Kallos, KJMN, Mango, Hair Mask (Maska do włosów z olejem mango)

Kallos, KJMN, Mango, Hair Mask (Maska do włosów z olejem mango)

Pojemność 1 000 ml

Maska została wzbogacona w witaminy i olej z Mango, który przywraca i chroni kondycję włosa, zapewnia im jedwabiście błyszczący, gładki i elastyczny wygląd. Odżywka sprawia, że włosy stają się łatwe w rozczesywaniu, gęste, błyszczące bez obciążeń. Wysoka zawartość witamin z olejkiem Mango stymuluje nadmiar sebum w celu nawilżenia włókien włosów zwłaszcza suchych i zniszczonych. Olej z Mango zapewnia ochronną osłonę włosów, chroniąc przed wysuszeniem i zapobiega dalszym uszkodzeniom.

klasyczna dobra odżywka

Maska jest ok, warto wypróbować, ale na pewno nie jest to nic co odmieni włosy. ;)

Ja jej używam jako maske do tuningowania lub do emulgowania olejów. Sama w sobie całkiem dobrze wygładza włosy, dzięki olejowi mango nabłyszcza, łatwo się rozczesują. Uważam, że mała pojemność jest wydajna, bo jest treściwa w konsystencji łądnie rozprowadza się po włosach i wczesuje. Przy włosach zdrowych jest ok, nie wiem czy na zniszczone nie byłoby to za mało. ;)

Idealnie wygładza

Maska jest bardzo wydajna , dobrze rozprowadza się na włosach nie spływa z nich . Dobrze odżywia i idealnie wygładza włosy dzięki czemu włosy bardzo dobrze się rozczesują . Jedyny jej minus to że włosy szybko się po niej przetłuszczają . Ma przyjemny delikatny zapach który nier utrzymuje się na włosach po zmyciu

Dobre i tanie.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Dobry produkt do mycia włosów, brak obciążenia i uczuleń.

Skład: Dwa emolienty i humektant. Właściwości odżywcze nie są jakoś bardzo duże. Nie jest zgodna z CG, nie używałabym jej codziennie, a na pewno nie co każde mycie ze względu na parabeny w składzie. Poza tym maska ma w składzie uczulające konserwanty, warto na nie uważać.

Opakowanie: Plastikowy słoik, odkręcany. Bardzo duża pojemność, bo aż litr kosmetyku.Łatwo można kontrolować zużycie produktu. Z zewnątrz charakterystyczna dla całej marki grafika, większość informacji zawarta na opakowaniu dość niewielkim drukiem. Opakowanie bardzo źle się otwiera mokrymi rękami, również przy wykańczaniu kosmetyku dość ciężko się go wybiera z dna.

Wrażenia: Maskę kupiłam z myślą o emuglowaniu oleju z włosów czy ogólnym myciu włosów. Przede wszystkim na plus zapach – jest przepiękny, soczysty, idealny na lato. Utrzymuje się na włosach jeszcze długi czas po użyciu. Maska do zmywania oleju sprawdziła się świetnie, dużą zasługę miały łagodne detergenty w składzie. Używam jej jako pierwsze O w metodzie OMO i kompletnie nie mam do niej zarzutów w tej funkcji. Maska za długo trzymana na włosach przeciąża powodując rozprostowanie włosów. Mnie na szczęście nie podrażnia i nie uczula. Po użyciu jej na drugie O zostawia włosy błyszczące, sypkie i przyjemne w dotyku. Nie działa na nie źle, ale też nie działa rewelacyjnie. Działanie jest doraźne, nie długofalowe. Niestety maska nie ułatwia rozczesywania włosów, wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że je plącze. Na pewno plusem jest niewygórowana cena, z dostępnością bywa różnie – dużo większa jest w Internecie niż w drogeriach Hebe czy Natura. Niestety poza tymi dwoma punktami nie widziałam tych masek nigdzie stacjonarnie. Kallos to dobry wybór by zaopatrzyć się w dużą ilość maski w niewygórowanej cenie. Niestety za ceną stoi też dość przeciętny skład. Na pewno wykończenie tej maski mi zajmie jeszcze dość długo, ale myślę, że nie wrócę już po kolejne opakowania.

