Alverde, Cellulite Korperol Zitrone Rosmarin (Olejek antycellulitowy do ciała z cytryną i rozmarynem)

Skuteczne połączenie olejku cytrynowego i rozmarynowego już po jednym miesiącu zapewnia wygładzenie skóry. Połączenie olejku cyprysowego i cytrynowego pomaga oczyścić skórę.

olejki do ciała i do masażu
wyszczuplające, antycellulitowe
z pompką
olejek
100 – 250ml, 50 - 100ml

Dobry olejek o intensywnym, świeżym zapachu

Nie sądzę, że ten olejek działa na cellulit, to tylko chwyt marketingowy, ale ja go kupiłam ze względu na zapach. Lubię wszelkie cytrusy, a połączenie z rozmarynem jest dla mnie bardzo nieoczywiste. Nie używam go codziennie, ale 1-2 razy w tygodniu, lubię jak natłuszcza i wygładza skórę.

Wierzę, że dla wielu osób zapach będzie przytłaczający. Wtedy po niego nie sięgajcie, nie ma co się męczyć.

Jak się go używa? W kartoniku jest szklana (!!! na duży plus) buteleczka z pompką, nie ma plastikowej nakrętki. Fajne rozwiązanie! Olejek nakłada się bardzo łatwo na dłonie, pompka działa bez zarzutu. Łatwo się rozprowadza. Wchłania się umiarkowanie szybko, czuć go długi czas na skórze. Na szczęście nie brudzi piżamy :) zapach utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas. Gdy nakładam go wieczorem, to rano jeszcze go czuję - już dużo mniej intensywnie.

Zdecydowanie nie jest to najlepszy olejek do ciała, jaki w życiu używałam, ale w cenie 19 zł w polskim DM to dla mnie naprawdę dobry i uczciwy produkt. Myślę, że kiedyś jeszcze po niego sięgnę.

Zbyt intensywny zapach

Ze względu na suchą skórę, bardzo lubię stosować olejki do ciała. Z cellulitem mam problem jak chyba większość kobiet, więc chętnie sięgnęłam po ten produkt, bo może akurat coś zadziała.

Generalnie jeśli chodzi o jego główne zadanie czyli ujędrnienie skóry i zmniejszenie cellulitu, to nie zauważyłam najmniejszej zmiany. Co prawda nie ćwiczę, więc nie spodziewałam się że samym smarowaniem cellulit zniknie ale liczyłam na chociaż delikatne ujedrnienie skóry. I tutaj jestem zawiedziona. Wiadomo, że to produkt naturalny, ale nie napina i nie ujędrnia skóry tak jak np.niektóre balsamy do tego przeznaczone.

Produkt jako coś do nawilżania ciała jest średni. Miejsca nie zbyt problematyczne całkiem nawilża, ale te bardzo suche niemal wcale. Działanie w tej kwestii nie umywa się nawet do oliwek dla dzieci.

Poza tym olejek znajduje się w butelce z ciężkiego szkła i naprawdę w porządku prezentuje się w łazience. O niebo lepiej niż te wszystkie plastikowe opakowania. Butelka spadła mi raz i nic się nie stało, więc jest wytrzymała. Pompka działa bez zarzutu.

Olejek ma bardzo intensywny rozmarynowo-cytrynowy zapach. Niby lubię mocne zapachy, ale słodkie. Ta ziołowo-cytrynowa mieszanka nie do końca mi pasuje. Na szczęście nie zbyt długo się ten zapach utrzymuje na skórze.

Używałam go mniej więcej co drugi dzień i wystarczył na ok.2 miesiące.

Jego cena to ok.4 ok.

Nie przekonał mnie ani swoim działaniem ani zapachem, więc z pewnością do niego nie wrócę.

fajny

Lubie ten olejek. W szczegolnosci lubie jego zapach. Uzywam go na nogi ale niekoniecznie w celach antycellulitowych, lecz raczej natluszczajacych. Szczegolnie po kapieli.

Jest swietny, poniewaz:
- szybko sie wchlania
- skora po uzyciu nie jest tlusta, a jednak gladka i nawilzona
- nie klei sie do ubran

Szczerze mowiac nie wiem czy olejek faktycznie pomaga w zwalczaniu cellulitu, gdyz nie mam duzego cellulitu i nawet nie zwracam na to uwagi przy takich kosmetykach, poniewaz bez odpowiednich cwiczen zaden kosmetyk nie zdziala cudow.

Lubie jego szklane opakowanie z pompka i efekt gladkiej skory po uzyciu. Cudow jak wyzej wspomnialam nie zdziala, na pewno nie ma co liczyc na magiczna redukcje cellulitu po kilkakrotnym uzyciu. Na pewno jednak bedzie dobrze wspieral nas przed sportem lub po.

