.

Nie mam cery wrażliwej i zazwyczaj moja skóra nie ma problemu ze stosowaniem na przykład peelingów kwasowych.
Jeśli chodzi o "krwawy peeling" tej samej marki to nigdy nie miałam problemów z podrażnieniem skóry po zastosowaniu tego produktu.
Miałam nadzieję, że i ten tonik nie wywoła u mnie reakcji alergicznej. Jednak po pierwszej aplikacji mocno zdziwiłam bo miałam całą czerwoną twarz, która nieprzyjemnie szczypała. Zgodnie z zaleceniami producenta, produkt stosowałam tylko raz dziennie, podczas wieczornej pielęgnacji. Jednak skóra nadal piekła, z każdą aplikacją na szczęście coraz mniej. Ale dla kogoś z bardziej wrażliwą skóra niż moja stosowanie tego produktu może być niemożliwe.

Na szczęście tonik robi robotę i według mnie warto się początkowo przemęczyć zanim skóra się przyzwyczai.
Skóra jest gładka, oczyszczona, napięta i rozjaśniona. Niedoskonałości są zredukowane tak jak i błyszczenie się skóry.

Jeśli chodzi o dostępność to z tym jest bardzo słabo - stacjonarnie tonik jest wiecznie wykupiony, trzeba zamawiać wyłącznie on line.

Ogólnie jestem zadowolona i będę wracać do tego produktu.

Dla mnie idealny

Lepszego nie miałam! Zawiera 7% kwas glikolowy, co jak się okazało, dobrze wpływa na moją skórę. Oryginalnie przychodzi z odkręcanym korkiem, ale dostajemy końcówkę, dzięki której łatwiej się go nabiera. Buteleczka jest dosyć duża, zawiera 240 ml produktu, starczyło mi to na kilka miesięcy codziennego stosowania. Moja cera mi za to podziękowała. Tonik zmniejszył zaczerwienienia i kontrolował wydzielanie sebum. Trzeba pamiętać, że zawiera w sobie kwas, więc trzeba go używać ostrożnie. Na szczęście mi krzywdy nie wyrządził, za to trochę pomógł w walce z niedoskonałościami. Podoba mi się to, że przywraca skórze opowiednie pH i łagodzi podrażnienia. Jestem nim zachwycona i na pewno jeszcze nie raz zagości w mojej kosmetyczce.