Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Lefrosch Plarix krem z kwasem salicylowym i mocznikiem to preparat zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.

Krem Lefrosch Plarix zawiera:
- kwas salicylowy 2% ułatwiający oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% silnie nawilżający, zwiększający elastyczność warstwy rogowej naskórka
- panthenol działający kojąco i przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę przyspieszającą regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej.

Przeciwwskazania do stosowania kremu Lefrosch Plarix: nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry oraz na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.

50 – 100ml
Cera
sucha
w tubce
krem

Wielozadaniowy

Krem polecony przez dermatologa. Super sprawdza się przy wrażliwej skórze. Dobry przy atopowym zapaleniu skóry. Fajnie nawilża. Regeneruje.
Używam go na praktycznie każdej części ciała i zawsze pomaga. Świetny przy walce ze zrogowaceniami. Pomaga uratować łuszczącą się skórę. Nawilża suche kolana i łokcie.
Zapach nie należy do najpiękniejszych, ale można się przyzwyczaić.

Przeciw wrastaniu włosków

Krem kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami w kwestii walki w wrastającymi włoskami po depilacji. I faktycznie zauważyłam dużą poprawę, włoski znacznie mniej wrastają i skóra jest bardziej miękka i ukojona. Polecam dla osób z podobnymi problemami.

Nawilża i zmiękcza

Krem kupiłam z myślą, aby zastosować go na podrażnienia po goleniu oraz suchą skórę łokci i stóp. Ma bardzo gęstą i toporną konsystencję, przez co utrudnione jest jego rozprowadzenie i ma specyficzny apteczny zapach, który jednak szybko znika. W zależności od potrzeb stosuję go co dwa lub co trzy dni. Na suchych łokciach i stopach czyni cuda- przyjemnie nawilża, zmiękcza i wygładza te miejsca. Nakładam go też po goleniu na łydki i uda- wtedy koi i uspokaja podrażnioną skórę. Od kiedy go używam, nie mam już na nogach krostek po goleniu. Wchłania się w miarę szybko, ale pozostawia warstwę na skórze- tego uczucia nie lubię. Jest mało wydajny- ja zużywam na całe nogi sporą ilość.

Najlepszy krem na zrogowacenia!

Krem pierwszy raz kupiłam zachęcona opiniami w Internecie. Pomyślałam, że warto spróbować, tym bardziej, że używałam już chyba wszystkiego. Mimo to wciąż powracał problem suchej skóry na łokciach, mega suchej skóry na udach i wrastających włosków. Pilarix okazał się moim wybawicielem. Krem jest bardzo gęsty, przez co jego aplikacja jest dość oporna, ale bardzo szybko się wchłania i pięknie nawilża skórę. Wystarczy jedno użycie, aby zauważyć zmianę na suchych łokciach. Problem dosłownie znika w mgnieniu oka. Regularnie stosowany pięknie wycisza podrażnioną skórę nóg po depilacji, nawilża ją i ułatwia kolejną depilację, bo znacząco zmiękcza skórę i włoski. Polecam z całego serca. Wart swojej ceny!

Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Produkt kupiłam z polecenia siostry i okazał się strzałem w 10<3. Prawdopodobnie miałam problem z zapaleniem mieszków włosowych. Lato, krótkie spodenki, a ja ciągle nogi w czerwonych krostkach. Przynajmniej jedna przybywała każdego dnia... Już po pierwszym użyciu kremu widziałam różnicę i mimo kilku użyć pożegnałam się ze swoim wielkim problemem;) A do tego krem idealnie sprawdził się na suche stopy. Idealnie nawilża, jest dość gęsty, więc ja go stosowałam przed spaniem. Na pewno nie zabraknie go u mnie w kosmetyczce.