Cudne mango

Uwielbiam zapach tej maski ;) działanie też jest super. Włosy są zdrowsze, lśniące i się nie niszczą tak mocną. Łatwo się rozczesują i nie plączą w ciągu dnia. Dodatkowo opakowanie starcza na bardzo długo i jest w dobrej cenie i często na promocji.

No lubię godzinę

Kupiłam ją przy okazji większego zamówienia, bo kosztowała grosze i uznałam, że szkoda nie spróbować. I bardzo się cieszę, że poświęciłam te 5 zł bo trafiłam na naprawdę fajny kosmetyk.
Moje włosy są cienkie, ale ogólnie zdrowe, niskoporowate, proste. Ta maseczka, dzięki olejkom w składzie (o silikonach nie wspominam ;-)) sprawia, że moje włosy są bardzo gładkie, dociążone, śliskie i błyszczące. Łatwo jest je ułożyć, nie elektryzują się, zdrowo wyglądają, czego chcieć więcej?
Kosmetyk ładnie pachnie, łatwo się aplikuje dzięki maślanej konsystencji - równie łatwo się jednak spłukuje. Jak dla mnie, cudeńko za grosik :-)

Pięknie pachnie ♥️

Odżywka zamknięta jest w duże opakowanie z zakręcanym wieczkiem. Jej zapach owocu mango z kremową nuta jest pierwszym co uderza nas po jej otwarciu.

Opakowanie jest duże i niestety nie praktyczne ale cena produktu i jego działanie w pełni to wynagradza.

Włosy po aplikacji odżywki są nawilżone i błyszczące.
Nie obciąża zbytnio włosów przy poprawnej aplikacji nie nadaje jednak im objętości.

Jak na odżywkę w tej cenie spisuje się świetnie.

Siła mango

Jako fanka wszystkiego co zawiera mango, grzechem byłoby nie wypróbowanie tej maski od firmy kallos.
Jak każda maska do włosów z kallosa, produkt ma, świetne opakowanie i niską cenę w stosunku do jego ilości.
Maska ma wyraźny egzotyczny, owocowy zapach, który potrafi się utrzymać do kolejnego dnia. Łatwo się nakłada i spłukuje.
Jeśli chodzi o efekty stosowania maski, były one zauważalne i zadowalające. Włosy po regularnym stosowaniu zrobiły się lśniące, mocniejsze i mniej wysuszone.
Jako wierna fanka zdrowych włosów i mango, na pewno skuszę się na tą maseczkę raz jeszcze :)

Sprawdziła się na krótko

Maskę kupiłam, ponieważ mojej ulubionej wersji Color nie było w Hebe. Na początku sprawdziła mi się bardzo dobrze; ładnie podkreślała skręt, a po wysuszeniu włosy były lśniące. Jednak po dłuższym czasie używania maska matowiła włosy, a także je plątała. Ciężko było je wystylizować, loki były spuszone. Zdecydowanie wolę Kallos Color.

Przyzwoite mango

Opakowanie wielkie i bardzo wydajne, maskę łatwo z niego nabrać na rękę. Zapach przyjemny, nie wiem czy utrzymuje się długo na włosach, ponieważ zawsze zostaje zdominowany przez olejek z firmy Aussie. Konsystencja według mnie w punkt, dobrze nakłada się ją na włosy. Po zastosowaniu maski włosy są wyraźnie bardziej miękkie, błyszczące, lepiej się rozczesują i po wysuszeniu ładniej wyglądają. W przypadku moich włosów mogłaby być nawet trochę bardziej obciążająca. Niska cena za wielkie opakowanie maski!
Co do nawilżenia tak jak to u Kallosów bywa raczej są to tylko pozory.

Dobry, ale bez szału

Kupiłam Kallosa Mango jako nowość z tej firmy. Moimi ulubieńcami były Cherry, Blueberry i Color. Spodziewałam się po tej masce wygładzenia i dobrego emulgowania (ze względu na sylikony i emolienty) niestety ma duże tendencje do obciążania mi włosów i do robienia przyklapu u nasady. Zapach też nie jest moim ulubieńcem ale wiem, że może mieć swoich zwolenników.

Maska o ciekawym, słodko-owocowym zapachu

Maski Kallos znam od wielu lat i szczerze mówiąc zawsze mam jakąś pod ręką w swoich zasobach kosmetycznych. Bardzo lubię ich pękate opakowania oraz przystępne ceny, dzięki czemu łatwo zdecydować mi się na kolejny zakup. Do tej pory najczęściej sięgałam po bananową, ale jakiś czas temu zapragnęłam powrócić także do wersji Keratin - i w tym celu wybrałam się do jednej z drogerii. Szukając opakowania z zieloną naklejką, natrafiłam na nowość - a zatem wersję z olejem mango, z pomarańczową naklejką. Co bardzo ważne, na opakowaniu nie znajduje się informacja, że jest to maska, ale "odżywka mango z olejem mango". Zastanawiam się jednak, czy jest to błąd w tłumaczeniu bądź w samym druku, ponieważ po angielsku możemy przeczytać na opakowaniu "moisture repair hair mask with mango oil". A to oznaczałoby, że jednak mamy styczność z maską i tego będę się trzymać :) Dodam jeszcze, że za opakowanie o pojemności 1000 ml zapłaciłam około 11 złotych, czyli naprawdę niewiele jak za tego typu produkt.

Jak wspominałam wyżej, kosmetyk posiada bardzo wygodne opakowanie w formie plastikowego, pękatego słoja z zakrętką. Wewnątrz znajduje się biała, przepięknie pachnąca maska - i co ważne, zapach ten rzeczywiście przypomina mango. Jest słodki, owocowy, oczywiście lekko chemiczny, ale na szczęście w niewielkim stopniu. Mnie przypadł do gustu. Sama maska ma dość gęstą konsystencję i jest lekko "śliska", zapewne dzięki obecności olejku mango. Dzięki temu jednak błyskawicznie i bezproblemowo rozprowadza się na włosach i równie sprawnie z nich spłukuje, pozostawiając na włosach lekką, niemal niewyczuwalną warstewkę ochronną. Jak informuje producent, maska powstała z myślą o włosach suchych i zniszczonych, ponadto została wzbogacona w witaminy i minerały. Olej mango chroni włosy przed wysuszeniem i zapobiega dalszym uszkodzeniom.

Odkąd regularnie poddaję włosy zabiegowi rozjaśniania u fryzjera, stały się one bardzo wymagające - aktualnie są średnioporowate, suche w dotyku a końcówki mają tendencję do łamliwości. Znacznie się puszą, przez co trudno jest mi je zdyscyplinować i ułożyć tak jak bym sobie tego życzyła. Z tego powodu chętnie sięgam po produkty nawilżające, w tym właśnie po odżywczą maskę 1-2 razy w tygodniu. Maseczkę mango stosuję po umyciu, na dokładnie osuszonych włosach, następnie zakładam na włosy foliowy czepek oraz ciasno owinięty ręcznik. Spędzam tak kolejne 20 minut, pozwalając aby maska wniknęła nieco głębiej, niż miałaby szansę przez 5 minut (zalecenie producenta) i zdecydowanie polecam moją metodę, aby maksymalnie wykorzystać właściwości maski. Następnie dokładnie ją spłukuję.

Pamiętam, że już po 2-3 zastosowaniach zauważyłam niewielką różnicę - włosy zaczęły się nieco lepiej układać, stały się bardziej wygładzone, okiełznane i odrobinę mniej spuszone. Nie jestem jednak przekonana do poprawy ich kondycji - efekt o którym wspominam jest raczej doraźny, chwilowy i utrzymuje się do kolejnego mycia. To samo tyczy się rozczesywania, nie do końca zgadzam się z tym, że maska ułatwia rozczesywanie włosów - ja napotykam na lekki opór i muszę się trochę namęczyć, aby delikatnie oddzielić pasmo od pasma. Na plus przemawia natomiast to, że maska nie obciąża włosów, delikatnie je nawilża oraz nabłyszcza. Do tego jest bardzo wydajna, dzięki czemu spokojnie wystarczy na długie tygodnie pielęgnacji. Czy jeszcze do niej wrócę? Na pewno przetestuję inne warianty :)

Jak na razie ok

Więc maskę testuję od 2 tygodni. Jak na razie działa podobnie jak ta Kreatynowa ,która jest ze mną od 2 lat. Odżywia włosy, nie obciąża (nie nakladam jej od nasady włosów- wtedy efekt obciążenia mam gwarantowany ) , włosy są gładkie i przejmne w dotyku , ułatwia rozczesywanie.
Zapach ,działanie i cena na plus :)