Alba 1913, Krem do rąk galeniczny do codziennego użytku no.1 [ Hands & Feet, Galenic Daily Hand Cream (Krem do rąk i stóp)]

Kremowe połączenie masła shea, oleju migdałowego i masła kakaowego z nutą słodkiej pomarańczy odżywia, nawilża i chroni skórę. Ekstrakt z nagietka łagodzi podrażnienia i przywraca dłoniom zdrowy wygląd.

kremy do rąk
nawilżające, wygładzające, regenerujące
w tubce
bogate

Może być

Krem ładnie pachnie i nieźle się wchłania. Ale po chwil ręce robią się "tępe". mam wrażenie że po dłuższej chwili wręcz je wysusza. Hm... niby ok ale nie do końca. Ogólnie może to tak podsumuje: jak ktoś nie ma problemów ze skórą dłoni to jest ok, ja mam AZS i dla mnie jest za słaby, na początku niby ulga ale za jakiś czas działanie wręcz przeciwne, więc nie dla każdego, ale warto spróbować. Cena raczej nie drogeryjna.

lepszy do stóp niż do dłoni

Zużyłam trzy opakowania po 30 g i nie potrafię się zdecydować czy go lubię czy jednak nie będę tęsknić. To raczej zwykły krem, codzienniak, ale faktycznie nadaje się i do dłoni i do stóp.

- OPAKOWANIE: tubka o pojemności 30 g wykonana jest z elastycznego plastiku, który traci kształt wraz z zużyciem kosmetyku, ale ułatwia to wyciśnięcie produktu w zasadzie w całości.
Tubka zamknięta jest za pomocą białej nakrętki.
Szata graficzna jest prosta, taka jaką lubię. Z przodu tylko logo marki i nazwa produktu, z tyłu szczegółowy spis INCI.

- KONSYSTENCJA: krem jest gęsty, kremowy, przyjemny, ale pozostawia nieco tłustawą warstwę na skórze.

- ZAPACH: przypomina gorzką pomarańczę, może nie jest szczególnie wyjątkowy, ale tragedii nie ma, choć jakoś mnie nie zachwyca.

- DZIAŁANIE: tu też nie jestem zachwycona. Krem stosowałam i do dłoni i do stóp. W obu przypadkach zachowywał się tak samo. Szczerze przyznam, że ostatecznie wolałam go jednak do stóp bo tu ten delikatny, ale jednak tłustawy film nie był tak uciążliwy. Skóra była przyjemnie zmiękczona i był to efekt, który rzadko się zdarza, więc tu duży plus. Nawilżenie to już inna para kaloszy. Nie było powalające i chociaż na stopach nie odczuwałam dyskomfortu z tego powodu, to na dłoniach już tak. Kiedy wspomniana już warstwa gdzieś tam się wytarła to czułam znów potrzebę aplikacji kosmetyku bo skóra lekko się ściągała i potrzebowała dawki nawilżenia.

Czyli podsumowując: krem świetnie zmiękcza, chwilowo nawilża i niweluje uczucie ściągnięcia, ale jest to efekt chwilowy i wymaga ponownej aplikacji. To byłby fajny codzienny krem, gdyby nie ta tłustawa warstwa.
Skóra stóp natomiast lepiej na niego reaguje. Przede wszystkim zmiękczenie, które daje preparat, pozwala mi dłużej cieszyć się stopami bez twardych zgrubień. Pozostawiony film tu mi nie przeszkadza bo i tak zawsze nakładam skarpetki po kilku chwilach od nałożenia kremu na stopy.

Kończę obecnie trzecią tubkę na skórze stóp. Nie wiem czy kiedyś wrócę. Może jeśli będę mieć jakąś sposobność kupić krem za niższą cenę to może się skuszę, ale też będę używać raczej tylko do stóp.

Hmmmm

Krem wydaje się fajny. Jest tlustawy, chwilę się wchłania, daje początkowy komfort, ślicznie pachnie. Ma ultraprzyjemną formułę.

No, ale po godzinie czuć na dłoniach suchość. Wydaje mi się, że jakby dodać więcej nawilżenia byłby to świetny krem. A tak mamy okluzję, która nie zapewnia odpowiedniej pielęgnacji, a jedynie tworzy warstwę ochronną.

Krem ma duży potencjał, ale wymaga dopracowania. Niestety przy tej cenie nie powinien mieć wad, dlatego moja ocena jest niska.

Ochronna opcja na zimę, która jakoś nie przypadła mi do gustu

Krem ten dorwałam jako dodatek do jednej z gazet. Marki Alba 1913 wcześniej nie znałam, choć pochodzi ona z Polski. Nigdy nawet nazwa mi się nie obiła o uszy. Ale widocznie nadszedł czas na zapoznanie się ;). Całość kosztowała pewnie kilkanaście złotych (tak, nie pamiętam :D).