Krem apteczny

Pilarix to krem, który kupuje, aby nawilzac moja skore po depilacji oraz do pięt. Jednak nie radzi sobie z zapaleniem mieszkow wlosowych, z którym walcze juz długi czas. Krem na pewno ma właściwości rozjasniajace, dlatego nada się na przebarwienia, jednak nie nalezy go stosowac na twarz. Zapach jest raczej neutralny, nie przeszkadza, jest delikatny. Konsystencja produktu jest kremowa, lekko tłusta i lepka. Zostawia lekką powłokę, ktora zapobiega parowaniu ze skóry wilgoci. Ktrm dobrze nawilża i łagodzi. Moze lekko piec ze względu na zawartość kwasu, ktory delikatnie zluszcza. Polecam każdemu wyprobowanie, ponieważ cena jest niska.

Cudotwórca

Na ten krem natknęłam się przypadkiem, po paru wizytach u dermatologa z wrastającymi włoskami i bliznami w okolicach pachwin, na które lekarz powiedziała 'nie golić', szukałam czegoś na własną rękę, ale wtedy nie było innych rad na blogach oprócz np. ałunu. O tym kremie nie miałam pojęcia do czasu, aż moja przyjaciółka używała go na rogowacenie okołomieszkowe na ramionach, które lubiło zostawiać blizny, a ten krem radził sobie z nimi świetnie. Kupiłam go, i po regularnym rocznym stosowaniu mogę powiedzieć jedno: uratował on moją skórę od wrastających włosków, blizny też zniknęły (były świeże, o kolorze różowym). Przez tak długi czas wstydziłam się wyjść w stroju kąpielowym, ten krem całkowicie wyeliminował problem. Stosowałam go po każdej depilacji, widoczne i trwałe efekty zauważyłam po około roku, długo? Myślę, że nie, w porównaniu do jego działania i wyeliminowania całkowicie problemu na resztę życia :D Jest wydajnym produktem i niedrogim.

Krem przeciw rogowaceniu skóry

Pilarix przepisał mi dermatolog na rogowacenie skóry. Jest to krem z mocznikiem i kwasem salicylowym, który ułatwia usuwanie nadmiernej warstwy naskórka. Jest koloru białęgo i ma zapach dość specyficzny. Ułatwia gojenie się skóry. Jest bardzo wydajny i powszechnie dostępny.

Nie dla mnie

Używałam go w różny sposób, na nogi po depilacji, na dłonie, na stopy ale jakoś ciężko mi się przekonać. Może i dobrze działał, nawilżał, zmiękczał. Ale cały czas go czułam, pozostawiał taki nieprzyjemny sylikonowy film! Jedynym rozwiązaniem było używanie go na noc a rano wzięcie prysznica. Jak dla mnie się nie sprawdził.

Działa, działa!

Kupiłam z polecenia kosmetyczki na wrastające włoski pod pachami.
poprawa jest widoczna po kilkukrotnym zastosowaniu. Niby skóra jest miękka, jednak mam wrażenie, że delikatnie tępa... Przeszkadza mi fakt że nie do końca się wchłania..zostawia lekko biały film. Zapach też jest hmm kiepski. Mimo wszystko działa i będę go kupować.

Mój KWC

Miałam problem z wrastającymi włoskami po depilacji oraz rogowacenie okołomieszkowe na ramionach. Po dłuższym stosowaniu wygładził moje nogi, zmniejszył zaczerwienienie, zmiękczył skórę. Używam go codziennie na nogach, w strefie bikini i pod pachami. Obecnie włoski mi nie wrastają.
Skóra na ramionach w końcu jest gładka i nawilżona.
Krem działa świetnie także na pięty. Zimą doskonale poradził sobie z pękającą skórą dłoni mojego syna.

U mnie nie do końca się sprawdził

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony krem jest super, intensywnie nawilża, idealnie nadaje się do stosowania po depilacji czy do suchych łokci. Jednak kupiłam go z myślą o rogowaceniu okołomieszkowym na przedramionach i tutaj nie zdał egzaminu. Stosowałam go regularnie, ale efekt był minimalny - jedynie trochę zmiękczył skórę, ale nie pomógł pozbyć się problemu.