GLISS, Aqua Revive, Moisturizing Conditioner (Odżywka do włosów suchych i normalnych)

Odżywka nawilżająca do włosów Aqua Revive w swoim składzie zawiera kompleks kwasu hialuronowego, który odbudowuje i głęboko nawilża. Posiada właściwości higroskopijne czyli ma zdolność wiązania wody. Szybko wzmacnia włosy i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dodatkowo uzupełni ubytki w ich strukturze i nada pasmom blasku. Zawarte w składzie odżywki algi morskie zapobiegają łamliwości włosów, dbają o ich kondycję sprawiają, że kosmyki stają się oczyszczone, pełne blasku i naturalnej świeżości. Ponadto odżywka zapewnia uczucie nawilżonych włosów aż do 48 godzin.

Odżywka Aqua Revive to wyjątkowy kosmetyk, który zadba o odpowiedni poziom nawilżenia włosów oraz sprawi, że będą zdrowe i pełne blasku. Jej skład w 95% opiera się ze składników pochodzenia naturalnego.

Stanowcze nie!

Odradzam zdecydowanie. Skuszona reklamą kupiłam szampon i odżywkę. W końcu to mój ulubiony Gliss, nigdy mnie nie zawiódł. No to tym razem mu się udało. Ta odżywka to koszmar. Na głowie zamiast nawilżonych włosów mam szorstkie i niedające się ułożyć siano. Włosy są przesuszone, wręcz odwodnione, pozbawione blasku i nieprzyjemne w dotyku. Pierwsza odżywka, której udało się przesuszyć mi włosy. Działa odwrotnie niż powinna. Nie pomaga zmiana szamponu, booster czy olejek. Nie daję jej już szansy, nie dokończę opakowania. Idę na zakupy po dobrą maskę. Muszę odratować włosy po tej nowości.

Tragedia!

Firma schwarzkopf dawno nie wypuszczała żadnych nowości do włosów, więc zachęcona nowym kolorem opakowania i super opisem postanowiłam przetestować nową linię. Z opisu wynika, że jest to odżywka nawilżająca do włosów normalnych oraz suchych. Z racji, że jestem blondynką moje włosy na końcach są mocno przesuszone, trochę zniszczone i sianowate, dlatego próbuję wszystkich nowości, które mogłyby je choć trochę odżywić.

Zacznijmy od opakowania- myślę, że jest to ich standard, dosyć ładne, zgrabne opakowanie, stojące na "głowie", więc można wykorzystać praktycznie cały produkt. Ciekawy, niebieski kolor na pewno wyróżnia się na półce sklepowej.

Zapach- miły, nienachalny, nie przeszkadzający, ale tez nie zachwycający. Taki zwyczajny.

Konsystencja- standardowa dla odżywek, dość ciężka, gęsta, łatwo rozprowadzająca się na włosach

no i działanie- ZDECYDOWANIE NIE! NIE ! NIE! I JESZCZE RAZ NIE! PIERWSZY RAZ SPOTKAŁAM SIĘ Z ODŻYWKĄ DO WŁOSÓW, KTÓRA ROBI WIĘCEJ SZKODY NIŻ POŻYTKU! MOJE WŁOSY PO UMYCIU SZAMPONEM ROZPLĄTUJĄCYM SĄ MIEKKIE, LEJĄCE, ALE POTRZEBUJĄ DODATKOWEGO WZMOCNIENIA, ABY MOŻNA BYŁO JE ROZCZESYWAĆ PALCAMI. TA ODŻYWKA ROBI Z NIMI JAKIĄS TOTALNĄ KATASTROFĘ! WŁOSY SĄ TAK SPLĄTANE, ZE NIE MOŻNA JUŻ NIC Z NIMI ZROBIĆ, SĄ TĘPE W DOTYKU I NAWET RATUNEK W POSTACI INNEJ ODŻYWKI NIE DAJE RADY.
Dawałam tej odżywce parę szans- zmieniałam szampon, próbowałam ją połączyć z inną odżywką, olejkiem i nic. Za każdym razem efekt był taki sam- włosy w postaci jednego, wielkiego kołtuna. Dodatkowo po wysuszeniu włosy nie chcą się układać, stoją w każdą stronę i wymagają rozczesywania parę razy dziennie, co nigdy nie miało miejsca.
Tym sposobem prawie całe opakowanie wylądowało w koszu na śmieci.

Odżywka miała działać cuda, a nie dość, że nie robi nic to jeszcze wyrządza krzywdę.