Petal Fresh Pure, Grape Seed & Olive Oil, Moisturizing Conditioner (Pestki winogron i oliwki, Nawilżająca odżywka do włosów)

Delikatna, naturalna odżywka wegańska do włosów suchych i zniszczonych. Skutecznie regeneruje włosy, przywracając im zdrowy i naturalny wygląd. Formuła oparta na bogatych w antyoksydanty organicznej oliwie z oliwek i organicznym ekstrakcie z pestek winogron głęboko nawilża i odżywia nawet najbardziej przesuszone i łamliwe włosy, sprawiając, że stają się miękkie i jedwabiście gładkie.
Petal Fresh Pure to naturalne kosmetyki wegańskie wprost ze słonecznej Kalifornii. Powstały zgodnie z ideą, według której to co nakładamy na własne ciało i włosy jest tak samo ważne, jak to czym się odżywiamy. Dlatego też formuły Petal Fresh Pure wypełnia koktajl naturalnych i certyfikowanych składników organicznych.

nawilżające
100 – 250ml
Skóra głowy
normalna

Długotrwałe nawilżenie

Odżywkę zakupiłam zachęcona naturalnym składem, koncepcją vege i zachwytami włosomaniaczek. Butelka odżywki petal fresh jest bardzo wygodna w użytkowaniu - nie jest zbyt twarda toteż wydobycie produktu jest wygodne. Odżywka ma śliczny, delikatny zapach i masełkową konsystencję. Używałam ją na razie jako podkład pod olej oraz myjadło do skóry głowy i super się sprawdziła. Dobrze zemulgowała olej i domyła skalp. Jeszcze pozostało mi ją przetestować w roli maski ;) Polecam!

całkiem spoko odżywka humektantowa

wciąż jeszcze raczkuję w tematyce PEH, stąd tę akurat odżywkę pewnie stosowałam nierozważnie.
Mam włosy cienkie, słabe, średnioporowe. Skóra głowy przetłuszcza mi się na tyle, że muszę myć je codziennie. Próbuję je wyprowadzić i jest coraz lepiej, ale wciąż wiele brakuje do pożądanego efektu
Odżywka wydawała mi się humektantowo-emolientowa (te wszystkie ekstrakty) i pewnie taka jest, ale emolienty nie równoważą tutaj humektantów (gliceryna), przez co jednak idzie w stronę mocniejszego nawilżenia, którego nic nie domyka. Ja ją stosowałam jako drugie O w OMO.
Gliceryna jest wysoko w składzie, ale nie puszyły mi się po niej włosy, no może poza wyjątkowo wilgotnymi dniami.
Odżywka fajnie dociąża włosy, ale moje aż za bardzo - przyklap to coś, z czym tutaj nie umiem sobie poradzić. Są ładnie nawilżone, nie plączą się, nie są sztywne, nawet się błyszczą. Może to jeszcze nie jest tafla, ale dramatu nie ma.
Odżywka ma bardzo gęstą konststencję maski do włosów, łatwo się ją wczesuje. Pachnie delikatnie, bardzo naturalnie. Jest bardzo wydajna - używałam jej dobrych kilka miesięcy.
Myślę, że używałam tej odżywki za często (bywało że co każde mycie), bo miałam mylne pojęcie o jej składzie (nie umiałam go dobrze zinterpretować). Ale nawet jak na to, to jest spoko odżywka. Teraz będę próbować czegoś z mniejszą ilością humektantów, ale nie wykluczam, że do niej wrócę.

Miłość!

Odżywkę kupiłam z polecenia innej osoby i nie żałuję, bo jest świetna.

Odżywka zamknięta jest w ciemnozielonej, półprzeźroczystej butelce o pojemności 355ml. Szata graficzna opakowania jak najbardziej ok - biała etykieta z zielonymi akcentami kolorystycznymi i grafiką winogron. Produkt dozuje się za pomocą ściśnięcia butelki - w sumie dla mnie to jest problem, bo przy połowie opakowania dość ciężko jest ją wydobyć z opakowania (odżywka jest gęsta - dlatego). Myślę, że pompka sprawdziłaby się sto razy lepiej.

Odżywka ma biały kolor i jest bardzo gęsta. Jej zapach mnie w sobie rozkochał... Pachnie cudownie, świeżo, delikatnie winogronowo i kwiatowo. Niczym perfumy. Warto wspomnieć, że włosy pachną nią aż do następnego mycia - włosy myję co dwa/trzy dni.

Co do jej właściwości to wspaniale nawilża włosy i zdecydowanie ułatwia ich rozczesywanie. Ponadto nadaje blask włosom i je zmiękcza. Świetnie się nakłada (przez to, że jest gęsta) i równie świetnie się spłukuje. Odżywka jest humektantowa - warto to wiedzieć, gdyż niektóre włosy tego nie lubią i będą się puszyć. Ja stosuję ją co drugie - trzecie mycie i jest bardzo ok.

Cóż jeszcze mogę napisać - dawno nie byłam tak zadowolona z odżywki.

Tak!

Świadoma pielęgnacja włosów skłoniła mnie do testowania różnego rodzaju odżywek i sprawdzania co moim włosom służy, a co niekoniecznie. Odżywka z serii bardzo humektantowych. Wysoko gliceryna w składzie, więc jeśli puszą wam się po niej włosy to znaczy, że nie jest ona dla was i trzeba szukać czegoś dalej. Gęsta konsystencja, która bardzo fajnie i przyjemnie rozprowadza się po włosach. Zapach także jak najbardziej na plus. Po jej użyciu moje włosy są fajnie dociążone przy lekkim odbiciu u nasady, miękkie i gładkie... no i stylizuje się je bardzo łatwo. Jestem z niej mega zadowolona i cieszę się, że to kolejny produkt tej firmy, który się u mnie sprawdza. No i oczywiście mega plus za skład!