Moje dłonie, jeśli o nie regularnie dbam, nie sprawiają większych problemów. Problemy pojawiają się tylko wtedy, kiedy przez dłuższy czas nie nakładam na nie jakichś mazideł. Wówczas wychodzą wypryski egzemy, które pękają, swędzą, ale przede wszystkim wyglądają nieestetycznie. Dlatego staram się zawsze mieć przy sobie jakiś krem do rąk. Niestety nie wszystkie działają tak, jakbym tego chciała, i właśnie ten od marki Alba 1913 taki jest... Najpierw zaskoczył mnie długi, bogaty skład. Pomyślałam, że dzięki temu będzie skuteczny. Ale przypomniałam sobie, że zazwyczaj kremy pełne olejów i maseł są tak naprawdę tylko ochronne... No i dobrze myślałam. Ma on gęstą konsystencję, do której mogłabym się nie przyczepić, ale muszę, bo coś tu nie gra. A mianowicie oddziela się od tego kremu woda. Moja dłoń staje się nagle lekko mokra, przez co dalsze rozprowadzanie daje wrażenie, jakbym chciała połączyć wodę z olejem. Dłoń się po prostu ślizga po skórze. Trwa to moment, bo potem całość się wchłania, ale raczej nie powinno tak być. Przynajmniej dla mnie jest to czymś nietypowym i nieprzyjemnym. Krem ostatecznie pozostawia tłustą, lecz cienką warstwę ochronną. I to tyle. Nie działa dogłębnie i na długo. Po prostu natłuszcza i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, dając przy tym niekomfortowe uczucie tłustości. Wolę jednak kremy, które robią coś więcej, mając lżejszą konsystencję. Najbardziej pozytywny wpływ ma jedynie na skórki wokół paznokci. One lubią tłuste mazie. Stają się wówczas mniej widoczne, a nawet łatwiejsze do ewentualnego usunięcia. Ale oprócz tego klapa. Nie moja bajka. Mogę go polecić tylko tym osobom, które lubią natłuszczać skórę rąk. Innym totalnie odradzam zakup.

Zapach ma mocny i trwały. Kojarzy mi się z pudrowymi cukierkami z odpustu, które rodzice kiedyś kupowali zarówno sobie, jak i mi :D. Jest typowo owocowy, ale no właśnie z tą pudrową nutą. Nie jestem jego fanką, ale też nie mogę napisać, że jest zły. Bo nie jest.

Opakowanie mojej wersji to miękka tubka w kolorze wyrazistego turkusu z plastikową zakrętką. Ten odcień robi wrażenie, jest bardzo elektryzujący (mój aparat nie potrafił oddać go w stu procentach na dołączonym zdjęciu). Łatwo go przez to znaleźć w torebce :D. Cała reszta opakowania jest utrzymana w minimalistycznym stylu i wygląda to dobrze. No i jakość bez zarzutów. Pojemność to 30ml (jest też większa).

Nie dla mnie

Krem do rąk galeniczny do codziennego użytku do rąk i stóp rozczarował mnie od pierwszego użycia. Krem ma gęstą kremową konsystencję, jednak w żaden sposób moja skóra po jego aplikacji nie odczuwa nawilżenia i odżywienia o jakiej zapewnia producent. Jestem rozczarowana produktem biorąc pod uwagę jego wysoką cenę, która nie odzwierciedla oczekiwań działania kremu.
Od kremu do rąk za 39zł (30g) oczekuję skutecznego działania.
Opakowanie kremu jest proste w formie.

Alba

Dał rade. Biorąc pod uwagę, to jak bardzo jestem wybredna w kwestii kremów do rąk ten mnie zauroczył. Jest mały i mieści się do każdej torebki, świetnie się wchłania i nie sprawia uczucia tłustych rąk, bardzo ładnie pachnie, skóra jest miękka i delikatna, a efekt widoczny jest już po pierwszym razie, do tego fajna gęsta konsystencja, którą bardzo lubię. Jedyny minus to cena ale jakość też jest przyzwoita. Coś za coś :)

Jedyny w swoim rodzaju

Krem Alba 1913 wygrałam w konkursie internetowym. W końcu krem do rąk trzeba mieć w każdej torebce, na biurku w pracy i w domu.
Od pierwszego użycia zaskoczyła mnie jego formuła - jest naprawdę gęsty i treściwy, skład jest genialny, zapach bardzo przyjemny.
Chwilę zajmuje mu wchłonięcie się w dłonie, ale nawilżenie pozostaje na długo.