Eyeko, Sport Waterproof Mascara (Wodoodporny tusz do rzęs)

Eyeko, Sport Waterproof Mascara (Wodoodporny tusz do rzęs)

Pojemność 1 szt

Na siłowni, na basenie, podczas wakacji - najlepsza maskara do zadań specjalnych. Zapewnia delikatne pogrubienie, podkręcenie i wydłużenie i jest odporna na działanie wody.

Ma w sobie zatopione włoski, które ładnie wydłużają, ale mnie bardzo podrażniały...

Nie wiem kiedy i skąd, ale w jakimś momencie się mega uparłam i miałam wewnętrzną potrzebę wypróbowania tej marki, tak wiec udałam się do Sephory i dorwałam miniaturkę.

Tusz wyróżnia się opakowaniem, które nie jest sztywne, tylko jest miękką tubką zakończoną zakrętką skrywającą szczoteczkę.
A sama szczoteczka też nie należy do tradycyjnych, ze względu na kształt wachlarza. Wykonana z włosia, ale płaska i jedynie od dwóch stron to włosie się znajduje, do tego została lekko wygięta w łuk.

Maluje się nią łatwo, nie odbiła mi się na powiekach. Dobrze łapie rzęsy, zarówno te górne jak i dolne, nie miałam też problemu by dotrzeć do tych krótkich w kącikach. Trzeba jednak mieć wprawę w malowaniu, bo tusz lubi rzęsy sklejać i tworzyć efekt nóżek pająka, jednak gdy do tego nie dopuścimy, to bardzo fajnie pogrubia i wydłuża rzęsy. Niestety podkręcenia nie widzę nawet minimalnego i tym samym rzęsy są jednak opadnięte przez co już sam makijaż nie prezentuje się tak super, a oko wydaje się mniejsze.

Tusz wydłuża dzięki krótkim i cienkim włoskom zatopionym w sobie, które przyklejają się do rzęs. I wszystko pięknie i ładnie, już kiedyś z tego typu tuszy korzystałam, jednak pierwszy raz spotkałam się z tuszem, który tak by podrażniał moje oczy. Na początku lekki dyskomfort po pomalowaniu rzęs, a później z każdą godziną coraz gorzej - kłucie i zaczerwienione spojówki. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale ewidentnie moje oczy go nie polubiły. I nie, nie wkładałam sobie szczoteczki w oko ;)

Wybrałam kolor czarny i jest to po prostu czerń, nie węgiel, ale też nie wpada w szarości, bardzo ładnie się prezentuje.

Co do wodoodporności to nie do zdarcia. Łzy, deszcz, śnieg czy kąpiel - nie ma szans, nie rozpływa się, nie kruszy, nie rozmazuje. Cały czas na swoim miejscu z tą samą intensywnością. Ba, nawet demakijaż dwufazowymi płynami nie należy do najłatwiejszych ;)

Tuszu użyłam kilka razy i zdecydowanie mi wystarczy, nie lubię wyglądać jakbym płakała, tak więc nie wrócę do niego ;)

Walczy z wodą nawet podczas demakijażu

Prawdziwy wodoodporny tusz. Wytrzymuje długie godziny na oczach nie rozmazując się i nie krusząc. Zdecydowanie wydłuża rzęsy i przy większej ilości mogą wyglądać naprawdę wyjściowo. Jedynym minusem jest walka, jaką trzeba odbyć przy demakijażu i ilość wacików, której trzeba użyć, aby zmyć kosmetyk całkowicie z rzęs.

Wykorzystała: kilka próbek

nieznane cudo

Tusz odkrylam przez przypadek w Sephorze. Mam dość długie i proste rzęsy po mimo używania zalotki pod wpływem tuszu prostują sie, dlatego używam tuszy wodoodpornych. Ten tusz utrzymuje efekt podkrecenia przez cały dzień nie kruszy sie nie osypuje. W swojej konsystencji ma mikro włoski, które powodują jeszcze wydłużenie ich. Dla mnie nieznana przez tłumy perełka

Najlepszy wodoodporny tusz do rzęs na świecie

Uwielbiam go. Trzyma się cały dzień na rzęsach, wytrzyma deszcz, pot i łzy. Wspaniale wydłuża i podkręca rzęsy, można nim zrobić także "dramatyczny" efekt. Dzięki zawartości wyciągom z roślin dodatkowo pielęgnuje nasze rzęsy, nie obciąża ich jak inni wodoodporni koledzy. Jest wart swojej ceny.