Przydatny

Olejek bardzo fajny, jego zapach bardzo mi przypadł do gustu, bardzo świeży i relaksujący. Używałam go nie na partie cellulitowe a na rozstępy i przyznam, że przy regularnym stosowaniu zahamował postęp rozstępów z czego się bardzo cieszę. Zapewne do niego wrócę jak się skończy, ale póki co używam go pół roku i nawet nie jestem w połowie. Nie mam problemu z przeciekającą pompką.

Na małe problemiki

Jest to bardzo fajny pachnąco- nawilżający dodatek do pielęgnacji, jako że nie leczy cellulitu jak to zawsze producenci podobnych rzeczy zapewniają, ale i tak polecam, lista plusów i minusów żeby nie lać wody:
Plusy:
Napina skórę, poprawia kondycje, ogolny wyglad skory
Nawilża
Zapach

Minusy:
Opakowanie przecieka pompka
Mała wydajność w porownaniu do żelu z tej samej serii

Podsumowując bedzie mi ciezko bez tego olejku bo nic lepszego w tym zakresie cenowym jeszcze nie utrafiłam, ale warto pomyślec czy olejek czy żel z tej samej serii, bo żel tez fajnie napina będąc wydajniejszy, a z kolei olejek lepiej nawilża.

mó faworyt

+wspaniałe nawilżenie
+napina skórę
+rozjaśnia przebarwienia
+pięknie pachnie
+dobra metoda aplikacji
+jak za taką cenę [5euro] jakość przednia

+/- dostępność - ja go kupuję regularnie w DM\'ie ale nie wiem czy jest on dostępny w Polsce, może w pojedyńczych punktach z artykułami niemieckimi
- wydajność - przy codziennym stosowaniu starcza na jakieś 1,5 miesiąca, szkoda :( ale nawet to nie ujmuje mu gwiazdki

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: 2pełne

olejek jak to lejek

Lubie wersje olejku Alterra, wiec trzeba bylo wyporbowac tez alverde. Dawno temu mialam go, jeszcze jak byly inne opakowania i moze sklad( nie wiem czy cos zrobili, ale oni lubia co jakis czas ulepszac sklady, wiec kto ich tam wie). tak jak i wtedy i teraz, stwierdzilam ze oliwka jak olwika, dobrze pielegnuje, czy dziala przeciw celullitowo to nie wiem, ja i tak nie wierze w to dzialanie. Zapach tez jakos nie do konca to co lubie. Pielgnacyjnie i zapachowo o wiele lepiej podpasila mi wersja z Alterra i przy niej pozostane.

Używam tego produktu od: jesienia 2013

pozytywnie sie zdziwiłam

Odkąd pamiętam mam blade rozstępy w okolicach posladków. Zachecona opiniami jednocześnie ze sceptycznym podejściem postanowiłam kupić olejek. Po zużytej butelce (ok miesiąc) zauważyłam, że moje rozstępy zmniejszyły się o połowę (nie wiem jak działa na cellulit bo go nie mam).

plusy:

- super świeży zapach
- nie tłuści ubrań
- likwiduje rozstepy

minusy:
- jak każdy olejek potrzebuje czasu do wchłonięcia

taki sobie

Ogromną zaletą tego olejku jest zapach: świeży i pobudzający. Mam go w torbie, którą zabieram na siłownię, stosuję 3-4 razy w tygodniu.
Dobrze się wchłania w moją skórę, ale niestety nie gwarantuje długotrwałego nawilżenia.
Nie sprawdza się także w zastosowaniu na ciepłe i wilgotne ciało, po wytarciu się ręcznikiem skóra nie jest nawilżona ( przeciweństwem są tutaj oliwki dla dzieci).
Nie zauważyłam działania na cellulit, jak był tak jest :) skóra po nim też nie jest delikatniejsza.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

NA MNIE i na mój cellulit DZIAŁA:)

UWIELBIAM TEN OLEJEK:) za całokształt:

- zapach dla mnie bomba:) jest świeży, rześki i naturalny, nie za ciężki jak to bywa z innymi olejkami, dobrze się komponuje z innymi kosmetykami

- konsystencja w sam raz, dobrze się rozprowadza, dobrze się wchłania, nie jest za gęsty, a przy tym nie przelewa się między palcami, pompka dozuje odpowiednią ilość olejku

- wydajność - opakowanie wystarczyło mi na ok. 3 tygodnie intensywnego używania

- działanie - po wspomnianych 3 tygodniach skóra na udach(im poświęciłam najwięcej uwagi) jest zdecydowanie bardziej napięta, jędrna,widoczność cellulitu zmniejszyła się o jakieś 50% i jest to pierwszy preparat antycellulitowy który przyniósł mi tak wymierne rezultaty (no może poza serum z Body Shop). Poziom nawilżenia, który daje ten olejek dla mnie jest satysfakcjonujący, aczkolwiek ja nie mam jakiś szczególnych problemów z suchą skórą.

