Stara Mydlarnia, Eco Receptura, Masło do ciała `Piwonia`

Stara Mydlarnia, Eco Receptura, Masło do ciała `Piwonia`

Odżywcze masło do ciała swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza składnikom aktywnym – wyjątkowym olejom i ekstraktom roślinnym. Wyciągi z miłorzębu i piwonii zapewniają optymalną pielęgnację dla skóry suchej i normalnej. Starannie dobrana mieszanka olejów - masła shea, oleju sojowego oraz avocado - ogranicza utratę wody z naskórka, opóźniając procesy starzenia się skóry. Całość uzupełniają odżywcze witaminy B5 i E oraz gliceryna roślinna.

Masło shea - czyli naturalny olej z masłosza doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do alergii. Opóźnia starzenie się skóry, chroni ją przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, przywraca jędrność i elastyczność, dzięki zawartości witaminy A, E, F. Obecne w nim kwasy tłuszczowe są prawie identyczne z kwasami tłuszczowymi znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka, dlatego jest ono tak dobrze wchłaniane przez skórę.

Olej avocado - bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały, aminokwasy i proteiny. Doskonale się wchłania i nawilża skórę, dzięki zawartości lecytyny. Goi płytkie zranienia i ubytki skóry. Odżywia skórę suchą, popękaną i uszkodzoną. Ma silne właściwości przeciwutleniające i antyzapalne. Wygładza zmarszczki i likwiduje oznaki stresu i starzenia się. Pomaga w leczeniu chorób skóry, np. łuszczycy. Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, dojrzałej, starzejącej się, z problemami.

Ekstrakt z miłorzębu

Ekstrakt z piwonii - nawilża, zapobiega szorstkości skóry, zmiękcza. Ma działanie regenerujące, wyrównuje i ożywia koloryt skóry. Przeciwdziała pogrubianiu warstwy rogowej naskórka, sprawiając, że skóra staje się gładka i elastyczna.

Witamina E - nazywana witaminą młodości ze względu na silne działanie przeciwrodnikowe, a co za tym idzie opóźnianie przedwczesnego starzenia się skóry. Wzmacnia je barierę ochronną, zmniejszając wrażliwość na promienie UV. Wygładza, ujędrnia i nawilża. Poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, ma działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Pantenol

98.1% składników pochodzenia naturalnego.

sucha, normalna
balsamy
nawilżające, przeciwzapalne, regenerujące
zapachowa
w słoiku
bogate
masło

Masło marzeń z maleńkimi minusami

Po wersji zapachowej - drzewo sandałowe, zdecydowłam się tym razem na bardziej kobiecy zapach. I cieszę się że nie przekreśliłam tej firmy bo masełko jest rewelacyjne.

KONSYSTENCJA I ZAPACH
To bogata i bardzo gęsta, typowo masełkowa konsystencja. Natomiast nie jest ciężka, tłusta czy obciążająca skórę. Wchlania się bardzo szybko i dogłębnie. Nie pozostawia tłustości przez którą nie można się szybko ubrać.
Zapach bardzo delikatny, i nie nachalny. Dla mnie mógłby być mocniejszy i bardziej słodki, ale wiem że nie każdy takie lubi - więc spasuje wielu osobom bo ta granica jest dobrze wyważona ;)
Zapach niestety dość krótko utrzymuje się na ciele.
Jedno co mi nie pasuje, to chyba jakiś podstawowy skladnik zapachowy tej firmy który mnie drażnił w wersji Drzewa sandałowego. Myślę że za tą dziwną woń która się wbija w ubrania, odpowiedzialne jest masło shea. Ale w tej wersji z piwonią nie jest to aż tak drażniące jak miałam poprzednio.

DZIAŁANIE I SKŁAD
Uczucie turbo nawilżenia trwa max do 10h niestety, jest to w zasadzie wystarczający czas, ale bywały momenty że szybciej odczuwałam lekkie przesuszenie skóry.
Z całą pewnością odżywia i świetnie pielęgnuje skórę, czuć że jest bardziej elastyczna i mięciutka, oraz taka po prostu zdrowa.
Absolutnie nie podraznia po depilacji, wręcz mam wrażenie że działa jak opatrunek dla wrażliwej skóry.
Skład bajeczny, jak wszystko z tej firmy chyba :D

OPAKOWANIE I WYDAJNOŚĆ
Masło mieści się w typowym opakowaniu dla tego typu produktów, i szczerze nie lubie tej formy (myślę że każda właścicielka dłuższych paznokci wie co mam na myśli)
Jest bardzo wydajne i niewiele go potrzeba by ukoić skórę, wystarcza naprawdę na długo. Ja jestem w połowie po miesiącu stosowania.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Masło jest dostępne w sklepie firmowym Stara mydlarnia, cena jest spora ale trafiają się promocje