Dobry nawilżacz

Zanim zaczęłam interesować się świadomą pielegnacją włosów i równowagą PEH używałam tej odżywki non stop. Sprawiała się dobrze, fajnie nawilżała i wygładzała moje włosy chociaż przy kiepskiej pogodzie bardzo je puszyła. Teraz wiem, że odżywka jest bardzo mocno humektantowa i trzeba stosować ją z umiarem. Przy świadomym stosowaniu sprawdza się jeszcze lepiej. Zużyłam już kilka opakowań i szczerze ją polecam chociaż sama pewnie będę testować coś nowego. Dodatkowy plusik za piękny, delikatny zapach.

Coś wspaniałego

Nie jest łatwo znaleźć odżywkę, która spełniałaby wszystkie wymagania włosów, ale czasem trafia się na produkt, który jest baaardzo blisko ideału. Dla mnie taką odżywką jest właśnie winogoronowy Petal Fresh.

Już sam zapach jest obiecujący, kojarzy mi się bardzo z szampanami dla dzieci Piccolo ;) Mogłabym wąchać i wąchać. Gęsta konsystencja, dobrze nakłada się na włosy, nie trzeba zużywać wiele odżywki, żeby dokładnie je pokryć.

Efekty są świetne - włosy są odżywione, ładnie pachną, nie są przesuszone, ale nie są też obciążone, a to ważne dla cienkowłosych i osób walczących z wiecznym przyklapem. Odżywka zwiększa objętość, ale nie kosztem zdrowia włosów, łatwo je po niej rozczesać, nie plączą się, nie są sztywne, poprawia stan końcówek. Najchętniej stosowałabym ją codziennie :D

Jak do tej pory chyba najlepsza odżywka, z jaką miałam do czynienia, opowiada moim potrzebom niemalże w stu procentach.

Nigdy więcej

Moje włosy nie lubią zbyt dużo humektantów, ale ta odżywka to dla nich zabójstwo. Przez kilka miesięcy zastanawiałam się czemu mam coraz bardziej puszące się włosy. Po odstawieniu tej odżywki od razu się poprawiło. Ma ona glicerynę wysoko w składzie i myslę, że to ona jest głównym winowajcą. Po za tym odżywkę strasznie wydobywa się z opakowania. W załączonym zdjęciu widać jak zmasakrowana jest buteleczka od przyciskania.

Jest ok, jest CG!

Ta odżywka trafiła na moją połkę na początku drogi do świadomej pielęgnacji PEH. Jest HE i na początku niezbyt się polubiłyśmy, bo puszyła mi włosy. Teraz wiem, że muszę jej używać z mocnym emolientem (ziaja tsubaki, garnier żurawina) aby efekt był ok!
Zachwyca składem (jest CG), ale więcej do niej nie wrócę:)

Najlepsza z najlepszych!

Odżywka Petal Fresh Pure, Grape Seed & Olive Oil jest jedną z moich ulubionych odżywek. Cenię ją za to że jest bardzo leciutka dzięki czemu bez obaw o obciążenie włosów nakładam ją od nasady, zdecydowanie na plus przepiękny zapach który utrzymuje się bardzo długo. Ponadto odżywka bardzo ułatwiła mi rozczesywanie włosów i co ważne po zastosowaniu tej odżywki nie robią mi się kołtuny. Wizualnie włosy nabierają blasku natomiast w dotyku włosy są mięsiste a końce zdecydowanie wygładzone.

Średniak

Odżywka, podobnie jak szampon, ma pojemność 355 ml i zamknięta jest w takim samym opakowaniu. Szampon nie zrobił na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Był po prostu w porządku. Odżywka zaś jest zwykłym średniakiem z dobrym składem.

Konsystencja - tak gęsta, że w połowie opakowania jest już ciężko wydobyć z niego odżywkę
Zapach - nie przywiązuję do tego dużej wagi, ale nie drażnił mojego nosa, jest raczej delikatny
Wydajność - moim zdaniem duża, co, gdy produkt nie zachwyca nie jest aż takim plusem ;)

Myślę, że dla mnie ta odżywka jest średniakiem, bo ma wysoko w składzie glicerynę, która może puszyć i włosy różnie nią reagują.

Przyjemna odżywka

To jest już moja druga butelka, więc odżywka działa tak, jak powinna. Fajnie nawilża włosy, najlepiej sprawdzi się na włosach średnioporowatych :) Nadaje się też świetnie jako podkład pod olej. Wtedy nawilża jeszcze bardziej, bo pozostawia się ją na włosach dłużej niż 10 minut. Nie puszy włosów. Włoski są wygładzone, błyszczące i sypkie. Troszkę wysoka cena, ale czesto jest na promocji w rossmannie.

Puszy włosy

odżywke zakupiłam w promocji rossmanna jakiś czas temu i niestety u mnie się nie sprawdziła. Nawilża całkiem dobrze ale przy moich włosach mam po niej straszny puch więc na pewno jej używać więcej nie będę. Ma bardzo ładny zapach i jest dosyć wydajna choć ciężko jest ją wydobyć z końcem opakowania ze względu na gęstą konsystencję.

Niby powinna dobrze działać nawilżająco na włosy wysokoporowate ale efekt puchu jaki mam po niej przebija każdą zaletę.