Sephora, Collection, ZN Masqe Boue Purifiant [Purifying Mud Mask] (Oczyszczająca maseczka z glinką)

Przedstawiamy oczyszczającą maseczkę z glinką, która zawiera w sobie cynk oraz białą glinkę, aby oczyszczać i zmatowić skórę. Maska dogłębnie oczyszcza skórę, pochłania nadmiar sebum oraz oczyszcza pory dla matowej i rozświetlonej skóry. Jej kremowa konsystencja nie przesusza skóry i bardzo łatwo się zmywa.

Super Składniki:
- Cynk naturalnego pochodzenia: znany z oczyszczania skóry oraz redukowania powstawania niedoskonałości.
- Biała glinka naturalnego pochodzenia: pochodzi ze skał i znana jest z matowienia skóry.

Korzyści dla Twojej skóry:
- 96% składników jest naturalnego pochodzenia, a pozostałe 4% ma za zadania utrzymać stabilność formuły produktu.
- Nie zawiera w składzie składników pochodzenia zwierzęcego.

Rezultat:
- 100% uznało, że ich skóra jest oczyszczona (1)
- 86% zauważyło, że nadmiar sebum został natychmiastowo zmniejszony (1)
- 86% uznało, że ich pory są oczyszczone (1)
- 72% uznało, że ilość niedoskonałości znacząco zmniejszyła się od pierwszego użycia (2)

matujące
klasyczne
Cera
mieszana

Dobre oczyszczenie

Kupiłam maskę za namową Pani w Sephorze, akurat byla promocja 2+1 i właśnie brakowalo mi 1 kosmetyku.
Opakowanie wygodne, produkt dobrze się wyjmuje. Zapach może nie najpiękniejszy, ale mi nie przeszkadza. Po prostu glinka wymieszana z błotem. Konsystencja jak dla mnie bardzo fajna, nic się nie leje i nie spływa z twarzy po nałożeniu. Nie jest też ciążka do rozprowadzenia. Szybko zasycha, ja ja trzymam około 10 minut, a po 5 psikam hydrolatem żeby nie ściągnęła mi skóry za bardzo.
Uważam, że ta maska bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczeniem skory twarzy. Mam cere problematyczna, często pojawiają sie wypryski. Po użyciu buzia jest fajnie oczyszczona, nawet z porami na nosie radzi sobie nieźle. Wszystkie niedoskonałości sa jakby bardziej wyrownane, skóra jest gladsza. Serum swietnie się wchłania po jej użyciu. Mi ten produkt odpowiada bardzo i zuzywam juz chyba 4 opakowanie, a kolejne czeka w kolejce. Jedna z ulubionych oczyszczających masek.

Używa produktu od: próbka

źle się rozprowadza

Maska przyjemna, skuteczna, dość wysuszająca, Zapach nie zapadł mi w pamięć. Problem był w konsystencji, która fatalnie się nakładała - żmudna robota.

Zaskoczyła mnie ekologiczna formuła i naturalne składniki

Jest to kolejny kosmetyk otrzymany drogą konkursu dotyczącego rankingu recenzentek na wizaż.pl i raz jeszcze dziękuję serdecznie jury Redakcji Wizaż za werdykt, jak również Koleżankom Wizażankom za miłe słowa i za wszystko:)

Maseczka w estetycznym ekologicznym ( słoiczek eko, co prawda z plastiku, ale w 65% wykonany z trzciny cukrowej, wow, brawa) opakowaniu, duży plus. Kosmetyk jest gęsty, szarawy. Zapach niezbyt ładny, ale nie jest zniechęcający, ot po prostu zapach maseczki z glinką, może z delikatną domieszką cytryny lub raczej pomarańczy (co jest uzasadnione w składzie, opisanym poniżej).

Aplikacja jest wygodna, maska nie spływa z twarzy, wręcz przeciwnie, trzyma się skóry i delikatnie zasycha, nie powodując dużego ściągnięcia skóry. I właśnie zasycha już po 5 minutach albo szybciej - i można ją od razu zmyć, albo rozpylić wodę mineralną albo hydrolat i pozostawić na następne 5 minut, ale nie robię tego, nie przedłużam czasu działania. Maseczka nie ściągała mi skóry, ale powodowała lekkie pieczenie na twarzy, co mnie martwiło, ale po zmyciu kosmetyku nie odczułam nic negatywnego, a cera była wyciszona i bez podrażnień.