Moja przyjaciółka używała tego olejku w tym samym co ja czasie i wyznała, że jest to pierwszy kosmetyk, który zużyje do końca, co więcej zamierza kupić kolejne opakowanie, bo ten olejek działa!!!
Ja mam teraz krótki romans z olejkiem Alterry, ale kolejne opakowanie recenzowanego olejku cytryna/rozmaryn z Alverde już kupiłam i szczerze go polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml

dziwny...

Szuakałam recenzji tego olejku, bo ciekawiło mnie, czy posiada on jakieś działanie, czy daje pozytywne efekty. Niedoczekawszy się, zakupiłam go podczas wizyty w Czechach :)
Cena zaskakująco niska - 99 koron.

Skład:
Glycine Soja Oil - olej sojowy
Rosmarinus Officinalis Leaf Oil - olejek rozmarynowy
Citrus Medica Limonum Peel Oil - olejek cytrynowy
Juniperus Communis Fruit Oil - olejek jałowcowy
Cupressus Sempervirens Oil - olejek cyprysowy
Simmondsia Chinensis Seed Oil - olej jojoba
Prunus Amygdalus Dulcis Oil - olej ze słodkich migdałów
Prunus Persica Kernel Oil - olej z pestek brzoskwini
Prunus Armeniaca Kernel Oil - olej z pestek moreli

W wiekszości są to olejki eteryczne, a bazą jest olej sojowy. Olejki z cytryny, jałowca, cyprysu i rozmarynu są częstymi składnikami o działaniu antycellulitowym, oczyszczającym, drenującym, odświeżającym - tutaj mamy ich dość sporo, więc teoretycznie mozna oczekiwać pozytywnych efektów.

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę, to oczywiście zapach. Ze względu na sporą dawkę olejków eterycznych zapach jest dość intensywny, rozmarynowo-cytrynowy, jednak przez to nieco męczący, ostry, kojarzący się bardziej z kuchennymi przyprawami i ziołowymi naparami, niż z pielegnacją. Na szczęście zapach szybko sie ulatnia oraz dobrze komponuje z pozostałymi kosmetykami, których uzywam.

Olejek zamkniety jest w szkalnym, ciężkim flakonie z pompką - łatwo go wydobyć, choć butla może czasem wyślizgiwać się z rąk - ale taka już niestety specyfika wszelakich olejków i oliwek dociała ;)

Stosowany na suchą skórę ciężko się rozsmarowywuje, jest gęsty i przez to jakby "tempy" :D Jednak na mokrej skórze bardzo dobrze sie rozprowadza i w miarę szybko wchłania - jak dla mnie za szybko, bo nie zauważyłam, żeby zatrzymywał wilgoć w skórze - ot, wysycha, a skóra juz po godzinie sprawia wrażenie przesuszonej.
Nadaje się za to do masażu - tutaj jego gęstość i trudność w rozsmarowaniu jest niewątpliwie zaletą.. acz jak dla mnie, drażni zapach.

Stosowany solo nie przyniósł po 2 tygodniach efektów - skóra przesuszona, bez obiecywanego napięcia i ujędrnienia, cellulit bez zmian. Oczywiście zdaję sobie w pełni sprawę, że to za krótki okres czasu, żeby zobaczyć cudowne zmiany, jednak ja nie zauważyłam nawet minimalnych zmian - a jedynie przesuszenie.

Używając do masażu - bardzo mała wydajność. Na mokrą skórę - wystarczy niewielka ilość. Jednak wydajnośc olejków zawsze jest raczej niska - małe opakowania, sporo zuzycie - często cena nie adekwatna do ilości. Ale to juz sprawa indywidualna ;)

Obecnie olejek jest 1 z 3 produktów jakie stosuję w walce o jędrne i gładkie ciało. Stanowi oto bazę - używam go na mokre ciało, a gdy sie wchłonie nakładam preparat antycellulitowy, poczym dokładam balsam ujędrniający - i w takim zestawieniu sprawdza się bardzo dobrze - pomaga preparatowi antycellulitowemu (który nie ma działania nawilżającego) dobrze się rozsmarować i wchłonąć, a w połączeniu z balsamem nawilża.

Może sprawdziłby sie jako maska do włosów dla blondynek??:) nie próbowałam, choc nie wykluczam..

Podsumowując: trudny zapach, brak nawilżenia, średnia wydajność, kiepska dostępność (allegro lub wycieczka do Czech, Niemiec). Fanki olejków i naturalnej pielegnacji mogą wypróbować. Jednak tym, które oczekują efektów antycellulitowych, ujędrniających czy wręcz wyszczuplających radzę zakupic coś silniejszego, a olejek jako dodatek np do masażu :)

Myślę że oliwka BD fur Mama z dodatkiem kilku kropli olejków eterycznych da bardzo porównywalny efekt, a kto wie, czy nie lepszy (zawiera min. olej macadamia) :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania