La Roche Posay, Effaclar Duo [+] (Krem eliminujący niedoskonałości)

La Roche Posay, Effaclar Duo [+] (Krem eliminujący niedoskonałości)

La Roche Posay Effaclar Duo to krem eliminujący niedoskonałości skóry oraz przebarwienia potrądzikowe. Zawiera 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na 2 główne objawy trądziku: zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki) oraz zaskórniki. Niacynamid i pirokton olaminy oczyszczają skórę i chronią przed powstawaniem nowych zmian trądzikowych, a połączenie LHA (Lipohydroksykwasu) z kwasem linolowym odblokowuje pory i eliminuje martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.

Uzupełnieniem składników aktywnych kremu La Roche Posay, Effaclar Duo jest woda termalna z La Roche-Posay o właściwościach kojących i zmniejszających podrażnienia oraz działający przeciw podrażnieniom Ceramid Procread, który zwalcza powstawanie przebarwień potrądzikowych, odbudowuje powierzchnię skóry, zmniejsza blizny i przywraca cerze jednolity kolor.

Zgodnie z obietnicą producenta, po 24 godzinach stosowania kremu La Roche Posay Effaclar Duo niedoskonałości są mniej widoczne, po 8 dniach - znacznie zredukowane, po 4 tygodniach pory odblokowane, stany zapalne wygaszone. Skóra jest gładka i oczyszczona, ma przywróconą równowagę i zdrowy wygląd.

uniwersalne
na przebarwienia
w tubce
krem
<50ml

Jestem fanką tej marki

Effaclar duo + jest rewelacyjnym kremem, miałam problemy z niedoskonałościami i po kilku dniach stosowania moje problemy zniknęły. Szybko się wchłania pozostawia skórę matową, na skórze tworzy się jakby osłona.

Pożegnanie z trądzikiem

Marzenia się spełniają, przynajmniej te malutkie - wzięłam udział w konkursie przygotowanym przez markę La Roche Posay i zdobyłam pomniejszoną wersję kremu Effaclar Duo. Nie mogłam się doczekać, aby go wypróbować.
Krem znajduje się w białej tubce, która niestety także w wersji pełnowymiarowej ma raczej małą pojemność. Zaletą opakowania jest jednak możliwość praktycznego dozowania oraz mały opór przy wydobywaniu końcówki kremu. Sam krem jest biały i na szczęście przy stosowaniu punktowym okazuje się dość wydajny. Nie podrażnia, choć czasem przy nałożeniu na świeżą ranę może przez krótką chwilkę piec. Przy stosowaniu punktowym nie wysusza, powstrzymałabym się jednak od nakładania na całą twarz.
Cena jest dość wygórowana, jednak okazuje się, że w tym przypadku faktycznie płacimy za jakość - krem już od pierwszej aplikacji wygładza skórę, a przy regularnym stosowaniu niweluje zaczerwienienia oraz ogranicza powstawanie nowych wyprysków. Ze względu na lekką konsystencję nadaje się pod makijaż, a w dodatku szybko się wchłania. Krem posiada pewien zapach, jest na szczęście delikatny i neutralny, a wszystkie dobrze wiemy, jak nieprzyjemnie potrafią pachnieć specyfiki na trądzik :)
W ostatecznym rozrachunku krem sprawdza się wyśmienicie, należy jednak przygotować się na duży wydatek.

Bardzo dobry

Jestem zadowolona z tego kremu. Poprawił mi stan cery. Coraz rzadziej wyskakują mi zapalne, podskórne niedoskonałości. Ma super konsystencję, bardzo lekką. Spokojnie nadaje się pod makijaż. Zapach też ma bardzo przyjemny, delikatny.

Świetny krem

Zaleciła mi go dermatolog 2 lata temu. Kupiłam (cena dosyć wysoka, opakowanie niewielkie) nastawiona do niego byłam bardzo sceptycznie. Po używaniu przez ok miesiąc zauważyłam efekty, cera jest znacznie ładniejsza. Używam dodatkowo wymiennie maske nawilżającą 2-3 razy w tygodniu jeśli czuję, że moja skóra potrzebuje więcej nawilżenia.

Uratował moją cerę

Zużyłam kilkanaście opakowań tego kremu w czasach, gdy problemy z widocznymi niedoskonałościami były moją zmorą. Był ze mną kilka ładnych lat. Teraz już go nie potrzebuję. Moja cera wyregulowała się i pragnie na co dzień jedynie nawilżenia i pielęgnacji anti-aging.
Do rzeczy. Kremik zamknięty jest w higienicznej tubie z dziubkiem, która precyzyjnie dozuje produkt. Wystarczy niewielka ilość żeby pokryć twarz. Używałam go codziennie wieczorem i starczał na jakiś miesiąc. W tubce zamknięte jest 40 ml kremu. Zapach jest przyjemny, świeży, a sam produkt wchłania się do matu. Zdarzało się, że moja skóra potrzebowała większego nawilżenia, więc na Effaclar nakładam jeszcze krem nawilżający z tej samej linii. Może wysuszać, ale przede wszystkim leczy. Od nawilżania są inne produkty, więc nie biorę tego za wadę. Wygładza skórę tu po aplikacji, po tygodniu staje się ona świeża i gładka, niedoskonałości redukują się niemal do zera. Zaawansowanego trądziku raczej nie wyleczy, od tego jest dermatolog. Jednak przy cerze zanieczyszczonej, skłonnej do zapychania, z lekkimi przebarwieniami po trądziku - doskonale sobie poradzi. Wart swojej ceny, wart wypróbowania.