Po zmyciu maseczki letnią wodą, z pomocą myjki np. Glov lub ściereczki Efectima, cera jest nieznacznie wyrównana, nie jest podrażniona, widać oczyszczenie naskórka. Ale brak efektu wow, brak glow i tego czegoś. Nie zauważyłam magii mającej się pojawić po zastosowaniu tej maski, zwyczajnie skóra jest czysta i tyle. Jednakże można tu mówić o matowości. Mam skórę mieszaną, zauważyłam po tej masce delikatne zmatowienie strefy T, ale też bez sensacji. Każda maska z glinką to daje, wręcz powiedziałabym, że nawet więcej daje aniżeli osławiona "cynk maska" z Sephory.

Ale za to drugiego dnia po zastosowaniu tej maski zobaczyłam rewelację, doskonały efekt! Łatwo wchłaniają się kremy, serum lepiej działa, no i najważniejsze, makijaż na II dzień po tej masce wygląda lepiej, trzyma się na skórze rewelacyjnie, do wieczora twarz wygląda dobrze. Szkoda, że ten efekt utrzymuje się max 3 dni. Ale wtedy wykonuję peeling i następnego dnia nakładam właśnie tę maseczkę, tzn. nakładałam, bo właśnie mi się skończyła i ... nie wiem czy kupić nowe opakowanie.

Skład jest interesujący. W większości naturalny, ponieważ jest tu kaolin na I miejscu, bentonit, więc najważniejsze glinki w wyrównywaniu cery. Tak samo bardzo pomocne w usuwaniu nadmiaru sebum. Następnie jest też jak zwykle woda, gliceryna, skórka pomarańczy, triglicerydy (?). Później po zapachu, więc znacznie mniejszej ilości składniki takie jak: dopiero tu tytułowy cynk, inne minerały: miedź, magnez, inne związki powyższych składników i kilka nieznanych mi wyrażeń, ale na pewno nie ma tam PEG-ów, ani sulfatów, ani DMDM itd. Tak więc skład naturalny i wymarzony. Efekty na trzy dni. Dla mnie ta maseczka oznacza dobry kosmetyk naturalny w dzisiejszych czasach, niemający wiele konserwantów i podejrzanej chemii. Jestem zaskoczona.
Tu moja przygoda z nagrodami się urywa, ponieważ o ile się nie mylę, jest to ostatni kosmetyk z zestawu nagród dla mnie. Raz jeszcze dziękuję:*

Skuteczna

Maska gęsta z wyczuwalnymi grudkami, średnio się rozprowadza. Bardzo szybko zasycha po czym mocno się sypie. Mimo tych mankamentów jest bardzo skuteczna. Dobrze oczyszcza i matuje skórę. Dla mnie okazała się zbyt silna, ponieważ czułam po niej dyskomfort ściągnięcia. Mimo to stosuje ją dalej ale punktowo na pojedyncze niedoskonałości.

Dobra

Moja cera to cera mieszana ze skłonnością do wyświecania w strefie T i rozszerzonymi porami. Ta maska spełnia swoje zadanie. Po jej zastosowaniu cera jest odczuwalnie wygładzona, pory lekko zmniejszone, pozostaje uczucie świeżości i czystości. Staram się stosować 2x w tygodniu. Słoiczek nie za duży, ale produkt jest bardzo wydajny. Nie podrażnia. Ma dość intensywny zapach, ale mi nie przeszkadza. Kupiłam w promocji, bo muszę przyznać, że cena 55 zł jest wg mnie dość wysoka do porównywalnych tego typu masek z Loreal tańszych.

Dobrze oczyszcza

Spore zaskoczenie. Oprócz dobrego oczyszczenia zauważyłam ze maseczka ujednolica kolor skory. Konsystencja z małymi drobinkami. Szybko wysycha. Średnio się zmywa. Nie czuje wysuszenia ani ściągnięcia skóry.

SUPER

Ta maska to naprawdę świetny produkt - jest łatwo dostępna, niedroga, a co najważniejsze rzeczywiście oczyszcza. Moja mieszana cera ze skłonnością do tłustości nie potrzebuje po niej dodatkowego oczyszczania przez cały następny tydzień. Naprawdę polecam :)

Oczyszcza!

Stosuje maskę 1-2 razy w tygodniu po peelingu enzymatycznym, świetnie oczyszcza, dość szybko wysycha a opakowania starcza na co najmniej 10 razy. Widocznie zmniejsza liczbę zaskórników i rozszerzonych porów