Mitomo, Natural Collagen Elasticity Moisturizing Facial Essence Mask (Uelastyczniająco-nawilżająca maska w płachcie)

Kolagen pomaga Twojej skórze zachować elastyczność. Zapobiega on powstawaniu zmarszczek na twarzy i zapewnia młodszy wygląd skóry. Wraz z wiekiem kolagen ma tendencję do rozpadu, a to zmniejsza elastyczność skóry, powodując zmarszczki, obwisłą skórę, plamy starcze i podobne efekty starzenia.

Aloes łagodzi i łagodzi stany zapalne skóry. Posiada właściwości zmiękczające, nawilżające i przeciwzapalne. Nie tylko zapobiega zmarszczkom, workom pod oczami, zwiotczeniu skóry, ale także leczy piegi i trądzik. Ekstrakt z aloesu pomaga zmienić skład sebum, zmniejszyć przetłuszczanie, zwiększyć miękkość skóry, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i utrzymuje nawilżenie skóry.

Ten produkt zawiera unikalną technologię, która zapewnia intensywne, natychmiastowe i ciągłe nawilżenie wrażliwej skóry. Po wchłonięciu stale nasyca skórę od wewnątrz i trwale przywraca jej idealny poziom nawilżenia.

Przeciętna

Dorwałam maseczkę w markecie Auchan. Sięgnęłam po maseczkę głównie przez jej właściwości łagodzące i nawilżające oraz zawierała informację, że nadaje się do cery suchej i wrażliwej, a właśnie takową posiadam... Niestety tuż po nałożeniu maski, minęło może 2-3 minuty i zaczęła mnie piec twarz, więc chyba coś tu uczula...

Opakowanie bardzo łatwe do otwarcia, nie potrzeba nożyczek. Maska jest bardzo dobrze nasączona esencją, trochę z niej ściekało. Dziwnie wycięta płachta, trudno ją dopasować do twarzy, przez co średnio przylega. Zapach maseczki jest bardzo przyjemny, kwiatowy, lekko różany.

Według instrukcji maskę trzeba trzymać 20-30 minut, ja szczerze nie wiem ile trzymałam, ale myślę, że max 10 min przez wcześniej wspomniane szczypanie twarzy. Niby krótko, ale zawsze coś. Po zdjęciu maski w miarę szybko pozostałości esencji się wchłonęły, twarz po była odświeżona, trochę wygładzona i nawilżona, ale nie na tyle aby pominąć codzienną rutynę nakładania kremu nawilżającego. Dodatkowo przez jakiś czas swędziało mnie czoło i podbródek. Raczej nie sięgnę ponownie.