Najlepszy krem na niedoskonałości

Super krem który pomaga osobom mającym trądzik zwalczyć wszelkiego rodzaju blizny oo niedoskonałości. Mam cerę mieszaną na czole miałam kaszkę a policzki zawalone bliznami poza tym na brodzie i nosie miałam wągry i zaskórniki. Próbowałam wszystkie możliwe sposoby aby się tego pozbyć i nic nie pomagało dopiero kiedy pani dermatolog przepisała mi żel efaclar i krem efaclar duo. Zadział cuda już po tygodniu pryszcze były mniejsze a blizny wyrównały się z kolorytem skóry, czoło już mam czyste pozostało mi tylko zlikwidować jeszcze parę pryszczy w okolicy nosa.

Działa już za pierwszym razem

To nie żaden żart, chodź sama czytając recenzje i obietnice producenta, pomyślałam- "Jasne, wszystko wyleczy od razu.."- opinie i producent nie kłamią.

Skuszona tymi wszystkimi obietnicami pomaszerowałam do apteki po próbkę, co się okazało, już po pierwszym użyciu niedoskonałości się zmniejszały, szybciej się goiły a skóra stawała się gładsza. Używałam namiętnie próbek tego produktu i w pełni doceniłam go, gdy mi go zabrakło ! Krem pięknie się wchłania, czasami lekko piecze przez chwile, gdy nasmarujemy go na świeżą ranę, ma lekką konsystencję, nadaje się pod makijaż ( nakładany na zmiany trądzikowe, jako ochrona i lek ). Nakładam go zarówno punktowo jak i na całą twarz.
Wadą jest mała pojemność produktu oraz to, że nie jest on wydajny, ale niestety dobre działanie ma swoją wartość. Jest to świetny produkt, polecam każdemu z większymi, czy też mniejszymi zmianami trądzikowymi.

Świetny

Krem La Rochge Posay Effeclar Duo zaczęłam stosować, gdy miałam problem z cerą trądzikową. Ten krem bardzo mi pomógł powrócić mojej skórze do normalności. Jego delikatna, lekko żelowa konsystencja nie zapychała skóry, a jednocześnie dawała jej mega nawilżenie. Moje niedoskonałości, grudki, krosty, nierówności zostały zredukowane. Po regularnym stosowaniu razem z żelem do twarzy z tej samej linii odzyskałam piękną cerę. Polecam ten produkt!

POLECAM!

Kupiłam go bez większych oczekiwań, jednak okazał się pogromcą mojego trądziku i blizn, pierwsze efekty zauważyłam już po kilku dniach stosowania, pory były zmniejszone a zaczerwienienia złagodzone.

ZALETY: jest lekki
wydajny
stosunek ceny do jakości
wygodne opakowanie
szybko się wchłania
dostępność
zapach
zmniejszona widoczność porów
przebarwienia znikają i z dnia na dzień skóra wygląda lepiej

zawiedziona

Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii tego produktu postanowiłam go kupić i sama przetestować. Muszę przyznać, że jestem po prostu zawiedziona... Mojej skóry nie nawilżył a wręcz nawet przesuszał, chwilę po aplikacji twarz zaczynała mnie swędzieć i odczuwałam ściągnięcie. Ponowna aplikacja kremu wcale nie polepszyła tego stanu a wręcz nasilała, a dodatkowo większa ilość powoduje rolowanie pod palcami. Na dodatek krem spowodował podrażnienie niektórych części twarzy. Po kilku próbach zrezygnowałam z jego stosowania...
Jedynym plusem było to, że jakieś większe niedoskonałości szybciej się zagoiły - może punktowo się sprawdzi, ale na całą twarz nie ma szans.

odnowa

Z firm aptecznych La Roche Posay jest moim ulubionym. Działanie tych produktów naprawdę pomaga bez nachalnych skutków ubocznych. Moja cera wymaga matowienia i walki z niedoskonałościami i porami, dlatego stosowałam wskazany krem. Jest lekki i daje uczucie świeżości po nałożeniu, jednocześnie trochę ściąga. Przy nałożeniu za dużej ilości lekko się roluje co przeszkadza przy nakładaniu podkładu. Jednakże po dłuższym używaniu spełnia funkcję leczniczą, łagodzi ślady po wypryskach. Mało nawilża.

Dla mbie numer 1

Mam skórę z tendecja do zaskorników z których powstają chrosty. Ten krem poleciła mi moja kosmetolog . Nie widać od razu efektów ale przy dłuższym stosowaniu można zauważyć poprawę ilość zaskorników sie zmniejszyła a chrosty nie pojawiają się w ogóle. Na początku gdy cos wychodziło smarowalam podwójnie e w tym miejscu i na następny dzień stan zapalny był du zo mniejszy . Bardzo ładnie wysusza te zmiany które sie pojawiły